همه چیز درباره Playstation Network و Playstation Store

jarrah

کاربر سایت
Dec 10, 2013
189
دوستانیکه از مخابرات نت دارند تست کنند ببینند به پی اس ان وصل میشند
الان دوتا از دوستای من نت مخابرات دارند به پی اس ان وصل نمیشند
دوست عزیز من هم همین مشکل را داشتم دستگاه خود را یکبار خاموش روشن کن درست میشود. برای من شد
منم نمینونم چیزی دانلود کنم. میزنه cannot download
من دیگه هیچی رو نمیتونم از store دانلود کنم میزنه cannot download
سلام
لینک PS4 رو با PC هم دانلود کنی همینه، تا حدودی لینکهای PS4 با نت ایرانسل مشکل دارن، من وقتی تو PC قیلترشکن روشن میکنم درست میشه
تنها راهش هم مستقیم کردن لینکهاش هست

آقا تو پست های قبلی گفتم خدمت دوستان ، برای منم که از مخابرات گرفتم وصل نمیشد تا اینکه DNS رو تغییر دادم . شماهم امتحان کن
217.218.155.155
4.2.2.3

سلام
دوستان من با سیم کارت 4g ایرانسل تا 5 مگابایت هم دانلود می کنیم اما وقتی به ps4 وصل می کنیم از طریق گوشی نت تایپ 3 میگیره و سرعت دانلودش از 1 مگ هم کمتره این مشکل قابل حله ؟؟؟؟؟
سرعت ربطی به نت تایپ نداره
تغییر نت تایپ برای کسانی که میخوان از بازی آنلاین لذت ببرن

نحوه ی تغییر NAT type در پلی استیشن ۴

در صورتی که این مراحل را به درستی انجام ندهید ممکن است اینترنت شما قطع شود. از این رو شایسته است قبل از انجام کار از تنظیمات مودم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. تا در صورت بروز مشکل بتوانید تنظیمات را به وضع قبلی برگردانید.
هنگامی که آنلاین هستید گاهی اوقات ممکن است نتوانید وارد پارتی دوستانتان شوید یا این که در پارتی یا در بازی صدای دوستانتان را نشنوید و یا این که متوجه شوید پینگ خیلی بالایی دارید و ارتباط شما با سرور بازی قطع می شود. یک راه حل برای این مشکل این است که NAT type خود را تغییر دهید تا بهبودی قابل توجهی در تجربه ی آنلاین خود احساس کنید. برای این که بتوانید به راحتی آنلاین بازی کنید باید NAT type شما ۱ یا ۲ باشد. اگر NAT type 3 داشته باشید باید تنظیمات پلی استیشن و مودم خود را تغییر دهید.

نحوه ی پیدا کردن NAT type :
در پلی استیشن وارد settings و سپس Network شوید و Internet connection status را بزنید. در انتهای صفحه NAT type شما مشخص شده است.

تنظیم شبکه و پلی استیشن برای داشتن Nat type 1 یا ۲ :

• پیدا کردن آدرس IP مودم: معمولا آدرس IP مودم به همراه username و password ورود به تنظیمات آن روی برچسبی روی مودم نوشته شده است. آدرس IP مودم معمولا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ است.

• قرار دادن آدرس IP ثابت برای PS4 : در حالی که پلی استیشن به اینترنت وصل است، از منوی settings وارد network شوید و view connection status را بزنید. در این صفحه آدرس IP پلی استیشن را پیدا کنید. ما از این آدرس فقط ۳ قسمت اول آن یعنی ۱۹۲.۱۶۸.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۰ را نیاز داریم، آن را به خاطر بسپارید. به منوی network برگردید و set up internet connection را انتخاب کنید. مشخص کنید که از wifi استفاده می کنید یا کابل LAN، در مرحله ی بعد گزینه ی custom را انتخاب کنید. اگر از wifi استفاده می کنید شبکه ی خود را انتخاب و رمز wifi را وارد کنید. سپس وارد صفحه ی IP address settings می شوید. در اینجا manual را انتخاب کنید. برای آدرس IP سه عدد اول IP مودم را وارد کنید و عدد چهارم را به دلخواه بین ۱۰ تا ۵۰ انتخاب کنید. برای مثال ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۷ برای مودمی که IP آن ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است. توجه داشته باشید که IP را به گونه ای انتخاب کنید که با IP سایر دستگاه هایی که به مودم وصل می شوند تداخل نداشته باشد. Subnetmask را ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ وارد کنید و default gateway و primary DNS را همان IP مودم وارد کنید. Secondary DNS را می توانید خالی بگزارید یا ۸.۸.۸.۸ وارد کنید. Next را بزنید و MTU settings را روی Automatic قرار دهید و Proxy server را روی Do not use بگزارید. وقتی Test Internet connection را می زنید باید بدون مشکل به PSN وصل شوید گرچه ممکن است NAT type شما ایده آل نباشد.

• تنظیم کردن مودم/روتر(Router): در این مرحله باید وارد تنظیمات مودم شوید برای این کار در کامپیوتر یک مرورگر اینترنت باز کنید و آدرس IP مودم را وارد کنید. Username و password را که روی مودم نوشته شده وارد کنید. در اینجا بهتر است که از تنظیمات مودم Backup بگیرید تا اگر چیزی را به اشتباه تغییر دادید بتوانید به تنظیمات اولیه بازگردید. در این مرحله دنبال تنظیمات NAT، virtual servers و یا port forwarding بگردید. در چنین تنظیماتی یک آدرس IP و محدوده ی Port برای آن IP تعیین می شود. ما باید IP آدرس پلی استیشن را وارد کنیم و این پورت ها را برای ورودی و خروجی (incoming and outgoing) به آن اختصاص دهیم: ۱۰۰۴۰ تا ۱۰۰۶۰ TCP و ۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ UDP. تنظیمات دیگری به نام DMZ host وجود دارد که برای اطمینان از NAT type توصیه می شود ور آن IP پلی استیشن را وارد کنید.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: 'EsiNs

Bey0nd

کاربر سایت
Oct 27, 2015
152
آقا تو پست های قبلی گفتم خدمت دوستان ، برای منم که از مخابرات گرفتم وصل نمیشد تا اینکه DNS رو تغییر دادم . شماهم امتحان کن
217.218.155.155
4.2.2.3
منم مخابراتم ، موقع دانلود کردن که میگه Can Not Download موقع آنلاین بازی کردن هم که همش دیسکانکت میشه یا اصن پیدا نمیکنه بازی رو :( نمیدونم چکار کنم :(

jarrah

کاربر سایت
Dec 10, 2013
189
منم مخابراتم ، موقع دانلود کردن که میگه Can Not Download موقع آنلاین بازی کردن هم که همش دیسکانکت میشه یا اصن پیدا نمیکنه بازی رو :( نمیدونم چکار کنم :(

خب از DNS هایی که دادم استفاده کن . منم اینکارو کردم و همین مشکل رو داشتم

gamez

کاربر سایت
Jul 21, 2007
197
دوستانی ک مشکل دانلود دارند به این دلیله ک دقیقا مثل پارسال همین موقع ها دامنه llnwd.net ک فایل های بازی های پلی استیشن روشه و کنسول از این دامنه بازی ها رو می گیره فیلتر شده ... تعداد معدودی از زیر دامنه ها هنوز فیلتر نیست برای همین گاهی دانلود یکمش می ره ولی باز ارور می ده ...

jarrah

کاربر سایت
Dec 10, 2013
189
من دیگه هیچی رو نمیتونم از store دانلود کنم میزنه cannot download

منم نمینونم چیزی دانلود کنم. میزنه cannot download

دوستانیکه از مخابرات نت دارند تست کنند ببینند به پی اس ان وصل میشند
الان دوتا از دوستای من نت مخابرات دارند به پی اس ان وصل نمیشند

تمامی ایرادات وصل نشدن به psn و سرورهای بازی های مربوطه ب isp های گند داخلی هست .........چنان اوضاعی شده که دو دلیم برای خرید پلاس !

دوستان عزیز *مهم*

اون دسته از دوستانی که با اینترنت مخابرات مشل دارند میتونن به آدرس زیر برن و ثبت شکایت کنند ، این سایت برای وزارت فناوری هست که یکی از کارهاش رسیدی به کم کاری شرکت های ارائه دهنده اینترنت هست .
برن تو اون سایت و فقط بگن که شرکت اینتر مخابرات به اختیار خودش و بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات خودش بعضی سایت ها رو بسته که تو سایر شرکت ها در دسترس هستن .
نمونه سایت : http://www.llnwd.net/

آدرس سایت بالا همون سرور آپدیت و دانلود بازی و ... هست
آدرس ثبت شکایت

پیگیری ثبت شکایت
این سامانه شکایت واقعا" رسیدگی میکنه ، شک نکنید و انجام بدید و به دوستانتون هم معفی کنید .

آخرین ویرایش:

EvisCeration

کاربر سایت
Aug 22, 2016
698
دوستان عزیز *مهم*

اون دسته از دوستانی که با اینترنت مخابرات مشل دارند میتونن به آدرس زیر برن و ثبت شکایت کنند ، این سایت برای وزارت فناوری هست که یکی از کارهاش رسیدی به کم کاری شرکت های ارائه دهنده اینترنت هست .
برن تو اون سایت و فقط بگن که شرکت اینتر مخابرات به اختیار خودش و بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات خودش بعضی سایت ها رو بسته که تو سایر شرکت ها در دسترس هستن .

آدرس ثبت شکایت

پیگیری ثبت شکایت
این سامانه شکایت واقعا" رسیدگی میکنه ، شک نکنید و انجام بدید و به دوستانتون هم معفی کنید .

Same old Sh1T:/

قدیم الیام‌هم‌بودن از‌ جانب ارتباطات و فناوری هیچی ب هیچی اکنون هم قول میدم هیچی ب هیچی

ازموقعی‌ک یادمه ۳۶۰روز از۳۶۵روز سال نت داستان داشته _

ببندن خراب کنند راحتشیم _ بکشید‌جوانان مارا آن عمام

Bey0nd

کاربر سایت
Oct 27, 2015
152
دوستان عزیز *مهم*

آدرس ثبت شکایت

پیگیری ثبت شکایت
بنده شکایت کردم و بعد از نیم ساعت تماس گرفتن ، گفتم که وبسایت و سرور مربوط به آپدیت و دانلود برنامه های پلی استیشن رو بی دلیل بستید و ما نمیتونیم هیچکاری کنیم . خودش که معلوم بود هیچی نمیفهمه گفت با مرکز تماس میگیریم ببینم مشکلش چیه ، ما بی دلیل هیچ وبسایت رو فیلتر نمیکنیم .

jarrah

کاربر سایت
Dec 10, 2013
189
Same old Sh1T:/

قدیم الیام‌هم‌بودن از‌ جانب ارتباطات و فناوری هیچی ب هیچی اکنون هم قول میدم هیچی ب هیچی

ازموقعی‌ک یادمه ۳۶۰روز از۳۶۵روز سال نت داستان داشته _

ببندن خراب کنند راحتشیم _ بکشید‌جوانان مارا آن عمام

پست قبلی رو بخون تا متوجه بشی پیگیری میشه یا نه ، من یه چیزی میدونستم که گفتم انجام بدید .این سازمان دنبال جریمه گرفتنه و دنبال سوژه هست

jarrah

کاربر سایت
Dec 10, 2013
189
سرانجام پیگیری چی شد :)

خوده وزارت ارتباطی ها نمیدونستن psn چیه حالا اینا . . . . . .
دوست عزیز اگر ژاپن هم باشی تو حدود 7 یا 8 ساعت به نتیجه نمیرسه چه برسه با ایران عزیز !!!

با کمی پیگیری و صبوری میشه به هر نتیجه دلخواهی رسید ، اگر انجام نشه و پیگیری نشه شک نکن خود به خود برطرف نمیشه .

درسته اینجا آشفته بازاره ولی نه تا اون حد .

من تجربه اینکار هارو دارم

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
549
سلام به همه، 2 تا سوال داشتم:

1- با اینترنت 4g سیم کارت و اتصال هات اسپات راحت میشه آنلاین بازی کرد؟ یا سرعتش کم میشه؟ لطفا یه توضیح کامل در این زمینه بدید.

2- برای آنلاین بازی کردن حتما باید پلاس داشته باشیم؟

Bey0nd

کاربر سایت
Oct 27, 2015
152
سلام به همه، 2 تا سوال داشتم:

1- با اینترنت 4g سیم کارت و اتصال هات اسپات راحت میشه آنلاین بازی کرد؟ یا سرعتش کم میشه؟ لطفا یه توضیح کامل در این زمینه بدید.

2- برای آنلاین بازی کردن حتما باید پلاس داشته باشیم؟
میشه آنلاین بازی کرد ولی گاهی اوقات بد میشه و میره رو اعصاب ، از نت عادی خیلی بهتره در هر صورت .
بله باید پلاس داشته باشی که میتونی به صورت قانونی یا هکی تهیه کنی .

• Like
Reactions: Deliverer

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,980
نام
Mohammad
سلام.دوستانی که مشکل cant download دارند قندشکن freegate رو از طریق PC روی کنسول مچ کنن.مشکلتون حل میشه.اگه خواستین تا آموزششو بذارم.
برای من که کار کرد.شاید بگیر و نگیر داشته باشه ولی بسیار بهتر از تغییر دادن dns هستش.

• Like
Reactions: hamed619

Bey0nd

کاربر سایت
Oct 27, 2015
152
آقایون نت موقع آنلاین بازی کردن بی دلیل از سرور دیسکانکت میشه ، آنچارتد 4 آنلاین که میزنم اول اینکه سرعت دانلود و آپلود رو میزنه 0.01 بعد هم 2 دقیقه بعد از فایند کردن مچ دیسکانکت میشه کلا :|
تو تست نت سرعت دانلود رو میزنه 8.49 آپلود هم 360 کیلو بایت ، مشکل از کجاست ؟

سلام.دوستانی که مشکل cant download دارند قندشکن freegate رو از طریق PC روی کنسول مچ کنن.مشکلتون حل میشه.اگه خواستین تا آموزششو بذارم.
برای من که کار کرد.شاید بگیر و نگیر داشته باشه ولی بسیار بهتر از تغییر دادن dns هستش.
اگه آموزش رو بزارید که خیلی ممنون میشم

Last edited by a moderator:

hat3ck

کاربر سایت
Nov 19, 2011
615
نام
امیر حسین
سلام
من بازی F1 2016 رو قبلا خریدم تا یه جاهایی ش رفتم بعد حافظم جا نداشت پاکش کردم حالا که دوباره نصبش کردم میگه نسخه ی کامل بازی رو نگرفتی و تریاله

n2mk_untitled.jpg

سیوم رو هم که پاک میکنم باز یه آپشن career بیشتر نداره اونم که میرم بعد یه گرندپری میگه باید نسخه کامل بازیو بخر در حالی که من نسخه ی کامل رو خریدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر