PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اگه دقت کنید همون چیزی که تو E3 پیار سال نشون دادن با move بازی می شد پس از اول می خواستن با ps camera ارتباط خفن تری برقرار کنن تا گیمپد معمولی!
البته ، حالا که VR اومده برای چی نخوان پروژه رو رویه اون باز سازی کنن؟! مطمعنم دارن برای وی ار دست به کار می شن و این اولین پروژه ی پر خرج وی آره
ولی مطمعنم خوب نمی فروشه چون دوساله اصلا نمایش و خبر نداشته:|ولی این بی خبری بخاطر وی آره مطمعنا
به نظر من بیشتر به خاطر اینه که یه بخش داستانی یا کمپین دارن به بازی اضافه میکنن

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
پارسال گفتن کمپین رو هم میخوان بسازن، اما خودشون هم موندن توش که چی شده و میخوان چیکار کنن و داستان رو باید چجوری بگن و چه داستانی براش بگن :D

اینا اومدم یک بازی ساختن که خودش هم موتور بازیسازیه هم 3D MAX هست هم ZBrush هم Photoshop. وجدانی خیلی چیز خفنی ساختن و من یکی بهشون حق میدم که دارن تاخیر میزنن. اینا تمام Asset هایی که توی بازی استفاده شده (توی موتور ریختنشون برای ساخت بازی) همونا رو جدا کردن حالا آوردن توی خود بازی! بعد با همونا همه چیز میشه ساخت. یک چیزی مثل 1000 برابر خفن تر و بهتر از امکانات ساخت LBP.

• Like
Reactions: Oakenshield

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
اینم از طرف بروبچه‌‌های MM:

30938961924_6bfb121e92_z.jpg

حداقل فهمیدیم که زنده‌ان!
به نظرم کلا ساخت همچین چیزی از اولشم اشتباه بود و مطمئنم اگه یه چیزی که چارچوب خاصی داشت رو میساختن الان خیلی وقته عرضه شده بود و داشتن روی پروژه‌ی بعدیشون کار می‌کردن. با اینکه بازی ایده‌ی خوبی داره و یه چیز متفاوتیه ولی دیگه باید بفهمن (فک کنم تا الان فهمیدن و واسه همین بازی اینهمه تاخیر داره) که خیلیا نمی‌خوان بازی رو بسازن بلکه دوست دارن بازیه ساخته شده رو بازی کنن!
در کل امیدوارم هر چی هست بازی رو بتونن سریعتر عرضه کنن و از این بی‌خبری دربیاییم. امیدوارم بازی به سرنوشت بدی دچار نشه. دو تا سرنوشت بد می‌تونم واسش تصور کنم. یکی اینکه کلا بازی رو کنسل کنن و بیخیالش بشن :( یکی هم اینکه مثل Tomorrow Children یه جوری عرضش کنن که هیشکی نفهمه اصلا همچین چیزی هم عرضه شده و به یه بازی F2P فراموش شده تبدیل بشه.

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
اینم از طرف بروبچه‌‌های MM:

View attachment 69757

حداقل فهمیدیم که زنده‌ان!
به نظرم کلا ساخت همچین چیزی از اولشم اشتباه بود و مطمئنم اگه یه چیزی که چارچوب خاصی داشت رو میساختن الان خیلی وقته عرضه شده بود و داشتن روی پروژه‌ی بعدیشون کار می‌کردن. با اینکه بازی ایده‌ی خوبی داره و یه چیز متفاوتیه ولی دیگه باید بفهمن (فک کنم تا الان فهمیدن و واسه همین بازی اینهمه تاخیر داره) که خیلیا نمی‌خوان بازی رو بسازن بلکه دوست دارن بازیه ساخته شده رو بازی کنن!
در کل امیدوارم هر چی هست بازی رو بتونن سریعتر عرضه کنن و از این بی‌خبری دربیاییم. امیدوارم بازی به سرنوشت بدی دچار نشه. دو تا سرنوشت بد می‌تونم واسش تصور کنم. یکی اینکه کلا بازی رو کنسل کنن و بیخیالش بشن :( یکی هم اینکه مثل Tomorrow Children یه جوری عرضش کنن که هیشکی نفهمه اصلا همچین چیزی هم عرضه شده و به یه بازی F2P فراموش شده تبدیل بشه.
تقصیر شما هم هست. زودتر می گفتی این خنگ خداها می فهمیدن تا الان بازی عرضه شده بود.

اول اینو بگم معنی خیلی ها نسبی هست. طبیعیه که مثلا یک استودیو با یک بازی میاد "خیلی ها"ی تازه(استاندارد و سلیقه ی تازه) تعریف می کنه. حالا عجالتا نظر شما در مورد "خیلی ها" رو هم که فکت بگیریم، اینا دغدغه ی خیلی ها ،به اون معنی که شما می گی، ندارن. اگرچه همین ایده شون رو خوش دست دربیارن همین بازی میتونه یکی از گنده ترین( کمی و کیفی) کامیونیتی های صنعت بشه. بماند همین حالا هم بازی با همه مثلا بی سر و تهی ش( که بازم بماند اصلا جزو فرم سندباکسی شه)کلی طرفدار داره و خیلی ها دوست دارن با این شکل و شمایل خوشگل بازی کاملا بی هدف چیز میز بسازن واسه خودشون.

بازی هم در مورد بازی ساختن نیست، این تنها یکی از امکاناتش هست.

بعدم قیاس از خود نگیر. این چیزی که شما در موردش میگی راه غلط و تصور اشتباه سازنده های بازی، در واقعیت معنی و مفهوم ریسک کردنه. خودشون در این حد حالیشون با چیزی مثل این بازی کجا دارن می ایستن.

بعدم به شدت اینا زنده بودن قبل اینکه شما تبریک کریسمس ازشون ببینی. امسال چندین و چند استریم از چیزهای مختلف داشتن و ساعت ها گیم پلی از بازی توی نت وجود داره. اخیرا هم عذر خواستن که امسال نتونستن بتا بدن و گفتن رفت واسه سال دیگه.

من نمیدونم چه اصراریه درباره ی یک چیزی که تصور محدود و غلط در مورد موقعیتش داریم(حالا اخبار جزءش رو ندونستن فدای سرمون)، بیایم تفسیر و تحلیل منتشر کنیم.

• Like
Reactions: mahdi-ps4

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
ph8y_screen_shot_2017-06-13_at_6.15.39_pm.png

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
خب بالاخرههه مدیا مولکول توی پیج اینستاگرامش تایید کرد توی psx حضور دارن\m/.احتمالا بالاخره تاریخ انتشار رو اعلام میکنن.psx هم از ۸ تا ۱۰ دسامبر برگزار میشه
امیدوارم بالاخره تاریخ انتشار رو بگن و یه نمایش از سینگل پلیر هم برای ما داشته باشه و درست حسابی باشه که جذب بشیم:D

یهو نگن تازه بتا فلان تاریخ میاد و خدا میدونه بازی اصلی کی میاد:|

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
نمایش TGA بازی خوب بود! مخصوصا نیمه ی اولش...تا قبل از نشون دادن ساخت و ساز و اینا به نظرم خیلی جذاب میزد:D طراحی های درست حسابی و حس و حالی که داشت!
ولی گیم پلیش... شاید به خاطر باز بودن بیش از حده دست ملت توی ساخت و ساز، گیم پلی یه جوری 4چوب درست حسابی نداشته باشه:-" طراحی محیط ها خفن،ولی گیم پلی...نمیدونم:-"
LBP هم من اونقدر طرفدار گیم پلیش نیستم،یه جورایی ساده بود...شماره دوم یه تنوع هایی داده شد که خوب بود،شماره ی سوم با اضافه شدن رفقا و قابلیت هاشون+بند و بساطی که به سکبوی دادن میشه گفت استخون بندیه خوبی پیدا کرد:D (گرچه فکر کنم همونجا هم دفن شد بازی دیگه:| )

به هر حال...این صحنه ی تریلر رو خیلی دوست دارم>:)

یکم حس How to Train Your Dragon هم داره طراحیه موجوده:-" یا فقط من چنین حسی دارم؟:D

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
بیان و در راه خدا بالاخره تاریخ انتشار دقیق رو بزنند،خیال جماعتی راحت بشه:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر