مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
سلام. آقا من یه کارت zotac gtx 970 oc دارم، یه سال پیش خریدم ۱۲۵۰، الان چه قیمتی بدم خوبه واسه فروش؟
حدود 900

کلا برندهای قوی کارت گرافیک تو ایران کدوما هستند ؟؟؟!
ASUS,Gigabyte و تا حدودی MSI

الان یه کارت که با هزینه 1/500 بگیرم چند سال بی نیاز میشم؟؟
با این قیمت بهترین انتخاب چیه؟؟
تفاوت کارتهای
1060/1070/1080 چیه؟

با 1500 و حتی یکم بالاتر که 1070 نمی تونی بگیری.

با 1500 تا 1600 هم 980ti دست دوم گیرت میاد که نزدیک 1070 قدرت داره.

• Like
Reactions: aramesh_61

mrwalt

کاربر سایت
May 9, 2011
70
نام
farhad
حدود 900

با 1500 و حتی یکم بالاتر که 1070 نمی تونی بگیری.

با 1500 تا 1600 هم 980ti دست دوم گیرت میاد که نزدیک 1070 قدرت داره.
پس بهتره پولمو بیشتر کنم 1070 بگیرم
حالا 1060 با 1070 خیلی فرق دارن؟؟
این oc که کنار مدل کارت نوشته میشه چیه؟

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
پس بهتره پولمو بیشتر کنم 1070 بگیرم
حالا 1060 با 1070 خیلی فرق دارن؟؟
این oc که کنار مدل کارت نوشته میشه چیه؟
بسته به رزولیشنی که بازی میکنی داره.
در حال حاضر 1060 برای رزولشن 1080p کفایت میکنه. ولی مسلما 1070 بهتره. تفاوت 1060 و 1070 هم زیاد هست و 1070 به قیمتش میارزه.
OC هم یعنی over clock یعنی سرعت بالاتر که در شرکت سازنده اعمال شده.

• Like
Reactions: mrwalt

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حدود 900

QUOTE]

تا حدودی msi ????? msi قدمتش از asus هم 3 سال بیشتره تعداد استخدامی هاش 2 برابر گیگا با asus هست درامدش از گیگا بیشتره بعد تا حدودی msi همین شماها هستید که باعث می شید Asus گیگا در ایران خیلی گرون تر بفروشن هر 3 این شرکت ها تایوانی هستن کیفیتشون هیچ فرقی با هم نداره بسیار هم معتبر هستن چرا اطلاعات یا باور غلط بین مردم ایجاد می کنید؟ حتی همین برند زوتک هم خیلی معتبره یا gainward اگر می بینید گرون هستن نخرید از همین برندها بخرید این برندها هم خیلی با کیفیت هستن هم خیلی معتبر الکی در قید و بند گیگا asus نباشید پول مفت به جنسی می دیدید که از لحاظ قیمتی هیچ فرقی با هم ندارن حتی چه بسا asus از بقیه هم قیمتش کمتره

• Like
Reactions: cm180life

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
تا حدودی msi ????? msi قدمتش از asus هم 3 سال بیشتره تعداد استخدامی هاش 2 برابر گیگا با asus هست درامدش از گیگا بیشتره بعد تا حدودی msi همین شماها هستید که باعث می شید Asus گیگا در ایران خیلی گرون تر بفروشن هر 3 این شرکت ها تایوانی هستن کیفیتشون هیچ فرقی با هم نداره بسیار هم معتبر هستن چرا اطلاعات یا باور غلط بین مردم ایجاد می کنید؟ حتی همین برند زوتک هم خیلی معتبره یا gainward اگر می بینید گرون هستن نخرید از همین برندها بخرید این برندها هم خیلی با کیفیت هستن هم خیلی معتبر الکی در قید و بند گیگا asus نباشید پول مفت به جنسی می دیدید که از لحاظ قیمتی هیچ فرقی با هم ندارن حتی چه بسا asus از بقیه هم قیمتش کمتره

خوبه برند محبوب شما رو هم معرفی کردم:)

دوستمون توی ایران پرسید که با توجه خدمات بهتر آواژنگ و سازگار به نسبت ماتریکس من گفتم. البته گارانتی گرین هم برای msi هست که امیدوارم بهتر از ماتریکس عمل کنه.

همه برندها هم کیفیت یکسانی ندارند و توی مارکت جهانی هم قیمت یکسانی ندارند ولی قیمت و کیفیت سه برند به هم نزدیک هست.اگر بازار ایران رودر نظر نگیریم برای nvidia برند evga هم خوب هست.
البته این یه قاعده کلی نیست مثلا کارتهای گیگا توی سری 10 مشکل coil whine براشون پیش اومده.
نکته دیگه اینکه اکثر شرکتها مدلهای high end با کیفیتی می سازند ولی روی مدلهای متوسط اختلاف کیفیت بیشتر مشخص هست
Capture.JPG
لینک رتبه

• Like
Reactions: cm180life

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,727

دوستمون توی ایران پرسید که با توجه خدمات بهتر آواژنگ و سازگار به نسبت ماتریکس من گفتم. البته گارانتی گرین هم برای msi هست که امیدوارم بهتر از ماتریکس عمل کنه.

همه برندها هم کیفیت یکسانی ندارند و توی مارکت جهانی هم قیمت یکسانی ندارند ولی قیمت و کیفیت سه برند به هم نزدیک هست.اگر بازار ایران رودر نظر نگیریم برای nvidia برند evga هم خوب هست.
البته این یه قاعده کلی نیست مثلا کارتهای گیگا توی سری 10 مشکل coil whine براشون پیش اومده.
نکته دیگه اینکه اکثر شرکتها مدلهای high end با کیفیتی می سازند ولی روی مدلهای متوسط اختلاف کیفیت بیشتر مشخص هست
View attachment 72595
لینک رتبه
نمی خوام تو بحثتون وارد شم.
همونطور که گفتید قاعده کلی نیس اما صرفا بخاطر High End بودن هم نمیشه اعتماد کرد Evga یه سری از 1070 و 1080 هاش آتیش گرفتن.
Nvidia-GTX-1080-EVGA-FTW-Catches-Fire-1140x641.jpg

• Like
Reactions: amir_amd

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

View attachment 72595
لینک رتبه

بحث گارانتی اره فرق می کنه برند محبوب اونی هست که خوب کار کنه در زمینه ی گرافیک که اختلاف خیلی کمه برای من صدا خیلی مهمه با زیبایی با ابعادش که msi asus این نسل عالی کردن extrme giga هم حرف نداره اما قیمتشم در ایران حرف نداره

مشکل coil هم همیشه بوده و هست الانم من بالای 300 تا 400 فریم که می گیرم برای منم صداش در میاد اما اگر در 100 فریم اینا هم صدا می ده اره مشکل دار هست اما در فریم های بالا همه ی کارت هایی که تا الان داشتم(تقریبا از برندی هم داشتم) صداش در می امده

• Like
Reactions: amir_amd

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
EVGA این نسل افتضاحه
کولر هاش رسما فاتحه VRAM رو می خونن با اون کولینگ افتضاح

بله به دلیل طراحی غلط رسما خرابکاری کردن من موندم تست ها کیا هستن که همچنین مشکلات بزرگی رو نمی فهمن evga تمامی کارت های جدیدش رو با طراحی جدید عرضه کرده که دیگه هیچ مشکلی ندارن.

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
587
نام
امیر
سلام.
من بین 480 و 1060 موندم کدومو بگیرم. نظرتون چیه؟
از لحاظ قیمت هم لطفا از این جهت نظر بدید که می خوام از کانادا بسپرم بگیرن برام.
تو ویدیوهایی که دیدم تو دایرتک ایکس 12 480 عملکرد بهتری داره گویا.
لطفا نظر فن بوی بازی ندید!!
ممنون

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام.
من بین 480 و 1060 موندم کدومو بگیرم. نظرتون چیه؟
از لحاظ قیمت هم لطفا از این جهت نظر بدید که می خوام از کانادا بسپرم بگیرن برام.
تو ویدیوهایی که دیدم تو دایرتک ایکس 12 480 عملکرد بهتری داره گویا.
لطفا نظر فن بوی بازی ندید!!
ممنون
به نظر من اگر قراره از خارج کسی برات بیاره بدون شک 480. چون قیمتش اون جا قاعدتا پایین تر از 1060 هست.
عملکرد این دو کارت نزدیک به همه در dx12 عملکرد 480 مقداری بهتره ولی با توجه به این که بسیاری از بازی ها برای انویدیا بهینه تر هستند گاهی هم 1060 بهتر ظاهر می شه.

• Like
Reactions: agh515

mrwalt

کاربر سایت
May 9, 2011
70
نام
farhad
دوستان الان برای خرید کارت زمان مناسبیه؟؟
gtx 1080ti رو کل کارتها تاثیر میزاره؟؟
من فعلا توان خرید gtx 1060 دارم صبر کنم فعلا؟؟

REZA_TPORT

کاربر سایت
Sep 6, 2010
40
دوستان الان برای خرید کارت زمان مناسبیه؟؟
gtx 1080ti رو کل کارتها تاثیر میزاره؟؟
من فعلا توان خرید gtx 1060 دارم صبر کنم فعلا؟؟
اگه میتونی صبر کنی بعد عید قیمتا میاد پایین
بعد از عیدم تا بازار راه بیوفته میشه اردیبهشت ولی تو سه ماه اول سال 100 درصد قیمتا میاد پایین
سر 980 ti هم پارسال همین داستان شد قیمت 980 و 970 افت کردن

• Like
Reactions: mrwalt

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
کارت گرافیک لبتابو میشه عوض کرد ؟

بهترین کارت گرافیک برای لبتاب Lenovo Thinkpad E531h چیه ؟
اکثرا نمی شه مگر در لپ تاپ های گیمینگ گرون قیمت و اون هم بعضی مدل هاشون. این مدلی که نوشتی رو خبر ندارم ولی خیلی بعیده بشه تغییر داد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر