سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
ببین داداش فیلم برای هر چیزی گفتم یک توضیح نه چندان قانع کننده مطرح میکنه ولی شما با خودت حساب کن سه تا رول اصلی تو یک مدت گم و گور میشند | یکی تریسا، یکی دختره دستیاره و یکی هم اون پسره ! ولی هیچکسی دنبالشون نیست و کلا انگاری نه انگار همچین کسایی ی اوت شدند ! و یا پسر چینیه و همکارش کلا باگ بودند انگاری !

میگم خیلی مسائل رو سریال باید سریع تر میبرد جلو و اتفاقات اخر فصل حداقل باید تو قسمت های ششم و هفتم رخ میداد.

پ.ن : حقیقتا بعید میدونم فوردی که ما دیدیم کشته شد روبات بوده باشه چون حالا بعد از این اتفاقات تیم تجسس و تحقیق مسلما جسد ها رو کالبد شکافی میکنند و اونجا مشخص میشه فورد روبات نبوده وبیشتر پاش گیر هست نه اینکه بخواد جنگ رو علنی کنه ! البته اینکه سریال بخش های تجسس رو سر سری رد کنه خیلی زیاد هست چون تو همین فصل اول خیلی چیزا رو همینطوری رد کرد
موضوع اینه که هنوز به طور حتم نمیدونیم هدف اصلی فورد چیه.
شاید بزنه اصن کل کادر پارک و اینا رو شتک کنه با همین رباتا :))
همونطور که دیدیم تا قسمت 10 همه فکر میکردن که فورد واسش مهم نیست که رباتا به خودآگاهی برسن یا نه و فقط مهم این بود که خودش به عنوان Director پارک بمونه و کسی از نقشه هاش چیزی نفهمه. ولی تو قسمت 10 دیدیم که نه اینطوریم نیست. حالا معلوم نیست که واقعا طرز فکرش یه چیز دیگه بوده یا نه اینم نقشه هست.

ولی به شخصه فکر نکنم بخوان Anthony Hopkins و تو یه فصل حذف کنن. کلا سریال 3 تا بازیگر خوب داشته باشه دو تاش Anthony Hopkins و Ed Harris هستن. اون صحنه ای که برای اولین بار با هم رو در رو میشن (اونموقع هنوز نمیدونستیم چی به چیه خیلی) واقعا یکی از پر ابهت ترین صحنه هایی بود که تو یه سریال دیدم :D

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
درباره چینیه به نظرم همچین هم منگ نیست .اون به میو علاقه مند شده بود . و کلا دوست داشت خودش هم نقش خدا رو داشته باشه و ربات ها مخلوقاتش باشن . اون لذتی که در جان بخشیدن به پرندهه بود رو به خاطر بیارید . وقتی یک پرنده کوچیک این قدر اون رو احساساتی میکنه یک زن سیاه پوست زیبا چرا اون رو جذب نکنه و هوس نکنه زنده اش کنه ؟ درباره همکارش هم که کلا همکاره یک جاهایی رو اعصاب بود و حالش رو می گرفت . من انتظار این رو هم داشتم یک جا خود چینیه بزنه همکاره رو بترکونه .

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
وقتی تاپیک سریال ردین و سردرش زدید" اسپویل ازاد است " من پامم تو این تاپیک نزاشتم که مثل GOT همه چی برام لو نره مخصوصا با تئوری های کاملا درست :D
به شدت با سریال حال کردم اما یک سری چیزهای متوسط باعث شد نمرش برای من از 10 به 9 کم بشه یکیش همین ژاپنی و قدرت گرفتن سریع میو ! براحتی میو خودش را دستکاری میکنه و قدرتش افزایش میده اما کسی نمیفهمه ؟ در صورتی که نیاز به کارکنان درجه بالا باشه

فورد 100% مرد ! حداقل فورد واقعی مرد... شاید اون میزبان درون خونه ساخته که خودش را مثل ارنولد که به برنارد منتقل کرد خودش را به جسم یک ربات منتقل کنه تا بتونه تا ابد زندگی کنه ! دلورس به مرد سیاه پوش میگه روزی تو هم میمیری و استخونهات به شن تبدیل میشه و کس دیگه ای جای شما را میگیره .. فورد دیگه پیر شده اون میدونه دیگه وقتی نداره پس با ایجاد خیال پردازی در رباتها نسل اولی و اطمینان از اینکه دلورس به درجه خوداگاهی میرسه میتونه با خیال راحت خودش را منتقل کنه .. همچنین سالها برنارد را پرورش داده، رباتی که خودش میتونه ربات بسازه و در جایی میگه من حتی چیزهایی از تو یاد گرفتم !

میو هم هرکاری کرد براساس برنامه از پیش نوشته شده بود حتی حرف زدنشون ! حالا میو چرا از قطار پیاده شد سوال هست ؟ نظر من این هست باز هم از پیش نوشته شده هست ( با اینکه کارگردانش گفته اولین تصمیم خودش بوده ) .. چون اون 2 تا قصاب خنگ بهش میگن شما اگر بخواهید از پارک خارج بشید بخاطر بمبی که در ستون فقراتتون هست میمیرید .. اون برمیگرده هم به بقیه کمک کنه ( چون تنها رباتی هست که این را میدونه ) هم به خوداگاهی برسه

یک سری سوالها هم هست که جواب ندادند تا فصل دوم هم سوپرایزهای داشته باشند مثل اینکه اون زنی که از طرف هیئت رییسه اومد به اون نویسنده گفت یک کار مهمی داری انجام بدی (یعنی انتقال پدر دلوریس به خارج از پارک ) اما دید کسی اونجا نیست ! پدر دلوریس الان منبع اطلاعات کل پارک هست یعنی هرچی لازم هست را اون میدونه .. زنه فکر میکرد حافظه را پاک کرده اما همون طور دیدیم جوری برنامه نویسشون کرده بود که با استفاده از خیال پردازی میتونستند بهخاطرات قدیمی مغز دسترسی داشته باشند .. پس اگر پدر دلورس یادش بیاد چه اتفاقهایی سرش اومده و خوداگاهی دلورس، دانش برنارد، نفرت میو میتونند یک لشکر درست کنند !
رییس امنیت ( اون مرده که سرخ پوست بهش حمله کردن ) اون که زندست و نقشش در فصل 2 ایفا میکنه اما از نظر من چون مرگ السا را ندیدیم ( فقط دیدیم برنارد از پشت میخواد خفش کنه ) پس زندست یک دلیل دیگه اینکه وقتی برنارد تریسا را میکشه به فورد میگه من تا حالا کس دیگه برای تو کشتم و اون هم میگه نه !

اما من 2 تا چیز برام عجیب بود که دیدم کسی اشاره نکرد گفتم بپرسم :

ارنولد کاری کرده بود میتونست در ذهنشون حرف بزنه و ارتباط برقرار کنه و دستوراتی که میخواست بهشون بگه تا انجام بدند .. در قسمت ابتدایی یکجا دلورس توسط فورد داره بازجویی میشه . .. یک سری سوالها میپرسه و بعد میگه دلوریس بفرستید مشکلی نداره اما وقتی از اتاق خارج میشه دلوریس میگه من بهش هیچی نگفتم ( یا راستش نگفتم .. جملش دقیق یادم نیست ) در جای دیگه برنارد متوجه میشه ربات نسل اولی ارنولد میتونند بهشون دروغ بگند و در ارزیابی ها فریبشون بدند ! در جال دیگه میو میبنیم خط داستانیش به " فرار " توسط ارنولد تغییر کرده ... حالا سوالم این هست ایا واقعا ارنولد 35 سال قبل مرد ؟ یا یک ربات دیگه غیر از برنارد هم هست که ارنولد باشه ! اگر چنین چیزی نیست دلوریس در اون لحظه با کی صحبت میکنه ؟

یک جایی که برنارد فورد را تهدید میکنه منو به خاطر گذشته بفرست .. در یکی خاطرات میبینیم برنارد و تریسا با هم توی تخت خواب هستند .. یک دفعه تریسا خشک میشه و در هوا معلق هست ( مثل دستور توقف داده باشند ) و برنارد از تختش میره بیرون .. پس تریسا هم ربات بوده ؟!! و میتونه برگرده ؟

• Like
Reactions: aliahmadi2

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
بالاخره وقت شد سه روزه فصل رو دیدم:D
خیلی خوب بود.
دوستان میگن فوردی که کشته شد ربات بوده
ولی به نظر من احتمالش هست که فورد واقعی مرده باشه ولی فورد ربات هم وجود داره:D اون دیالوگ اخر که گفت موتسارت بتهوون و..نمردند بلکه تبدیل به موسیقی شدن منظورش خودش و ارنولد بود شاید فورد ربات همون وایت باشه یا...:D

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
منم گزاشتم سریال کامل بیاد و بعد بشینم نگاه کنم، فکر کنم لذتش بیشتر باشه :D

سریال فوق العاده است،داستان یه ایده نابِ که دغدغه خیلی از ماهاست که هدف این زندگی چیه و کجا میخاد تموم شه، واسه همین واسه من خیلی خیلی جذابه

از اونجایی که من خیلی به نولان اعتقاد(:D) دارم و مطمعنم هیچ سکانس یا دیالوگی رو الکی و بدون دلیل توی فیلم قرار نمیده و حتما منظوری پشتش هست، قطعا نیاز هست که یک یا دوباره دیگه سریال و از اول دید و موشکافی کرد تا خیلی از جواب هارو فهمید (دوسدارم وقتی سریال کلا تموم میشه همچین کاریو بکنم :D)

گفتنی هارو گفتید قبلا با این وجود به نظرم فورد اصلی مرده ولی همونطور که آرنولد با میزبان ها ارتباط داره (اونم بعد از 35سال) حتما فورد هم راه های زیادی برای ارتباط باهاشون داره که توی فصل های بعد خواهیم دید

این فصل رو که دیدم یادِ فصل اول ِ LOST افتادم، ولی با همه وجود امیدوارم که داستان از دست کارگردان در نره :D کلی سوال برای تماشاگر درست کنه ولی به بیشترشون جواب درستی نده (همینجا بگم من از سریال LOST خیلی خوشم میاد و با پایانش هم مشکلی ندارم ولی خب میتونست بهتر و معقول تر تموم شه :D)

یک جایی که برنارد فورد را تهدید میکنه منو به خاطر گذشته بفرست .. در یکی خاطرات میبینیم برنارد و تریسا با هم توی تخت خواب هستند .. یک دفعه تریسا خشک میشه و در هوا معلق هست ( مثل دستور توقف داده باشند ) و برنارد از تختش میره بیرون .. پس تریسا هم ربات بوده ؟!! و میتونه برگرده ؟

من اولش همچین فکری کردم که تریسا هم یکی از اوناس ولی از اونجایی که برنارد توی خواب قبلیش ، تونست اون دکترها و پسرش رو هم کنترل کنه، و چون رویا و Memory خودش بود و میتونست هر تغییری توش بده، به نظرم اونجا فقط خواست نشون بده که داره به اون حرفایی که زده فکر میکنه، البته دستِ کارگردان بازِ و میتونه حتی تریسا رو هم ربات نشون بده چون کامل چیزی رو نشون ندادن

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,727
اگه ربات بود که لازم نبود فورد نقشه کشتنش رو بکشه، راحت ریست ش میکرد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,958
نام
آریا
این دقایق آخر سریال انقدر محشره که باید هر شب اون تیکه رو ببینم! ترکیب صحنه ها و اتفاقات و موسیقی و ... در حدی عالیه که هر چی بیشتر میبینم بیشتر لذت میبرم و مشتاق میشم یه بار دیگه هم برم سراغش.

واقعاً دمشون گرم و لعنت بهشون که ادامه سریال رو فرستادن برای 2018! :|

=================

اون بعید میدونم نشون دهنده روبات بودن تریسا باشه. اونجا برنارد داشت توی خاطرات قبلی خودش میچرخید و یه جورایی داشت اون خاطرات رو دوباره نگاه میکرد، از یه زاویه دیگه. یعنی اون تصاویر داخل مغز برنارد اون طوری پردازش میشد، نه اینکه واقعاً تریسا به اون شکل خشک بشه. :D

این فصل رو که دیدم یادِ فصل اول ِ LOST افتادم، ولی با همه وجود امیدوارم که داستان از دست کارگردان در نره :D کلی سوال برای تماشاگر درست کنه ولی به بیشترشون جواب درستی نده (همینجا بگم من از سریال LOST خیلی خوشم میاد و با پایانش هم مشکلی ندارم ولی خب میتونست بهتر و معقول تر تموم شه :D)
فکر نکنم اون طوری بشه. :D Lost از یه طرف توی همون فصل اول و فصل های بعدی چیزهای تخیلی و عجیب غریب نشون میداد و از طرف دیگه سعی داشت به زور یه بُعد علمی به قضیه بده، برای همین آخرش یه کم آشفته شد و یه دفعه از یه سریال علمی تخیلی تبدیل شد به فانتزی محض! ولی Westworld حالت علمی تخیلی معقولانه تری داره و میشه راحت تر کنترلش کرد. :D

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
این دقایق آخر سریال انقدر محشره که باید هر شب اون تیکه رو ببینم! ترکیب صحنه ها و اتفاقات و موسیقی و ... در حدی عالیه که هر چی بیشتر میبینم بیشتر لذت میبرم و مشتاق میشم یه بار دیگه هم برم سراغش.

واقعاً دمشون گرم و لعنت بهشون که ادامه سریال رو فرستادن برای 2018! :|
کاملا در مورد این بخش پایانی باهاتون موافقم. مخصوصا موسیقی که تو این چند روز شده یهو چند ساعت پشت هم ترک Exit Music که تو این سکانس پخش میشد رو داشتم گوش می دادم:D و ازش خسته نمیشدم. خیلی هم به زیبایی این ترک رو سریال تدوین شده بود.(الانم باز در حال پخشه :D)

به نظر من که این تئوری که که فورد نمرده و یه نسخه رباتی ازش مرده، درست نیست. الان بخش خیلی عظیمی از زیبایی این قسمت به این تصمیم فورد بود. خیلی بخوان بهمون حال بدن که بازی زیبای آنتونی هاپکینز رو دوباره ببینیم اینه که اون رباتی که تو زیر زمین داشت ساخته میشد رو نشون بدن که نسخه ی رباتی فورد هست و تو فصل بعد فورد رو در نقش یه ربات می بینیم که البته اونطوری دیگه احتملا نقشش به کاریزماتیکی الان نمیتونه باشه.
اینم تو یوتیوب
دیدم که هنر بازیگری انتونی هاپکینز رو تو سکانسی که به نوعی تریسا رو تهدید کرد، بررسی می کنه.

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
کاملا در مورد این بخش پایانی باهاتون موافقم. مخصوصا موسیقی که تو این چند روز شده یهو چند ساعت پشت هم ترک Exit Music که تو این سکانس پخش میشد رو داشتم گوش می دادم:D و ازش خسته نمیشدم. خیلی هم به زیبایی این ترک رو سریال تدوین شده بود.(الانم باز در حال پخشه :D)

داداش لطف میکنی ترکشو بزاری برا دانلود؟ :)

===

آقا این آرلوند دقیقا به همین شکل برنارد بوده؟ :-? توی قسمت های اول فورد یه عکس به برنارد نشون میده که بقل فورد آرنولد وایساده ولی به شکل برنارد نیست بعد دوباره توی اون قسمت که داره به برنارد توضیح میده که چه طوری ساخته شده یه عکس دیگه بهش نشون میده که 3 نفر هستن، آرنولد ،برنارد و اون شخص که یعنی آرنولده

===

این اومده بود سردخونه که چیکار کنه؟

upload_2016-12-12_19-26-1.png

آخرین ویرایش:

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594

===

آقا این آرلوند دقیقا به همین شکل برنارد بوده؟ :-? توی قسمت های اول فورد یه عکس به برنارد نشون میده که بقل فورد آرنولد وایساده ولی به شکل برنارد نیست بعد دوباره توی اون قسمت که داره به برنارد توضیح میده که چه طوری ساخته شده یه عکس دیگه بهش نشون میده که 3 نفر هستن، آرنولد ،برنارد و اون شخص که یعنی آرنولده
کل آلبوم رو که صفحات قبل قرار داده بودم. ولی اینم از ترک Exit Music.

آرنولد شبیه برنارد نبوده، برنارد شبیه آرنولده:D
تو اون عکس هم بار اول که فورد نشون برنارد داد چون هنوز برنارد نمیدونست که خودش رباته، نمیتونست تصویر آرنولد رو شناسایی کنه و فقط فورد و پدرش رو تو عکس میدید.

M A X

کاربر سایت
Jul 22, 2008
672
بعد از دیدن این سریال این فکر به مغزم اومد که اگه یه روز ادم به همچنین تکنولوژی دست پیدا و کنه ربات های اینطوری بسازه واقعا ما میتونیم از لحاظ انسانی یه جورایی بهشون ظلم کنیم؟
خیلی پیچیده میشه به نظرم
سریالی که بتونه اینجوری ذهن رو درگیر کنه و حتی بعد دیدن هم باز تو مغزت در این باره کنکاش کنی لا اقل من ندیده بودم.
بعد از game of thrones یه سریال اومده که برای فصل بعدش باید لحظه شماری کرد:x

• Like

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید

===

===

این اومده بود سردخونه که چیکار کنه؟

View attachment 69510
در طول سریال هم گفت ربات ها فقط میتونستند چیزهایی را ببینند یا بشنوند یا انجام بدند که براشون برنامه ریزی شده مثلا توریستها اگر در مورد پارک حرف بزنند اونها متوجه نمیشوند .. اونجا هم برنارد نتونست ببینه چون قرار نبود ببینه بعد برنامه ریزی شده که عکس شخص سوم که ارنولد واقعی هست را ببینه

اون نویسنده هم اومده بود تا پدر دلورس، که حاوی اطلاعات کل پارک هست را با خودش ببره اما دید اونجا نیست

• Like

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
816ab9a2c38ca9d839dce0558f94609b.png

مراسم critics choice كه evan rachel wood برنده ى بهترين بازيگر زن سريال درام شده ، ميو خودمون هم برنده بهترين نقش مكمل سريال درام شده. تبريك به هر دو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر