معرفی و گفتگو درباره بازیهای قدیمی (Retro) (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

محبوب ترین کنسول خانگی کلاسیک

• Atari 2600

• NES

• Sega Genesis

• Super Nintendo

• Sega Saturn

• Playstation 1

• Nintendo 64

• Dreamcast

• Playstation 2

• Gamecube

• XBOX

Results are only viewable after voting.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
$_35.JPG

The Emulator Zone - Nestopia
برای دانلود شبیه ساز nes به لینک بالا مراجعه کنیدL-)

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
Tiny%20Toon%20Adventures%20(U).png

بازی بسیار زیبای tiny toon شاید برای بعضی ها این بازی ناشناخته باشه ولی برای من یکی از بهترین بازی های nes بعد از ماریو
Downloading Tiny Toon Adventures (U).zip
لینک دانلود بازی
اگه لینک ارور داد چند بار دیگه امتحان کنید ممنون​

• Like
Reactions: ehsanservat

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
یه راهنمایی بکنید چحوری بازی ها رو به پست اول اضافه کنم
هر بازی که معرفی کامل داشتهباشه، یعنی تصویرهای متنوع از گیم پلی و کاور بازی (اگر ویدیو هم باشه چه بهتر)، مشخصات مثل ژانر و ... و یه توضیح مختصر من خودم به پست اول اضافه میکنم

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
نام بازی : pocahontas

پلتفرم : SEGA GENESIS

شاهکار به تمام معنا ! بازی بود که بر اساس کارتونی بسیار معروف که در سال 1995 توسط کمپانی دیزنی ساخته شده بود و بازیش در سال 1996 منتشر میشه گیم پلی بازی در زمان خودش انقلابی به پا کرده بود و گرافیک بی نظیر بازی در کنار طراحی مراحل حیرت انگیز بازی شما رو میخکوب میکرد در زمان خودش ! گیم پلی بازی به شدت متنوع بود و طراحی گیم پلی بازی و طراحی مراحل بازی به صورت کامل بر اساس اتفاقات درون کارتون طراحی شده بود و من هر چی از این بازی بگم کمه و موسیقی این بازی نفس شما رو بند میاورد و خلاصه بازی که به شدت توصیه میکنم و بازی انقلابی و بسیار بسیار خوش ساخت در زمان خودش بود . :x

View attachment 63194 View attachment 63195 View attachment 63196 View attachment 63197 View attachment 63198 View attachment 63199 View attachment 63200 View attachment 63201 View attachment 63202 View attachment 63203

دانلود بازی : Pocahontas ROM Download for Sega Genesis - CoolROM.com

اوه اوه.زدی به خال.یعنی این بازی به لحاظ گرافیک هنری همین الان بذاری کنار Reyman Legend کم نمیاره.یکی از زیباترین گرافیک های هنری که دیدم تو عمرم همین بازیه.تمرکز بازی هم بر تعامل با طبیعت بود.یک عنوان درجه یک که همین الان می ارزه به بازی های روز

Vahidmarzban

کاربر سایت
Dec 27, 2016
7
r59s_7657657.jpg

این عکس دیدم , کلی از خاطراتم زنده شد :x بازی خیلی ساده ای بود اما واقعا سرگرم کننده بودش
حسابی ادمو درگیر میکرد >:D< بازی محبوب موبایل ها نوکیا
البته نسخه 3d هم داشت که واقها جذاب بود
يادمه يه چيت هم داشت كه هيچوقت نميمردم خيلي خاطره باهاش دارم

Vahid_m4x

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,841
نام
پدرام
دوستان یه بازی توی ذهنمه که سالهاست دنبالشم ولی حتی اسمش رو هم پیدا نمیکنم
اینو توی کلوپ محله پسرخاله م بازی میکردن
اونموقع تازه پلی استیشن اومده بود ولی این بازی که مد نظر من هست روی یه کنسول غیر از ps1 بود که اون زمان گرافیکش بالاتر از ps1 بود و میگفتن که صاحب کلوپ از ژاپن اورده!!!
سبک بازی اول شخص بود و از نکات بارز بازی این بود که وقتی دشمن تیر میخورد به پاش شروع به خونریزی میکرد و لنگ لنگان حرکت میکرد و یارانش میومدن میکشیدن میبردن پشت سنگر
هوش مصنوعی بازی خیلی خیلی عالی بود و اسنایپر هم جزو صلاح های اصلی بود

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوستان یه بازی توی ذهنمه که سالهاست دنبالشم ولی حتی اسمش رو هم پیدا نمیکنم
اینو توی کلوپ محله پسرخاله م بازی میکردن
اونموقع تازه پلی استیشن اومده بود ولی این بازی که مد نظر من هست روی یه کنسول غیر از ps1 بود که اون زمان گرافیکش بالاتر از ps1 بود و میگفتن که صاحب کلوپ از ژاپن اورده!!!
سبک بازی اول شخص بود و از نکات بارز بازی این بود که وقتی دشمن تیر میخورد به پاش شروع به خونریزی میکرد و لنگ لنگان حرکت میکرد و یارانش میومدن میکشیدن میبردن پشت سنگر
هوش مصنوعی بازی خیلی خیلی عالی بود و اسنایپر هم جزو صلاح های اصلی بود

این بازی ندیدم ولی برات میگردم پیدا کردم خبرت میکنم
اون کنسول احتمالا سگا ساترن بوده Sega Saturn
کنسول nintendo 64 ام ممکنه باشه هم چنتا عنوان شوتر و اول شخص درجه ۱ داشت مثل پروجکت دارک و ....
هر دو این ۲ کنسول ها قدرتمندتر از ps1 و با هوش مصنوعی بالاتری بودن

اگر کنسول مربع شکل بود درش مثل از بالا باز میشد دیسک میخورد سگا ساترن هستش
اگر کارتریج میخورد nintendo 64

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,841
نام
پدرام
این بازی ندیدم ولی برات میگردم پیدا کردم خبرت میکنم گ
کنسول nintendo 64 ام ممکنه باشه هم چنتا عنوان شوتر و اول شخص درجه ۱ داشت مثل پروجکت دارک و ....

اگر کنسول موبع شکل بود درش مثل از بالا باز میشد دیسک میخورد سگا ساترن هستش
فکر میکنم نینتندو 64 یا نیوجیو(تلفظش رو نمیدونم) بود
یادمه همین کنسول یه فوتبال داشت که یه سر و گردن گرافیکش بالاتر از فوتبال ps1 اون زمان یعنی eleven 98 بود، عکس صورت بازیکنا کنار اسمشون بود و نورپردازی در شبش یه چیزی بود که تا آخر عمرم یادم نمیره، واسه زمان خودش عالی بود

کنسول لامصبش جلوی چشم نبود، یادته کلوپای قدیمو که چجوری بود، یه میز بزرگ و یه نیمکت به طول مغازه، تلویزیونا روی میز، دسته از سوراخای میز اومده بود بیرون
ضمنا پلی استیشن ساعتی 400تومن بود دو دسته، ولی اون کنسوله یه دسته 800 دو دسته 1200 :D اصن لاکچری بود واسه خودش و ما هم وسعمون نمیرسید بهش :D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
این بازی ندیدم ولی برات میگردم پیدا کردم خبرت میکنم گ

اگر کنسول موبع شکل بود درش مثل از بالا باز میشد دیسک میخورد سگا ساترن هستش
شما مطمئنی سگا ساترن قدرت بیشتری داشت؟

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
شما مطمئنی سگا ساترن قدرت بیشتری داشت؟

بله عزیز
مثلا cpu کنسول ps1 از نوع R3000 حدود 33.86 مگاهرتز قدرت داشت , اما Sega Saturn از cpu قدرتمند Hitachi استفاده کرده بود 2 تا cpu مستقل داشت هر cpu به صورت جداگونه با فرکانس 28.6 مگاهرتز بود حتی Sega Saturn دوتا video display processor مستقل داشت به اسم VDP 1&2
یعنی سال ها سال قبل از اینکه تو pc ها از فناوری دوال چنل به وجود بیاد ( مثل همون که 2 تا رم 4 گیگ کنار هم خیلی بهتر و سریعتر از یک رم 8 گیگ کار میکنه ) اون زمان سگا کنسولی ساخت با دو cpu در کنار هم - با دو پردازنده گرافیک در کنار هم - پردازنده صدا Yamaha و .........
کنسولی بود که 60 فریم میداد - شاید باورش سخت باشه اون زمانی که ماها اصلا نمیدونستیم HDTV چیه!! سگا ساترن HDTV ساپورته - بزنی به tv ها امروزی راحت جواب میده اما همین مثلا کنسول wii نسله فتی با کابل کامپونت هم وصل کنی بازم HDTV نیست
دست کم گرفتیا سگا یه زمان غولی کنسول و تکنولوژی بود
یادمه همون سگا مگا درایو ها قدیمی مودم داخل داشتن

درباره نینتندو 64 هم cpu این کنسول 93.75 مگاهرتز قدرت داشت . پردازنده گرافیکشم 62.5 مگاهرتز قدرت داشت
از بقیه کنسول ها قویتر بود

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
فکر میکنم نینتندو 64 یا نیوجیو(تلفظش رو نمیدونم) بود
یادمه همین کنسول یه فوتبال داشت که یه سر و گردن گرافیکش بالاتر از فوتبال ps1 اون زمان یعنی eleven 98 بود، عکس صورت بازیکنا کنار اسمشون بود و نورپردازی در شبش یه چیزی بود که تا آخر عمرم یادم نمیره، واسه زمان خودش عالی بود

کنسول لامصبش جلوی چشم نبود، یادته کلوپای قدیمو که چجوری بود، یه میز بزرگ و یه نیمکت به طول مغازه، تلویزیونا روی میز، دسته از سوراخای میز اومده بود بیرون
ضمنا پلی استیشن ساعتی 400تومن بود دو دسته، ولی اون کنسوله یه دسته 800 دو دسته 1200 :D اصن لاکچری بود واسه خودش و ما هم وسعمون نمیرسید بهش :D

بهش نیوجو میگن نئوجو میگن و ..............
این کنسول نیوجیو قویترین کنسول نسل خودش بود , نسل 4 بود اگر اشتباه نکنم که اون نسل سوپر نینتندو و سگا مگا داریو هم بودن
میشه گفتنزدیک 20 سال ساپورت شد و بازی براش اومد - اما چیزی بود خیلی خیلی کمیاب تو ایران - بیشتر فقط اقشار خیلی خیلی مرفه میخریدن
اون زمان سگا مگادرایو 25 تا 30 هزار میفروختن - این کنسول یادمه یه مغازه تو تجریش پاساژ کیش فاز دوم , آقای جبلی اگر اشتباه نکنم قیمت بالا 300 هزار تومن گذاشته بود بازیاش هر کدوم بالا 100 هزار تومان بود
احتمالا همون نینتندو 64 بوده یا سگاساترن - که اونطور که خودت میگی نینتندو 64 بوده
بازیا سطح بالا نینتندو 64 ببینی میشه گفت مابین ps1 و ps2 بازیاش و گرافیک بالایی دارن - میتونی نقد و مقایسه ایندیانا جونز نسخه nintendo 64 و pc تو اینترنت ببینی

من یه بار با پسر خالم رفتم کلوپ - پسر خالم وسط بازی عصبی شد دسته ویبره دار آنالوگ دار اصلی ps1 کوبید زمین - صاحب کلوپ اومد مثل س... ما رو زد با پسگردنی انداخت بیرون =))

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر