مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ClaP TraP

کاربر سایت
Oct 5, 2014
456
نام
علی
دوستان نظرتون در مورد این سیستم چیه به درد بازی میخوره؟

Intel® Core i5-4440
Motherboard:MSI H110 Pro VD
GEIL 8GB KIT(2x4GB) 2400 SUPER LUCE
Sapphire NITRO+ RX 480 8GB

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
با سلام خدمت استاد فرشید و تشکر از مطالب ارزنده تون .سال جدیدتون مبارک .
با دوامترین مین بوردهای ایسوس کدوم سری هستند؟ چه در میان highend ها و چه در میان میان رده ها ؟ آیا مین بوردها ی گیمینگ لزوما جزو مدلهای سخت جان هستند یا نه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
دوستان نظرتون در مورد این سیستم چیه به درد بازی میخوره؟

Intel® Core i5-4440
Motherboard:MSI H110 Pro VD
GEIL 8GB KIT(2x4GB) 2400 SUPER LUCE
Sapphire NITRO+ RX 480 8GB

گرافیکش رده بالاست، اما پردازنده در مقابلش ضعیفتره
در کل به خاطر گرافیکش برای بازی تایید میشه.

با سلام خدمت استاد فرشید و تشکر از مطالب ارزنده تون .سال جدیدتون مبارک .
با دوامترین مین بوردهای ایسوس کدوم سری هستند؟ چه در میان highend ها و چه در میان میان رده ها ؟ آیا مین بوردها ی گیمینگ لزوما جزو مدلهای سخت جان هستند یا نه؟

عید شما هم پیشاپیش مبارک
با دوام ترین از چه لحاظ؟ مگه قراره هر هفته با وایتکس بشوریدش؟! باید یه ملاکی در نظر داشته باشید که بشه بر اساسش نظر داد و بودجه رو هم دونست
مدلهای گیمینگ عموما قطعات با کیفیت تر دارن و تحت شرایط و سناریوهای خاص هم پایداری بیشتری نشون میدن.

سلام تا ۳ تومن میشه ی کیس با گرافیک ۱۰۶۰ مدل ۶ گیگ یا rx480 بست؟

سیستمی که قطعاتش تناسب داشته باشن گرافیکش هم یکی از اینا باشه 3800 درمیاد. اما سیستم بدون تناسب و مثلا با پردازنده یا قطعات ضعیفتر و ناهمگن هم میشه با 3 تومن بست که قاعدتا توصیه نمی کنم.
مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
(ASUS B150 PRO GAMING D4 (Bios Ver. 3016 MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
Gigabyte GTX 1060 WF2X OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 3800

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
گرافیکش رده بالاست، اما پردازنده در مقابلش ضعیفتره
در کل به خاطر گرافیکش برای بازی تایید میشه.

عید شما هم پیشاپیش مبارک
با دوام ترین از چه لحاظ؟ مگه قراره هر هفته با وایتکس بشوریدش؟! باید یه ملاکی در نظر داشته باشید که بشه بر اساسش نظر داد و بودجه رو هم دونست
مدلهای گیمینگ عموما قطعات با کیفیت تر دارن و تحت شرایط و سناریوهای خاص هم پایداری بیشتری نشون میدن.

سیستمی که قطعاتش تناسب داشته باشن گرافیکش هم یکی از اینا باشه 3800 درمیاد. اما سیستم بدون تناسب و مثلا با پردازنده یا قطعات ضعیفتر و ناهمگن هم میشه با 3 تومن بست که قاعدتا توصیه نمی کنم.
مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
(ASUS B150 PRO GAMING D4 (Bios Ver. 3016 MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
Gigabyte GTX 1060 WF2X OC 6GB GDDR5 VGA
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 3800
یادش بخیر ۳،۴ ماه پیش با ۳ تومن ی سیستم خوب پیشنهاد کردید باید میگرفتم همونو،با این وضعیت گرونی پول مفت نمیدم به اینا

اقا فرشید ی سری پردازنده جدید داره میاد که amd زده به اسم rizen فک کنم میخاد با cri5,cri7 رقابت کنه اطلاعاتی داری در موردشون؟

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
آقا فرشید این اسپیکر خوبه واسه گیمینگ؟

چون مانیتور نزدیکمه لازم ندارم زیاد صداش بلند باشه
اینجور مدل اسپیکر چی خوب هست تا رنج 140

خب برای بازی معمولا مدلای ساب ووفر دار رو توصیه می کنم ، مثل Z313/323 که الان اون سایت موجود نداره، ولی شاید توی بازار باشه هنوز

مدل Creative SBS E2400 2.1 مدل خیلی خوبیه و Creative Inspire T3300 رو هم که شناخته شده هست و صدای قدرتمندی داره. این دو تا توصیه میشه.

اقا فرشید ی سری پردازنده جدید داره میاد که amd زده به اسم rizen فک کنم میخاد با cri5,cri7 رقابت کنه اطلاعاتی داری در موردشون؟

مقاله ی بررسی راندمان پردازنده‌های Ryzen رو هفته ی پیش منتشر کردم که می تونید مطالعه کنید.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
فرشید جان من سیستم جدیدمو با همون پاور قدیمیم (GP585B) بستم، اکثر کارشناسان و دوستان گفتن پاورت نیازی به تعویض نداره، حالا بازم یک درصد اگه خدای نکرده پاور یه موقعهایی کم بیاره، علائمش چیه؟ مثلاً افت فریم تو بازی هست یا چیز دیگه؟ و از کجا بفهمیم این افت فریم مال پاور هست و مربوط به چیز دیگه نیست؟ آیا نرم افزاری هست که بتونه stabilityو پایداری پاور رو در شرایط لود بالا بسنجه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
فرشید جان من سیستم جدیدمو با همون پاور قدیمیم (GP585B) بستم، اکثر کارشناسان و دوستان گفتن پاورت نیازی به تعویض نداره، حالا بازم یک درصد اگه خدای نکرده پاور یه موقعهایی کم بیاره، علائمش چیه؟ مثلاً افت فریم تو بازی هست یا چیز دیگه؟ و از کجا بفهمیم این افت فریم مال پاور هست و مربوط به چیز دیگه نیست؟ آیا نرم افزاری هست که بتونه stabilityو پایداری پاور رو در شرایط لود بالا بسنجه؟

علائمش افت فریم، صفحه آبیهای بی دلیل، فریز کردن سیستم و قطع شدن گاه و بی گاه USB ها یا حتی خرابی بی دلیل هارددیسک و شناسایی نشدن های تصادفی
پایداری رو با OCCT، AIDA64 Stability test و Intel Extreme Tuning Utility و برنامه های گرافیکی مثل 3DMark 2013 Stress Test هست.

M3ntalist

کاربر سایت
Feb 18, 2017
5
دوستان قطعات اصلی سیستم اینه

مین برد:GA-870A-USB3L

رم: 4 گیگ کینگستون باس 1600

گرافیک : 5570 1GB DDR3 GIGABYTE

من گیمر حرفه ایی نیستم ولی میخوام بازی های که این سیستم الان جواب میده را بازی کنم.حالا دنبال یه پردازنده برای این سیستم هستم

پردازنده ایی که نه پایین باشه ( باعث بشه بازیهای ساپورت شده این سیستم رو نتونم بازی کنم) نه اونقدر بالا که فقط هزینه اضافی بشه و نتونم از تمام قدرتش نسبت به این سیستم استفاده کنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
باسلام و تبریک نوروز
سیستم سوکت1151 حداقل core i3 تا 1.5 میلیون میشه جمع کرد؟
راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 1630

بهترین ssd 120 GB تو بازار چیه؟

بهترین از نظر قیمت و راندمان SAMSUNG 850 EVO
بهترین از نظر قیمت SAMSUNG 750 EVo/ Crusial MX300
بهترین از نظر راندمان هم SAMSUNG 850 PRO

دوستان قطعات اصلی سیستم اینه

مین برد:GA-870A-USB3L

رم: 4 گیگ کینگستون باس 1600

گرافیک : 5570 1GB DDR3 GIGABYTE

من گیمر حرفه ایی نیستم ولی میخوام بازی های که این سیستم الان جواب میده را بازی کنم.حالا دنبال یه پردازنده برای این سیستم هستم

پردازنده ایی که نه پایین باشه ( باعث بشه بازیهای ساپورت شده این سیستم رو نتونم بازی کنم) نه اونقدر بالا که فقط هزینه اضافی بشه و نتونم از تمام قدرتش نسبت به این سیستم استفاده کنم

برای این مادربرد هیچ پردازنده ای نباید گرفت، هم منسوخ شده و هم سریعترین پردازنده ی قابل استفاده هم بسیار کنده و ارزش خرید نداره
باید پردازنده،مادربرد و رم رو یکجا عوض کنید.

• Like
Reactions: msbazicenter

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر