مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

REZA_TPORT

کاربر سایت
Sep 6, 2010
40
سلام دوستان
من بین گرافیک galax 1070 hof و gainward 1070 phoenix موندم کدوم رو انتخاب کنم! هر چی سبک سنگین میکنم به نتیجه نمیرسم
gainward تو نقد و بررسی که خوندم کارت ساکت و خنکی و کم مصرفی هست و 100 تا 150 تومن ارزون تره
گلکس هم کارتش خوشگله ! کولر بهتری داره .مصرف برقش تو حالت معمولی از کارت قبلی بیشتره چیپ های بی کیفیت مایکرون توشه (طبق خبر های دیده شده)
از نظرکیفیت ساخت کدومشون بهترن ؟ اخه 4 سال پیش یه 7770 xfx خریدم پاییز امسال کامپیوتر رو روشن کردم صفحه سیاه نشون میداد باز کردم خمیر زدم امد بالا دوباره فرداش به فنا رفت دیگه هم بالا نمیومد یه کمی هم اورش میکردم تا لگ نزنه تو بازیا خلاصه کارتی که میخوام بخرم دوست دارم عمر طولانی داشته باشه
اینم از سیستمم
6700k
z170 gaming 3
enermax 730w gold
مشکل جا تو کیسم ندارم چون با مهندسی میشه جا باز کرد
اخر این ماه هم میخوام اقدام به خرید کنم

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
سلام دوستان
من بین گرافیک galax 1070 hof و gainward 1070 phoenix موندم کدوم رو انتخاب کنم! هر چی سبک سنگین میکنم به نتیجه نمیرسم
gainward تو نقد و بررسی که خوندم کارت ساکت و خنکی و کم مصرفی هست و 100 تا 150 تومن ارزون تره
گلکس هم کارتش خوشگله ! کولر بهتری داره .مصرف برقش تو حالت معمولی از کارت قبلی بیشتره چیپ های بی کیفیت مایکرون توشه (طبق خبر های دیده شده)

اخر این ماه هم میخوام اقدام به خرید کنم

سلام،

بغیر از گینوارد و گلکس دو تا آپشن دیگه از اینوتری دی و زوتاک هم داری. Inno3D iChill GTX 1070 X4 Air Boss و ZOTAC GTX 1070 AMP Edition 8GB GDDR5 که تو همین رنج قیمتی هستن.

در مورد گلکس حقیقت من خودم یک سری 970 گلکس مدل اگزوک بلک ادیشن رو داشتم و از کیفیت ساخت، دمای کارت و گارانتی الماس اصلا راضی نبودم مدل هوف کلاک، کیفیت و دمای خیلی بهتری داره ولی فک کنم برند گلکس بازار دست دوش خرابه. برای 970 که همینطوری بود.

REZA_TPORT

کاربر سایت
Sep 6, 2010
40
سلام،

بغیر از گینوارد و گلکس دو تا آپشن دیگه از اینوتری دی و زوتاک هم داری. Inno3D iChill GTX 1070 X4 Air Boss و ZOTAC GTX 1070 AMP Edition 8GB GDDR5 که تو همین رنج قیمتی هستن.

در مورد گلکس حقیقت من خودم یک سری 970 گلکس مدل اگزوک بلک ادیشن رو داشتم و از کیفیت ساخت، دمای کارت و گارانتی الماس اصلا راضی نبودم مدل هوف کلاک، کیفیت و دمای خیلی بهتری داره ولی فک کنم برند گلکس بازار دست دوش خرابه. برای 970 که همینطوری بود.

با تشکر از راهنماییت
در مورد اینو 3دی که تو سایتای مختلف گزارش گرم شدن این کارت رو دیدم از خیرش گذشتم (گول غول بودنش رو نخوردم)
زوتاک هم در نظر نداشتم تا اینکه الان پیشنهاد دادی نزدیک 5 6 تا ریویو هاش رو خوندم چیپ های حافظش اینطور که معلومه یه خط در میون مایکرون و سامسونگ هستن چیزی که نظرم رو جلب کرد کولرش بود که از لوله مسی استفاده کرده بود

صرف نظر از بازار دست دوم کدوم رو ترجیح میدی ؟ الان کدوم رو پیشنهاد میدی ؟ کارت دیگه ای هم از نظر کیفیت ساخت مد نظرت هست ؟
بودجه هم حداکثر 2 تومنه دیگه هزار تومن بیشتر هم نمیتونم بدم

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
با تشکر از راهنماییت
در مورد اینو 3دی که تو سایتای مختلف گزارش گرم شدن این کارت رو دیدم از خیرش گذشتم (گول غول بودنش رو نخوردم)
زوتاک هم در نظر نداشتم تا اینکه الان پیشنهاد دادی نزدیک 5 6 تا ریویو هاش رو خوندم چیپ های حافظش اینطور که معلومه یه خط در میون مایکرون و سامسونگ هستن چیزی که نظرم رو جلب کرد کولرش بود که از لوله مسی استفاده کرده بود

صرف نظر از بازار دست دوم کدوم رو ترجیح میدی ؟ الان کدوم رو پیشنهاد میدی ؟ کارت دیگه ای هم از نظر کیفیت ساخت مد نظرت هست ؟
بودجه هم حداکثر 2 تومنه دیگه هزار تومن بیشتر هم نمیتونم بدم

خواهش می کنم.

آقا من بیشتر که گشتم یک مدل تک و آس پیدا کردم که اگه بهترین نباشه یکی از بهترین کارتهای 1070 هست اما چون فک میکردم قیمت بالایی داره بهت نگفتم الان که نگاه می کنم می بینم قیمتش از گلکس هوف هم پایین تره.

مدل MSI GTX 1070 OC Gaming X TF VI 8GB چند وقت پیش بالای 2100 بود الان دیدم شده 1.950 بنظرم بالاترین و بهترین کارایی رو نسبت به قیمت داره هیچ کارتی به پاش نمیرسه.

البته الان باز یه نگاهی انداختم همین MSI اما مدل MSI GTX 1070 ARMOR 2X OC 8GB GDDR5 رو بچه ها قیمت 1860 دادن که اینم گزینه فوق العاده ای هست.

من خودم مدل 1060 همین کارت رو یک ماه پیش خریدم اینقدر این کارت خنکه که اصلا فنش روشن نمیشه، شاید باورت نشه اما بدون این که فن ها روشن بشن دمای کارت روی 56 میمونه تو بازی ایی مثل اویل ویتین. تازه بعد 60 درجه فن های کارت روشن میشه و با سرعت 30 الی 40 درصد دما رو روی 60 الی 62 نگاه میداره. از لحاظ سرعت بوست و میزان اورکلاک هم خیالت راحت باشه. گارانتی هم گارنتی سه ساله طلایی ویستا داره.

^
در مورد زوتاک هم من کارت 970 مدل AMP رو داشتم واقعا کارت خوبی بود و بازار دست دوش هم عالی بود. .کیفیت بسته بندی و خود کارت در بالاترین سطح بود، شاید بدونید که الان هم قویترین کارت 1080 متعلق به زوتاک هست.

Last edited by a moderator:

REZA_TPORT

کاربر سایت
Sep 6, 2010
40
دیروز بازار رضا بودم
msi 1070 gaming x 2100t
msi 1070 gaming 1930t
galax 1070 hof 1970t
galax 1070 ex 1700t
gainward 1070 1810t
giga 1070 gaming g1 2150t
evga 1070 gaming 2000t
asus strix 1070 2300t
زوتاک هم که اصلا نبود !!!
نسخه های فاندرز هم که 2 تومن بود !!!
یکی که نسخه اورکلاک شده 1060 رو میخواست بهم بندازه میگفت از 1070 قوی تره !!! اگه حواسه ادم نباشه کارش تمومه
نمیدونم چرا فروشنده ها با ادم دعوا دارن انگار رفتی گدایی ! از کل بازار فقط 3 یا 4 تا مغازه دار بود که به ادم احترام میذاشت بازارم بازارای قدیم همه حوصله داشتن
3 تا ادم گنده تو مغازه نشسته بودن یکیشون قیمت 1070 رو نداشتن !!!

josepek

کاربر سایت
Feb 19, 2017
1
آقا کارت گرافیک تا حدود ۱ میلیون تومان چی‌ پیشنهاد می‌دید؟ اصلن کامپیوتر‌های PC گیمینگی که توی بازار می‌فروشن بدرد می‌خوره؟ یا خود آدم قطعاتشو بخره و سرهم کنه بهتره؟
ممنون

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
آقا کارت گرافیک تا حدود ۱ میلیون تومان چی‌ پیشنهاد می‌دید؟ اصلن کامپیوتر‌های PC گیمینگی که توی بازار می‌فروشن بدرد می‌خوره؟ یا خود آدم قطعاتشو بخره و سرهم کنه بهتره؟
ممنون
اگه منظورت این آماده های کوچیک هست که نه.
1060 armor 2x msi 3gb تو این رنجه با 50-60 تومن بالا پایین
rx 480 4gb asus هم
تو این رنج هست با همون بازه

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
دیروز بازار رضا بودم
msi 1070 gaming x 2100t
msi 1070 gaming 1930t
galax 1070 hof 1970t
galax 1070 ex 1700t
gainward 1070 1810t
giga 1070 gaming g1 2150t
evga 1070 gaming 2000t
asus strix 1070 2300t
زوتاک هم که اصلا نبود !!!
نسخه های فاندرز هم که 2 تومن بود !!!
یکی که نسخه اورکلاک شده 1060 رو میخواست بهم بندازه میگفت از 1070 قوی تره !!! اگه حواسه ادم نباشه کارش تمومه
نمیدونم چرا فروشنده ها با ادم دعوا دارن انگار رفتی گدایی ! از کل بازار فقط 3 یا 4 تا مغازه دار بود که به ادم احترام میذاشت بازارم بازارای قدیم همه حوصله داشتن
3 تا ادم گنده تو مغازه نشسته بودن یکیشون قیمت 1070 رو نداشتن !!!

متاسفانه قیمت بعضی مدل ها مثل ام اس ای دوباره کشیده بالا پست قبلیم هم نوشتم اونموقع بهترین زمان برای خرید بود. اما قیمت هایی که گذاشتی بعضی هاشون خیلی خوبن بعضی هاشون خیلی عجیبن آدم شک می کنه. بنظرم از اینترنت بخری خیالت راحت تر هست. الان مثلا مدل گلکس اگزوک رو گذاشتی 1700 در صورتی که سایت های مثل لیون و آریا قیمت 1850 گذاشتن!!
مدل MSI هم فقط یدونه گیمینگ داره اون یکی مدل آرمور هست. آرمور قیمتش خیلی ارزون تره الان 1850 هست.

برند EVGA هم برخی کارتهاش مشکل دمای بالا و صدای زیاد فن هارو دارند. بهتره سمت این برند هم نری.

REZA_TPORT

کاربر سایت
Sep 6, 2010
40
متاسفانه قیمت بعضی مدل ها مثل ام اس ای دوباره کشیده بالا پست قبلیم هم نوشتم اونموقع بهترین زمان برای خرید بود. اما قیمت هایی که گذاشتی بعضی هاشون خیلی خوبن بعضی هاشون خیلی عجیبن آدم شک می کنه. بنظرم از اینترنت بخری خیالت راحت تر هست. الان مثلا مدل گلکس اگزوک رو گذاشتی 1700 در صورتی که سایت های مثل لیون و آریا قیمت 1850 گذاشتن!!
مدل MSI هم فقط یدونه گیمینگ داره اون یکی مدل آرمور هست. آرمور قیمتش خیلی ارزون تره الان 1850 هست.

برند EVGA هم برخی کارتهاش مشکل دمای بالا و صدای زیاد فن هارو دارند. بهتره سمت این برند هم نری.
گلکس اگزو یادمه اخرای دی ماه لیون قیمت 1730 گذاشته بود روش نمیدونمچی شد یهو رفت رو 1930 !
ام اس ای هم فکر کنم مدل گیمینگ ایکسش کلاک کارخونش بیشتره (تو فوروم سایت خارجی دیدم) شخصا کارتن گیمینگ معمولی و ایکس دارش رو دیدیم از نظر ظاهری کاملا شبیه همن خیلیم کارته غولی بود !
گالاکس هم که کلا دو تا مغازه داشتنش اولی رفتم گفت بزار زنگ بزنم قیمت بگیرم بعد موقع زنگ زدن گفت چند قیمت داری گفتم 1980 (10 تومن از لیون پایین تر گفتم) بعد زنگش گفت من 1970 میدم بعد از اون رفتم مغازه الماس گفتم گلاکس چنده گفت 2030 !! بهش گفتم بابا من 1970 قیمت دارم گفت کی قیمت گرفتی؟ گفتم همین الان . میخوای بریم مغازش ؟! گفت بیا من مغازه اصلیم 1970 بهت میدم !!
اصل نامردان به مولا
فهمیدم هر موقع فروشنده پرسید چند قیمت داری باید یه 10 20 زیر قیمت بگی (شایدم بیشتر) چون اصلا بهت موقع خرید تخفیف نمیدن سر خرید پاور انرمکس چون فروشنده میدونست هیشکی این پاور رو نداره 5 هزار تومنم بهم تخفیف نداد
همه جنس هایی هم که قیمتش رو گفتم گارانتی داشتن اون قیمت خوباش رو که کارت مغازشم گرفتم خواستی بگو برات پ خ کنم

• Like
Reactions: jetalpha

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
دو تا مغازه داشتنش اولی رفتم گفت بزار زنگ بزنم قیمت بگیرم بعد موقع زنگ زدن گفت چند قیمت داری گفتم 1980 (10 تومن از لیون پایین تر گفتم) بعد زنگش گفت من 1970 میدم بعد از اون رفتم مغازه الماس گفتم گلاکس چنده گفت 2030 !! بهش گفتم بابا من 1970 قیمت دارم گفت کی قیمت گرفتی؟ گفتم همین الان . میخوای بریم مغازش ؟! گفت بیا من مغازه اصلیم 1970 بهت میدم !!
اصل نامردان به مولا
دوست عزیز، اینو از روی تجربه عرض میکنم؛ اگه مغازه دار ازت بپرسه جاهای دیگه بهت چه قیمتی گفتن، و شما یه قیمت پایین بگی، فوراً بهت میگه: «قیمت خوبی بهت گفتن، برو از همونجا بخر» !
نه عزیزم این راهش نیست، بهترین راه اینه که بگی: «اینجا اولین مغازه ای هست که اومدم و دارم قیمت میگیرم هر جا ارزونتر داد آخرسر از همونجا میگیرم»!
اگه حرفتو باور نکرد یا برای اینکه رودست نخوره قیمت بالا بهت گفت، ازش خداحافظی کن و بهش بگو: «با این قیمتی که شما گفتید، خیلی بعیده که برگردم و از شما بخرم. احتمالاً کسی پیدا میشه که قیمت پایینتر بده». شما اینا رو بگو، اون فروشنده اگه واقعاً کاسب باشه قیمت رو میاره پایین تا بتونه جنسش رو بهت بفروشه. دیگه نهایتش اینه که میری چند جا قیمت میگیری هرجا ارزونتر داد از همون میگیری دیگه!
مشتری اگه اینطوری جلو بره دیگه نمیتونن بهش بزنن و با قیمت بالا به پاچش کنن.
انقد لجم میگیره از دست بعضی از فروشنده‌ها، انگار یادشون رفته که قیمت رو خریدار باید از فروشنده بپرسه، نه فروشنده از خریدار! اصن چه ربطی به او داره که مغازه‌های دگه به من چه قیمتی گفتن؟!

آخرین ویرایش:

mrwalt

کاربر سایت
May 9, 2011
70
نام
farhad
الان یه کارت که با هزینه 1/500 بگیرم چند سال بی نیاز میشم؟؟
با این قیمت بهترین انتخاب چیه؟؟
تفاوت کارتهای
1060/1070/1080 چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر