Deus Ex Mankind Divided | PC

30733900916277189069.jpg

سازنده : Eidos Montreal
ناشر : Square Enix
سبک : Action role-playing, first-person shooter, stealth
پلتفرم : Xbox One ,PlayStation 4 ,Microsoft Windows
تاریخ انتشار : August 23, 2016 (پنجم شهریور 1395)

توضیحات و اطلاعات بازی :

Square Enix بالاخره دنباله سری محبوب و CyberPunk خود، Deus Ex را معرفی کرد. نام این عنوان Mankind Divided (شکاف میان انسانها) انتخاب شد و قرار است شکاف و تقسیم بندی ایجاد شده در جامعه انسان ها به دو گروه افراد معمولی و انسان های بهبود یافته را به تصویر بکشد. در میان این هرج و مرج دوست و رفیق قدیمیمان Adam Jensen شخصیت اصلی بازی هم حضور خواهد داشت ....

-همانند Deus Ex Human Revolution بازی در نقاط مختلف دنیا اتفاق خواهد افتاد، به عنوان مثال پراگ پایتخت جمهوری چک. Jensen باید مسائلی را با Victor Marchenko -یکی از افسر های ائتلاف (حقوق) انسان های بهبود یافته - حل و فصل کند.

-اینبار نیز بازی به شما دو راه برای پیشروی خواهد داد. مخفی کاری یا مبارزه آزاد و اکشن. همچنین AI دشمنان پیشرفت خوبی داشته است، به عنوان مثال دیگر دشمنان به صورت گروهی حرکت کرده و در صورت مشاهده شما درخواست نیروی پشتیبانی خواهند کرد، پس دیگر خبری از دشمنان تنها و ساده(احمق) نیست.

-در مبارزات آزاد نیز بازیکن با چالش های بیشتری روبرو خواهد بود. مثلا دشمنان به صورت گروهی و از راه های مختلف سعی در دور زدن شما خواهند کرد. همچنین در این نسخه امکانات بیشتری در اختیار خواهید داشت. اینبار نه تنها Jensen میتواند دشمن را از پشت دیوارها ببیند بلکه امکانات پیشرفته جدید به وی اجازه میدهد تا دشمنای خود را برای وسائل الکتریکی و مهمات اسکن کند. علاوه بر آن در بخش هک کردن حال بازیکن میتواند همانند Watch_Dogs از فاصله دورتر رایانه و سلاح های خودکار را هک کند.

-تیغه های نسخه قبلی که در دستان آدام جاسازی شده بودند را به یاد دارید؟ در Mankind Divided آدام یک قابلیت جدید برایشان بدست آورده و حال میتواند بمانند تیرکمان از یکی از آنها استفاده کند. همچنین هواداران ایجاد سر و صدا و طی کردن راه با شلوغ کاری نیز از این نسخه راضی خواهند بود. یکی از توانایی های جدید آدام این است که پس از کور کردن دشمن با بمب دودزا با استفاده از یک Rifle اتوماتیک آنها را یکی یکی از پای در بیاورد.

-برای دفاع در برابر دشمن آدام میتواند با استفاده از Nano Shield برای چندین ثانیه سپری ایجاد کند که باعث برگشت داده شدن تیرها از بدنش خواهد شد. به طور کلی بهبود های فیزیکی نسخه قبلی در بازی حضور خواهند داشت اما به طرز تاثیرگذاری پیشرفت کرده اند.

-داستان بازی همچنان یک راز باقی مانده است. سازنده میگوید که از سیستم انتقال سیو برای منتقل کردن تصمیمات بازیکن ها از HR به MD استفاده نخواهد کرد پس تصمیمات نسخه قبلی تاثیری بر MD نخواهند گذاشت. همچنین ذکر شده که هیچ یک از 4 پایان نسخه قبلی برای ادامه دادن در MD در نظر گرفته نشده اند.

-به دلیل منتقل نشدن تصمیمات بازیکن ها، باید در MD با (اسپویلر برای کسایی که نسخه قبلی رو بازی نکردن) فریده خلبان دوست داشتنی HR خداحافظی کنیم. در طی یکی از ماموریت های HR فریده زخمی شده و انتخاب مردن یا زنده ماندن آن بدستان بازیکن بود. حال به نظر میاید در MD سازنده ها مرگ وی در آن ماموریت را رسمی کرده اند و خلبان جدیدی به نام Elias جای او را خواهد گرفت.

-سازنده قول داده که تصمیمات بازیکن در بازی تاثیرات زیادی بر روند آن بگذارد. به عنوان مثال اگر آدام در ابتدای بازی تصمیم به دور زدن Bandit ها و درگیری با آنان بگیرد، در ماموریت بعدی روسای آن گروه ها به وی حمله کرده و گروهی را برای مقابله با او میفرستند.

-همانند نسخه قبلی اینبار نیز Eidos Montreal سازنده بازی خواهد بود. Deus Ex Mankind Divided قرار است در زمانی نامعلوم برای PS4، X1 و PC عرضه شود.

Update 1:
یه سری اطلاعات جزیی از رونمایی کاور GI:

• Eidos میداند که نسخه قبلی بی نقص نبوده و تلاش کرده تا پیشرفت زیادی در Combat و باس فایت های بازی ایجاد کند.
  • داستان MD دو سال بعد از اتفاقات نسخه قبلی و در سال 2029 اتفاق میوفتد.
  • آدام به یکی از سازمان های ایجاد شده توسط اینترپل پیوسته و هدفش پیدا کردن و شکار تروریست های بهبود یافته در دنیایست که حال از انسانماشین ها(انسان های بهبود یافته) میترسد و از آنان نفرت دارد.
  • در پایان نسخه قبلی، سازمان Illuminati باعث شد تا تمامی انسانماشین ها در حالت "Fight-or-flight" (حالت روانیی که با ایجاد استرس زیاد، بدن را در وضعیت جنگیدن یا فرار کردن قرار میدهد) قرار گیرند که نتیجه آن حمله انسانماشین ها به کسانی که در نزدیکیشان قرار داشتند بود. در این نسخه خواهیم دید که این اتفاق چگونه باعث ایجاد تنفر و ترس انسان ها از انسانماشین ها شده است.

Update 2:
اطلاعات تکمیلی که از مجله GI :

• بازی دو سال بعد از HR و در سال 2029 اتفاق میوفته.
  • فقط به عنوان بازی تک نفره لیست شده و خبری از Multiplayer نیست.
  • آدام بخشی از یک زیرمجموعه دولتی جدید به نام Task Force 29 ـه. جزیی از پلیس بین الملل (اینترپل) که با نوع جدیدی از تروریسم مقابله میکنه.
  • آدام به طور کامل به Task Force 29 اعتماد نداره و اطلاعاتش رو با سازمان دیگه ای به نام Juggernaut Collective هم در میون میزاره.
  • همانند سنت دیرینه Deus Ex، بعضا ماموریت های پیچیده دریافت خواهید کرد که در اونها به هیچ یک از دو طرف نمیتونید اعتماد کنید.
  • باس فایت ها جوری طراحی شدن که به بازیکن اجازه میدن هرجوری دلش میخواد با اونا مبارزه کنه (کاملا اکشن، مخفی کاری و...)
  • Eidos نگفته کدوم پایان HR رو پایان رسمی میدونند اما گویا سعی دارن برای نوشتن پیش زمینه Mankind Divided بخش هایی از تمام پایان ها رو باهم ترکیب کنند.
  • داستان بازی از خیلی جهات یک داستان رستگاری برای آدام جنسن حساب میشه.
  • داستان این نسخه منجر به داستان و اتفاقات اولین نسخه Deus Ex میشه.
  • با Mankind Divided، سازنده ها دارن به اتفاقات گذشته نسخه اصلی میپردازن "آیا تصویری که از گذشته Deus Ex توی نسخه اول داشتیم درست بودن؟ آیا چیزایی کشف میکنیم که تا قبل از این نمیدونستیم؟"
  • تنوع زیادی به محیط اضافه شده
  • اینبار زن ها جزیی از دشمنای عادی بازی هم خواهند بود.
  • یکی از ماموریت های جنسن اون رو به ایستگاه Utulek در پراگ خواهند برد، که حالا به محله خرابه ای برای انسان های بهبود یافته(انسانماشین ها) تبدیل شده.
  • لقب اون محله Golem City ـه که از اسم واقعی Kowloon (منطقه ای بین چین و هونک کونگ) که به Walled City معروفه الهام گرفته شده.
  • خیابون ها پر از مغازه است، واحدهای مسکونی موقت روی همدیگه انبار شده و به سمت آسمون رفتن. این موضوع باعث ایجاد تنگ خفه کننده و ترسناکی شده است.
  • یکی از ماموریت ها پیدا کردن رهبر یکی از گروه های انسانماشینیه، اما پلیس خبرچین رو گرفته.
  • میتونید انتخاب کنید که برای گرفتن اطلاعات همسر خبرچین رو بترسونید یا با پلیس درگیر بشید.
  • همچنین جنسن میتونه کلا از این بخش بازی رد بشه و خودش جای رهبر گروه رو پیدا کنه.
  • اشاره شده که جنسن درگیر یه جر و بحث شدید با رهبر میشه، که دو راه حل دیپلماتیک و خشونت رو جلوی بازیکن قرار میده.
  • انسانماشین ها توسط پلیس با اسم Clanks (تق تقی ها) صدا زده میشن. (در واقع اونا رو بخاطر ماشین بودن بخشی از بدنشون مسخره میکنند)
  • میتونید هر بخشی از بازی رو به 2 صورت کاملا اکشن و کاملا مخفی کاری رد کنید.
  • ماموریت های فرعی قراره پر معنا باشن، به عنوان مثال بازیکن میتونه با گروه های خلاف همکاری و از اونا کمک بگیره ولی بعدا ممکنه یکی از روسای گروه از بازیکن بخواد لطفش رو جبران کنه و باعث ایجاد مزاحمت توی ماموریت اصلی بشه.
  • ماموریت فرعی های دست به سری و الافی (بدست آوردن یه آیتم ساده) توی بازی ندارن. تیم سازنده ماموریت های فرعی رو موقعیتی برای پردازش عمیقتر داستان و تم بازی میبینه.
  • 2 برابر HR در این نسخه بهبود یافتن و آپگرید وجود داره.
  • نمونه هایی از پیشرفت/آپگرید/بهبود ها:
Tesla: دارت های کوچیکی که از انگشتای جنسن در میان و به اون اجازه میدن تا با زدنشون به دشمن اونا رو به آرومی از پا در بیاره.

Silent Run (دویدن بی سر و صدا) : به جنسن اجازه میده تا بدون تولید هیچگونه صدایی به سرعت در محیط بدوه (میشه با قابلیت نامرعی شدن ترکیبش کرد)

C.A.S.I.E: به جنسن اجازه میده تا وضعیت روانی شخص رو بسنجه تا بتونه توی حرف زدن و انتخاب دیالوگ مناسب بهتر تصمیم بگیره.

PEEPS Gun: سلاح غیر کشنده که از دست رباتی جنسن بیرون اومده و بهش اجازه میده تا با آسیب رسوندن به دشمن اون رو بیهوش کنه یا بکشتش و یا از محیط فرار کنه.

• بهبود/پیشرفته ها رو میشه برای استفاده سریع روی D-pad قرار داد.
  • بهبود ها یه میزان مشخصی از انرژی مخصوصشون رو کم میکنند و بعد از اینکه جنسن یه مدت ازشون استفاده نکنه مقداری از انرژی برمیگرده.
  • هنوز میشه انرژِی بهبود ها رو با مصرف کردن Bio Cell به صورت کامل پر کرد، هدف Eidos از گذاشتن سیستم پر شدن اتوماتیک انرِژی بهبود ها، این بوده که بازیکن ها رو به استفاده آزادانه تر از بهبود/پیشرفت ها تشویق کنه.
  • قابلیت هـک کردن از راه دور به جنسن اجازه میده تا میانبرهای جدیدی برای دور زدن دشمن پیدا کنه.
  • برنامه ای برای انتقال سیو ها از HR به MD وجود نداره، هرچند Eidos بعد از موفقیت HR الان دیگه تصمیم داره تا Deus Ex رو به یه سری/فرانچایز تبدیل کنه.
  • هیچ برنامه ای برای ساخت یک Deus Ex MMO وجود نداره.
  • Eidos متوجه شده که هوادارایی که نسخه اول رو به صورت مخفی کاری رفتن به نسبت اونایی که به صورت اکشن بازی کردن لذت خیلی بیشتری از HR بردن، به همین دلیل سالها روی پیشرفت و بهبود Gunplay بازی وقت گذاشتند.
  • مبارزات اکشن و لحظه به لحظه در Mankind Divided به خوبی و زیبایی یک سری Set Piece های از قبل تعیین شده به نظر میان که با توجه به اینکه توی گیم پلی بازی در واقع هیچ بخشی از قبل تعیین شده و Scripted نیست این یک دستاورد خیلی بزرگ برای اون حساب میشه.
  • جنسن میتونه در هر زمان میان درگیری ها تنظیمات سلاحش رو تغییر بده. نوع تیر رو عوض کنه، میزان شلیک رو تغییر بده، دوربین رو عوض کنه و...
  • بعضی دشمنا تکنولوژی های بیرونیی مثل اسکلت های خارجی یا ربات هایی برای مبارزه با جنسن دارند.
  • دشمنان متفاوت در بازی از سلاح ها متفاوت، بهبودهای خاص، وسایل پیشرفته دیگه برای مبارزه با جنسن استفاده میکنند، مثلا قابلیت پرش بسیار بلند و...
  • تمرکز سازنده روی افزایش خشونت AI ـه. قابلیت دور زدن و...
  • بخش های خاصی از محیط اینبار نسبت به درگیریها واکنش/تغییرات از خودشون نشون میدن.

با تشکر از @Dante Never Cry جهت ترجمه

تاپیک تصاویر بازی >>> اینجا
تاپیک مشکلات
Deus Ex Mankind Divided (نصب، کرک، مشکلات گرافیکی و ...) >>> بزودی
سایت ناشر بازی >>> اینجا
سایت سازنده ی بازی >>> اینجا
سایت بازی >>> اینجا

سیستم مورد نیاز :

به زودی ....

آخرین ویرایش:

amirpers

کاربر سایت
Oct 14, 2006
1,409
نام
امیر
در طول بازي محيط هاي بازيو خوب بگرد ، بايوسل هست و ميتوني ازشون استفاده كني و شارژ كني خودتو. ( بسته هاي سفيد روش يه خط آبي هم هست)
آپگريدها همشون رو اول بازي نميتوني با هم فعال كني چون سيستم آدام overheat ميكنه و بهش آسيب ميزنه و اگه يكيو فعال ميكني در عوضش بايد يكيو غيرفعال كني ، براي رفعش بايد ماموريت فرعي calibrator رو انجام بدي و ديوايسي رو بگيري كه راحت بتوني از همه قدرت هات بدون overheat استفاده كني.

Sent from my iPhone using Tapatalk
من یه اشتباهی کردم و با ترینر همه آپگریدها رو گرفتم و الان موندم توش.
اون ماموریت فرعی رو رفتم قبلا. اون دیوایس رو هم گرفتم اما نمیدونم چکارش باید بکنم. آپگریدها هم غیر فعال شدنی نیست. دیگه کشت منو از بس overheat کرد.

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
622
نام
امیرحسین
من یه اشتباهی کردم و با ترینر همه آپگریدها رو گرفتم و الان موندم توش.
اون ماموریت فرعی رو رفتم قبلا. اون دیوایس رو هم گرفتم اما نمیدونم چکارش باید بکنم. آپگریدها هم غیر فعال شدنی نیست. دیگه کشت منو از بس overheat کرد.
خب بايد ديوايس رو ببري پيش koller و اون برات راه اندازيش كنه كه مشكلت برطرف بشه ، ولي حتما پيشنهاد ميكنم بازي رو از اول و بدون ترينر انجام بدي و قدرت هارو خودت بدست بياري كه جذابيت بازي هم بالا ميره چون مجبور ميشي مخفي كاري بري و به قدرت هات تكيه نكني و به تدريج ازشون استفاده كني.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: amirpers

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
دوستان من دارم اویل 7 تموم میکنم و میخوام این سری بازی کنم منتهی تا الان هیچکدوم از این بازی هارو انجام ندادم و چندتا سوال داشتم
کلا این سری چند نسخه هست؟
چند نسخه برای PC اومده؟
کدوماش از نظر داستان بهم ربط داره؟

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
دوستان من دارم اویل 7 تموم میکنم و میخوام این سری بازی کنم منتهی تا الان هیچکدوم از این بازی هارو انجام ندادم و چندتا سوال داشتم
چند نسخه برای PC اومده؟
چهار نسخه ی اصلی داره. دو تای اول سال 2000 و 2003 اومده که داستانشون به هم مربوطه و سومی (Human Revolutuin) و چهارمی (Mankind Divided) هم سال 2011 و 2016 اومدن که داستانشون به هم ربط داره و با فاصله زمانی کمی (فکر کنم دو سال بود) اتفاق می افته. من شماره اول و دوم رو بازی نکردم ولی شنیدم از نظر زمانی بعد از شماره 3 و 4 قرار می گیره و داستانشون هم ربطی زیادی به این دو تا نداره.
نسخه های فرعیش هم The Fall و Deus Ex GO هستن. The Fall برای پی سی اومده داستانش هم ربط هایی به Human Revolution داره ولی مزخرفه و توصیه نمی کنم بازی کنی.
در کل فقط نسخه 3 رو بازی کن کافیه از نظر داستان اوکیه.

Mohamad_ndr

کاربر سایت
Jun 22, 2016
399
چند نسخه برای PC اومده؟
نسخه Human Revolution رو بازی کن که تبدیل به یکی از بهترین بازی های مخفی کاری عمرت میشه
من تا الان دوتا بازی بود که بدون توقعی بازی رو شروع کردم ولی بعد تموم کردنش شدند بهترین بازی هام
یکی Dishonored اون یکی هم Deus Ex Human Revolution

• Like
Reactions: hitman68

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
الان یعنی Human Revolutuin و Mankind Divided بازی کنم حله؟ بقیه لازم نیس؟
اون fall ... بازی نکنم چون گفتید چرته
پس اول Revolutuin نصب کنم بعد اینو
مرسی

نسخه Human Revolution رو بازی کن که تبدیل به یکی از بهترین بازی های مخفی کاری عمرت میشه
من تا الان دوتا بازی بود که بدون توقعی بازی رو شروع کردم ولی بعد تموم کردنش شدند بهترین بازی هام
یکی Dishonored اون یکی هم Deus Ex Human Revolution

من تا الان فکر میکردم این بازی اکشنه تاا مخفی کاری
به شدت از مخفی کاری خوشم میاد عشق splinter cell هستم

Mohamad_ndr

کاربر سایت
Jun 22, 2016
399
الان یعنی Human Revolutuin و Mankind Divided بازی کنم حله؟ بقیه لازم نیس؟
اون fall ... بازی نکنم چون گفتید چرته
پس اول Revolutuin نصب کنم بعد اینو
مرسی
من تا الان فکر میکردم این بازی اکشنه تاا مخفی کاری
به شدت از مخفی کاری خوشم میاد عشق splinter cell هستم
درسته اول Human Revolution بعد Mankind Divided
بازی ترکیبی از مخفی کاری و اکشن و هک کردنه
همینه که بازیو عالی کرده
همیشه دوست داری مخفی بری با هک کردن ولی بازی اکشن هم میشه قدرتش رو نشون میده

• Like
Reactions: hitman68

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
سلام بر همه

بچه ها من امروز نصب کردم بازی رو نمیدونم چی مشکل داره من بتمن ارکام و بتلفید 1 و مافیا 3 رو اخرین تنظیمات میرم ولی اینو حتی رو low هم تو منوش لگ دارم چه رو دایرایکس 10 چه 12 تو بازیش یه بار رفتم رو حالت ultra ولی اونم لگ داشت به نظرتون مشکل از منه یا از بازی ؟

شما بالاترین تنظیماتی که میرید چیه ؟

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
سلام بر همه

بچه ها من امروز نصب کردم بازی رو نمیدونم چی مشکل داره من بتمن ارکام و بتلفید 1 و مافیا 3 رو اخرین تنظیمات میرم ولی اینو حتی رو low هم تو منوش لگ دارم چه رو دایرایکس 10 چه 12 تو بازیش یه بار رفتم رو حالت ultra ولی اونم لگ داشت به نظرتون مشکل از منه یا از بازی ؟

شما بالاترین تنظیماتی که میرید چیه ؟

عزیزجان. مگه خودت تو اونور (تاپیک "مشکلات سایت") نگفتی که بخش "مشکلات بازیهای PC" باید جمع میشد؟
حالا که موافق جمع شدنشی, دیگه نباید حرفی از مشکلات بازیهای خودت هم بزنی و انتظار کمک هم داشته باشی...

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
عزیزجان. مگه خودت تو اونور (تاپیک "مشکلات سایت") نگفتی که بخش "مشکلات بازیهای PC" باید جمع میشد؟
حالا که موافق جمع شدنشی, دیگه نباید حرفی از مشکلات بازیهای خودت هم بزنی و انتظار کمک هم داشته باشی...

سلام بر شما

نه بابا کی گفتم گفتم یکی از تاپیک های که من میرفتم همین بود اگه اون درست نشه باید به فکر یه انجمن دیگه باشیم اینو گفتم برو دوباره قشنگ بخون ......

البته اولش گفتم که گوگل گیر میده و اگه بخواهی طبق قوانین بریم جلو باید تمام بحث کرکی اینا رو برداریم اما اینم گفتم اگه درست بخونیم شایدم من بد نوشتم که اگه این تاپیک مشکلاتو برداریم مجبور میشم یه فکر دیگه بکنیم و حتی غیر مستقیم گفتم بریم یه انجمن دیگه حتی گفتم خودم انجمن میزنیم ....

چون اگه بخش مشکلات و ابدیت و کرک نباشه همه این حرفه ها رو میشه توی تله گرام هم زد ....

• Like
Reactions: raya2

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
سلام بر شما

نه بابا کی گفتم گفتم یکی از تاپیک های که من میرفتم همین بود اگه اون درست نشه باید به فکر یه انجمن دیگه باشیم اینو گفتم برو دوباره قشنگ بخون ......

البته اولش گفتم که گوگل گیر میده و اگه بخواهی طبق قوانین بریم جلو باید تمام بحث کرکی اینا رو برداریم اما اینم گفتم اگه درست بخونیم شایدم من بد نوشتم که اگه این تاپیک مشکلاتو برداریم مجبور میشم یه فکر دیگه بکنیم و حتی غیر مستقیم گفتم بریم یه انجمن دیگه حتی گفتم خودم انجمن میزنیم ....

چون اگه بخش مشکلات و ابدیت و کرک نباشه همه این حرفه ها رو میشه توی تله گرام هم زد ....

این شد یه چیزی.
ولی باور کن اونور بد نوشتی طوری که آدم فکر میکنه مخالفی.

Deus Ex Mankind Divided هم بنظر حالا حالا ها جای کار داره. تو 2-3 هفته ی اخیر هم براش آپدیت bug fix اومده, هم DLC.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
خب فعلا تاپیک مشکلات که در دسترس نیست ولی خب خبر خیلی مهمی بود. اسک.یدرو هم یه نسخه از بازی به همراه تمامی اپدیت ها و DLC ها منتشر کرده و گفته more to come. پس منتظر بازی های بیشتری از طرفش باشید.
شاید بگم بزرگترین خبر این باشه که برای اولین بار skidrow تونسته که قفل بازی رو دستکاری کنه. کاری که CPY هیچوقت نتوسته بکنه. 3dm هر وقت دست به قفل زد رسما به بازی گند زد. خلاصه بگم که شما میتونید با هر steam emu که خواستید بازی رو اجرا کنید. چون تنها قفل فعالی که توی نسخه ی Skidrow هست همون استیم هست که سالهاست کرک شده و انواع و اقسام emu براش اومده (Codex,Ali,3DM و ...)
هیچوقت فکر نمیکردم که اینو بگم ولی دمت گرم SKIDROW

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر