بحث و تبادل نظر درباره طراحی کنسول Switch

ThroughWinter

کاربر سایت
Feb 10, 2017
100
در این تاپیک میخوایم در مورد طراحی و ویژگی های کنسول Switch و اینکه آیا موفق خواهد بود یا نه بحث میکنیم.

خب کمپانی نینتندو با توجه به فروش ضعیف کنسولش Wii U که در مجموع 13.5 میلیون واحد فروخته تصمیم به ساخت و عرضه ی کنسول نسل جدیدش برای جبران معافات گرفت. اما مقیاس این فروش ضعیف وقتی روشنتر میشه که بدونیم کنسول قبلی نینتندو یعنی Wii بیش از 100 میلیون واحد فروش داشت.

نکته اصلی اینجاست که آیا نینتندو از اشتباهات گذشته درس گرفته یا نه؟! طراحی کنسول Switch بسیار شبیه Wii Uـه و داره بجز چند تغییر جزئی از همون فرمول شکست خورده استفاده میکنه. همچنان نینتندو بر ترکیب و ادغام کنسول دستی و کنسول خانگی و همینطور با نیم نگاهی به بازار موبایل های تاچ اسکرین جلو میره. به خاطر همین ادغام هم هست که نینتندو بعد از 3DS کنسول دستی نسل بعدی خودشو معرفی نکرده!

wii_silicon.jpg

کنترلرهای حرکتی Wii در سال 2006 در صنعت گیم انقلابی را به پا کردند.​

اما آیا با توجه به شکست Wii U بهتر نبود که نینتندو به فرمول موفق Wii برگرده و رو به بازیهای حرکتی و کنترلرهای حرکتی که در سال 2006 انقلابی رو در صنعت بازیهای ویدئویی بوجود آورد و حتی دو کمپانی رقیب یعنی مایکروسافت و سونی رو مجبور به تقلید و ارائه Kinect و Move کرد، بیاره؟
آیا بهتر نیست کنسول های خانگی و دستی نینتندو مثل قدیم هر کدوم راه خودشونو برن؟
بنظر میرسه Switch قرار نیست چیزی جز تکرار تجربه Wii U برای گیمر ها باشه.

wii-u-nintendo-switch-trailer-comparison_thumb.jpg

مقایسه Wii U با Switch. بجز خوشدست تر و باریک تر شدن تغییر دیگری مشاهده نمیشود. نینتندو که همیشه به نوآوری و ریسک پذیر در صنعت گیم معروف بوده اینبار فقط یک تجربه رو تکرار کرده، اونهم تجربه ای شکست خورده!

دوستان لطفا از مقایسه توان گرافیکی کنسول نینتندو با Xbox و PlayStation بشدت خودداری کنند و فقط به طراحی کنسول بپردازند.

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
تا زمانیکه انحصاری های نینتندو بازی های بچه گانه و دخترونه باشه این سخت افزار و اسباب بازیها یی که میسازه بهتر نخواهند شد.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
تا زمانیکه انحصاری های نینتندو بازی های بچه گانه و دخترونه باشه این سخت افزار و اسباب بازیها یی که میسازه بهتر نخواهند شد.
دوست عزیز من هم اول مثل شما فکر میکردم و می گفتم که بازی هاش جالب نیست ولی وقتی با کنسول wii بازی کردم نظرم عوض شد .
در کل برای موفقیت نینتندو باید رو انحصاری برای این کنسول کار کنه و همینطور رو عنواوین پلتفرمر در عین حال روی کاهش قیمت کنسول هم تمرکز کنه.

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
انگار دسته wiiu جدا کردن به صورت مستقل بازی اجرا میکنه
خودم ترجیه میدادم یه wii جدید بدن اما قدرتمند مثلا فول اچ دی یا حتی 4k + بازیا حرکتی + کلی عناوین تاپ و کامل
بین wii و wiiu و switch = من اول wii دوست دارم و بهترین انتخابمه بعد wiiu - زیاد با switch حال نمیکنم تنها خوبیش اینه جدیده تا چن سال ساپورت داره همین
البته رو ساپورتم نمیشه حساب کرد چون همین wiiu هنوز وسط نسل رها شد و کنسول جدید داد نینتندو
switch بیشتر نینتندو برای بازار ژاپن ساخته که عاشق بازیا گوشی هستن + برای نسل کم سن که دارن با تبلت و موبایل بازی میکنن و فن سرسخت کلس هستن این 2 سدته براش مهم بودن تو ساخت switch - چون بازار بشدت قویی داره ساخت موبایل و تبلت و برنامه و بازی ها اسمارت فونی

رو wii فایلیمون بازی ماریو گلگسی بازی کرده بودم با اون سخت افزار wii این بازی معرکه بود شاهکار بود من که عاشقش شده بودم و هستم حالا wii با قدرت بالا میومد و ماریو گلگسی 3 با تمام قدرتش ساخته شده بود عجب چیزی میشد

hanif36

کاربر سایت
May 22, 2012
122
انگار دسته wiiu جدا کردن به صورت مستقل بازی اجرا میکنه
خودم ترجیه میدادم یه wii جدید بدن اما قدرتمند مثلا فول اچ دی یا حتی 4k + بازیا حرکتی + کلی عناوین تاپ و کامل
بین wii و wiiu و switch = من اول wii دوست دارم و بهترین انتخابمه بعد wiiu - زیاد با switch حال نمیکنم تنها خوبیش اینه جدیده تا چن سال ساپورت داره همین
البته رو ساپورتم نمیشه حساب کرد چون همین wiiu هنوز وسط نسل رها شد و کنسول جدید داد نینتندو
switch بیشتر نینتندو برای بازار ژاپن ساخته که عاشق بازیا گوشی هستن + برای نسل کم سن که دارن با تبلت و موبایل بازی میکنن و فن سرسخت کلس هستن این 2 سدته براش مهم بودن تو ساخت switch - چون بازار بشدت قویی داره ساخت موبایل و تبلت و برنامه و بازی ها اسمارت فونی

رو wii فایلیمون بازی ماریو گلگسی بازی کرده بودم با اون سخت افزار wii این بازی معرکه بود شاهکار بود من که عاشقش شده بودم و هستم حالا wii با قدرت بالا میومد و ماریو گلگسی 3 با تمام قدرتش ساخته شده بود عجب چیزی میشد
به نظر بهترین ایده این بود که یه کنسول شبیه wiiبدن بیرون بعد به قول شما 4k باشه با عناوین تاپ بعد یه صفحه نمایش جدا مثله صفحه سوییچ براش در نظر بگیر جداگانه بفروشن. اینجوری عالی میشد البته اینا حرفای ماس و قطعا به فکر چهار پنج هزار کارمند خوده نینتندو هم میرسه ولی خب سیاست های تجاری هم این وسط مهمه

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
یه مدت کوتاه wiiu باندل mario maker داشتم کنسول جالبی بود
ولی بازم بین wiiu و wii , کنسول wii ترجیه میدم کاش سخت افزار قویتری داشت wii یا بقول شما دوستان همون wii میدادن اما قدرتمند
خودم 10 سال wii داشتم ارزش خیلی بالایی داشت و هنوز داره
switch بیشتر میشه گفت شاید تمایل زیادی به کنسول دستی داره , دوباره میخوام یه کنسول خونگی نینتندو بخرم شاید یه wiiu بخرم شاید یه wii

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
کیه دلش کنسول قوی از لحاظ سخت افزاری نخواد (اگه همین BotW با رزولوشن 4K و گرافیک خیلی بهتر میدیدیم چی میشد) ولی نینتندو اصلا دنبال گرافیک نیست که بخواد چنین کنسولی بده... دنبال ساختن گیم پلیه، کنترلر کنسولای خونگیشم نگاه کنید اصلا خودتون متوجه میشید همیشه دنبال نوآوری تو کنترلر دستگاهاش بوده خصوصا از نینتندو 64 به بعد
بازیای نینتندو رو با کنترلر خودشون بازی میکنید قشنگ این موضوع رو پی میبرید و یه تجربه گیم پلی بینظیر براتون میشه
اینم که باید کنسول خونگی و دستی رو جدا کنه منم موافقم. ولی درمورد کنسول خونگی قوی دادن به نظرم حتما خودشون یه چیزی میدونن این کارو نمیکنن و دیگه ما هم باید قبول کنیم

shahinsafa

کاربر سایت
Jul 28, 2019
22
با سلام اگر از همشهری های تبریزی کسی هست که به هک نینتندو و نصب بازی ها وارد باشه در صورت تمایل به من پیام دهید ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر