XCOM 2 | PC

02570472751468926195.png

Developer : Firaxis
Publisher :
2K
Genre :Tactical RPG
Platform : PC
Release Date : 5 February 2016
16 بهمن 1394

2K به تازگی از نسخه دوم عنوان محبوب XCOM پرده برداری کرد. بازی در حال حاضر انحصارا برای پلتفرم PC منتشر خواهد شد و همچنین از قابلیت Mod سازی نیز پشتیبانی خواهد کرد.

بازی در 20 سال آینده رخ خواهد داد و دنیایی را به تصویر خواهد کشید که بیگانگان بر آن حکومت میکنند. در این هنگام، سازمانی تحت نام XCOM از میان مردم برخواسته و به طور مخفیانه، عملیات خود را برای باز پس گیری زمین و آزادی مردم شروع خواهد کرد.

به گفته سازنده، بازیکنان به منابع کمی دسترسی خواهند داشت و باید به طور مداوم با تهدید بیگانگان در مقرِ متحرک خود، مقابله کنند. مکانیزم های مخفی کاری و اکشن همچنان در بازی حضور خواهند داشت و بازیکنان باید به استخدام نیروهای جدید و تمرین آن ها و ایجاد یک شبکه مقاومتی، بپردازند.

Firaxis قول شخصی سازی عمیق تر، کلاس های آپدیت شده و مراحل رندوم و همانطور که در بالا ذکر شد، قابلیت ماد سازی داده است.

بازی در نوامبر امسال بر روی PC منتشر خواهد شد.

حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی:

Minimum:

• Processor: Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz or AMD Phenom 9950 Quad Core 2.6 GHz
  • Memory: 4 GB RAM
  • Graphics: 1GB ATI Radeon HD 5770, 1GB NVIDIA GeForce GTX 460 or better
  • DirectX: Version 11
  • Storage: 45 GB available space
  • Sound Card: DirectX compatible sound card

Recommended:

• Processor: 3GHz Quad Core
  • Memory: 8 GB RAM
  • Graphics: 2GB ATI Radeon HD 7970, 2GB NVIDIA GeForce GTX 770 or better
  • Storage: 45 GB available space
  • Sound Card: DirectX compatible sound card

تصاویر بازی:

آخرین ویرایش:

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
فایل های بازی رو یکبار از طریق استیم وریفای میکردی.

سلام بر شما

بالا گفتم کردم دوبار هم کردم اولین بار گفت دو تا فایل نیست که به یک مگم نمیرسید الان که میگه درسته حالا موقع خواب میزنم چون طول میکشه.....

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
عجب شاهکاری شده
خیلی بهتر از نسخه های قبلی هست
بسیار اعتیاد آور و البته با قابلیتهای شخصی سازی فراوان
خیلی وقت بود یه بازی اینطور درگیرم نکرده بود

آخرین ویرایش:

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
خوب بالاخره امروز بازی را تمام کردم
تعجب میکنم در تالار بحث و تبادل نظر پیرامون بازی های PC چرا تاپیک این بازی انحصاری و شاهکار اینقدر بی رونق هست !!
همه چیز عالی و تکامل یافته بود و بازی خیلی اعتیاد آور شده بود
امتیاز من به این عنوان 9.5 هست .

• Like
Reactions: Robin Hood

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
خب بالاخره فرصت شد تا قبل رفتنم این بازی رو برای تموم کردن انتخاب کنم و چه انتخاب درستیم کردم :D :x متاسفانه بازی به این بزرگی و عظمت و پرفکتی تو بخش کنسول ها کوچکترین تاپیکی نداره و اگه بگم بین کنسول دار های این فروم تنها کسی هستم که نسخه کنسولی رو خریدم اشتباه نگفتم :D

بازی بی نظیره، گیم پلی بازی از اعتیاد آور ترین گیم پلی هایی هست که میشه تو بازی ها پیدا کرد، مسلما بازی کردن چنین چیزی رو PC خیلی بهتره ولی با اینحال رو کنسول هم عالی پیاده شده و جز بعضی گلیچ و باگ های عجیب و غریب و کلا عجیب بودن بازی با کنترلر همه چیزش ردیفه.

یکم کسانی که بازی کردن راهنمایی کنن برای نوب ها و تازه کار هایی مثل من :D اولین آشناییم با سری هست و شدید دارم لذت میبرم :D بازیم که ماشالا کلا باج نمیده، فوق العاده سخته و قشنگ بازی رو در بالاترین حالت ممکن به چالش میکشه :D البته Enemy Unknown رو کلا چند ساعتی بازی کردم ولی در حدی نیست که بگم آره نسخه قبل رو بازی کردم و در نتیجه میگم بازی نکردم :D مرحله اول بازی (:|) دهنم بعد چند بار ریستارت کردن مرحله سرویس شد تا تونستم موفقیت آمیز تمومش کنم بعد نامرد آخر بازی میزنه Poor :| حالا بگذریم مرحله رو Easy میدونه :| :D خیلی خیلی وقته از آخرین بازی استراتژیکی که رو PC بازی کردم شاید 4 سال پیش یا بیشتر بخاطر همین کلا اون بخش مغز استراتژیکم رو به تعطیلاته :D

کلا شدید از توضیحات مفید در راهبرد بازی استقبال میشه و ممنون میشم :D

در ضمن بازی های Firaxis رو کلا باید جز مواد مخدر و مضر شناسایی کنن، اعتیاد آور اعتیاد آور هستن

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
خب بالاخره فرصت شد تا قبل رفتنم این بازی رو برای تموم کردن انتخاب کنم و چه انتخاب درستیم کردم :D :x متاسفانه بازی به این بزرگی و عظمت و پرفکتی تو بخش کنسول ها کوچکترین تاپیکی نداره و اگه بگم بین کنسول دار های این فروم تنها کسی هستم که نسخه کنسولی رو خریدم اشتباه نگفتم :D

بازی بی نظیره، گیم پلی بازی از اعتیاد آور ترین گیم پلی هایی هست که میشه تو بازی ها پیدا کرد، مسلما بازی کردن چنین چیزی رو PC خیلی بهتره ولی با اینحال رو کنسول هم عالی پیاده شده و جز بعضی گلیچ و باگ های عجیب و غریب و کلا عجیب بودن بازی با کنترلر همه چیزش ردیفه.

یکم کسانی که بازی کردن راهنمایی کنن برای نوب ها و تازه کار هایی مثل من :D اولین آشناییم با سری هست و شدید دارم لذت میبرم :D بازیم که ماشالا کلا باج نمیده، فوق العاده سخته و قشنگ بازی رو در بالاترین حالت ممکن به چالش میکشه :D البته Enemy Unknown رو کلا چند ساعتی بازی کردم ولی در حدی نیست که بگم آره نسخه قبل رو بازی کردم و در نتیجه میگم بازی نکردم :D مرحله اول بازی (:|) دهنم بعد چند بار ریستارت کردن مرحله سرویس شد تا تونستم موفقیت آمیز تمومش کنم بعد نامرد آخر بازی میزنه Poor :| حالا بگذریم مرحله رو Easy میدونه :| :D خیلی خیلی وقته از آخرین بازی استراتژیکی که رو PC بازی کردم شاید 4 سال پیش یا بیشتر بخاطر همین کلا اون بخش مغز استراتژیکم رو به تعطیلاته :D

در ضمن بازی های Firaxis رو کلا باید جز مواد مخدر و مضر شناسایی کنن، اعتیاد آور اعتیاد آور هستن
متأسفانه هنوز وقت نشده Xcom 2 رو بازی کنم. اما Enemy Unknown یکی‌ از فان‌ترین بازی‌هایی‌ بود که تاحالا انجام دادم. :D پیشنهاد می‌کنم اگر وقت داشتی اون رو هم کامل بازی کنی‌، داستانش هم با XC2 مرتبط هست ظاهراً.
جفت Civ و Xcom از بازی‌هایی‌ هستن که آخرش نه گرافیکش یاد آدم میمونه، نه داستان خفنش (با اینکه Xcom داستان خوبی هم داره.:D). فقط اون لذت One more turn/Mission مهم هست.:D برام جالب بوده چرا Xcom با اینکه IP قدیمی‌ هم هست و از سازندگان CIV هم هست، اینجا اندازه اون توجه نمی‌شه بهش? سایت‌های مختلف هم امسال اکثرا جزو بهترین بازی‌های سال انتخابش کردن. PC Gamer حتی با وجود Warhammer و Civ بازم Xcom 2 رو انتخاب کرد.:D
با این پستت تصمیم گرفتم تو این ده بیست روز تعطیلی‌ حتما بازیش کنم.:D

• Like
Reactions: 19Rodar and Red Ѵ

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی

توضیحات راهبردی در مورد ارتقای سرباز ها و اون یارو فضاپیماست یا چیه که سوارشی (:D) زیاده و اغلب با سرچ تو اینترنت موارد خوبی پیدا می شه.

ولی یک نکته ای که من خودم خیلی دیر بهش رسیدم شاید آخرین و سخت ترین مراحل نسخه اول بازی بود که من کم کم این رو فهمیدم این بود که اصلا نباید سربازهات هر دو حرکتشون رو استفاده کنن مگر در موارد خیلی خاص. در حالت معمول اگر حتی هیچ دشمنی در صفحه نمی بینی یا دشمن ها دور هستن و در تیررس نیستن فقط یه موو بده و بعد Overwatch بزن. دو تا موو دادن در یک ترن کار بسیار غلطیه به طور کلی.

یه نکته دیگه هم این که سعی کن تا جای ممکن اقرادتو نزدیک به هم پیش ببری حتی شده توی یک ترن یکی از سربازهات رو اصلا حرکت نده ولی نذار بین سرباز هات فاصله زیاد بیفته.

یه پیشنهاد دیگه هم این که از کناره های نقشه حرکت کن و کم کم برو به سمت وسط که دشمن ها خورد خورد پیدا بشن و دونه دونه بتونی راحت تر بزنیشون. هیچ وقت یهو از همون اول نزن به دل نقشه که معمولا یهو دشمنای زیادی همزمان می بیننت و دهنتو سرویس می کنن.

حالا اینا یه سری نکات ابتدایی بود در ادامه می بینی بازی این قدر سخت می شه که من (البته با وسواسی که داشتم و نمی خواستم هیچ کدوم از سرباز های درجه بالام کشته بشن) دو سه مرحله رو این قدر لود کردم و دوباره رفتم که اشکم داشت در میومد!! مراحل اولیه بازی که آب خورده در مقابل اونا :D

• Like
Reactions: 19Rodar and Red Ѵ

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
متأسفانه هنوز وقت نشده Xcom 2 رو بازی کنم. اما Enemy Unknown یکی‌ از فان‌ترین بازی‌هایی‌ بود که تاحالا انجام دادم. :D پیشنهاد می‌کنم اگر وقت داشتی اون رو هم کامل بازی کنی‌، داستانش هم با XC2 مرتبط هست ظاهراً.
جفت Civ و Xcom از بازی‌هایی‌ هستن که آخرش نه گرافیکش یاد آدم میمونه، نه داستان خفنش (با اینکه Xcom داستان خوبی هم داره.:D). فقط اون لذت One more turn/Mission مهم هست.:D برام جالب بوده چرا Xcom با اینکه IP قدیمی‌ هم هست و از سازندگان CIV هم هست، اینجا اندازه اون توجه نمی‌شه بهش? سایت‌های مختلف هم امسال اکثرا جزو بهترین بازی‌های سال انتخابش کردن. PC Gamer حتی با وجود Warhammer و Civ بازم Xcom 2 رو انتخاب کرد.
:D
با این پستت تصمیم گرفتم تو این ده بیست روز تعطیلی‌ حتما بازیش کنم.:D
مثل اینکه جز بعضی کاراکترا زیاد مرتبط نیست :D ملت خیلیم شاکی بودن که اصلا پایان نسخه اول ربطی به نسخه دوم نداره :D بگذریم که من شدید حال کردم با این ستینگ و شروع بازی :D خیلی خفن و باحال شده :D
دقیقا همینه، Civ رو که اصلا نگو از هروئین و کرک و شیشه هم بدتره :| اون زمان که Civ 5 بازی میکردم انقدر درگیرش شده بودم و وقتم رو پاش صرف میکردم که کلا تحصیل بنده رو در دبیرستان مختل کرده بود :D

مرد حسابی اوضاع انقدر بغرنج بود که برای اولین بار تو BC برای اینکه بتونم کوچکترین چیزی منجمله تاپیک اصلی بازی ( :| ) رو پیدا کنم رفتم از اون جستجو و ذره بین بالای سایت استفاده کردم :| حالا کنسول باز ها هیچی ولی از شما PC Master Race ها توقع بیشتری داشتم :| :D مثلا انحصاریتون هم بوده اون وقت فقط 5 صفحه؟ :| چه وضعشه :D

حتما بگیر بازی شدید عالیه، من بین Dishonored 2 و Xcom 2 باید یکی رو انتخاب میکردم که اول بازی کنم و بعد برم سراغ اون یکی اگه وقت شد ( سربازم و 20 روز بیشتر وقت نداریم دیگه :( ) ولی انقدر دلم برای یه بازی استراتژیک لک زده بود که سریع رفتم سراغ ایکسکام :D یه درصد فکر کن پشیمون باشم :D

توضیحات راهبردی در مورد ارتقای سرباز ها و اون یارو فضاپیماست یا چیه که سوارشی (:D) زیاده و اغلب با سرچ تو اینترنت موارد خوبی پیدا می شه.

ولی یک نکته ای که من خودم خیلی دیر بهش رسیدم شاید آخرین و سخت ترین مراحل نسخه اول بازی بود که من کم کم این رو فهمیدم این بود که اصلا نباید سربازهات هر دو حرکتشون رو استفاده کنن مگر در موارد خیلی خاص. در حالت معمول اگر حتی هیچ دشمنی در صفحه نمی بینی یا دشمن ها دور هستن و در تیررس نیستن فقط یه موو بده و بعد Overwatch بزن. دو تا موو دادن در یک ترن کار بسیار غلطیه به طور کلی.

یه نکته دیگه هم این که سعی کن تا جای ممکن اقرادتو نزدیک به هم پیش ببری حتی شده توی یک ترن یکی از سربازهات رو اصلا حرکت نده ولی نذار بین سرباز هات فاصله زیاد بیفته.

یه پیشنهاد دیگه هم این که از کناره های نقشه حرکت کن و کم کم برو به سمت وسط که دشمن ها خورد خورد پیدا بشن و دونه دونه بتونی راحت تر بزنیشون. هیچ وقت یهو از همون اول نزن به دل نقشه که معمولا یهو دشمنای زیادی همزمان می بیننت و دهنتو سرویس می کنن.

حالا اینا یه سری نکات ابتدایی بود در ادامه می بینی بازی این قدر سخت می شه که من (البته با وسواسی که داشتم و نمی خواستم هیچ کدوم از سرباز های درجه بالام کشته بشن) دو سه مرحله رو این قدر لود کردم و دوباره رفتم که اشکم داشت در میومد!! مراحل اولیه بازی که آب خورده در مقابل اونا :D

خیلی خیلی ممنون :D نکات بس بسیار ارزنده و مفیدی بود :D بخصوص همون شخم زدن نقشه از وسطش که بعد 10 بار باختن :| دیگه فهمیدم باید با صبر و حوصله بگذرم ولی خب مسئله اینه بعضی مرحله ها Turn Limit دارن و باید سریع برسی به اونجا:( اون وقت تکلیف چیه؟ :D باید شخم بزنی از وسط دیگه :D

البته من معمولا تیمم رو به دوتا گروه دو نفره تقسیم میکنم تا هوای هم رو داشته باشن با اینحال دوتا تیم رو نمیزارم زیاد از هم فاصله بگیرن :D فقط کاشکی میشد Medkit رو دوتا سرباز حمل کنن اون وقت دیگه نور علی نور بود :D البته هنوز اوایل اوایل بازیم :D در واقع مرحله سوم بازیم :D شاید این آپشن اضافه شد :D

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
خیلی خیلی ممنون :D نکات بس بسیار ارزنده و مفیدی بود :D بخصوص همون شخم زدن نقشه از وسطش که بعد 10 بار باختن :| دیگه فهمیدم باید با صبر و حوصله بگذرم ولی خب مسئله اینه بعضی مرحله ها Turn Limit دارن و باید سریع برسی به اونجا:( اون وقت تکلیف چیه؟ :D باید شخم بزنی از وسط دیگه :D

البته من معمولا تیمم رو به دوتا گروه دو نفره تقسیم میکنم تا هوای هم رو داشته باشن با اینحال دوتا تیم رو نمیزارم زیاد از هم فاصله بگیرن :D فقط کاشکی میشد Medkit رو دوتا سرباز حمل کنن اون وقت دیگه نور علی نور بود :D البته هنوز اوایل اوایل بازیم :D در واقع مرحله سوم بازیم :D شاید این آپشن اضافه شد :D
اون مراحلی که لیمیت داره یه ذره کار سخت تره باید هوشمندانه شخم بزنی :d

مدکیت اضافه بخری می تونی روی دو تا سرباز بذاری بعدا هم این قابلیت پیدا می شه که یه سرباز دو تا مدکیت با خودش ببره. اما به نظر من کلا روی این چیزا سرمایه گذاری نکن مهم قدرت حمله و armor سربازاته. باید دشمنایی که پیدا می شن رو حتی الامکان توی همون ترن اول قبل از این که فرصت حمله پیدا کنن لهشون کنی وگرنه می تونن سربازاتو بکشن. حالا یه ذره بازی کنی قلقش دستت میاد چطوری بری جلو که دشمنا رو توی یه ترن بتونی بکشی که اصلا نخوای به فکر مدکیت و اینا باشی. البته کار سختیه و توی بعضی مواقع هم غیر ممکنه ولی تو اکثر مواثع امکانش هست.

• Like
Reactions: Red Ѵ

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
سلام بر همه

من این بازی رو خیلی وقت پیش نسخه دیجیتال دولوکس بود خریده بودمش اما چند مرحله که بری یه زره تکراری و خیلی سخت میشه اصلا نمیشه بریش دیگه با تمام استراتژی های که داشتم نتونستم از یه زره بیشتر برم یه باگی گیر اوردم تو بازی یه هو باگ شد نه یارای من میردن نه اسیبی میدیدن هشت ساعت بازی کردم دی ال سی شین هم رفتم با این حال که نمیمردن هشت ساعت طول کشید تازه 50 درصد بازی رو نرفتم ولی نمیدونم چه طوری میشه با این سختی بازی تا اخرش رفت ادم پدرش در میاد به خدا البته من هیچ وقت رو اسون نرفتم چون حال نمیده رو هارد و مدیوم میرم کلا....

البته یه مشکلی هم الان پیش اومده یه دی ال سی جدید داده برای من نیومده نمیدونم چرا فکر کنم چون تغییر ریجن دادم نیومده یا کلا چون هنوز ریلیز نشده نیومده نمیدونم والا ....

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
بازیش تاپیک نداشت, برای همین همینجا می نویسم:

از همین لحظه تا 1 روز و 17 ساعت دیگه فرصت دارید که بازی xcom ufo defense رو از طریق سایت زیر بطور رایگان به اکانت استیمتون اضافه کنید:

Code:
https://www.humblebundle.com/store/xcom-ufo-defense-free-game

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
سلام دوستان چه طوری باید contact های بیشتری با نیروهای مقاومت محلی ایجاد کنم ؟ محدودیتش الان سه تا هست ولی خب خیلی بیشتر نیاز دارم تا مراحل اصلی رو برم این پروژه اواتار فضایی ها هم هی داره میره جلو استرس رو انداخته به جونم
تو نسخه قبلی یکسری انتن میساختی اوکی بود ولی اینجا نمیدونم باید چیکار کنم :D

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
سلام دوستان چه طوری باید contact های بیشتری با نیروهای مقاومت محلی ایجاد کنم ؟ محدودیتش الان سه تا هست ولی خب خیلی بیشتر نیاز دارم تا مراحل اصلی رو برم این پروژه اواتار فضایی ها هم هی داره میره جلو استرس رو انداخته به جونم
تو نسخه قبلی یکسری انتن میساختی اوکی بود ولی اینجا نمیدونم باید چیکار کنم :D
خیلی وقت پیش رفتم ولی تقریبا مطمعنم یه آپگرید بود داخل خوده سفینه که تعداد comm ها رو می برد بالا

• Like
Reactions: Ali Venom

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر