سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
تیر به دستش خورد و داشت میخندید چون خوشحال بود که Host ها به خودآگاهی رسیدن و تونستن علیه Guest ها بجنگن.
غافل از اینکه همش نقشه فورده :))

ولی مسلما اگه کسیم به خودآگاهی رسیده باشه اون دلورس هست نه Host های سردخونه. اما سوال اینه که اگه برای خودآگاهی نیاز به کشتن با میل خودش داره، خب برای کشتن با میل خودشم نیاز به خودآگاهی داره و تناقص به وجود میاد. :|
من هنوزم میگم که فورد یه جایی زندست و اصلا به خودآگاهی و این مزخرفات اهمیت نمیده و تنها هدفش اینه که Director پارک بمونه و کسی مزاحمش نشه.

آره ، این رو میدونم ولی تیر که خورد انگار دردی احساس نمی کرد ! میدونم که میزبان های داخل پارک نمیتونن آسیبی برسونن به مهمان ها ، البته تا جایی که تحت کنترل باشن ( که همشون تحت کنترل شرکت و در نهایت تحت کنترل فورد هستن یعنی فورد میتونه بهشون دستوراتی طبق میل خودش بده . مگر اینکه چیزی رو اشتباه متوجه شده باشم ... ) . تو صحنه ی آخر که همشون حمله کردن به اعضای هیئت مدیره و باقی ، هر کسی تیر میخورد کشته میشد . منتها ، ویلیام تیر که خورد فقط ازش خون در اومد ولی هیچ دردی رو احساس نکرد و همونجا ایستاد و بهشون نگاه کرد !

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
آره ، این رو میدونم ولی تیر که خورد انگار دردی احساس نمی کرد ! میدونم که میزبان های داخل پارک نمیتونن آسیبی برسونن به مهمان ها ، البته تا جایی که تحت کنترل باشن ( که همشون تحت کنترل شرکت و در نهایت تحت کنترل فورد هستن یعنی فورد میتونه بهشون دستوراتی طبق میل خودش بده . مگر اینکه چیزی رو اشتباه متوجه شده باشم ... ) . تو صحنه ی آخر که همشون حمله کردن به اعضای هیئت مدیره و باقی ، هر کسی تیر میخورد کشته میشد . منتها ، ویلیام تیر که خورد فقط ازش خون در اومد ولی هیچ دردی رو احساس نکرد و همونجا ایستاد و بهشون نگاه کرد !
یه احتمالی هست که ویلیام رو نکشن.
چرا؟ اگه فرض کنیم همه اینا نقشه فورد باشه دور از عقل نیستش که فورد فقط اونو نگه داره به عنوان "رییس" شرکت چون بیشترین سهامو داره توی هیئت مدیره. اگه دقت کنین تیر اولم به دستش زدن و بعدش معلوم نشد که کشتنش یا نه. در صورتی که طبیعتا ربات ها نباید تیرشون خطا بره و خب مستقیما میتونستن بزنن توی سرش یا قلبش. :D
شاید ویلیام وقتی دید تیر به دستش خورده فهمید که قراره زنده بمونه.

• Like
Reactions: James Bond

S@eEd

کاربر سایت
May 1, 2008
245
بدون شک این یکی از پیچیده ترین سریال ها(فیلم) یی بود که تو عمرم دیدم !‌ دوستان چند تا سوال داشتم یکی جواب بده

۱- فکر میکنین که هدف داستان سریال چیه؟؟ اینکه میبزبان ها به خود اگاهی برسن و بعد برن به دنیای خارج؟؟ اگه اینجوره الان میو دلوروس و ویلیام این خود اگاهی رو دارن . میتونن بقیه ی میزبان ها رو هم اگاه کنن ؟؟

۲- اگه دلوروس به خود اگاهی رسید چه دلیلی داشت فورد رو بکشه؟؟‌ چه دلیلی پشت این کاره اگه کینه جویی باشه که اول باید ویلیام رو میکشت؟؟

۳- میزبان ها رو کی ازاد کرد که به دهکده و مهمونی حمله کنن؟؟ خودم میگم که کار فورد باشه .

۴- به نظرتون فورد هدفش فقط موندن پارکه؟؟‌بعید میدونم !‌ چیزی که من برداشت کردم این بود که فورد هم با ارنولد تقریبا هم نظر بود که میزبان ها رو ازاد کنن به دنیای بیرون ولی میخواست که اول به این اگاهی برسن !‌بعید میدونم فورد هدفش یه چیزی مثله موندن تو پارک باشه به نظرم هدفش بالاتره اینه و میخواد مثله ارنولد میزبان ها رو ازاد کنه

یکی که خوب سریال رو دیده توضیح بده که بدجور گیچ شدم :D

مثکه بقیه هم مثله خودم نگرفتن این چیزایی که برسیدم رو :-?

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
دوستان نظرتون راجب استابز چیه؟ از بزرگترین سوالات پاسخ نداده فصل بود برام! چی شد استابز؟
آره بنده خدا یهویی گم و گور شد! :D من فکر میکردم توی قسمت آخر مشخص بشه که بروبچ Ghost Nation باهاش چیکار کردن، ولی رفت تا فصل بعد.
بعید نیست فورد یه نقشه ای برای استابز و السی داشته. چون مرگ السی رو هم ندیدیم و احتمالاً هنوز زنده هست.

بدون شک این یکی از پیچیده ترین سریال ها(فیلم) یی بود که تو عمرم دیدم !‌ دوستان چند تا سوال داشتم یکی جواب بده

۱- فکر میکنین که هدف داستان سریال چیه؟؟ اینکه میبزبان ها به خود اگاهی برسن و بعد برن به دنیای خارج؟؟ اگه اینجوره الان میو دلوروس و ویلیام این خود اگاهی رو دارن . میتونن بقیه ی میزبان ها رو هم اگاه کنن ؟؟

۲- اگه دلوروس به خود اگاهی رسید چه دلیلی داشت فورد رو بکشه؟؟‌ چه دلیلی پشت این کاره اگه کینه جویی باشه که اول باید ویلیام رو میکشت؟؟

۳- میزبان ها رو کی ازاد کرد که به دهکده و مهمونی حمله کنن؟؟ خودم میگم که کار فورد باشه .

۴- به نظرتون فورد هدفش فقط موندن پارکه؟؟‌بعید میدونم !‌ چیزی که من برداشت کردم این بود که فورد هم با ارنولد تقریبا هم نظر بود که میزبان ها رو ازاد کنن به دنیای بیرون ولی میخواست که اول به این اگاهی برسن !‌بعید میدونم فورد هدفش یه چیزی مثله موندن تو پارک باشه به نظرم هدفش بالاتره اینه و میخواد مثله ارنولد میزبان ها رو ازاد کنه

یکی که خوب سریال رو دیده توضیح بده که بدجور گیچ شدم :D
1. هنوز معلوم نیست! از اونجایی که من جزو معتقدین (!) به مرگ فورد هستم، فکر میکنم فصل بعد در مورد درگیری های خود میزبان ها هست و همین طور عوامل بیرونی که میخوان جلوی اینا بایستن. اون صحنه های آخر یه جوری بود که احساس این رو بهم میداد که میزبان ها قراره دو گروه بشن. یه عده مثل دلورس، هکتور (اگه زنده باشه) و اون زنه که تتوی مار داره (آرمیستیس یا همچین چیزی). یه گروه هم برنارد و شاید تدی و یه عده دیگه. میو هم با اینکه بهش نمیخوره، ولی به نظرم توی گروه برنارد قرار بگیره. :D
2. من فکر میکنم قضیه قتل فورد به این دلیل بود که نشون بده دلورس در هر صورت خالق خودش رو میکشه، چه بهش دستور بدن و چه خودش تصمیم بگیره. دلورس دو بار این کار رو کرد. یه بار با دستور قبلی و در شرایطی که خودش نقشی نداشت. یه بار هم در شرایطی که خودش آزادی عمل کامل داشت.
برای ویلیام هم احتمالاً نقشه هایی داره، ولی فورد به عنوان یکی از طراح های دلورس نقش خیلی مهم تری توی زندگی دلورس داره و اول سراغ اون رفت.
3. احتمالاً کار همین فورد بوده، ولی مطمئن نیستیم.
4. منم همین نظر رو دارم. :D پارک که به نظرم دیگه ترکید رفت! اون همه آدم کشته شدن، مغز متفکر پارک شهید شد (حتی اگه خودش هم نبوده، بقیه فکر میکنن خودش بوده)، روبات ها وحشی شدن و دیگه به دستورها گوش نمیکنن و ... یعنی دیگه وضعیت پارک جوری شده که بعیده به این زودی ها باز بشه و باید اول بزنن کل این روبات ها رو منهدم کنن و بعد دوباره برنامه ریزی و طراحی کنن و ... اون هم روبات هایی که اگه به خودآگاهی برسن، دیگه مثل قدیم با دو تا دونه تیر نمیمیرن و باید حتماً مغزشون متلاشی بشه! یعنی پارک دیگه بعیده به شکل سابقش برگرده. به خاطر همینه که من فکر میکنم فورد واقعاً کشته شد و اجازه داد مخلوق های خودش تصمیم بگیرن که آینده پارک چی بشه.

----------------------

من چقدر از این صحنه خوشم میاد. تدی انقدر مظلوم و غمزده بود که نزدیک بود بشینم براش گریه کنم. :(( بنده خدا یه جوری کف کرده بود که بعید نیست مغزش از شدت فشاری که به مدارها وارد شده از کار بیفته! :(

123.jpg

از اون طرف این مردک چه حالی میکرد! :D

2513.jpg

به نظرم روبات ها خودشون کم کم به خودآگاهی میرسن و دیگه نیازی نیست یکی بالای سرشون باشه که دونه دونه تغییرشون بده. مثلاً همین لبخند عجیبی که ایشون میزنه، از یه میزبان بعیده. یعنی توی اون صحنه برای چیز دیگه ای برنامه ریزی شده، ولی با مرگ انسان ها میخنده و شاید این خودش نکته مهمی باشه.
واقعاً هر چی بیشتر اون 5 دقیقه آخر رو نگاه میکنم، بیشتر مطمئن میشم که فورد واقعاً مرده و میزبان ها هم دارن به خودآگاهی میرسن. :D یعنی نوع کارگردانی و موسیقی و زوم روی چهره ها و ... به نظرم چیزی به جز این نمیگه. توی فصل اول در جاهای مختلف سیاست ها و زرنگی های فورد رو دیدیم و دیگه برای فصل دوم میشه سراغ ایده های دیگه ای رفت، نه اینکه دوباره بگن فورد حقه زده و یه گوشه قایم شده و روبات ها مثل قدیم از خودشون کنترلی ندارن و ...
بدبختی اینجاست که برای فهمیدن سوالات باید تا 2018 صبر کنیم! :|

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
شخصا فکر میکنم که فقط دلورس به خودآگاهی رسیده ( مگر اینکه بعدا معلوم بشه طبق دستورات فورد عمل کرده و کشته شدن فورد یا بدلش طبق دستوراتی بوده که به دلورس داده شده ولی دلورس ازش خبری نداره ) . میو طبق دستوراتی که فورد بهش داده بود آخرش که برنارد داشت دستورات رو براش میخوند گفت که به سرزمین اصلی برمیگردی و میو هم از قطار پیاده شد و برگشت و فکر کنم از اونجایی که نشون دادن پارک دنیای سامورایی وجود داره قطعا چندین پارک دیگه هم هستن یه دونه که از همه بزرگتر یا خاص تره به عنوان سرزمین اصلی خطاب میشه ( شایدم اشتباه باشه و منظور همون پارک اولیه باشه ) و بقیه ی ربات ها هم اگر ویلیام رو زنده بذارن و نکشن ( همونایی که لحظات آخر حمله کردن ) نشون میده که طبق دستوراتی دارن عمل میکنن وگرنه دلیلی نداره زنده بذارنش و احتمال خیلی زیاد طبق دستورات همون فورد دارن عمل میکنن ( ویلیام دارای بیشترین سهام هست ) و زنده بذارنش که این هم نشون میده اونا به خودآگاهی نرسیدن . خیلی شبهه و جای علامت سوال وجود داره و به صورت های مختلفی میشه به قضیه نگاه کرد ولی نظر خودم اینه .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Letho

Letho

کاربر سایت
May 5, 2012
257
من حس میکنم فعلا تنها میزبانی که به خودآگاهی رسیده دلورسه و مابقی ربات ها همچنان زیر سلطه و فرمان یک نفر هستند حالا شاید نه خود فورد ولی احتمالا مشخص میشه با یه سری پلات تویست دیگه که هنوزم آزادی ای از خودشون ندارن. همنطور که برنارد به "میو" گفت که همه رفتارهاش از قبل کدنویسی شده. این رسیدن به خودآگاهی هم یک جورایی مثل هدف و آرمان سریال هست و از اونجایی که دلورس بین بقیه، شخصیت اصلی و برگزیده هست فکر نکنم به این زودی بیان و مهمترین وجه تمایزش از مابقی روبات ها رو ازش بگیرن چون اون موقع دیگه داستانی نمیمونه ازش که بخوان تعریف کنن (داستان عشقش با ویلیام و حتی تدی رو هم که یجورایی به آخر رسوندن :D)

پ.ن: اون صحنه تیر خوردن ویلیام و خندش کمدی ترین بخش کل سریال بود! :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: James Bond

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
2. من فکر میکنم قضیه قتل فورد به این دلیل بود که نشون بده دلورس در هر صورت خالق خودش رو میکشه، چه بهش دستور بدن و چه خودش تصمیم بگیره. دلورس دو بار این کار رو کرد. یه بار با دستور قبلی و در شرایطی که خودش نقشی نداشت. یه بار هم در شرایطی که خودش آزادی عمل کامل داشت.
از خداحافظی فورد با برنارد میشه فهمید که فورد میدونسته قراره کشته بشه حالا یا خودش برنامه ریزی کرده یا پیش بینی کرده!
به نظر من هم همه ربات ها به خودآگاهی نرسیدن چون فورد به برنارد گفت باید بیشتر زجر بکشید!

• Like
Reactions: s.snake2

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
جاناتان نولان اینجا یه سری صحبت ها در مورد سریال میکنه: watch?v=TItyl3h09yU
به اون بخش مِیو در قطار اشاره میکنه و میگه میو در اونجا اولین تصمیم واقعی عمرش رو میگیره و از قطار خارج میشه و بعدش حالت دنیای اطرافش براش تغییر میکنه. (همون طور که گفتم اون تغییر حالتی که میو بهش میرسه به خاطر اینه که از مدار همیشگی خودش و اجرای دستورات خارج شده)
در مورد دلورس هم صحبت میکنه و میگه یکی از بزرگ ترین سوالات فصل دوم اینه که دلورس بعد از اتفاقات پایان فصل قراره چیکار بکنه و به کجا برسه.
در نهایت هم میگه فصل اول در مورد یک پارک تفریحی بود، ولی الآن با یک منطقه خطرناک طرف هستیم که توی اون فانتزی تبدیل به واقعیت شده و میزبان ها میتونن بر خلاف قبل هر بلایی سر بقیه بیارن.

از خداحافظی فورد با برنارد میشه فهمید که فورد میدونسته قراره کشته بشه حالا یا خودش برنامه ریزی کرده یا پیش بینی کرده!
به نظر من هم همه ربات ها به خودآگاهی نرسیدن چون فورد به برنارد گفت باید بیشتر زجر بکشید!
منم همین نظر رو دارم و فکر میکنم فورد خودش رو برای مرگ آماده کرده بوده. :D اصلاً حالت بازی آنتونی هاپکینز توی این اپیزود با اپیزودهای قبلی یه کم متفاوت بود و انگار میدونست آخرین لحظات عمرش هست.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
به عنوان کسی که اول سریال حس می کردم حرفی برای گفتن نداره باید بگم با پایان فصل کاملا از حرفم پشیمون شدم . این سریال واقعا راهش رو به خوبی پیش گرفته . من کلا یک سری مسائل که بعد دیدن سریال برام پیش اومده رو مطرح می کنم . اگه دوستان نکته ی اضافی برای روشن شدن بیشتر سریال داشتن کمک کنن

1.
این آرنولد کمی مشکوکه. چیزی که ما تو کل سریال می بینیم اینه که همه فکر می کنند برنارد یک انسانه ولی سریال به نوعی نشون داده که برنارد شباهت های زیادی به آرنولد داشته . اگه آرنولد یک فرد حقیقی بوده که این قدر هم رابطه اش با رابرت خوب بوده و در بوجود آمدن این پارک نقش بسزایی داشته یعنی عکسی ازش نیست که کسی ببینه و به شباهتش به برنارد شک کنه ؟ من فکر می کنم قصه بنیادی تر ازین حرفاست . آرنولد در واقع سطح بالاترین میزبان رابرت بوده . شاید اولین میزبانی که توسط وی حلق شده . و کم کم از زیر سلطه ی رابرت در اومده و به آگاهی رسیده . بارها تو سریال تاکید شد که راه رسیدن به آگاهی مرگ خوده . پس احتمال داره که آرنولد با مرگ خودش به آگاهی رسیده بوده. و برنارد در واقع همون آرنولدیه که رابرت بهش هویت دوباره داده ولی از گذشته اش هنوز خاطراتی داشته

2.راه کنترل میزبان ها چطوری بود بلاخره ؟ بعضی جاها با استفاده از تبلت دستور هارو میدادن و بعضی جاهای دیگه به راحتی با بر زبان آوردن کلمات. مثلا میو خیلی راحت با زبان برنارد رو کنترل کرد ولی این طوری به راحتی می تونست همه اون میزبان هارو زمان فرار علیه سربازا متحد کنه

3.یک نکته ی دیگه که البته خارج از داستانه . تو فیلم اریجینال کاراکتر مرد سیاه پوش که نقشش رو یول برینر بازی می کرد خودش یک میزبان بود . احتمال داره که ویلیام هم یکی از اون میزبان هایی باشه که قبلا به آگاهی رسیده باشه چون هیچ نشونه ای مبنی بر انسان بودنش ندیدیم تیر خوردنش هم این قضیه رو تشدید می کنه . به نظر می اومد دردی هم حس نکرده . هدف زندگی اش هم برای یک انسان خیلی قابل باور نیست .در یک جای سریال هم یک داستان غم انگیز درباره گذشته اش به تدی گفت که می تونه یکی از همون داستان هایی باشه که براش نوشته شده .

نمی خوام تئوری توطئه بردارم ولی فکر می کنم رابرت نماینده ی خداست . و آرنولد/برنارد نماد شیطانه . اولین مخلوقی که از خالقش سرپیچی می کنه و دلورس هم درجه ی بعد اونه . انسان . اشرف مخلوقین خالق. و اون هیئت مدیره هم نماد خدایان ادیان مختلف هستن . حرف سریال اینه که آزادی از جایی نشات میگیره که عقل و منطق رو بر ایمان به خدا ارجحیت بدیم و از اون رها بشیم . به نوعی فقط به خودمون و چیزی که عقلمون حکم می کنه عمل کنیم نه چیزی که خدا می گه

در کل مدت ها بود که سریالی این چنین درگیر کننده و جذاب نداشتیم . سریال خوب داشتیم ولی هیچ کدوم این قدر خفن نبودن واقعا صبر کردن برای فصل بعدی سخته . امیدوارم بتونن به خوبی سریال رو جلو ببرن و به سرنوشت لاست دچار نشه .

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
من حقیقتا خیلی دوست داشتم با سریال ارتباط برقرار کنم ولی هر چی سعی کردم نشد ! دلیلش هم اینکه صد تا داستان مطرح میکنه ولی در عوض کلا ده تا رو به پایان میرسونه. و خیلی چیزا رو به شکل مسخره ای میچیچونه !
یکیش مثلا همون دختره که کنار دست برنارد کار میکرد یکهو از خط داستانی سریال خارج شد ! اونم به چه دلیل مرخصی تفریحی و باتوجه به رول مهمی که تو پارک ایفا میکرد کسی دیگه دنبالش نرفت ! حتی تریسا هم با یک بهونه ساده افتادن از روی صخره کار تموم شد + اینکه برنارد خودکشی کرد بعدش فورد بدون اینکه تعجب کنه دوباره باهاش ملاقات کرد. اگر نقشه قبلی خودش بوده چرا از بین ببرتش باز دوباره بیارتش بالا و یا اصلا اون روبات های توی زیرزمین رو کی اورد بالا ! اون دختره از هیت مدیره امده بود با اون روبات به خصوص چیکار داشت ! حقیقتا این چیزا رو باید تو همین فصل جواب میداد به جای اینکه مخاطب رو تا سال 2018 بخوان الاف کنند !

یا تو قسمت های اول نشون میده به شدت روی خط داستانی میزبان ها نظرات دارند و اگر کسی از خط داستانیش زیادی خارج بشه کنترلش میکنند ولی قسمت های اخر دیگه رسما هر کی هر جا میخواست میرفت و تیم امنیتی از داستان کلا خارج شده بود !
بدتر از اون خط میو بود ! میگیم خوده میو برنامه ای پشتش بوده ولی اون یارو چینی واقعا چه هدفی تو زندگیش داشت که همچین کارهایی میکرد !؟ یعنی مخفیانه خارج از شیفت کاریش نمیتونست بره اعتراف کنه به کارهایی انجام داده ( پس از اینکه میو به یک انسان اسیب رسوند) گیریم چینیه کلا رسما مخش تاب داره ولی اون یکی دیگه وقتی با تیغ رگ گردنش رو زدند بازم مثل منگل ها همکاری شو ادامه داد ؟!

همون دختره کنار برنارد کار میکرد مچ یکی از این کارگرها رو موقع ارتباط جنسی با یکی از میزبان ها توسط دوربین ها گرفته بود حالا اون پایین میو و دار و دسته اش هر غلطی دلشون میخواست میکردند و با یک تبلت که مسلما دسترسی محدودی داره به تمام لایه های امنیتی پارک دسترسی پیدا کرده بودند و یک شکی هم تو امنیت شبکه پارک به وجود نیامد ! و قسمت اخر صحنه های تیراندازی که دیگه معرکه بود یک تیر هم به سمت میو دار و دسته اش شلیک نشد ! اینکه واقعا قرار نیست بگیم نقشه فورد بوده که تیم امنیتی مثل عقب مونده ها عمل میکردند !

دقت سازنده ها تو یکسری چیزها واقعا خوب بوده که ملت تونستند براساس اون بخش هایی از داستان رو پیش بینی کنند ولی اینکه سعی کردند ده ها سوال ساده رو بی جواب بذارند و به جاش دیالوگ های فلفسی و تکراری نشون بدند واقعا روی مخ هست. قشنگ سه چهار تا اپیزود سریال تکراری بود و به جاش باید سراغ اصل داستان میرفت.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
من حقیقتا خیلی دوست داشتم با سریال ارتباط برقرار کنم ولی هر چی سعی کردم نشد ! دلیلش هم اینکه صد تا داستان مطرح میکنه ولی در عوض کلا ده تا رو به پایان میرسونه. و خیلی چیزا رو به شکل مسخره ای میچیچونه !
یکیش مثلا همون دختره که کنار دست برنارد کار میکرد یکهو از خط داستانی سریال خارج شد ! اونم به چه دلیل مرخصی تفریحی و باتوجه به رول مهمی که تو پارک ایفا میکرد کسی دیگه دنبالش نرفت ! حتی تریسا هم با یک بهونه ساده افتادن از روی صخره کار تموم شد + اینکه برنارد خودکشی کرد بعدش فورد بدون اینکه تعجب کنه دوباره باهاش ملاقات کرد. اگر نقشه قبلی خودش بوده چرا از بین ببرتش باز دوباره بیارتش بالا و یا اصلا اون روبات های توی زیرزمین رو کی اورد بالا ! اون دختره از هیت مدیره امده بود با اون روبات به خصوص چیکار داشت ! حقیقتا این چیزا رو باید تو همین فصل جواب میداد به جای اینکه مخاطب رو تا سال 2018 بخوان الاف کنند !

یا تو قسمت های اول نشون میده به شدت روی خط داستانی میزبان ها نظرات دارند و اگر کسی از خط داستانیش زیادی خارج بشه کنترلش میکنند ولی قسمت های اخر دیگه رسما هر کی هر جا میخواست میرفت و تیم امنیتی از داستان کلا خارج شده بود !
بدتر از اون خط میو بود ! میگیم خوده میو برنامه ای پشتش بوده ولی اون یارو چینی واقعا چه هدفی تو زندگیش داشت که همچین کارهایی میکرد !؟ یعنی مخفیانه خارج از شیفت کاریش نمیتونست بره اعتراف کنه به کارهایی انجام داده ( پس از اینکه میو به یک انسان اسیب رسوند) گیریم چینیه کلا رسما مخش تاب داره ولی اون یکی دیگه وقتی با تیغ رگ گردنش رو زدند بازم مثل منگل ها همکاری شو ادامه داد ؟!

همون دختره کنار برنارد کار میکرد مچ یکی از این کارگرها رو موقع ارتباط جنسی با یکی از میزبان ها توسط دوربین ها گرفته بود حالا اون پایین میو و دار و دسته اش هر غلطی دلشون میخواست میکردند و با یک تبلت که مسلما دسترسی محدودی داره به تمام لایه های امنیتی پارک دسترسی پیدا کرده بودند و یک شکی هم تو امنیت شبکه پارک به وجود نیامد ! و قسمت اخر صحنه های تیراندازی که دیگه معرکه بود یک تیر هم به سمت میو دار و دسته اش شلیک نشد ! اینکه واقعا قرار نیست بگیم نقشه فورد بوده که تیم امنیتی مثل عقب مونده ها عمل میکردند !

دقت سازنده ها تو یکسری چیزها واقعا خوب بوده که ملت تونستند براساس اون بخش هایی از داستان رو پیش بینی کنند ولی اینکه سعی کردند ده ها سوال ساده رو بی جواب بذارند و به جاش دیالوگ های فلفسی و تکراری نشون بدند واقعا روی مخ هست. قشنگ سه چهار تا اپیزود سریال تکراری بود و به جاش باید سراغ اصل داستان میرفت.
خیلی از این سوالات جوابشون واضحه و فقط باید دقت کنید. قرار نیست که توی سریال تک تک جزئیاتو نشون بدن.
السی یا همون دستیار برنارد خفه شدنش توسط برنارد نشون داده شد توی فلش بکا. فقط معلوم نیست که مرده و یا جایی زندست.
بعدا واسش مرخصی پر کردن و استابس هم به عنوان Head of QA مشکوک شد و رفت دنبالش اما خودشم توسط یه سری هاست گرفته شد که معلوم نیست چه بلایی سرش میاد و میمونه واسه فصل بعد.
تریسا هم بهونش زیاد ساده نیست. ضربه ای که به سرش وارد شد با ضربه ای که از افتاد یه نفر از بالای صخره هست شبیهه. جسدشو انداختن اونجا و گفتن که از صخره افتاده و بهش ننگ جاسوسیم زدن. مسلما دلایل فورد اونقد قانع کننده بود که کسی پیگیر نشه.
اینکه فورد هیچ تعجبی نکرد نشون دهنده اینه که خودش میدونست که میو تو استوری لاینش قراره بره سردخونه، برناردو ببینه و زنده کنه. در این صورت علت اینکار میتونه کمک به خودآگاهی میو باشه. هر چند فورد گفت که بار ها قبلا این مکالمه رو داشته با برنارد. (یا اینکه کلا این ربات فورد بوده و بخاطر همین تعجب نکرد که خب اینم یه تئوریه)

میو با درست کردن Mayham و اقدام برای فرار باعث Security Lockdown شد و کل حواس QA رفت به سمت اونا. فورد خیلی راحت تونست از این فرصت استفاده کنه و اون ربات های توی سردخونه و بیاره توی Westworld و کسیم نفهمه چون نه Live Feed داشتن نه دوربین نه هیچی. همش به لطف میو (یا بهتره بگیم نقشه فورد)
اون دختره هم میخواست با کمک نویسنده هه که اسمشو هی یادم میره اطلاعات ربات ها و پارکو به بیرون خارج کنه. اما چون هیچ هاردی اینقدر ظرفیت نداره تصمیم گرفتن تا از یه هاست استفاده کنن چون ظرفیت دیتاش بالاست. (اینو تو خود فیلم بهش اشاره شد)

دلیل اینکه چرا دوربین و QA و اینا نگرفت سادست. فورد
فورد بالاترین مقام اجرایی پارک و داره و برنامه نویس ماهریه و از هوش خیلی خیلی زیادی برخورداره. از کار انداختن یا لوپ کردن چند تا دوربین ساده و اینا واسش کاری نداره. اگه نقشه ای مثل میو بخواد بچینه فکر همه جاشو میکنه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
خیلی از این سوالات جوابشون واضحه و فقط باید دقت کنید. قرار نیست که توی سریال تک تک جزئیاتو نشون بدن.
السی یا همون دستیار برنارد خفه شدنش توسط برنارد نشون داده شد توی فلش بکا. فقط معلوم نیست که مرده و یا جایی زندست.
بعدا واسش مرخصی پر کردن و استابس هم به عنوان Head of QA مشکوک شد و رفت دنبالش اما خودشم توسط یه سری هاست گرفته شد که معلوم نیست چه بلایی سرش میاد و میمونه واسه فصل بعد.
تریسا هم بهونش زیاد ساده نیست. ضربه ای که به سرش وارد شد با ضربه ای که از افتاد یه نفر از بالای صخره هست شبیهه. جسدشو انداختن اونجا و گفتن که از صخره افتاده و بهش ننگ جاسوسیم زدن. مسلما دلایل فورد اونقد قانع کننده بود که کسی پیگیر نشه.
اینکه فورد هیچ تعجبی نکرد نشون دهنده اینه که خودش میدونست که میو تو استوری لاینش قراره بره سردخونه، برناردو ببینه و زنده کنه. در این صورت علت اینکار میتونه کمک به خودآگاهی میو باشه. هر چند فورد گفت که بار ها قبلا این مکالمه رو داشته با برنارد. (یا اینکه کلا این ربات فورد بوده و بخاطر همین تعجب نکرد که خب اینم یه تئوریه)

میو با درست کردن Mayham و اقدام برای فرار باعث Security Lockdown شد و کل حواس QA رفت به سمت اونا. فورد خیلی راحت تونست از این فرصت استفاده کنه و اون ربات های توی سردخونه و بیاره توی Westworld و کسیم نفهمه چون نه Live Feed داشتن نه دوربین نه هیچی. همش به لطف میو (یا بهتره بگیم نقشه فورد)
اون دختره هم میخواست با کمک نویسنده هه که اسمشو هی یادم میره اطلاعات ربات ها و پارکو به بیرون خارج کنه. اما چون هیچ هاردی اینقدر ظرفیت نداره تصمیم گرفتن تا از یه هاست استفاده کنن چون ظرفیت دیتاش بالاست. (اینو تو خود فیلم بهش اشاره شد)

دلیل اینکه چرا دوربین و QA و اینا نگرفت سادست. فورد
فورد بالاترین مقام اجرایی پارک و داره و برنامه نویس ماهریه و از هوش خیلی خیلی زیادی برخورداره. از کار انداختن یا لوپ کردن چند تا دوربین ساده و اینا واسش کاری نداره. اگه نقشه ای مثل میو بخواد بچینه فکر همه جاشو میکنه.

ببین داداش فیلم برای هر چیزی گفتم یک توضیح نه چندان قانع کننده مطرح میکنه ولی شما با خودت حساب کن سه تا رول اصلی تو یک مدت گم و گور میشند | یکی تریسا، یکی دختره دستیاره و یکی هم اون پسره ! ولی هیچکسی دنبالشون نیست و کلا انگاری نه انگار همچین کسایی ی اوت شدند ! و یا پسر چینیه و همکارش کلا باگ بودند انگاری !

میگم خیلی مسائل رو سریال باید سریع تر میبرد جلو و اتفاقات اخر فصل حداقل باید تو قسمت های ششم و هفتم رخ میداد.

پ.ن : حقیقتا بعید میدونم فوردی که ما دیدیم کشته شد روبات بوده باشه چون حالا بعد از این اتفاقات تیم تجسس و تحقیق مسلما جسد ها رو کالبد شکافی میکنند و اونجا مشخص میشه فورد روبات نبوده وبیشتر پاش گیر هست نه اینکه بخواد جنگ رو علنی کنه ! البته اینکه سریال بخش های تجسس رو سر سری رد کنه خیلی زیاد هست چون تو همین فصل اول خیلی چیزا رو همینطوری رد کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر