آموزش تعویض هارد دیسک پلی استیشن 4

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
بچه ها شرمنده یه سوال اماتوری دارم . به ps4 هارد اکسترنال هم وصل میشه؟ یعنی هم بشه هارد داخل دستگاه استفاده کرد هم هارد اکسترنال رو؟ یا مثلا بشه وقتی هارد اکسترنال میزنی هارد خود دستگاه غیر فعال بشه و بشه از اکسترناله استفاده کرد؟ در واقع روشی هست که بازی هامون رو از هارد اکسترنال اجرا کرد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
برای اینستال بازی نمیشه فقط هارد دیسک داخلی.
از هارد دیسک خارجی برای بکاپ گرفتن از هارد داخلی و سیو بازیها و عکسها و فیلم .
هارد دیسک خارجی فقط از فرمت ۳۲ پشتیبانی میکنه . در کل برای ام پی تری فیلم عکس و پکاپ از هارد داخلی پی اس ۴ میشه استفاره کرد .

• Like
Reactions: shayan1989

reza120

کاربر سایت
Jan 17, 2017
1
سلام و درود بر اساتید اهل فن

این کمبود شدید فضای هارد بلاخره مارو هم مجبور به تعویض هارد کرد.

دوستان من یه هارد seagate دو ترا بایت اینترنال تهیه کردم .

بعد حدود 300 گیگ اطلاعات که اکثرا بازی های هکی هستن رو هارد کنسول هست و این بازی ها رو حتما نیاز دارم.

باز های رو از اکانت های مختلف اضافه کردم ولی همه تو اکانت خودم بدون مشکل اجرا میشن و من اون اکانت ها رو پاک کردم چون نیازی بهشون نبود و ریست پس هم شده بودن.

حالا سوالم اینجاست ! من فقط یورز و پس اکانت خودمو دارم اگه بکاپ بگیرم و یوزر خودمو اد کنم بازی ها بدون مشکل اجرا میشن ؟

خیلی مهمه برام لطفا دوستانی که تجربه دارن کمکم کنن .

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
سلام و درود بر اساتید اهل فن

این کمبود شدید فضای هارد بلاخره مارو هم مجبور به تعویض هارد کرد.

دوستان من یه هارد seagate دو ترا بایت اینترنال تهیه کردم .

بعد حدود 300 گیگ اطلاعات که اکثرا بازی های هکی هستن رو هارد کنسول هست و این بازی ها رو حتما نیاز دارم.

باز های رو از اکانت های مختلف اضافه کردم ولی همه تو اکانت خودم بدون مشکل اجرا میشن و من اون اکانت ها رو پاک کردم چون نیازی بهشون نبود و ریست پس هم شده بودن.

حالا سوالم اینجاست ! من فقط یورز و پس اکانت خودمو دارم اگه بکاپ بگیرم و یوزر خودمو اد کنم بازی ها بدون مشکل اجرا میشن ؟

خیلی مهمه برام لطفا دوستانی که تجربه دارن کمکم کنن .
نه داداش باید یوزر پس همه اکانت ها رو وارد کنی...یوزر پس هر اکانتی رو وارد کنی بازی های اون اکانت فعال میشه

Inanc

DaYanc
کاربر سایت
Mar 28, 2014
356
نام
Alp
دوستان درود
من از هارد سردر نمیارم
ممنون میشم راهنماییم کنید
برای ارتقای هارد ps4
1-از کدوم برند از هارد اکسترنال باید استفاده کرد؟که بهتر باشه
2-اندازه اش چقدر باید باشه؟۲/۵اینچ یا کمتر؟
3-فرقssdباhhdچیه؟تو چه چیزایی فرق میکنن با هم؟آیا به جز این دوتا چیز دیگه ای هم هست؟
4قیمت یه هارد1TB حدودا چقدره؟
باسپاس

آخرین ویرایش:

mybook

کاربر سایت
Jul 18, 2011
437
درود
دوستان یه سوال
یه دستگاه یک ترا دارم بازیهای دیجیتالی که روش ریختم کل حجمش شده 320 گیگ کل فضای هارد رو 357 گیگ میشناسه در صورتی که قبل از ریختن بازیها 860 گیگ free میزد فضای هارد رو ولی الان که چند تا بازی ریختم حجم فضای هارد رو کم میشناسه مشکل چی هستش کسی میدونه؟

THE.DARK.ANGEL

کاربر سایت
Jun 11, 2009
46
نام
نیما
درود
دوستان یه سوال
یه دستگاه یک ترا دارم بازیهای دیجیتالی که روش ریختم کل حجمش شده 320 گیگ کل فضای هارد رو 357 گیگ میشناسه در صورتی که قبل از ریختن بازیها 860 گیگ free میزد فضای هارد رو ولی الان که چند تا بازی ریختم حجم فضای هارد رو کم میشناسه مشکل چی هستش کسی میدونه؟

کنسولو خاموش روشن کن . مطمعن باش چیزی تو لیست دانلود نباشه و بعد از اینا یگ سکرین شات از صفحه storage کنسولت بگذار

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
دوستان درود
من از هارد سردر نمیارم
ممنون میشم راهنماییم کنید
برای ارتقای هارد ps4
1-از کدوم برند از هارد اکسترنال باید استفاده کرد؟که بهتر باشه
2-اندازه اش چقدر باید باشه؟۲/۵اینچ یا کمتر؟
3-فرقssdباhhdچیه؟تو چه چیزایی فرق میکنن با هم؟آیا به جز این دوتا چیز دیگه ای هم هست؟
4قیمت یه هارد1TB حدودا چقدره؟
باسپاس
هارد هیبرید بخر سرعتش بیشتره.یه چیزی بین ssd و hdd هستش ولی بازدهش به ssd نزدیکتره.۱ ترا بایتش هم دوروبر ۲۵۰ هستش و فقط مارک segate تو بازار هستش

• Like
Reactions: Inanc

mohsen__gamer

کاربر سایت
Jan 19, 2013
279
نام
mohsen
سلام من میخواهم هاردمو عوض کنم میتونم بازی و اپدیت بازی رو بکاپ بگیرم و بعد انتقال بدم به هارد جدید
میتونی اینکارو بکنی.از هاردت بکاپ میگیری روی یه هارد اکسترنال خیلی زمان میبره بد هارد جدیدو میذاری آموزش نصب هارد جدیدم هست آسونه که باید هارد جدیدو دوباره روش فریمور نصب کنی بد ریستور میکنی همیه تنظیمات برمیگرده رو هارد جدید فقط یچیز خیلی مهم میمونه اگه بازیه هکی داری روی هارد جدید همیه اکانتا پسورد میخوان اگه نداشته باشی یا عوض شده باشه که صد درصد عوض میشن بازیات فقل میشن اگه بازیات قانونین هیچ مشکلی نداری

بروبچ یه سوال من یه هارد 500 گیگ سیگیت گیر آوردم چی مهمه توی هارد که ps4و ساپورت کنه و مثل آدم روش اجرا بشه.قیمت 100 تومنش خوبه؟بد اینکه اگه من بگیرم هی تعویض کنم بین دوتا هاردم مشکلی نداره؟هاردا خراب نمیشن؟کسی چنین کاری کرده؟

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: hamed619

mehdipahlavi

کاربر سایت
May 31, 2014
94
بروبچ یه سوال من یه هارد 500 گیگ سیگیت گیر آوردم چی مهمه توی هارد که ps4و ساپورت کنه و مثل آدم روش اجرا بشه.قیمت 100 تومنش خوبه؟بد اینکه اگه من بگیرم هی تعویض کنم بین دوتا هاردم مشکلی نداره؟هاردا خراب نمیشن؟کسی چنین کاری کرده؟

هاردها همشون ی جورن فرقی ندارن.
هاردش مثل هارد لپ تاپ(2.5اینچی با دور 5400).
فقط نمی دونم کنسول ساتا 3 پشتیبانی می کنه یا نه! اگه پشتیبانی کرد که ساتا 3 باشه خوبه اگه نه که فرقی نداره ساتا 3باشه یا2!!!

---------------------------------------------------------
امروز ی هارد 2ترا بکاپ پلاس سیگیت به قیمت 350 خریداری شد جهت نصب روی کنسول.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mohsen__gamer

saeed_piero

کاربر سایت
Feb 10, 2007
5
سلام
دوستان می خواستم بدونم میشه دیتای بازی ای که خودمون در ps4 دانلود کردیم رو بر روی هارد اکسترنال یا هارد pc انتقال داد؟؟
یعنی با اینکار می خوام دیتای بازی رو داشته باشه و در آینده اگر دوباره نیاز بود نخواد برم از دوباره دانلود کنم.
برعکس رو می دونم که با psx download helper شدنیه.
اگه شدنی هست میشه راهنمایی کنید..
ممنون

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
434
خب من هم هارد کنسول رو عوض کردم.
یه هارد 2 ترابایت اکسترنال سیگیت خریدم. 330 تومن پول دادم، همون مدل رو دیجیکالا 315 میفروشه.
بازش کردم و خیلی راحت از برد جدا کردم.
بعد هارد ps4 رو گذاشتم توی قاب و یه هارد 500 گیگ هم دارم.
هارد 2 ترابایت هم به خوبی کار میکنه و حتی به نظرم از قبل هم بهتر شده.

فقط در تحقیقاتم متوجه یه نکته ای شدم:
فقط هاردهای 2 ترابایت سیگیت از برد جدا میشن.
هاردهای 1 ترابایت همین مارک لحیم شدند و غیر قابل استفاده هستند.

• Like
Reactions: sad pisces

mohsen__gamer

کاربر سایت
Jan 19, 2013
279
نام
mohsen
سلام
دوستان می خواستم بدونم میشه دیتای بازی ای که خودمون در ps4 دانلود کردیم رو بر روی هارد اکسترنال یا هارد pc انتقال داد؟؟
یعنی با اینکار می خوام دیتای بازی رو داشته باشه و در آینده اگر دوباره نیاز بود نخواد برم از دوباره دانلود کنم.
برعکس رو می دونم که با psx download helper شدنیه.
اگه شدنی هست میشه راهنمایی کنید..
ممنون
نه داداش فعلا که امکانش نیست حالا باید دید سونی تو این اپدیتش چه برنامه ای داره شاید تو اپدیت بعدی بشه ولی الان نمیشه.مگر اینکه از کل دسگاه بکاپ بگیری.بهترین کار اینه دیتارو از بیرون بگیری هروقت خواستی پاک کنی و انتقال بدی

mohsen__gamer

کاربر سایت
Jan 19, 2013
279
نام
mohsen
دوستان کرش که ربطی به هارد نداره؟چون هاردو که عوض کردم تو هیچ بازی ای مشکلی نداشتم ولی تو لست سه بار کرش داد بازیم.از هارد که نیست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر