مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

MaMaSaN

~ Hope is a Lie ~
کاربر سایت
Jun 4, 2016
715
نام
مـحمـد حسـین
سلام دوستان؛

بنده در زمینه ی خرید لپتاپ سر رشته ندارم و لپتاپم یکم قدیمی شده و میخوام عوضش کنم. با توجه به اینکه من جز فیلم و سریال دیدن روی لپتاپ کار دیگه ای باهاش نمیکنم و به قول معروف یه مصرف کاملا عادی دارم، چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟! فقط لطفا کانفیگی که پیشنهاد میکنید نهایت تا سقف 2 میلیون باشه چون من مصرفم کاملا معمولی هست و نمیخوام زیاد هزینه کنم.

و سوال بعدیم اینکه لپتاپ های Lenovo خوب هستش؟! چون من با دو سه نفر مشورت کردم گفتن اگه استفادت عادی و معمولی هست بهترین کار خرید Lenovo هستش. میخوام ببینم چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟! فقط قبلش بگم که سرعت و هارد واسم خیلی مهمه! هاردش دیگه کمتر از 1 ترا نباشه :D و سرعتشم مناسب باشه. جوری که اگه مثلا یه Kaspersky روش نصب کردیم به تر تر نیفته :D

ممنون.

آخرین ویرایش:

EnzoFerrari

کاربر سایت
Jan 4, 2012
207
نام
سهیل
سلام دوستان گرامی.
لپتاپ گیمینگ تا قیمت پنج میلیون تومان چی پیشنهاد میکنین؟حداقل گرافیکش 970 باشه و حالا حالا ها موجود باشه چون میخوام این تابستون بخرم.و میخوام باهاش هم بازی های روز رو تا سه سال با کیفیت بالا اجرا کنم هم کارای گرافیکی کنم.ایا با این بودجه میتونم لپتاپ با گرافیک 1060 بخرم؟
لطفا اگه لپتاپی با این کانفینگ(امیدوارم درست گفته باشم)یا نزدیک این هست پیشنهاد بدین.
CPU Core i7 2.6 up to 3.5
RAM 16 DDR4
GTX 970 or 1060
Hard 1t hdd 128gb ssd
With backlight keyboard for game
Display FHD _IPS
باطریشم برام مهم نیست.فقط dvd writer داشته باشه با تاندربولت و usb type C.اگه dvd writer نداره پیشنهاد کنین.
خیلی ممنون از.لطف شما.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
داداش حتماااا gl702vm رو بگیر حتماا اصلا به گرافیکای سری ۹۰۰ فکر نکن تو لپتاب
بهترین انتخاب واست همین لپتابه...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

• Like
Reactions: playstation1

EnzoFerrari

کاربر سایت
Jan 4, 2012
207
نام
سهیل
MSI GE62 7RD Apache Pro خوبه ؟‌
خیلی خوبه cpu سری ۷ اینتل ام داره فقط کارت ۱۰۵۰ هست البته فکر کنم مدل ti که اورکلاک میشه...یه سرچ کنین تو نت ببینین بنچمارکاش چیجوریه اگه مشکلی نداشتین باهاش تو خریدش شک نکنین

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

TheEsmiT

کاربر سایت
Mar 13, 2017
2
نام
عرفان بهرامی
سلام دوستان
بنده دیگه واقعا از قیمت بالای بازی های ps4 خسته شدم و بدتر اینکه مثلا شما فرض کن میری یه بازی رو که بهش امید داری با قیمت 280 تومن در روز اول بخری و اون بازی
خوب از اب در نیاد و کلی ضرر کنی!خیلی سر این موضوع فکر کردم دیدم اگر یه لپ تاپ گیمینگ بگیرم با قیمت 5 تومن خیلی بهتره تا یه کنسول بگیرم 1تومن و سالی 2 تومن پول بازی
و اینجور چیزا بدم!
برای همین توی یکی از سایت های خرید و فروش گشتم یه لپ تاپ گیمینگ پیدا کردم از برند ایسوس
مدلش هم این بود ROG GL552VW - C می خواستم ببینم این سیستم میتونه بازی هایی مثل کال اف دیوتی و فیفا 17 و اویل 7 و یه سری بازی های خوب جدید
که خودتون بهتر از من میدونید رو اجرا کنه؟و اگر میتونه روی چه تنظیمات گرافیکی!؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like
Reactions: ehsanservat

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام دوستان
بنده دیگه واقعا از قیمت بالای بازی های ps4 خسته شدم و بدتر اینکه مثلا شما فرض کن میری یه بازی رو که بهش امید داری با قیمت 280 تومن در روز اول بخری و اون بازی
خوب از اب در نیاد و کلی ضرر کنی!خیلی سر این موضوع فکر کردم دیدم اگر یه لپ تاپ گیمینگ بگیرم با قیمت 5 تومن خیلی بهتره تا یه کنسول بگیرم 1تومن و سالی 2 تومن پول بازی
و اینجور چیزا بدم!
برای همین توی یکی از سایت های خرید و فروش گشتم یه لپ تاپ گیمینگ پیدا کردم از برند ایسوس
مدلش هم این بود ROG GL552VW - C می خواستم ببینم این سیستم میتونه بازی هایی مثل کال اف دیوتی و فیفا 17 و اویل 7 و یه سری بازی های خوب جدید
ممنون میشم راهنمایی کنید
این لپ تاپ قدیمیه. فقط گرافیک سری 10 بگیر. بهترین مدل الان asus g702 هست که گرافیکش 1060 هست و به نسبت بقیه ی 1060 ها قیمت معقول تری داره

TheEsmiT

کاربر سایت
Mar 13, 2017
2
نام
عرفان بهرامی
این لپ تاپ قدیمیه. فقط گرافیک سری 10 بگیر. بهترین مدل الان asus g702 هست که گرافیکش 1060 هست و به نسبت بقیه ی 1060 ها قیمت معقول تری داره

راستش من زیاد راجع به قدیمی و یا جدید بودن لب تاب ها سر در نمیارم
یه چیزی میخوام جدید و بازی های روز رو با تنظیمات بالا اجرا کنه

• Like

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,727
راستش من زیاد راجع به قدیمی و یا جدید بودن لب تاب ها سر در نمیارم
یه چیزی میخوام جدید و بازی های روز رو با تنظیمات بالا اجرا کنه
همونطور که رفیقمون هم گفت شما سعی کن حتما لپتاپ با گرافیک 1060 بگیری چون تو بازار ایران نسبت به نسل قبل گرافیک ها اختلاف قیمت کمی دارن اما اختلاف عملکرد زیاده،این لپتاپی که تو پست قبلیت گفتی گرافیک 960m داره، به عنوان مثال تو بازی واچ داگز 2 960m روی تنظیم گرافیک high بیست و پنج فریم میده در صورتی که 1060 رو همون تنظیمات 60 فریم میده.
اینجا می تونی مقایسه کنی:
NVIDIA GeForce GTX 960M
Mobile NVIDIA GeForce GTX 1060 (Laptop) - Benchmarks and Specs

آخرین ویرایش:

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
543
نام
Ahmadreza
سلام دوستان
و اینجور چیزا بدم!
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام. یه معیاری که واست باید مهم باشه اینه که فقط کارت گرافیک مهم نیست. اگه میخوای سیستمت خیلی به روز و جدید باشه پس باید واسه CPU هم حتما سری Kaby Lake رو در نظر بگیری ولی به نظر من زیاد به جدید یا قدیمی بودن لپ تاپ توجه نکن. این مدلی که میگی قدیمی هست اما نسبت به مدلی که دوستمون گفت یعنی GL702 یه مزیتی داره و اونم صفحه نمایشش هست که 4Kـه و البته درایو نوری که فک نکنم زیاد مهم باشه. البته توی رده قیمت 5 تومن شاید بهترین گزینه همون GL702 باشه اما اگه میتونی بیشتر هزینه کنی مدل GL502VY رو بگیر. چون میخوای بالای 5 میلیون هزینه کنی بهتره یه چیزی بگیری که تا چند سال بی دردسر برات کار کنه.

دوست عزیز اولا این که من گفتم گرافیک قدیمی و جدید به خاطر تفاوت فاحش کارایی هست در صورتی که در سی پی یو ها اختلاف کارایی بین نسل ها چشم گیر نیست و kaby lake نسبت به sky lake پیشرفت چندانی نداره.
در مورد صفحه نمایش هم برای بازی صفحه 4K به کار نمیاد چون حتی کارت 1060 هم نهایتا بتونه فیفا و دوتا رو روی اون رزولوشن بیاره و قطعا بازی هایی که سیستم بالایی می خوان رو باید روی همون 1080 اجرا کرد. پس 4K خرج الکیه.
در مورد GL502 هم نفهمیدم چه طور به این نتیجه رسیدید که چند سال بی دردسر براشون کار می کنه!!! یه مقدار در مورد کارت گرافیک های لپ تاپ ها مطالعه بفرمایید که پیشنهاد نادرست به دوستان ندید. 980M از 970 دسکتاپ کمی ضعیف تره در حالی که 1060 هم رده 1060 دسکتاپه و این یعنی نزدیک به 30 درصد تفاوت کارایی! اون وقت چطور لپ تاپی که گرافیکش 980M هست بیشتر براشون کار می کنه؟
رفیق، من به عنوان مثال گفتم Kaby Lake بگیر . چون در صورتی که معیار جدیدتر باشه پس نیاز به بروزرسانی در تمام قطعاته و اینکه قطعاً فقط کارت گرافیک بیانگر برتری لپ تاپ نیست.
در مورد GL502 هم با توجه به تجربه شخصی خودم میگم و اینکه بازدهی خوبی داره و بعضی گیم هارو توی 4K به نسبت با نرخ فریم تقریبا 25 تا 30 اجرا میکنه. البته رم و صفحه نمایشش هم بهتر هست. اما همونطور که خود شما گفتی GL702 جدیدتره و از 1060 استفاده میکنه. در کل در مورد GL502 من فقط روی تجربه شخصیم پیشنهاد دادم.

آخرین ویرایش:

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام. یه معیاری که واست باید مهم باشه اینه که فقط کارت گرافیک مهم نیست. اگه میخوای سیستمت خیلی به روز و جدید باشه پس باید واسه CPU هم حتما سری Kaby Lake رو در نظر بگیری ولی به نظر من زیاد به جدید یا قدیمی بودن لپ تاپ توجه نکن. این مدلی که میگی قدیمی هست اما نسبت به مدلی که دوستمون گفت یعنی GL702 یه مزیتی داره و اونم صفحه نمایشش هست که 4Kـه و البته درایو نوری که فک نکنم زیاد مهم باشه. البته توی رده قیمت 5 تومن شاید بهترین گزینه همون GL702 باشه اما اگه میتونی بیشتر هزینه کنی مدل GL502VY رو بگیر. چون میخوای بالای 5 میلیون هزینه کنی بهتره یه چیزی بگیری که تا چند سال بی دردسر برات کار کنه.
دوست عزیز اولا این که من گفتم گرافیک قدیمی و جدید به خاطر تفاوت فاحش کارایی هست در صورتی که در سی پی یو ها اختلاف کارایی بین نسل ها چشم گیر نیست و kaby lake نسبت به sky lake پیشرفت چندانی نداره.
در مورد صفحه نمایش هم برای بازی صفحه 4K به کار نمیاد چون حتی کارت 1060 هم نهایتا بتونه فیفا و دوتا رو روی اون رزولوشن بیاره و قطعا بازی هایی که سیستم بالایی می خوان رو باید روی همون 1080 اجرا کرد. پس 4K خرج الکیه.
در مورد GL502 هم نفهمیدم چه طور به این نتیجه رسیدید که چند سال بی دردسر براشون کار می کنه!!! یه مقدار در مورد کارت گرافیک های لپ تاپ ها مطالعه بفرمایید که پیشنهاد نادرست به دوستان ندید. 980M از 970 دسکتاپ کمی ضعیف تره در حالی که 1060 هم رده 1060 دسکتاپه و این یعنی نزدیک به 30 درصد تفاوت کارایی! اون وقت چطور لپ تاپی که گرافیکش 980M هست بیشتر براشون کار می کنه؟

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
موافقم.
قطعا کسی که بودجه خرید gl502vy رو داشته باشه,باید سراغ مدل gl502vs بره که کارت گرافیک قدرتمند 1070 رو داره و حداقل 3 سال از نظر بازی بیمست.وگرنه کارت گرافیک 980m حتی از 1060 مدل لپتاپ هم ضعیف تر هستش.

بنابراین به نظر بنده از اون جایی که مهم ترین قطعه برای گیم کارت گرافیک هست(البته سایر قطعات هم مهم هستن) تا رنج پنج و نیم خرید asus gl702vm توصیه میشه.
پ.ن:البته کسی که این لپ تاپ رو میخواد بخره,حتما باید یه کول پد خوب هم باهاش بگیره.

• Like

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام به همه
دوستان یه کمکی ازتون میخواستم لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
قصد خرید لپ تاپ داشتم منتهی نمیدونم چه برند و مدلی مناسب هستش.میخواستم 2 نوع لپ تاپ بم معرفی کنید.یه لپ تاپ که سیستمش در حد اینترنت و مدیا مناسب باشه و فاکتور هایی که در زیر عرض کردم رو داشته باشه و یه لپ تاپ هم برای گیمینگ،برنامه نویسی و کارهای گرافیکی که باز فاکتورهای زیر رو داشته باشه.قیمت این یکی لپ تاپ تا سقف 4 تومن جا داره.
1-مهم ترین فاکتور برام کیفیت صفحه نمایش و زاویه دید هست. تفاوت 4k و 1080 چقده؟ در حالت عادی یعنی بدون فیلم یا بازی تفاوت آنچنانی دارن یا نه؟
2-کیفیت صدای مناسب
3-وزن مناسب
4-کیفیت ساخت مناسب و تا جایی که امکان داره بدنه فلزی
5-کیفیت مناسب تاچ پد و کیبورد
6-شارژدهی بالای باتری

یه سوال هم داشتم اینکه اگه از لپ تاپ (حالا چه گیمینگ باشه و چه نباشه) برای گیم استفاده کنیم آیا از عمر لپ تاپ کم میشه و زودتر آسیب میبینه یا نه؟
سپاس فراوان از کمکتون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر