تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
سلام رفقا.
تصویر کامپیوتر من بعضی وقتا خود به خود میره.نمیدونم مشکل از کجاست ولی فکر کنم از مانیتور باشه.کابل هارو هم چک کردم مشکلی نداشتن. لامپ اتاق های دیگه رو هم بعضی وقتا که روشن میکنیم برای دو سه ثانیه تصویر میره یعنی صفحه سیاه میشه.:oولی مشکل از برق نیست چون وسایل دیگه هم به همون پریز برق (با چند راهی برق.)وصل هستن ولی مشکلی ندارن.
خیلی رو مخه مخصوصا موقع بازی.~X(
لطفا راهنمایی کنید.
دمتون گرم.:love:

• Like
Reactions: ehsanservat

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام رفقا.
تصویر کامپیوتر من بعضی وقتا خود به خود میره.نمیدونم مشکل از کجاست ولی فکر کنم از مانیتور باشه.کابل هارو هم چک کردم مشکلی نداشتن. لامپ اتاق های دیگه رو هم بعضی وقتا که روشن میکنیم برای دو سه ثانیه تصویر میره یعنی صفحه سیاه میشه.:oولی مشکل از برق نیست چون وسایل دیگه هم به همون پریز برق (با چند راهی برق.)وصل هستن ولی مشکلی ندارن.
لطفا راهنمایی کنید.

از پاور بی کیفیت استفاده کردید احتمالا
یه پاور معتبر روی سیستم نصب کنید.

• Like

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
از پاور بی کیفیت استفاده کردید احتمالا
یه پاور معتبر روی سیستم نصب کنید.
پاورم (cooler master v650) هست.
سیستمم اینه:
i5 6600k
giga r7 370 2gb windforce 2
m.b:giga z170 d3h
gskilll ripjaws v 2x8 2400
یعنی مشکل از پاوره؟

• Like

Dementia

کاربر سایت
Jun 11, 2010
270
نام
علی کتیرایی
سلام رفقا.
لطفا راهنمایی کنید.
مشکل 99 درصد از کابل HDMI هست بنده هم دقیقا همچین مشکلی داشتم کلید برق چراغ اتاق رو میزدم تصویر کامپیوتر چندثانیه میرفت !!! که در کمال ناباوری با تعویض کابل مشکل حل شد لابد کابلتون هم مارکش سونی هست نه؟

• Like

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
مشکل 99 درصد از کابل HDMI هست بنده هم دقیقا همچین مشکلی داشتم کلید برق چراغ اتاق رو میزدم تصویر کامپیوتر چندثانیه میرفت !!! که در کمال ناباوری با تعویض کابل مشکل حل شد لابد کابلتون هم مارکش سونی هست نه؟
بله سونیه:D

• Like

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
تازگیا مانیتور یهو خاموش میشه، سیستم نرمال کار می کنه فقط مانیتور یهو خاموش میشه. عیب از چی می تونه باشه؟
مشکل دومم اینه که کارت گرافیکم بصورت SLI هست. دوتا 770 بصورت SLI. کابل hdmi به گرافیک اول وصله و تصویر میگیرم منتها وقتی hdmi رو میزنم به گرافیک دوم تصویر نمیاد. این قضیه نرماله؟ برای تصویر گرفتن از کارت دوم باید کاری کنم؟
ویندوز هم 10 هست.
اینم اضافه کنم که گاهی اوقات یسری خطوط برای چند صدم ثانیه میان و محو میشن.

win10 home x64 build 1607 redstone 1

آخرین ویرایش:
  • Like

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
سلام
دوستان دوتا گیم پد دارم و سیستم هردو تا رو میشناسه. با اینکه مدلهاشون فرق داره ولی هردو رو به اسم Game Pad شناخته
ولی داخل بازی ها فقط میشه یکی رو استفاده کرد. و یکی از گیم پد ها توی بازی شماخته میشه.چیکار باید کرد ؟

• Like

keyvanstark

کاربر سایت
Dec 1, 2014
35
سلام.لبتاب من lenovo z50 70 هستش.بعضی وقت ها موقع روشن کردن سیستم صفحه سفید میشه مثل هنگ کردن اصلا به مارک لنوو نمیرسه همون اول کاری صفحه سفید میشه.بعدش وقتی power میزنم به حالت stand by میره.وقتی هم که از حات stand by خارجش میکنم ویندوز بالا میاد.هیچ مشکلی هم براش بیش نمیاد حتی بعد مدت چند ساعت راحت کار میکنه.با باطری یا برق مستقیم فرقی نمیکنه در هر دو حالت بیش میاد
مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
هارد اکسترنال WD My Book Essential دوترابایت مدل USB3.0 دارم که یه روز که کامپیوتر روشن کردم دیدم ویندوز نمیشناسه ش ، تو مای کامپیوتر میاد ولی حجمش رو مشخص نکرده ، و نمیشه واردش شد ، میگه باید فرمت کنید

با ویندوز 10 هم نمیشه اسکنش کنم و ارور میده :

قبلا دو بار اینجوری شده بود و یک بار با اسکن کردن ویندزو 8 و یک بار هم با اسکن دیسک از تو command prompt /f درست شد ولی الان تو مرحله دوم اسکن از یه حایی به بعدش ارور میده :

اروری که میده :

چکار کنم؟ راه حل چیه؟ اطلاعات زیاد دارم روش ، نمیخوام از دست بدمشون

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
سلام
به تازگی یه asus rx 460 strix 4g دست دو تهیه کردم
تو بازی pes 2013 بالاترین تنظیمات رو اعمال کردم ولی هر چند ثانیه تصویر سکته داره
تو تنظیمات بازی یکی دوبار تنظیمات رو دستکاری کردم تو یک حالت این مشکل سکته رفع شد
ولی تصویر پارازیت داره انگار!
تو بازی pes 2017 هم تصویر تو تنظیمات بالا گیر داره!!
درایور اینو نصب کردم
ATI.Crimson.Drivers.16.12.1.win.7.x64
کانفیگم:8 گیگ رم باس 1600 تک ماژول-سی پی یو i5 4460
مشکل کجاست؟
این کارت دست دو مورد داره؟

• Like

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
CPU من AMD PhenomII X4 965 BE هست و مدتی هست که مثلا در هنگام اجرای بازی های معمولی یا کارهای سبک مثل وب گردی صدای فنش خیلی زیاد میشه انگار موتور هواپیما روشنه ، میخواستم بدونم راه حل تعویض فن و هتسینک هست یا میشه درستش کرد؟
دمای CPU در حالت بدون صدا 49 هست حدودا ولی وقتی اینجوری میشه تا 70-80 و خورده ای و بالاترم میره
اگه بخوام بخرم چقدر باید هزینه کرد و کلا لطفا راهنمایی کنید
مرسی

• Like

Masoud_75

کاربر سایت
Dec 19, 2014
8
سلام

یه مشکلی دارم از نظر جا دادن کارت جدید رو مادربورد

کارت گرافیک من ASUS 1060 Strix هست و خیلی بزرگه برا همین هر دو تا pci رو گرفته . البته pci زیریش رو کامل نگرفته ولی به اندازه ای نیست که بشه یه کارت دیگه بهش وصل کرد

راه حل ؟!

rosoneri9

کاربر سایت
Sep 6, 2012
585
نام
دانیال
سلام...دوستان یه هارد A80 silicon power نزدیک به 6 ماه که دارم استفاده میکنم....امشب وقتی به لپتاب وصل بود خواستم روشن کنم سیستم رو دیدم از هارد صدای بوق های کوتاه و پیاپی میاد(حدود 10 بار) و چراغ هارد هم روشن میمونه بدون چشمک زدن....سیستم هم بالا نمیومد....توی همون حالت هارد رو کندم و سیستم شروع به بالا اومدن کرد....وقتی سیستم بالا اومد هم هارد رو زدم و نخوند اما صدای وصل شدن از سیستم اومد و از هارد هم همون صداها...هارد رو به ps 4 هم زدم همین حالت پیش اومد با این تفاوت که مشکلی توی سیستم بوجود نیومد و چون ps4 کلا فورمت ntfs رو نمی خونه نتونستم فایل هارو تست کنم...
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه....

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوستان داشتم تو اینترنت درباره کنسول ها بازی بر پایه اندروید جستجو میکردم , به کنسول SEGA Mega Drive Classics Hub برخوردم
کنسول سگایی که دسته ها usb بهش میخوره - بازی ها سگا رو از usb اجرا میکنه و ......

بعد از تحقیق درباره این کنسول متوجه شدم از مدار ها Raspberry Pi استفاده شده

fl33_arcade-block-exclusive-sega-genesis-replica-4-port-usb-hub-september-2016-151ac6407f04f0ca8944f55ae3af22db.jpg
b81k_%D8%AB%D9%82%D8%AB%D8%B5%D9%82.jpg

مثل این یکی عکس
https://cdn.instructables.com/F0W/Z2Y4/H2MYJXNM/F0WZ2Y4H2MYJXNM.MEDIUM.jpg

حالا سوالم اینه کسایی که کار با این بردها و راه اندازیشو بلدن آیا میشه یه کنسول ps1 بازسازی کرد؟ مدار هاشو درآورد این برد سوار کرد بازی ها ps1 با اتصال به tv crt اجرا کرد؟
حتی کسایی که ps1 با این پرد تغییر دادن چند نمونه اش رو تو گوگل دیدم
مثل این تصویر
https://retro-emulation.com/images/Consoles/playstation/playstation-4.jpg
sega genesis hub - Google Search

نیاز به کسی دارم راهنماییم کنه این برد ها با قیمت مناسب از کجا بخرم؟ چجوری راه اندازی کنم؟ و .......................
یه سری از این برد ها ها تو اینترنت دیدم مثل این
برد چهار هسته ای NanoPi M1 دارای RAM 512M ، گیرنده IR و خروجی A / V

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر