بحث و تبادل نظر در مورد اینترنت TD-LTE (سریعترین و با کیفیت ترین اینترنت کشور)

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,333
نام
امیرعلی
دوستان كسي از TD-LTE ايرانسل استفاده كرده برا گيم آنلاين؟؟

پينگ جطورياست؟ ريكوست تايم اوت داره ؟
ارزش اين همه هزينه داره؟ كسب استفاده كرده؟

شيراز هستم من و كازرون

Sent from my iPhone using Tapatalk
من استفاده كردم هفته پيش كه چندروز نت نداشتم. پينگش بين ١١٠ تا ١٦٠ نوسان داشت ولى تايم اون نميداد. اگه بازى هايى بازى ميكنيد كه پينگ و ثبات اينترنت توشون خيلى مهمه پيشنهاد نميكنم. همراه اول هم تست كردم، مطمعنا سرعتش كمتره ولى پينگ ثابت تر و بهترى داره(١٢٠-١٣٠)
اينم تست سرعت ايرانسل
image.jpg

• Like
Reactions: Xenon360

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
من استفاده كردم هفته پيش كه چندروز نت نداشتم. پينگش بين ١١٠ تا ١٦٠ نوسان داشت ولى تايم اون نميداد. اگه بازى هايى بازى ميكنيد كه پينگ و ثبات اينترنت توشون خيلى مهمه پيشنهاد نميكنم. همراه اول هم تست كردم، مطمعنا سرعتش كمتره ولى پينگ ثابت تر و بهترى داره(١٢٠-١٣٠)
اينم تست سرعت ايرانسل
View attachment 71703
من بيشتر برا كالاف ميخوام ك پيتك و ريكوست تايم اوت مهمه توش

من دليلي ك مولتي رو گذلشتم كنار اين بود ك نويز افتاد رو خطم بعد از يك سال . پينگ داغون شد و ١ خشاب بايد خالي ميكردم تا طرف بيفته ... ديگه نميشد بازي كنم . سرعت اينترنت هم تو خود psn خيلي افت كرد منم قيد مولتي رو زدم

گفتم اگه TD-lte خوبه تا باز برگردم ب دنياي مولتي ... ولي مثكه هنوز اون چيزي نيست ك ميخوام ...

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
سلام .
من یه سوال داشتم الان این مودم معرفی شده تو اول تاپیک چه فرقی با مودم d100 ایرانسل داره ؟ مگه هر دو با سیم کارت کار نمیکنند ؟ من الان خودم مودم d100 را دارم و تو مشخصاتش هم ساپورت LTE هم نوشته ولی به عنوان مودم 4G,3G فروخته میشه ارزونم نیستن 360 تومان پولش هست الان این مودم های جدید که به اصطلاح TD-LTE فروخته میشه چه فرقی با مودم D100 داره ؟

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من بيشتر برا كالاف ميخوام ك پيتك و ريكوست تايم اوت مهمه توش

من دليلي ك مولتي رو گذلشتم كنار اين بود ك نويز افتاد رو خطم بعد از يك سال . پينگ داغون شد و ١ خشاب بايد خالي ميكردم تا طرف بيفته ... ديگه نميشد بازي كنم . سرعت اينترنت هم تو خود psn خيلي افت كرد منم قيد مولتي رو زدم

گفتم اگه TD-lte خوبه تا باز برگردم ب دنياي مولتي ... ولي مثكه هنوز اون چيزي نيست ك ميخوام ...

اونجور من شنيدم مودم داشته باشي خيلي با ثبات تر ميشه نسبت به تلفن همراه تازه نت type دو هم ميده

• Like

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
اونجور من شنيدم مودم داشته باشي خيلي با ثبات تر ميشه نسبت به تلفن همراه تازه نت type دو هم ميده
منم با مودم منظورم بود ... وگرنه بدون مودم ك اصلا فايده نداره

من خواستم ببينم اگه با مودم نتيجش قابل قبول هست تا برا خريد اقدام كنم ... اگه ك نه ... پس هيچي با همون adsl ذاغارتي سر ميكنيم

sami.mahasen

کاربر سایت
Feb 8, 2017
161
نام
سامی
سلام
یه سوال
با اینترنت مبین نت هم nat type 3 میزنه؟؟؟
پینگ مبین نت چطوره؟؟؟
من تو خونه خط تلفن ندارم رادیو دارم ( ایرانسل و همراه اول هم که روی گوشی موبایل)
با همراه اول پینگ 47 میده معمولا

• Like

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
سلام .
من یه سوال داشتم الان این مودم معرفی شده تو اول تاپیک چه فرقی با مودم d100 ایرانسل داره ؟ مگه هر دو با سیم کارت کار نمیکنند ؟ من الان خودم مودم d100 را دارم و تو مشخصاتش هم ساپورت LTE هم نوشته ولی به عنوان مودم 4G,3G فروخته میشه ارزونم نیستن 360 تومان پولش هست الان این مودم های جدید که به اصطلاح TD-LTE فروخته میشه چه فرقی با مودم D100 داره ؟

این سوال من هم بود واسه همین یه سرچ زدم اینو پیدا کردم اما اینکه چقد مطلبش درسته و صحت داره و رو نمیدونم

TD-LTEچیست ؟!
با توجه به تبلیغات گسترده ی ایرانسل در زمینه ی تکنولوزی TD-LTE لازم دانستیم در مقاله ای جداگانه بدان بپردازیم.

تکنولوژی LTE در حال حاضر سریع ترین شبکه ی مخابراتی عملیاتی شده در سطح وسیع در دنیاست. شبکه LTE به دو صورت FDD و TDD پیاده سازی می شود. روش اول بر مبنای تقسیم فرکانس است بدین صورت که بازه ای از فرکانس ها برای دانلود و بازه ای دیگر برای آپلود مورد استفاده قرار می گیرند که مسلما فرکانس های اختصاص یافته به دانلود وسیع تر خواهند بود. بازه ی کوچکی از فرکانس ها خالی رها می شود تا از تداخل جلوگیری نماید. FDD از نظر الگوریتم کلی شبیه به روش Full Duplex استفاده شده در کابل های شبکه است.

در روش TDD از زمانبندی جهت ارسال و دریافت در شبکه استفاده می شود. TDD سرنام عبارت Time Division Duplexing است و بدین صورت عمل می کند که در بازه ی زمانی خاصی اطلاعات دانلود ودر بازه ای دیگر آپلود می شوند و بسیار شبیه به روش Half Duplex استفاده شده در کابل های شبکه است. این شبکه LTE TDD یا TD-LTE نامیده می شود.

01.jpg

لازم به ذکر است که 90 درصد تجهیزات استفاده شده در پیاده سازی شبکه های TDD و FDD مشابه می باشند. و اپراتورهای بسیاری در سراسر دنیا شبکه های خود را به هر دو صورت ارائه نموده اند.

همانگونه که می بینید TD-LTE گونه ای از شبکه ی LTE است که توسط هر سه اپراتور همراه اول، رایتل و ایرانسل در کشور پیاده سازی شده است و درواقع چیز جدیدی نیست. بسیاری از مودم های موجود در بازار ایران از هر دو تکنولوژی FDD و TDD پشتیبانی می نمایند.

سرعت قابل دستیابی در تکنولوژی های نامبرده معمولا در حالت دانلود 150 مگابیت بر ثانیه و برای آپلود معادل 50 مگابیت بر ثانیه است. توجه نمایید که این اعداد نظری بوده و در عمل به خصوص در کشور ما سرعت قابل دستیابی به مراتب پایین تر است ولی به هرحال سریع ترین اینترنت کشور را در اختیار کاربران خواهد گذاشت.

جهت اتصال به TDD نیازی به استفاده از سیم کارتی جداگانه نمی باشد. سیم کارت های USIM همین کار را انجام می دهند. به نظر می رسد ایرانسل جهت ایجاد تفاوت با رقبایش از عنوان سیم کارت TD-LTE استفاده نموده است تا عبارت سیم کارت دیتا ی استفاده شده را تکرار نکرده باشد. سیم کارت مذکور شرکت ایرانسل مشابه سیم کارت های دیتای رایتل و همراه اول است.
منبع : مودم همراه 3G 4G LTE ، عطر و ادکلن | فروشگاه اینترنتی شایانو

• Like
Reactions: virtual30t

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
دوستان كسي از TD-LTE برا بال يا كالاف استفاده ميكنه؟ چطوره؟
پينگ با سروهاي آمريكا و اروپا چطوره؟
تير سريع برخورد ميكنه ب حريف؟؟

شيراز كسي استفاده ميكنه؟؟

ممنون ميشم يكم اطلاعات بدين بهم

sami.mahasen

کاربر سایت
Feb 8, 2017
161
نام
سامی
دوستان كسي از TD-LTE برا بال يا كالاف استفاده ميكنه؟ چطوره؟
پينگ با سروهاي آمريكا و اروپا چطوره؟
تير سريع برخورد ميكنه ب حريف؟؟

شيراز كسي استفاده ميكنه؟؟

ممنون ميشم يكم اطلاعات بدين بهم

من واسه باتلفیلد استفاده میکنم عالیه مشکلی نداره

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

• Like

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
من واسه باتلفیلد استفاده میکنم عالیه مشکلی نداره

تير زود اصابت ميكنه؟؟
من تو درگيري هاي رو در رو سريع نابود ميشم
نصف خشاب هم خالي ميكنم

پس رديفه؟؟ پينگت چقدره دادا با آمريكا و اروپا؟؟ درگيري هاي رو در رو ميكشي طرفو؟؟ خخخ

sami.mahasen

کاربر سایت
Feb 8, 2017
161
نام
سامی
تير زود اصابت ميكنه؟؟
من تو درگيري هاي رو در رو سريع نابود ميشم
نصف خشاب هم خالي ميكنم

پس رديفه؟؟ پينگت چقدره دادا با آمريكا و اروپا؟؟ درگيري هاي رو در رو ميكشي طرفو؟؟ خخخ

مرگ بر زد ولایت فقیه
اره دادا همه رو میکشم
اسرائیل و امریکا و انگلیس ...
همه رو میکشم دادا

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان