FallOut 4 (مطالب کلی و

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
مقدمه

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که تصمیم به تعریف یا بهتره بگم تشریح چیزی بکنید ولی امکانش نباشه که در چند خط یا صفحه یا حتی کتاب گنجانده بشه. من تصمیم گرفتم چیزی که از بازی FallOut 4 تا این لحظه تجربه کردم را اینجا منتقل کنم...اون هم به عنوان فقط کسی که تجربه خیلی لذت بخشی از این بازی داشته ...
و نه یک نویسنده حرفه ای یا تحلیلگر یا ... این بخش از صحبتم را تمام میکنم و سعی میکنم تجاربی که از این بازی را داشتم و خواهم داشت را به زبان خودم در اینجا منتقل کنم. امیدوارم این زبان بتونه به میزان کافی شفاف واقع بشه.
اولین بار که مطلب کوتاهی در مورده فالات (4) خوندم متوجه شدم بخشی به این فرنچایز اضافه شده که امکان ساخت و ساز وجود دارد.بر عکس خیلی ها به هیچ عنوان ذهن من سمته ایده بازی ماین کرفت نرفت. چون پیش از این فالات را تجربه کرده بودم و تصویره کلی که برای من مجسم شد یک بازی وسیع و RPG با گرافیک خوب و اینبار با امکان ساخت و ساز بود که یاداوره کمپ سازی های سریال walking dead افتادم.به اندازه ای تشنه این بازی شدم که در کمترین زمان بازی را تهیه کردم و نکته جالب اینجا بود که بازی .. مخصوصا در قسمت ساخت و ساز چیزی بسیار فراتر از ایده اولیه ای بود که فکر میکردم. ساخن و ساز فقط به دیوار و خانه ها محدود نمیشد. تعداد بسیار زیادی آبجکت و آیتم های را دیدم که میتوان با آن ها یک کمپ یا حتی یک قصر کاملا مجهز به لوازم مورده نیاز زندگی ساخت . از ابزاره بسیار کامل و پیشرفته تولید و انتقال برق و آب و ... تا ..ترکیب این ابزارها با ابزار های دیگه برای ارضاء نیازه افراده تشنه به خلاقیت...در اینترنت بیشمار فیلم یا عکس یا صفحه های شخصی هست که تجربه و ابتکارات خودشون را در این بازی به اشتراک گذاشته اند

و باید توجه کرد که دنیای بازی ... دنیای واقعی نیست (حداقل تا این لحظه) و باید به دیده دنیای مجزایی نگاه کرد که محدودیت ها و یا بلعکس پتانسیل هایی فرا تر از دنیای واقعی داره... دنیایی با موجوداتی که هوش محدودی دارند و البته زمان و مکان و قوانین مخصوص به خود ...

اما در کل چیزی هایی که بازی FO4 تا این لحظه برای من جالب بود را فقط میتونم با توضیحات خیلی خلاصه عنوان کنم که البته بخش داستانی به هیچ عنوان آشکار نشه.

اما اصلا FO4 برای چگونه بود(هست) ؟

فالات در واقع به این شکل که ...

از صفر شروع کنی و تا جایی پیش بری که به همه بفهمونی که اینجا رییس کی هستش !(مثل بقیه بازی های RPG)
نقطه صفر جایی هست که همه در تلاش هستند ...که با دیدن تو از فواصل دور به تو به چشم شکار یا منبع غذا و پول نگاه کنند شاید هم دوست !
نقطه صفر یعنی ... تو اعتبار احترام و افتخاری نداشته باشی.
نقطه صفر یعنی همه ترس و ضعف و درد را از زبان بدن تو درک میکنند(LEVEL)
پس در ابتدا تلاش برای زنده ماندن محض! ... و در زمان مناسب استحکام و شاید انتقام ...شاید هم گذشت !

سیستم مکالمات ...
آیا دروغ گفتن گناه است و همیشه مجازات دارد ؟ سازندگان فالات اینطور فکر نمیکنند !
آیا سکوت هم جزو حقوق شما محسوب میشد ؟ یا حتما باید یک مکالمه را ادامه داد ؟ شاید هم نیاز باشه در وسط مکالمه زیره لب کلماتی را زمزمه کنی که نشان از زیاده گویی شخص مقابل داشته باشد !
و اینجاست که سازندگان فالات به خوبی از سر رفتن حوصله بازیکن خبر داشتند که امکانی را فراهم کردند که خیلی ها به جای هرس خوردن ..(بعد از کوبیدن مشت بر روی کیبورد) از دیدن واکنش کرکتر اصلی.... بخندند !
آیا همیشه باید با لطافت و فروتنی صحبت کنی ؟ یا در مقابل اشخاص خاصی ... این طرز صحبت تبعاتی در بر دارد ؟
شاید هم شخصی باشی که روی خانم ها نفوذ پذیری بیشتری داشته باشی تا آقایان ... و یا بلعکس ...
پس یادت باشه تو یک قهرمان تمام عیار و تا دندان مسلح نیستی .... (حداقل تا مدتها !)

میخوام از بخش مکالمات فعلا فاصله بگیرم و برم به تعامل و تصادم شما با محیط و اجسام پویا ...

به خاطر دارید که داخل خیلی از بازی ها عجیب بود برامون که وقتی بدون اجازه وارد ملک شخصی دیگران میشدیم هیچ واکنشی نداشتند ... حتی به راحتی میشد گران قیمت ترین اجسام را از جلوی صاحبش برداری در عمل شاهد هیچ واکنشی نبودیم ! مگر افراد معدودی که چزو خط اصلی داستان بودند ...یا در شریط خاص ...
در فالات اینطور نیست ... اینکه دستم اشتباهی خورد به کلید و آیتمی را برداشتم ... فقط یک بهانه بیهوده هستش ... مگر اینکه با پرتاب آن آیتم (اگر بخت با شما باشد) بخشیده بشوید ...(البته راه های غیره متعارفی هم وجود داره که به عمد یا غیر عمد امکان دور زدن این قوانین را فراهم کرده! ولی در نهایت نمیتوان منکر تاثیر گذاری این قوانین در روند و تجربه بازی شد)
فقط یادت باشه حافظه این مردم یاداور این خواهد شد که تو خطایی در حد دزدی انجام دادی ... و زمان نیاز داره که فراموش کنند ...

این دنیا در نهایت اگر از آن تو شد ....

دوست داری بسازی ؟ خراب کنی ؟ ببخشی ؟ یا انتقام ؟
دوست داری (این)دنیا را به میدان آتش و جنگ و خون ریزی تبدیل کنی یا نه .... وقت آن رسیده که انسان ها را متهد کنی ... انسانهایی که هر کدام خوب هستند یا بد .... ویا خاکستری ؟
قاتل ! مزدور ! دیوانه های روانی ! احمق ها ! زرنگ ها ! ضعیف ها ! رییس ها ! شاید هم جهش یافتگان !
آیا امکان متهد کردن این همه رنگ های متضاد وجود دارد !
اصلا تو آدمی هستی که انسان ها را دوست داری یا ... میخواهی دوست دشمنانت باشی و دشمن دوستان.... خود ؟
من پایان ماجرا را نمیدانم ولی چیزی که تا این لحظه احساس میکنم ... این هستش که حق انتخاب من بیشتر از چیزی هست که تا قبل از این از یک بازی انتظار داشتم !

سیستم مهارت(َ Skills)
تصویر زیر همان جدول سیستم مهارت فالات میباشد که در فالات به آن PERK گفته میشود...
بعد از بالا رفتن هر بار ...لول اصلی شما که با عدد مشخص میشود میتوانید یکی از پرک های این جدول را انتخاب کنید.
سعی میکنم هر بار مقداری از جدول را برای شما توضیح بدهم!

Fallout-4-All-Perks.jpg

هفت پرک اصلی -> SPECIAL perks
که در بالای جدول وجود دارند مشخص کننده توانایی های هفتگانه شما میباشند که در زیره هر یک زیر شاخه های آن قرار گرفته اند...
نکته:به غیر از جدول شما میتوانید با برداشتن مجله ها و مجسمه های مخفی این قابلیت ها را نیز افزایش دهید

Strength: میزان قدرت و نیروی بدنی شما میباشد.
کاربرد:تعیین کننده میزان وزنی که میتوانید حمل کنید و قدرت ضربات با مشت و سلاح سرد قدرت پرتاب و...
مثال.... مقدار افزایش هر واحد آن ... 10 کیلو به وزنی که میتوانی حمل کنید اضافه خواهد شد

Perception: حواس پنجگانه...
کاربرد:تعیین کننده توانایی شما در ادراک و استفاده از حواس پنجگانه
مثال:باعث افزایش دقت هدف گیری و برد بینایی شما میشود....

Endurance: میزان استقامت(نحمل) شما میباشد.
کاربرد: در افزایش نواره سلامتی و تحمل دویدن(کاهش نیاز به مصرف آدرنالین پوینت)و....

Charisma: میزان کاریزما یعنی نفوذپذیری و اثر گذاری (زبان بدن و جذابیت در گفتار)
کاربرد: توانایی شما در متقاعد کردن دیگران در گفت و گو ها و همچنین خرید و فروش بهتر و شانس بالاتر شما در رام کردن و...

Intelligence: میزان هوش شما
کاربرد: با افزایش هوش... مقدار EX دریافتی شما در فعالیت های مختلف افزایش خواهد یافت و برای سرعت بخشیدن با کسب مهارت ها با سرعت بالاتر مفید است و ...

Agility: میزان چابکی و انعطاف پذیری بدن
کاربرد: افزایش عکس العمل و واکنش شما...به زبان دیگر بهینه ساختن حرکات دست یا پا ...
همچنین میزان نواره AP را افزایش میدهد

Luck: شانس !
کاربرد: در دنیای فالات .. شانس نقشی اساسی را ایفا میکند...
هر مقدار شانس شما بیشتر باشد... احتمال اتفاق های خوب هم بیشتر میشود...
مثل انجام بازی های شانسی... یا برخورده گلوله به هدف ...و ....

این از پرک های اصلی.... بعدا در مورد زیر مجموعه های اینها مینویسم...

+
Junk Jet:قابلیت پرتاب تقریبا تمام آشغال ها ! قابل تغییر و نصب مد...(بسیار کمیاب)با نگه داشتن دکمه میتوانید آن را شارژ و میزان نیروی پرتاب را افزایش دهید.
350

Syringer: یا همان "سرنگ" خودمان -جزو سلاح های خیلی کمیاب نمیباشد اما به دلیل عدم آگاهی بازیکن ممکن است نادیده گرفته شود
قابلیت پرتاب 9 نوع سرنگ دست ساز(قابل کرفت)
از مهمترین سرنگ ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
Berserk syringe: این سرنگ باعث میشود هدف مورد نظر دیوانه شده و به هر چیزی که در اطراف خود میباشد حمله کند حتی اگر خودی باشد.(نزدیک هدف برای شخص دیوانه شده در اولویت قرار دارد)
Bloatfly larva syringe:اگر شلیک شود بعد از مردن هدف یک مگس جهش یافته بیرون میاید.(جزو موارد شانسی میباشد)
که بسته به شرایط خاص میتوان از این تکنیک استفاده شود. مانند حواسپرتی و یا به پیشنهادبعضی فرم های خارجی به عنوان یک ابزار برای جمع آوری آیتم های لجندری(مخصوص)
350

2076 World Series baseball bat: قابلیت منحصر به فرد این بت ... شانس به پرواز دراوردن(پرتاب خیلی قدرت مند) هدف میباشد.
البته شانس آن 6% که با متغییر های مختلف میتوان این شانس را افزایش داد(مانند افزایش مهارت شانس یا خوردن و یا پوشیدن..)
350

FUN :
باره اول که من شروع کردم به بازی کردن .... تا نزدیک به یک ماه فقط یک مرحله اصلی را انجام دادم ...
بیشتر زمان من صرف جمع کردن منابع برای ساخت و ساز وهمچنین آیتم ها اسلحه ها و.... جدید
سیستم کرفتینگ هم مدت زیادی منو سرگرم کرده بود . کشف محیط ها و چیز های جدید و خیلی موارد دیگه که ربط مستقیمی به روند اصلی داستان بازی نداشت ... و البته همین موارد توانست در روند بهتره خط اصلی داستان به شکل غیر مستقیمی تاثیر گذار باشد .
بازی خاصی را به خاطر نمیاورم که زمان زیادی ... تنها با وقت گذرانی جدا از خط اصلی بازی من را سر گرم کرده باشه...
البته این شکل تفریح کردن بر عکس خیلی بازی های دیگه به هیچ عنوان اجبار نیست و شاید در بعضی موارد برای اشخاص خاصی به علت فراموش شدن جریان اصلی داستان بازی تبدیل بشه به تکراری شدن روند بازی
و شخص احساس کنه که هدفی از ادامه دادن نداره !
پس یاداوری میکنم روند اصلی داستان در اولویت باشه و فاصله زیادی بین مراحل اصلی ایجاد نشه...
بخش تفریحی(FUN) پتانسیل زیادی برای خلق و تغییرات داره ... شاید به جرات بتونم بگم در این بخش هیچ کدوم از بازی هایی که شخصا تجربه کردم...قابل مقایسه با FallOut 4 نباشه ...
از ساخت خانه های آماده یا دستی ... دیوار های مستحکم برای دفاع از مردم و دارایی های خود تا ساخت برج های غول آسا ...
از ساخت وسایل برقی و یا مکانیکی .... تا ساخت تله ها و سیستم دفاعی ....
از ساخت سوییچ های(ابتدایی و پیشرفته) دستی یا اوتوماتیکی .... تا هوشمند کردن آن ها به وسیله اتصال به کامپیوتر ...
از چبدمان و دکوراسیون قرون وستایی تزیین شده با جسد و سره انسانها(موجودات) تا طراحی های پیشرفته و امروزی ....
همه چیز آماده شده برای خلاقیت و طراحی .... و حتی ساخت بازی های ابتکاری ... با این وسایل !
پرتاب اجسام یا موجودات با مورتار !
608x-1

در یکی از دو DLC های بازی Junk Mortar به آبجکت های آماده اضافه میشود.
که با وصل کردن آن به برق و یا کامپیوتر(گزینه انتخوابی برای تنظیمات شدت و درجه مورتار) میتوانید تمام آبجکت های متحرک را پرتاب کنید
از پرتاب خودتون تا پرتاب دوستان یا دشمنان
حتی زمان هایی پیش میاید که یک سری اجساد که در منطقه شما بر اثر جنگ باقی مانده برای شما ایجاد مزاحمت کنند پس این وسیله میتواند مفید باشد
608x-1
ساخت کارخانه یکی دیگر از امکانات DLC فالات هستش.از یک کارخانه کوچک با چند قطعه ابتدایی گرفته تا شبیه سازی کارخانه واقعی به کمک فیزیک اجسام. ابزارها به اندازه ای زیاد و متنوع هستند که میتوان گفت محدودیتی در ساختن و ابتکار وجود ندارد. و البته برای کاخانه حتما به یک منبع برق قوی نیاز دارید.
بر عکس دیدگاه عموم از نظره طرفداران این بازی PowerArmor را نباید به عنوان لباس حساب کرد. منطق این افراد در این هست که PA مانند ماشین یا وسایل نقلیه دارای محدودیت هایی از جمله میزان مصرف باتری و قابلیت خراب شدن میباشد. و بعد از مدتی استفاده از آن مخصوصا در مبارزات نیاز به تعمیر خواهد داشت! و برای این منظور به دو عامل نیاز میباشد
1-ایستگاه تعمیره مخصوص
2-مواد یا متریال های مشخص (آلمینیوم-مس-آهن و ...)
شما میتوانید "آشغال هایی که به خاطره سنگینی شما را محدود کرده اند" را در ایستگاه های تعمیر ذخیره کرده تا دفعه بعد اگر از همان مکان می گذشتید از همان ها برای تعمیر استفاده کنید.
البته مواردی دیگری هم میشه بهش اضافه کرد مثلا اگر در کناره "ایستگاه تعمیرPA" کارگاه های مخصوص "اسلحه و لباس ها " باشد میتوانید وسایل اضافه مختلف را به وسیله آن ها کرفت(آب) کرده و از متریال های به دست آمده برای تعمیر استفاده کنید(البته برای نتیجه مناسب از کرفت کردن باید پرک مخصوص را با XP بالا ببرید)
میزان مصرف بهینه از باتری به لول و پرک ها هم بستگی دارد و با گرفتن مهارت خاص میتوانید در چند مرحله شاهد کاهش چند برابری مصرف باتری باشید

FallOut 4 بخش تاریکی هم داره که..... به باگ تعریف شده !
شاید باور نکنید ولی من بارها به خاطر این باگ ها به مرزه منفجر شدن رسیدم !
ولی هر بار یک راهی پیدا کردم که بتونم این باگ ها را دور بزنم ... خوشبختانه ورژن PC بازی امکان(به جز حالت Survive) اجرای فرمان های خاصی را داره که اگر مشکلی پیش آمد با سرچ مشکل در اینترنت فرمان مناسبی را پیدا کنید ... البته تا این لحظه من مشکل خاصی که به این مرحله کشیده بشه را نداشتم ...
یک معادله کلی هست که هرچه میزان گستردگی و پیچیدگی(به لحاظ فنی) بازی بیشتر باشه احتمال خطاهای بیشتر را باید انتظار داشت ... مثل مقایسه میزان مرگ و میر در کشور پر جمعیت چین با (مثلا) پرتقال ...
از محدودیت تستر ها گرفته تا اجرای فرمان های زیاد که باعث ناهماهنگی بشه .
مخصوصا اینکه بسیاری از اتفاقات و جنگها در زمان بازی ... به صورت Off Screen پردازش میشه (پردازش منطقی و بدون پردازش گرافیکی) که خود این حافظه و پردازش زیادی را نیاز داره ....
+
البته این مساله عمدا در بازی گنجانده شده.زمانی که از محیطی(Cell) به محیطی دیگر با سرعت میدوید کامپیوتر شما نیاز به زمان کافی برای بارگذاری و پردازش محیط جدید دارد و برای جلوگیری از هنگ کردن موقتی انجین هوشمندانه قابلیت "دویدن" را تا بارگذاری جدید غیره فعال میکند.

======================================================
من بعد از رسیدن به Level 90 در حالت Very Hard تصمیم گرفتم بازی را از ابتدا ولی اینبار در حات Surviver شروع کنم. که خوش بختانه لذتی چند برابر را برای من در بر داشت ...

نشانه "+" نشاندهنده ویرایش جدید و قسمت های اضافه شده به مقاله

DLC: بسته های اضافه شونده به بازی که اکثرا به صورت رسمی توسط شرکت سازنده بازی برای دانلود اراِیه میشود
MOD: به فایل هایی گفته میشود که تغییراتی در روند و شکل بازی داده میشود.این فایل ها اکثرا توسط کاربرهای معمولی و به صورت غیره رسمی برای دانلود داخله سایت ها گذاشته میشود.(در بعضی موارد به صورت فقط راهنما میباشند)
PERK:
پرک همان سیستم XP یا مهارت های به دست آمده(وابسته به سیستم لولینگ) میباشد که با گرفتن هر XP میتوانید به دلخواه یکی از مهارت ها را دریافت کنید)
البته در جدول مهارت ها بالاترین ردیف جزوه مهارت های اصلی و کلی هستند که سرنوشت بقیه جدول وابسته به آن ها میباشد.هر چند بالا بردن خود مهارتهای اصلی مستقیما در عملکرد و توانایی شما تاثیر خواهد گذاشت

آخرین ویرایش:

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
{ehsan}@
ممنونم از شما مطالب جالبی نوشته بودید فقط بخش فان یک چیز کم داشت اونم شخصیتی تاثیر گذار و فوق العاده بنام نیک ولنتاین یا نیکی هست. من عاشق این شخصیت شدم! این جلمه ای که میگه : you really want this be the last mug you see اصلا از زبونم نمیافته :D

نیک ولنتاین.png

• Like
Reactions: {ehsan}

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
{ehsan}@
ممنونم از شما مطالب جالبی نوشته بودید فقط بخش فان یک چیز کم داشت اونم شخصیتی تاثیر گذار و فوق العاده بنام نیک ولنتاین یا نیکی هست. من عاشق این شخصیت شدم! این جلمه ای که میگه : you really want this be the last mug you see اصلا از زبونم نمیافته :D

View attachment 72671
خواهش میکنم . خیلی مطالب هست که من از قلم انداختم و حتی مطالبی هم که اخیرا متوجهش شدم.
البته ولنتاین بیشتر جنبه معنوی بازی را داره و واقعا چهره واقعی و آشنایی را به تصویر میکشه . مخصوصا صدایی که داره و نگاه سرد و با محبتی که در چهرش شاهدش هستیم.
زمانی که مرحله نهایی که مربوط به ولنتاین بود را تمام کردم و ولنتاین روی یک زانوش نشست و به دور دست خیره شد و یک سری صحبت ها کرد ...من شخصا اشک ریختم....
به نظره من افرادی که از شخصیت های عمیق و جدی استقبال میکنند حتما باید ولنتاین را یک بار امتحان کنند.چون یک نواوری در خلق شخصیت ها بود
هرچند چیزی که من را غرق در فالات 4 کرد گیم پلی اون بود که منتقد هم کم نداشته. بعد شخصیتهای فالات 4 بی شک
از بهترین ها بود

از نظره من فان ترین شخصیت استرانگ هستش . به این دلیل که استرانگ یک انسان جهش یافته هست که بر عکس بقیه همنوع های خودش ... درکیره مسایلی میشه که اصلا بهش ربطی نداره . مثلا وقتی بیکار میشه میره طرفه کامپیوتر و با یک دست و یک انگشت شروع میکنه به فشار دادن روی کیبورد و همین ژست احمقانش خیلی برای من خنده دار بود. در کل در انجمن ها و حتی بحث های حضوری طرفداران فالات یک نوع صحبت کردن(مثل برره ای ها) دارند که با اصطلاحات و تقلید صدای سوپر میوتنت ها با هم صحبت میکنند و شوخی میکنند.

راستی یادتون باشه داخله دایموند سیتی حتما برید و مراحل "تراویس(گوینده رادیو)" را انجام بدید. البته با ملاقات خودش مراحل شروع نمیشه و ... بعد از تمام کردن مراحل مخصوص به این شخص تغییرات خیلی کلی در تم و محتوای بازی شاهد خواهید بود ...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jetalpha

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
خواهش میکنم . خیلی مطالب هست که من از قلم انداختم و حتی مطالبی هم که اخیرا متوجهش شدم.
البته ولنتاین بیشتر جنبه معنوی بازی را داره و واقعا چهره واقعی و آشنایی را به تصویر میکشه . مخصوصا صدایی که داره و نگاه سرد و با محبتی که در چهرش شاهدش هستیم.
به نظره من افرادی که از شخصیت های عمیق و جدی استقبال میکنند حتما باید ولنتاین را یک بار امتحان کنند.چون یک نواوری در خلق شخصیت ها بود
هرچند چیزی که من را غرق در فالات 4 کرد گیم پلی اون بود که منتقد هم کم نداشته. بعد شخصیتهای فالات 4 بی شک
از بهترین ها بود
از نظره من فان ترین شخصیت استرانگ هستش . به این دلیل که استرانگ یک انسان جهش یافته هست که بر عکس بقیه همنوع های خودش ... درکیره مسایلی میشه که اصلا بهش ربطی نداره . مثلا وقتی بیکار میشه میره طرفه کامپیوتر و با یک دست و یک انگشت شروع میکنه به فشار دادن روی کیبورد و همین ژست احمقانش خیلی برای من خنده دار بود. در کل در انجمن ها و حتی بحث های حضوری طرفداران فالات یک نوع صحبت کردن(مثل برره ای ها) دارند که با اصطلاحات و تقلید صدای سوپر میوتنت ها با هم صحبت میکنند و شوخی میکنند.

راستی یادتون باشه داخله دایموند سیتی حتما برید و مراحل "تراویس(گوینده رادیو)" را انجام بدید. البته با ملاقات خودش مراحل شروع نمیشه و ... بعد از تمام کردن مراحل مخصوص به این شخص تغییرات خیلی کلی در تم و محتوای بازی شاهد خواهید بود ...

خواهش می کنم این مطالب رو منتشر کنید تا ما هم استفاده ببریم. من از خوندن در مورد فالاوت 4 خسته نمیشم. در موردی نیکی هم کاملا حرفتون درسته و به بهترین شکل این شخصیت رو معرفی کردید، معنویت از دست رفته در یک سینث. البته یه چیزی بگم که من هنوز بازی رو تموم نکردم و همونطور هم که شما تو مطالبتون اشاره کردید فعلا تمرکزم رو مراحل جانبی هست و ماموریت اصلی رو خیلی کند جلو میرم. به همین خاطر هم مطالبتون واقعا کمک حال من هست در فهم بیشتر این دنیای بی نظیر.
وقتی برای اولین بار نیکی رو از زندان اسکینی ملون نجات دادم واقعا از دیدن چهرش جا خوردم، یکی از بهترین تقابل ها با یک شخصیت در دنیای بازیها. اول که از پنجره بهش نگاه کردم نیکی تو تاریکی بود چیزی جز کلاه و چشمهاش جلب توجه نمی کرد اما وقتی درو باز کردم و رفتم نزدیکش تا چهرش رو دیدم هم ترسیدم هم واقعا شاخ درآوردم خود نیکی هم خیلی قشنگ جواب داد که انتظارشو نداشتی نه؟ جا خوردی آره؟ :D

• Like
Reactions: {ehsan}

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
خواهش می کنم این مطالب رو منتشر کنید تا ما هم استفاده ببریم. من از خوندن در مورد فالاوت 4 خسته نمیشم. در موردی نیکی هم کاملا حرفتون درسته و به بهترین شکل این شخصیت رو معرفی کردید، معنویت از دست رفته در یک سینث. البته یه چیزی بگم که من هنوز بازی رو تموم نکردم و همونطور هم که شما تو مطالبتون اشاره کردید فعلا تمرکزم رو مراحل جانبی هست و ماموریت اصلی رو خیلی کند جلو میرم. به همین خاطر هم مطالبتون واقعا کمک حال من هست در فهم بیشتر این دنیای بی نظیر.
وقتی برای اولین بار نیکی رو از زندان اسکینی ملون نجات دادم واقعا از دیدن چهرش جا خوردم، یکی از بهترین تقابل ها با یک شخصیت در دنیای بازیها. اول که از پنجره بهش نگاه کردم نیکی تو تاریکی بود چیزی جز کلاه و چشمهاش جلب توجه نمی کرد اما وقتی درو باز کردم و رفتم نزدیکش تا چهرش رو دیدم هم ترسیدم هم واقعا شاخ درآوردم خود نیکی هم خیلی قشنگ جواب داد که انتظارشو نداشتی نه؟ جا خوردی آره؟ :D
یک سری نکات در مورده فالات هست. یکی از مهمترین هاش اینه که فالات را هر شخصی میتونی به شکلی که بیشتر لذت ازش ببره تمام کنه. من خودم مود survival را بازی میکنم الان هم نزدیک لول 200 هستم و جت پک هم روی یک X1 نصب کردم . برای همین این اواخر یه کم آسون شده بود. برای همین نشان گره اصلحه (CrossHair) را در قسمت آپشن مخفی کردم و مدی را نصب کردم که خط و مسیره گلوله را به خوبی نشون میده با افکت های جالب و برای من تجربه خیای لذت بخشی شده که این بار بدون کمک نشانه و به کمک مسیره گلوله و محل برخورد نشانه گیری و شلیک میکنم. و الان تجربه خیلی واقعیتری را از شوتینگ را در این بازی دارم.
بعضی آیتم های بازی یا اصلحه ها حتی قسمت هایی از پاور آرمور ها که به صورت لنجدری هستند فقط یک عدد ازشون وجود داره که خیلی هاشون با انجام یک سری مراحل فرعی فقط به دست میاد. اگر یه کم سرچ کنید داخل ویکی پدیا بازی میتونید بفعمید که با چه کسانی میتونید ملاقات کنید که پس از انجام مرحله مربوط به اون شخص اون آیتم را به عنوان پاداش دریافت کنید
fallout 4 unique weapons Or Items Or ...​

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jetalpha

masoud.sa

عضو جدید
Jul 28, 2019
1
آقا سلام خسته نباشی - من تازه این بازی رو نصب کردم یه جایی از بازی یه خانومی همراه ما اومد ! اون سگه ما رو ول کرد رفت ! الان هر چی سعی میکنم برگرده نمیشه . چیکار کنم . راهنمایی بفرمایید . ممنون !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر