آموزش: انتقال دیتای دانلود شده بازی از روی هارد اکسترنال به ایکس باکس وان

hercull

کاربر سایت
Mar 5, 2017
21
"ویرایش شده به تاریخ 7 می 2017"
با تشکر از دوستانی که در این تاپیک راهنماییهای لازم رو انجام دادن

با سلام

تو این آموزش می خوام روش انتقال دیتای بازی از هارد اسکترنال به ایکس باکس وان رو بهتون بگم. باید بگم این آموزش توسط خودم انجام شده و من صرفا تجربیات خودم رو می خوام به بقیه انتقال بدم. چون هر جا تو اینترنت گشتم چه تو سایت های ایرانی و چه سایت های خارجی به درستی کسی چیزی رو عنوان نکرده و یا هر کسی که به مشکلی برخورد کرده کسی بهش جواب درست حسابی نداده. واسه همین من خودم با سعی و تلاشی که کردم روش صحیح انتقال فایل دیتای بازی رو به ایکس باکس وان اس پیدا کردم و اومدم اینجا تا به بقیه هم یاد بدم و اون دسته از افرادی که با مشکل مواجه میشند رو از سر درگمی در بیارم.

قبل از اون باید بگم اون دسته از دوستانی که بازیهای ایکس باکس رو به صورت دیجیتالی خریداری میکنن باید بعد از هزینه ای که بابت اون بازی پرداخت کردن یه هزینه اضافی واسه دانلود بازی صرف کنن که خودش اگه از طریق وای فای باشه سر به فلک میکشه یا هم اگه از طریق اپراتورهای موبایل باشه شب زنده داریهای زیادی باید صورت بگیره ولی در اینجا میخام بگم بعضی از سایت ها و همچنین ISPهای محترم ایرانی با صرف هزینه اندک در حدود 10 هزار تومن این امکان رو فراهم کردن که بتونیم دیتای بازیهای مختلفی رو از سایت های مشخص با سرعت عالی و مطمئن دانلود کنیم و اونو به ایکس باکس وان انتقال بدیم. منتها ازونجایی که شاید تجربه کافی واسه انتقال این دیتا به ایکس باکس وجود نداشته روش صحیح اون رو ذکر نکردن و منجر به سردگمی یه عده از دوستان شدن. بهرحال امیدوارم که این تجربه به درد اون دسته از افرادی بخوره که اولا از اون ISP محترم سرویس اینترنشونو گرفتن ثانیا علاقه شدیدی به انتقال دیتای بازی از هارد به ایکس باکس داشته باشن.

آموزشمون رو با فرض دانلود دیتای بازی بتلفیلد یک شروع میکنیم.

1- ابتدا دیتای بازی رو که ظرفیت اون 41.7 گیگا بایت هست از سایت مورد نظر دانلود میکنیم. (همینجا یک نکته رو بگم . بعضی از بازیها زمانی که منتشر میشن و دیتای اونا داخل سایت برای دانلود قرار میگیره با حجم اولیه اون آپلود میشه ولی بعد از مدتی واسه اون بازی آپدیت میاد و شما بعد ازینکه اون آپدیت رو دانلود کردید در نهایت به حجم نهایی بازیتون اضافه میشه ولی تو اون مدت اون سایت دیگه دیتای آپدیت شده بازی رو واسه دانلود قرار نمیده و در نتیجه شما میبینید حجم بازی که دانلود میکنید از حجم نهایی چند گیگ کمتره که نهایتا اگر این اتفاق افتاد قبل از اجرا اون مقدار آپدیت رو باید دانلود کرد.)

2- موقعی که بازی رو از حالت فشرده خارج میکنید اسم فایلی که مشاهده میکنید با اسم فایل حقیقی که ایکس باکس باید اونو بشناسه تفاوت زیادی داره .حالا چرا این اتفاق افتاده خدا میدونه . وقتی شما دیتای یک بازی رو از ایکس باکس داخل هارد کپی میکنید واستون 2 تا فایل میسازه که یکیش حجمش خیلی زیاده و یکیش یه فایل با پسوند XVI هست که مخصوص اون بازی ساخته میشه. نگاه به حجم کم فایل نکنید این فایل رو خودتون به هیچ وجه نمیتونید بسازید و حتما باید خود ایکس باکس اونو بسازه.کاری که باید انجام بدیم اینه که متوجه بشیم اسم فایل بازی چیه بعد فایل دانلودی مون رو به همین اسم تغییر بدیم.

3- مرحله بعدی اتصال هارد به ایکس باکس هست که روش رو دوستان در پست های قبلی توضیح دادن. هارد رو که وصل کردید صبر کنید تا دستگاه اونو بشناسه بعد وارد My game and app بشید. جهت اتصال هارد به ایکس باکس از لینک روبرو استفاده کنیدآموزش نرم افزار Xbox Drive Converter

4- در این مرحله میخایم مقداری از دیتای بازی رو روی هارد دانلود کنیم تا متوجه اسم فایل مورد نظر بشیم. برای همین چند مگ از بازی رو اجازه میدیم تا دانلود بشه و بعد ازون دانلود رو متوقف ( Pause installation) میکنیم. توجه کنید موقعی که هارد رو وصل میکنید به صورت پیش فرض دیتای بازی روی هارد دانلود خواهد شد.

5- اکنون از محیط My game and app خارج میشیم و هارد رو جدا میکنیم.

6- مرحله بعد اتصال هارد به کامپیوتر یا لپ تاپ جهت پیدا کردن اسم فایل بازی مورد است. مشاهده میکنید روی هارد سه تا فایل ساخته شده که یکیش حجمش حدود 47 گیگه و همون دیتای بازی هست و دومیش هم همون فایل XVI مورد نظر هست که دقیقا اسمی مشابه با دیتای بازی داره . سومین فایل هم که یه اسم طولانی داره که ما بهش کاری نداریم. شاید تعجب کنید که شما چند مگ فقط دانلود کردید ولی 47 گیگ از فضای هاردتون پر شده. این به دلیل ساختار فایلی هست که شما وقتی میخاین از هارد برای کنسول استفاده کنید خود کنسول بوجودش میاره .

7- حالا باید اسم فایل رو دقیقا کپی کنید و فایل دانلود شدتون رو عینا به همون اسم تغییر بدید. توجه کنید که داخل اسم فایل هیچ گونه نقطه ای نباید باشه چرا که هرکاراکتری که بعد از نقطه قرار بگیره پسوند فایل میشه و کنسول نمیتونه فایل رو تشخیص بده. فایل دیتای بازی برای ایکس باکس هیچگونه پسوندی نداره.

8- حالا باید فایل دانلود شده تون رو داخل هارد روی روت کپی کنید. دراینجا حتما باید ازتون بپرسه که آیا replace کنم که شما باید جواب yes بدید و منتظر بمونید تا فایلتون به طور کامل داخل هارد کپی بشه. اون دوتا یا سه تا فایلی که یکیشون پسوند XVI داره رو هم پاک میکنیم. پس فقط یک تک فایل با حجم زیاد که همون دیتای بازی هست رو نگه میداریم.

9- تو این لحظه که فایل داره تو هارد کپی میشه داخل ایکس باکس در قسمت my game and app بشید و بار دیگر اینبار اجازه بدید مقداری از بازی مورد نظر داخل ایکس باکس دانلود بشه و بعد دانلود رو دوباره متوقف (Pause installation) کنید.

10- اکنون هارد رو به ایکس باکس وصل کنید و منتظر بمونید وقتی که پیام external storage ready ظاهر شد با نگه داشتن دکمه HOME وارد my game and app شوید. در قسمت Games مشاهده میکنید که دیتای بازی با همون حجم ابتدایی 41.7 گیگ از روی هارد شناخته میشه. . البته واسه شناخته شدن فایل باید حتما دستگاه به اینترنت وصل باشه.

11- حالا باید اون دانلود بازی که تو مرحله 9 بهتون گفتم رو کنسل کنید و بعد فایل شناخته شده روی هارد رو به داخل ایکس باکس کپی کنید.برای اینکار به روی نشان بازی داخل هارد اکسترنال بروید و با زدن دکمه menu گزینه manage game رو انتخاب کنید روی بازی بیاین و با زدن کلید Menu گزینه Copyرو انتخاب کنید. ازتون سوال میپرسه که میخواین یه چیزی رو روی هارد اینترنال کپی کنید. گزینه Copy رو انتخاب کنید تا عملبات انتقال شروع بشه. مشاهده میکنید که بعد از گذشت چندین گیگ از کپی بازی پیغام Ready to start نشون داده میشه. منتها صبر کنید تا به صورت کامل بازی کپی بشه .

12- بعد از اینکه کپی کامل شد از my game and app خارج شوید و هارد رو از دستگاه جدا کنید.

13- بعد از اینکه بازی کپی شده وقتی اونو اجرا کردید پیغام آپدیت بازی رو مشاهده میکنید که این مقدار دقیقا همون مقدار اختلاف دیتای دانلود شده با دیتای اصلی بازی هست که اینجا باید چند گیگ رو دانلود کنید و بعد ازون از بازی لذت ببرید

امیدوارم تونسته باشم با توضیحات کامل تجربیات خودمو به دوستاران ایکس باکس انتقال داده باشم.

آخرین ویرایش:

mraict

کاربر سایت
Mar 5, 2017
16
سلام
مرحله 11، موقع کپی یا انتقال به ایکس باکس، خطا می ده
دوباره سعی کنید یا ری استارت کنید
که با ری استارت هم حل نمی شه و بر می گرده به حجمی که دانلود شده بود

• Like
Reactions: deadkin

hercull

کاربر سایت
Mar 5, 2017
21
سلام
مرحله 11، موقع کپی یا انتقال به ایکس باکس، خطا می ده
دوباره سعی کنید یا ری استارت کنید
که با ری استارت هم حل نمی شه و بر می گرده به حجمی که دانلود شده بود

دوست عزیز
وقتی هارد رو وصل کردی صبر کن تا دیتا شناخته. حتما باید ایکس باکس به نت وصل باشه. بعد که دیتا شناخته شد دانلود رو کنسل کن و شروع کن از هارد بریز رو دستگاه

• Like
Reactions: jamshidi27403

mraict

کاربر سایت
Mar 5, 2017
16
وقتی هارد رو وصل کردی صبر کن تا دیتا شناخته.

علامت شناخته شدن دیتا چیه؟

من قسمت مدیریت بازی که می رم، دو تا لیست می کنه، یکی که ناقصه و روی هارد داخلیه و قبل از وصل کردن هارد خارجی، متوقفش کردم، یکی هم روی هارد خارجیه که حجم کامل رو نشون می ده
بالایی رو کنسل می کنم که از لیست حذف می شه و اونیکی رو انتقال می دم که موقع انتقال پیام خطا می ده!!!

• Like
Reactions: jamshidi27403

hercull

کاربر سایت
Mar 5, 2017
21
علامت شناخته شدن دیتا چیه؟

من قسمت مدیریت بازی که می رم، دو تا لیست می کنه، یکی که ناقصه و روی هارد داخلیه و قبل از وصل کردن هارد خارجی، متوقفش کردم، یکی هم روی هارد خارجیه که حجم کامل رو نشون می ده
بالایی رو کنسل می کنم که از لیست حذف می شه و اونیکی رو انتقال می دم که موقع انتقال پیام خطا می ده!!!

نشانه شناخته شدن بازی اینه که آرم و برچسب بازی رو نشون میده و حجم بازی که دانلود کردید رو زیرش نشون میده. این ینی شناخته شدن بازی. اگه بازی شناخته نشه هیچ چیزی روی هارد اکسترنال رو نشون نمیده

hercull

کاربر سایت
Mar 5, 2017
21
الان هم هر کاری رو گفتید مو به مو انجام دادم بدون هیچ کم و کاست آخرش چه روی کپی چه روی موو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته
این که موقع انتقال پیام خطا میده یه دلیلش اینه که فایل دانلودی ممکنه حین دانلود خراب شده باشه. یا موقع آپلود تو سایت خراب آپلود شده باشه.
شما میتونید از اینجا دیتای بازی را با اطمینان کامل و سرعت عالی و بدون نقص دانلود کنیدشاتل لند | بازی ها http://shatelland.com/game/xboxone/684/page

آخرین ویرایش:

mraict

کاربر سایت
Mar 5, 2017
16
من خودم این روش رو تست کردم و جواب داد. اون اول نوشتم که تجربه شخصی خودمه.

مشگل من حل شد
نکته این بود که وقتی لینک با ایکس باکس ساخته می شه سه تا فایل ساخته می شه

موقعی که دیتا اصلی تغییر نام دادیم و کپی کردیم باید اون دو تا فایل دیگه که یکیش لینک دانلود توشه و اون یکی پسوند xvi داره باید پاک بشه
تمام

Norton_security

کاربر سایت
Jun 21, 2016
30
مشگل من حل شد
نکته این بود که وقتی لینک با ایکس باکس ساخته می شه سه تا فایل ساخته می شه

موقعی که دیتا اصلی تغییر نام دادیم و کپی کردیم باید اون دو تا فایل دیگه که یکیش لینک دانلود توشه و اون یکی پسوند xvi داره باید پاک بشه
تمام
داداش شما دیتات رو از کجا دانلود کردی؟؟؟؟
از یه همچین لینکایی استفاده کردی؟؟؟؟؟؟

mraict

کاربر سایت
Mar 5, 2017
16
داداش شما دیتات رو از کجا دانلود کردی؟؟؟؟
از یه همچین لینکایی استفاده کردی؟؟؟؟؟؟

من لینک ها را از خود ایکس باکس با هارد اکسترنال گرفتم

چون اینترنتم از شاتله، بسته ترافیک ایران هم گرفتم، برای همین از شاتل لند چند تا دانلود کردم
ولی بعضی از فایل هاش قدیمیه، هنوز تست نکردم ببینم با تغییر نام فایل های دیتای قدیمی به نام جدید، اونها رو قبول می کنه یا نه
اگه قبول نکنه، باید یه بخشی از یک پارت یا پارت آخر رو دانلود کنم از شاتل لند تا ببینم اسم فایلش با فایل ایکس باکس می خونه یا نه تا بیخودی وقتم گرفته نشه

Norton_security

کاربر سایت
Jun 21, 2016
30

چون اینترنتم از شاتله، بسته ترافیک ایران هم گرفتم، برای همین از شاتل لند چند تا دانلود کردم
ولی بعضی از فایل هاش قدیمیه، هنوز تست نکردم ببینم با تغییر نام فایل های دیتای قدیمی به نام جدید، اونها رو قبول می کنه یا نه
اگه قبول نکنه، باید یه بخشی از یک پارت یا پارت آخر رو دانلود کنم از شاتل لند تا ببینم اسم فایلش با فایل ایکس باکس می خونه یا نه تا بیخودی وقتم گرفته نشه
دمت کووول داش واس منم راهی که گفتی رو رفتم کار کرد

• Like
Reactions: hercull and mraict

hercull

کاربر سایت
Mar 5, 2017
21

فایلهایی که از شاتل لند دانلود میکنی اصلا با فایلهای دانلودی توسط ایکس باکس شبیه نیستن. فایلهای جدید و قدیم اسمهاشون یکی هست. منتها بعد ازینکه فایل قدیم رو دانلود کردی و به ایکس باکس انتقال دادی باید دیتای آپدیت بازی رو که معمولا یکی دو گیگ بیشتر نیستو دانلود کنی

• Like
Reactions: mraict

Norton_security

کاربر سایت
Jun 21, 2016
30

داداش یه سوال دیگه
بازی رو که منتقل کردی اجرا شد برات؟؟؟؟
چون من توی 52 درصد استاپ میشه
اگر برای تو منتقل شده باشه و اجرا هم شده باشه یعنی دیتای من ناقص دانلود شده
فایلهایی که از شاتل لند دانلود میکنی اصلا با فایلهای دانلودی توسط ایکس باکس شبیه نیستن. فایلهای جدید و قدیم اسمهاشون یکی هست. منتها بعد ازینکه فایل قدیم رو دانلود کردی و به ایکس باکس انتقال دادی باید دیتای آپدیت بازی رو که معمولا یکی دو گیگ بیشتر نیستو دانلود کنی
فکر نمیکنم فرق داشته باشن آخه حجم ها هم برابره و در ضمن دیتایی که من از اون آدرسی دادم دانلود کردم فکر نکنم فرقی داشته باشه با دیتای شاتل لند
به هر حال دیگه از شاتل لند میگیرم احتمال خرابی کمتره
-----------------
اون قضیه قدیمی شدن فایل هم اصلا ربطی نداره البته توی روش بی لایف چرا تاثیر داره چون بازی آپدیت و لینک عوض میشه
ولی توی این روش شما هر دیتا از هر زمانی بگیری نصب میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر