بایدها و نبایدهای پیرامون هک PS4

X124

کاربر سایت
Nov 27, 2016
108
دوستانی که مخالف پایرت بازی کردن هستن:

1-ایا نرم افزار های معمولی مثل ویندوز و افیس و فوتوشاپ و idm و صدها نرم افزار دیگه رو هم ارجینال میخرن دیگه؟ نرم افزار های مهندسی مثل اتوکد یا کتیا و یا نرم افزار هایی مثل 3ds max یا مایا رو چطور ؟

2-تمام موسیقی هاتون رو از i-tunes و استور های مشابه تهیه میکنین ؟

3- ایا اشتراک شبکه های hbo و amc و .... برای تماشای سریال ها دارید ؟ احیانا از سایت های دانلود فیلم استفاده که نمیکنید ؟ :D:D

اگه کسی واقعا همه این موارد رو رعایت میکنه باید بهش افرین گفت =D>=D>=D>که البته به نظر من از هر 10 هزار گیمر ایرانی شاید 1 نفر باشه
چون خیلی ها رو دیدم به علت این که نتونستن پایرت گیم بازی کنن (( کسانی که از دومین سال ورود x360 تا سال 2012 پایرت زدن به رگ )) این نسل تریپ ارجینال برداشتن :-?:-?غافل از اینکه ده ها هزار دلار نرم افزار کرکی رو ریخته تو لپ تاپ :-q:-q
این منطق قشنگو تا حالا هر جا رفتم گفتم پایرسی بده شنیدم. نمیدونم هدف چیه.. ولی این منطق قشنگو برعکس هم میشه استفاده کرد. کسایی که تا جایی که دستشون میرسه دزدی میکنند، پس اگه یه وقت یه کاره ای بشن تو مملکت تا دستشون میرسه بخور بخور میکنن دیگه؟ بعد لابد میان توی فروم ها از خودشون دفاع هم میکنن و خودشونو توجیه هم میکنن که زندگی خرج داشت و بهترین ها رو برای زن و بچمون میخواستیم و ...
به هر حال

۱. من همه ی برنامه هایی که روزانه استفاده میکنم نرم افزار ازاد هستش. همشون. اصلا از ویندوز استفاده نمیکنم. یکی از مهمترین دلایلی که Xbox خریدم این بود که ویندوز نداشتم که روش بازی کنم. خودمم تو حوزه نرم افزار کار میکنم کارم با Gnu/Linux هست.
ولی یادمه اون موقع که idm یه نمایندگی تو ایران گرفت که لایسنس بفروشه خیلی حال کردم. همون موقع یه لایسنس خریدم 29 هزار تومن که هنوز ایمیلشو دارم. الان روی لپتاپ پدرم نصبه
۲. کلا خیلی اهنگ گوش نمیدم ولی اون یکی دو تایی که گوش میدم و دادم رو پایرت کردم و جوابی ندارم در بارش بدم
۳. با این که همه فیلم ها و سریال هایی که تاجالا دیدم با پایرسی بوده ولی حداقلش اینه که از سایتای درپیت ایرانی استفاده نکردم یا از بیرون نخریدم که مایه درامد زایی کسی بشم که خودش اون فیلم یا سریال رو نساخته.
از وقتی هم که Xbox گرفتم به طور جدی راجع به خریدن و کرایه کردن فیلم و سریال فکر کردم ولی متاسفانه به خاطر وضعیت اینترنت که نمیشه به راحتی stream کرد هنوز موفق نشدم. ولی چیزی که توی استور میبینم قیمت 3 تا 4 دلار برای کرایه 24 ساعته فیلم معقول به نظر میرسه.
به هر حال مقدار دزدی که من میکنم خیلی کمتر از کسیه که فیلم و بازی رو به صورت گیگی 100 تومن روی هارد میخره و بازار سودجو هایی که رسما دارن از دست رنج دیگران پول در میارن رو گرم میکنن هست. کاری به حلال و حرامشم ندارم.

حالا من اینارو گفتم چه تاثیری داشت به غیر از اینکه یه عده بیان تو این فروم به من بخندن؟

آخرین ویرایش:

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
این شخص اگه واسش مهم باشه تایید دو مرحله ای رو فعال میکنه خیال راحت
ایول پس منم برم از جیب مردم بخورم و خونشونو غارت کنم. چرا؟؟ چون میتونم ، مشکل از خود اوناس که درهاشونو قفل نکردن و بی احتیاتی کردن، وگرنه منکه گناهی ندارم :))
کلاً ما ایرانیا همش واسه هرکار اشتباهی که میکنیم دنبال توجیه هستیم واسه خودمون و اطرافیانمون. نمیخوایم واقعیتو قبول کنیم..واسه همینه که بقیه کشورا مارو ... هم حساب نمیکنن:) اونوقت با این اوضاع بعضیا هم انتظار دارن استیم و ...بیاد استور برای ما باز کنه :D

در ضمن این جمله ((مثلاً از یکی دزدی کردم از بقیه هم دزدی کنم اشکالی نداره یا چون من قاتلم یکیو کشتم اگه ده نفر دیگه هم بکشم مشکلی نیست..)) هم اشتباه گفتین .
باید می گفتین : کسی که از بقیه دزدی میکنه ((موسیقی - نرم افزار - سریال - فیلم و..... )) از یک نفر دیگه هم دزدی کنه ((گیم )) مشکلی نداره !!
دزدی دزدی هست،چه بزرگ چه کوچک.. چه فیزیکی باشه چه دیجیتالی، مثل لایسنس گیم و نرم افزار و... درهر صورت جفتشون مثل هم هست و حق اون شخص ضایع میشه

چون هزینه های اون موارد رو بگیریم چند برابر هزینه گیم دزدی صورت گرفته و حق کپی رایتشون نقض شده .
اگه من اکانت آیتیونز کسی رو هک کنم که داخلش آهنگ و فیلم و... باشه حرف شما درسته و دارم ازش سو استفاده میکنم و حق کپی رایتشو مثلاً چند برابر نقض میکنم..اما وقتی من از سایتی دانلود میکنم همین فیلم و... بازم کمی قابل تحمل تر هست و از لایسنس شخصی که اون رو اورجینال خریده استفاده نمیکنم..شاید ناشر اون فیلم برنامه ای نداشته که اینو تو کشور خودم منتشر کنه. همونطور که گفتم تفاوت هست بین 1- استفاده از لایسنس شخصی که برنامه و بازی هاش رو خریده و 2- استفاده از کرک نرم افزاری که شرکت سازنده چه بخواد و چه نخواد نمیتونه و یا نمیخواد بازارش رو برای شما توی کشور مهیا بکنه.

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
"بحث و منطق پایرسی بیشتر به بی پولی و محدودیت برمیگرده تا لاشخوری"

اتفاقا دقیقا. بر میگرده به لاشخوری
بهترین مثالش هم ایام محرم هست

Sent from my XT1562 using Tapatalk

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
من خودم از این اکانت هکیا استفاده نمیکنم ولی اونی که اکانتش هک میشه تقصیر خودشه . خوب برادر من چرا تایید دو مرحله ای رو فعال نمیکنی ؟ مثل یکی میمونه که در خونش رو باز میزاره و میره کوچه میان وسایلش رو میبرن بعد گلایه میکنه !

FableBW

The Big Bad Wolf
کاربر سایت
Sep 4, 2016
1,600
نام
Sepehr
"بحث و منطق پایرسی بیشتر به بی پولی و محدودیت برمیگرده تا لاشخوری"

اتفاقا دقیقا. بر میگرده به لاشخوری
بهترین مثالش هم ایام محرم هست

برای هر فردی صدق نمیکنه این کلمه لاشخوری ولی درسته.لاشخوری کلمه ای مناسبه برای توصیف پایرسی
منتها من خودم در زمینه مالی حرفی برای گفتن ندارم چون محصلم و فرصت شغلی ندارم.وگرنه خیلی از بازی ها که برای فرد ارزش نداره رو هم میشه پایرت کنه
من خودم با Assetto Corsa خیلی لذت بردم در جهت حمایت از سازنده و داشتن نسخه اصل خریدم.TWAU هم همینطور
منتها خب بعضیا الکی این رو عقده میکنند.بدونن اتفاقا من خودم که پایرت میکنم و دیتا ها و نسخه ها رو برای پی سی توی این انجمن میفرستم بعد از یه مدت خیلی بازی هام زیاد شد طوری که نه وقت بازیشون رو دارم و نه هاردش رو.تا جایی که میخوام همه رو پاک کنم
باز میگم.هر کسی که پایرت میکنه لاشخور نیست
هرکسی هم که هک یا کرک میکنه قصدش ضرر زدن به شرکت ها نیست

• Like
Reactions: AAKH1361

hp3in_pro

کاربر سایت
Mar 16, 2010
310
نام
حسین
ایول پس منم برم از جیب مردم بخورم و خونشونو غارت کنم. چرا؟؟ چون میتونم ، مشکل از خود اوناس که درهاشونو قفل نکردن و بی احتیاتی کردن، وگرنه منکه گناهی ندارم :))
کلاً ما ایرانیا همش واسه هرکار اشتباهی که میکنیم دنبال توجیه هستیم واسه خودمون و اطرافیانمون. نمیخوایم واقعیتو قبول کنیم..واسه همینه که بقیه کشورا مارو ... هم حساب نمیکنن:) اونوقت با این اوضاع بعضیا هم انتظار دارن استیم و ...بیاد استور برای ما باز کنه :D

دزدی دزدی هست،چه بزرگ چه کوچک.. چه فیزیکی باشه چه دیجیتالی، مثل لایسنس گیم و نرم افزار و... درهر صورت جفتشون مثل هم هست و حق اون شخص ضایع میشه

اگه من اکانت آیتیونز کسی رو هک کنم که داخلش آهنگ و فیلم و... باشه حرف شما درسته و دارم ازش سو استفاده میکنم و حق کپی رایتشو مثلاً چند برابر نقض میکنم..اما وقتی من از سایتی دانلود میکنم همین فیلم و... بازم کمی قابل تحمل تر هست و از لایسنس شخصی که اون رو اورجینال خریده استفاده نمیکنم..شاید ناشر اون فیلم برنامه ای نداشته که اینو تو کشور خودم منتشر کنه. همونطور که گفتم تفاوت هست بین 1- استفاده از لایسنس شخصی که برنامه و بازی هاش رو خریده و 2- استفاده از کرک نرم افزاری که شرکت سازنده چه بخواد و چه نخواد نمیتونه و یا نمیخواد بازارش رو برای شما توی کشور مهیا بکنه.
من دارم میگم کسی که اکانتش هک میشه زیاد واسش مهم نیست این قضیه چون امکان اینو داره که جلوگیری کنه و اینکه بگیم بی احتیاطی کرده و ندانسته قابل قبول نیست الان تو خود ایرانم بچه 10 12 ساله میدونه این قضیه رو پس طرف با این قضیه مشکلی نداره یا واسش مهم نیست ولی اینکه این کار درسته یا نه اون بحثش جداس و به طرز فکر خوده ادم برمیگرده
شما گفتی اون طرف گناه داره منم گفتم اگه مشکلی با این قضیه داشت اینکارو میکرد نگفتم که بریم از اکانت های هکی استفاده کنیم من اکانت خودم بازی زیاد روشه واسمم مهمه تایید دو مرحله ایم اضافه کردم خیال راحت

65ahmad

کاربر سایت
Nov 6, 2016
49
والا من میگم این هکر ها فهمیدن ملت همیشه در صحنه ایران به شدت دنبال هک هستن تو چند تا سایت قصد اسکول کردن ما رو دارن هر روز یه خبرهای می زارن که نتیجه نداشته اونم بعد نزدیک 4سال از عمر کنسول هنوز هنوز کاریش عملی نشده نسل تموم شد دیکه بمیرید انشاالله مکه اکتشاف فضای می کنید

• Like
Reactions: hamed619

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
ﺳﻂﺢ ﺷﻌﻮﺭ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ

تصور کنید، مردی که همسرش به شدت بیمار است و چیزی به مرگش نمانده. تنها راه نجات یک داروی بسیار گران قیمت است که در شهر فقط یک نفر هست که آن را می فروشد. مرد فقیر داستان ما، هیچ پولی ندارد، هیچ آشنایی هم برای قرض گرفتن ندارد. به سراغ دارو فروش می رود و التماس می کند. به دست و پایش می افتد و عاجزانه خواهش می کند آن دارو را برای همسر بیمارش به عنوان وام یا قرض به او بدهد. دارو فروش به هیچ وجه راضی نمی شود. به هیچ وجه. حالا مرد ما دو راه دارد. یا دارو را بدزدد و یا نظاره گر مرگ همسرش باشد. مرد دارو را شبانه می دزدد و همسرش را از مرگ نجات می دهد. پلیس شهر او را دستگیر می کند.

کلبرگ، روانشناس و نظریه پرداز بزرگ قرن بیستم، با طرح این داستان از مردم خواست به دو سوال جواب دهند:

1- آیا کار آن مرد درست بود؟

2- آیا برای این دزدی، مرد باید مجازات شود؟ چرا؟

داستان معروف کلبرگ تمام بزرگان دنیا را به چالش کشید. وی پس از طرح آن گفت از روی جوابی که می توانید به این سوال بدهید من می توانم میزان هوش و شعور اجتماعی شما را تشخیص دهم و مهمترین قسمت این سنجش، پاسخ به سوال "چرا" در سوال دوم بود. هر کس جواب متفاوتی می داد. حتی سیاستمداران بزرگ دنیا به این سوال پاسخ دادند:

-آری، باید مجازات شود، دزدی به هر حال دزدی است.

- زیر پا گذاشتن مقررات، به هر حال گناه است. فارغ از بیماری همسرش.

- کار آن مرد درست نبود اما مجازات هم نشود. زیرا فقیر است و راهی نداشته.

اما هنگامی که از گاندی این سوال را پرسیدند، پاسخ عجیبی داد. گاندی گفت کار آن مرد درست بوده است و آن مرد نباید مجازات شود. چرا؟ زیرا قانون از آسمان نیامده است. ما انسان ها قانون را وضع می کنیم تا راحت تر زندگی کنیم. تا بتوانیم در زندگی اجتماعی کنار هم تاب بیاوریم. اما هنگامی که قانون منافی جان یک انسان بی گناه باشد، دیگر قانون نیست. جان انسان ها در اولویت است. آن قانون باید عوض شود. گاندی گفت انسان بر قانون مقدم است.

کلبرگ پس از شنیدن سخنان گاندی گفت بالاترین نمره ای که می توان به یک مغز داد همین است.

دزدی کلن مربوط به دو دسته آدم میشه
یا لاشخور یا محتاج
لاشخور سودجویی میکنه برمیگرده به ذات شخصیش
محتاج شرایطش مجبورش میکنه و ذاتن از کارش رضایت نداره
جوون اروپایی آمریکایی استرالیایی و ..... با 4ساعت وقت گذاشتن میتونه 60دلار رو تهییه کنه
حالا جوون ایرانی 200تومن خوش بینانه میشه یک پنجم حقوق ماهیانش یعنی 6روز کاری و بعبارتی 48ساعت کار که باز با این شرایط هم میشد گفت میتونه بازی رو بخره
اما هزینه های دیگه هم بالاست
هیچکس تا با کفشای کس دیگه راه بره نمیتونه قضاوت کنه
یه عزیزی خانوادش حداقل اجاره نشین نیستن
خوردو خوراکش با خانوادست
خودشم یه کاری داری ماهی 500.600درمیاره
میره ارجینال میخره
یکی دیگه اجاره نشینن باید توی خرجا کمک کنه
اینجا دیگه 200تومن کم پولی بحساب نمیاد
هک توی این شرایط یه چیز طبیعیه
فقط باید انصفاف داشت و دیگه شورشو درنیاورد :D:-<

4058423

کاربر سایت
Sep 28, 2009
889
نام
فرناندو
بحث های جالب و قشنگی مطرح شده ، آفرین به دانش و فهم دوستان :x

نظر من در رابطه با هک شدن PS4 ، استفاده از اکانت های هکی ، کپی خور کردن بازی ، استفاده از کرک ، لایسنس تقلبی و ... اینه که هیچ جای دنیا مردم دوست ندارن برای چیزی که رایگان ارائه میشه ، و یا امکان ارائه رایگانش هست پول بدن ! ( البته تعداد محدودی هستند که برعکس هستن ! ) پس تا اینجا مردم ما مثل باقی ملت های جهان هستند ;)

حالا این وسط یک عامل قدرتمند میتونه مانع از استفاده افراد از امکانات رایگان و یا هکی و ... بشه که اون قانون هست !

این که ما به راحتی از اکانت هکی و دانلود فیلم های رایگان و ... مثل نقل و نبات یاد میکنیم ! به خاطر عدم وجود قانون مشخص در این زمینه هست که خوشبختانه در کشور های توسعه یافته این قوانین به صورت جدی در حال اجراست .

اما چرا ما نمیتونیم این قانون رو در کشور خودمون به راحتی درک کنیم ؟! در پاسخ به این پرسش به موضوع شیرین فرهنگ میرسیم ! بی فرهنگی ما به حدی جدی و نفس گیر داره از قانون پیشی میگیره که به جرات میتونم بگم اگه همین الان ! قوانین سفت و سختی هم برای کپی رایت و ... وضع بشه ما همچنان بالاترین آمار دانلود و استفاده از نرم افزار و بازی و اکانت رو به صورت غیر مجاز خواهیم داشت ! مثل ماجرای فرهنگ راهنمایی و رانندگی و قانون های مربوط به اون ! که ماشالا میبینید با وجود چند صد برابر شدن جریمه های تخلفات در رانندگی هنوز هم تعداد بسیاری از مردم با سرعت غیر مجاز حرکت میکنند و با دیدن دوربین راهنمایی و رانندگی ترمز میکنند :-j و یا کمربند رو نمیبندند و ا دیدن پلیس سریع اون رو به روی دوششون میندازن ! و هزاران مورد مشابه دیگه ! |-)

نمیخوام زیاد صحبت کنم چون میدونم خوندن یه متن بلند خیلی جذاب نیست ! :p پس صحبتم رو اینطور خاتمه میدم که ما برای رسیدن به یک جامعه مدرن نیاز به دو پایه داریم که به اون ها تکیه کنیم اولی قانون و دومی فرهنگ هست . و هر کدام از این پایه ها که نباشه کار به مشکل میخوره ... [-(

پس تا زمانی که این دو پایه در کنار هم قرار نگرفتند نباید انتظار داشته باشیم ملت عزیز ایران با آغوش باز حق کپی رایت و رعایت حقوق صاحب اثر رو به رسمیت بشناسه ;)

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
عزیزانم....فرزندانم
کلا روشی که توش هزینه کم کنی لذت بخشه....نه بازی فقط، کلا هرچیزی
اینایی که فاز تمدن و فرهنگ برداشتن ، وقتی عجله داری و میرسی به چراغ قرمز عابر صبر کن راس میگی;)
کپیخور شدن ps4 لذن بخش تر از ارزون شدن دلار ...^:)^^:)^

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
اکانت هکی یا دزدی با هک کنسول خیلی فرق داره
خود من عاشق هک شدن پلی چهار هستم که روش بشه لینوکس و ویندوز رو با تمام درایورهاش نصب کرد و بشه به عنوان یک کنسول و سیستم خونگی استفاده کرد ازش

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
اکانت هکی یا دزدی با هک کنسول خیلی فرق داره
خود من عاشق هک شدن پلی چهار هستم که روش بشه لینوکس و ویندوز رو با تمام درایورهاش نصب کرد و بشه به عنوان یک کنسول و سیستم خونگی استفاده کرد ازش

مثلا چه فرقی میکنه؟تو هر دو حالت داری به یه عده ضرر میزنی دیگه.خلاصه اینکه برید اکانت هکی بازی کنید و یا کنسول هکی ولی بیخود توجیح نکنید که مال ما فرق میکنه.مطمعنا وضعیت مالی تو این قضیه خیلی تعیین کننده هستش

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
مثلا چه فرقی میکنه؟تو هر دو حالت داری به یه عده ضرر میزنی دیگه.خلاصه اینکه برید اکانت هکی بازی کنید و یا کنسول هکی ولی بیخود توجیح نکنید که مال ما فرق میکنه.مطمعنا وضعیت مالی تو این قضیه خیلی تعیین کننده هستش
هک کنسول فقط بازی کپی نیست هدفش مثالشم زدم
ولی اکانت هک شما دقیقا دست کردید تو جیب شخص دیگه ای

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
هک کنسول فقط بازی کپی نیست هدفش مثالشم زدم
ولی اکانت هک شما دقیقا دست کردید تو جیب شخص دیگه ای

اتفاقا تو هک اکانت کمترین ضررش به جیب شخص هک شده هست چون اون در هر حالت بازیش رو داره و چیزی ازش کم نشده ضرر اصلی رو شرکت سازنده بازی و کنسول میبینه چون شما نرفتی بازیش رو اورجینال بخری.شما انگار فرض کردی که شرکت سازنده کنسول و بازی یه جسم صلب و بیجان هستش.جیب خیلی از کارمنداش به این کنسول وصل شده داداش

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
شما بدون اجازه و رضایت کسی داری از وسایلش استفاده میکنید اسمش رو چی میذارید ؟ زرنگی ؟

شما که میدونید جیب و خرج زندگی خیلی ها به فروش همین بازی ها هست چرا باز اینکار رو میکنید ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر