سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
شاید بپرسین واسه چی سناریو میو نوشته شده؟
واسه اینکه جلب توجه کنه و وقتی QA درگیر اینان بتونن اونهمه رباتو از سردخونه فراری بدن.

این عکسی که هست مال قسمت 6 بود. یکم دقت کنین میبینین همه چی نقشه خود فورد بوده.
من نظرم اینه که فورد واسش مهم نیست که رباتا به خودآگاهی برسن یا نه، واسش مهمه که هنوزم بتونه تو پارک بمونه. حالا چه راهی بهتر از "شورش ربات" های اسکریپت شده؟
یعنی رباتی که تو قسمت 7 داشت ساخته میشد فورد بود، فورد از رباتش استفاده میکنه و دلورس و بقیه Host ها رو اسکریپت میکنه و Samatarian Good Will شون رو ورمیداره، اونام خیلی راحت میان فورد و بقیه رو میکشن.
حالا چرا باید اینکارو کنه؟ چون اگه هیئت مدیره به طرز فجیعی به قتل برسن و فقط فورد جون سالم به در ببره خب خیلی تابلو میشه که کار فورد بوده و هست
اما چیزی که معلوم نیست آینده پارکه و اینکه چی میشه چون مطمئنن پارکو تعطیل باید بکنن

c9SHoKX.png

Forgotten

Legend of Death
کاربر سایت
Sep 20, 2012
164
این ترک Trompe L'Oeil خیلی فضاییه:x واقعا بشینید تک تک ترکارو گوش بدید....مرسی رامین:((
این ترک تو قسمت 7 پخش شده و معنیش اینه
is an art technique that uses realistic imagery to create the optical illusion that the depicted objects exist in three dimensions
..........................................................
چی چی فورد فصل دوم نباشه...وزن کل سریال به همین مرد خلاصه میشه اگه نباشه کی می خواد گند کسایی مث میو رو پاک کنه....قطعا اگه این بشر نبود تو قسمت 3 دراپ کرده بودم از بث که میو رو اعضاب بود:|

پ.ن: احتمالا فورد، ویلیام رو زنده نگه داره، چون بیشترین سهم پارک مال اونه و بقیه رو بکشه...اینجوری هم خواسته ی ویلیام برآورده میشه و هم پارک هنوز سرجاش می مونه و هم خواسته آرنولد برآورده میشه8-|

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: arash1996

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
مرد حسابی به اون مرگ کامل و حماسی میگی مسخره؟ :D
انصافا من واقعا ایناییو که میگن اون کلونه فورد بوده که مرده و درک نمیکنم! الان فورد دقیقا به خواستش رسید. دقیقا همون چیزیو که میخواست و بدست اورد و تو سن پیری دقیقا اخرین شاهکارشو ارائه کرد که با مرگش شروع میشه :D کار فورد بهترین و ظریف ترین کار ممکن بود.
من خودم از اونایی بودم که میگفتم فورد بمیره امکان نداره سیزن 2 و شروع کنم :D فورد نصف سریال بود برام. ولی الان میبینم فورد رو در بهترین حالت ممکن تمومش کردن. هرچند قطعا در سیزن دو خواهد بود. شاید مثل یک صدا برای ضمیر خود اگاهی بعضیا ولی بازم از مرگش راضیم :D
سلام عارف. این طرفا؟ :D
ناروتو رو دیدی؟ خیلی از مرگ شخصیت ها حماسی و بعضاً تراژیکه ولی وقتی به گذشته نگاه میکنی، میبینی که این پایان باشکوه با خیلی چیزها جور در نمیاد. البته من اون حرف رو زدم ولی وقتی دوباره قسمت 10 رو دیدم، در مورد قاطعیت نظرم خیلی شک کردم.
فورد هزار دفعه نشون داده که ده قدم جلوتر از بقیه ست. کارگردان هم سعی کرد مرگش رو یک صانحه جلوه بده اما مطمئنم میدونست که قرار همچین چیزی سرش بیاد. اینقدر سهل انگاری باشه میخوره تو ذوق آدم. شما یکبار دیگه سیزن رو از اول ببین. الان داغی. :D
فورد از همچین دژاوویی برای دلورس هدف داشته ولی هدفش چیه خدا داند.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
دقیقاً منم فکر میکنم اوج سریال همون لحظه مرگ فورد بود و اگه اون خودش نبوده باشه، حس خوبی نسبت به ادامه سریال ندارم. :D

به نظر من خود فورد نبود. چون زمانی که اون زنه رفت تو زیر زمین فورد، اونجا یه دستگاهی وجود داشت که یه آدم توش درست میشد و در حال کار بود. من اول فکر کردم میخوان سر زنه رو زیر آب کنن یه ربات بجاش بیارن اما در نهایت اینجوری نشد. در نتیجه فکر میکنم داشته از رو خودش یه کپی تهیه میکرده!:D

+++

ضمن اینکه به نظر من با این بخش سامورایی ها که نشون دادن، همینطور ته دنیا و دریا که دکور بود همش، کاملا مشخص شد که این پارک محیط طبیعی نیست. یعنی صد در صدش رو ساختن. و یه بخشش غرب وحشیه. در نتیجه این قضیه که پارک تو فضا هست نه زمین هم بیشتر محتمل میشه.

پ.ن: من بزرگ ترین اشتباهی که کردم خوندن فن تئوری ها بود که تقریبا همه چیز داستان توش لو رفت. سعی کردم اینجا هم بگم شما هم زهر مارتون بشه(:D) اما در نهایت اینکه تک تک اتفاقات همونجوری رخ دادن ضد حال بود. ایکاش کلا هیچی نمیخوندم!

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
عجب اپیزودی بینظیری بود چه آهنگسازی چه پایانی.
من فکر کردم فورد واقعا مرد شوکه شدم جالب بود برام ولی بی تفاوتیش به حرکت دلورس غیرمنطقی بود اگه خودش یا روباتش کشته شده به هر حال فورد رو سیزن بعد میبینیم ولی نه زیاد یه جورایی نقش مخفیانه تری میگیره بنظرم جذابترم میشه.

من شانس آوردم زیاد دنبال تئوری و این داستانا نرفتم :D ولی با اینکه تئوری ویلیان رو اتفاقی اینجا دیدم نقشش تو کمپانی و نوع نشون دادن دو خط داستانیش شاهکار بود جذابیتش اصلا برام کم نشد.خط داستانی میو هم خیلی هیجانی و جالب بود چه اکشن خوبی داشت حرکت آخرشم علامت سوال بزرگی درست کرد تو سیزن بعد جالب میشه.

در آخر دیالوگ فورد در مورد نکته جالب تابلو میکل آنژ و شاهکار نظریه نقش ذهن و ربطش به داستان کلی سریال و شخصیت ها و زندگی واقعی خود ما و اعتقاد خودم هم به این موضوع و ترکیبش با آهنگسازی فوق العاده , بینظیرترین سکانس سیزن و یکی از بهترین های که تو عمرم رو دیدم واسم ساخت.

به طرز عجیبی منتظر سیزن دو باید بمونیم.این سریال با همین روند قوی ادامه بده تا چند سال دیگه بهترین میشه.امتیاز 9.9 این اپیزود اونم سیزن یک یعنی حالا حالا ها با مغز ما این سریال کار داره و شاهکارترم میشه:D

• Like
Reactions: aliahmadi2

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
به نظر من خود فورد نبود. چون زمانی که اون زنه رفت تو زیر زمین فورد، اونجا یه دستگاهی وجود داشت که یه آدم توش درست میشد و در حال کار بود. من اول فکر کردم میخوان سر زنه رو زیر آب کنن یه ربات بجاش بیارن اما در نهایت اینجوری نشد. در نتیجه فکر میکنم داشته از رو خودش یه کپی تهیه میکرده!:D

+++

ضمن اینکه به نظر من با این بخش سامورایی ها که نشون دادن، همینطور ته دنیا و دریا که دکور بود همش، کاملا مشخص شد که این پارک محیط طبیعی نیست. یعنی صد در صدش رو ساختن. و یه بخشش غرب وحشیه. در نتیجه این قضیه که پارک تو فضا هست نه زمین هم بیشتر محتمل میشه.

پ.ن: من بزرگ ترین اشتباهی که کردم خوندن فن تئوری ها بود که تقریبا همه چیز داستان توش لو رفت. سعی کردم اینجا هم بگم شما هم زهر مارتون بشه(:D) اما در نهایت اینکه تک تک اتفاقات همونجوری رخ دادن ضد حال بود. ایکاش کلا هیچی نمیخوندم!

ماکان چطوری این فن تئوری ها اینقدر نزدیک به اتفاق اصلی بود؟ گات رو که میبینی. اکثر تئوری فنها پرت و پلاست ولی اینجا 95% توسط این تئوری ها پیش بینی میکنه ماجرا رو. قضیه چیه؟ اسکریپت لو رفته یا ... ؟

• Like
Reactions: amir72

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
ماکان چطوری این فن تئوری ها اینقدر نزدیک به اتفاق اصلی بود؟ گات رو که میبینی. اکثر تئوری فنها پرت و پلاست ولی اینجا 95% توسط این تئوری ها پیش بینی میکنه ماجرا رو. قضیه چیه؟ اسکریپت لو رفته یا ... ؟
البته گات پرت و پلا نبودا :D دو فصله که داره اتفاقات توسط یه نفر که تو تیم ساخت هست لو میره دقیقا :D فصل 6 کاملا لو رفت، فصل 7 هم کاملا لو رفته :D

وست ورد هم احتمالا همینه و یارو یه کارایی تو HBO هست :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان

خوب یه مساله ای هست، اون هم اینه که Westworld یه فیلم به همین نام هم داره که 1973 امده و از این سریال منبع اصلی الهامش همونه. یه سری اتفاقات هم مشترکه. مثلا این تئوری که ویلیام همون اد هریس هست منتها تو یه تایم لاین دیگه رو از خود فیلم استخراج کرده بودن. یا مثلا تو فیلم پارک سه تا تم داره، یکی همین Westworld که غرب وحشی هست، یکی قرون وسطا و یکی هم زمان رومی ها. اینجا هم دقیقا پارک چندتا تم داره که یکی دیگه رو همین قسمت 10 نشون دادن. منتها مثلا این شده سامورایی.

ولی از طرف دیگه خیلی هم بعیده یه نفر بیاد مو به مو همه جزییات سریال رو حدس بزنه! چون خیلی چیزها اصلا قابل حدس زدن نیست و تریک خود نویسندس. شاید به یه نحوی از داستان سر در میارن و همون رو به اسم تئوری میزارن رو نت. اما در این مورد انقدر همه حدس ها و تئوری ها درست بود که به نظر میرسه واقعا یارو سناریو را تا آخر خونده!:D

S@eEd

کاربر سایت
May 1, 2008
245
بدون شک این یکی از پیچیده ترین سریال ها(فیلم) یی بود که تو عمرم دیدم !‌ دوستان چند تا سوال داشتم یکی جواب بده

۱- فکر میکنین که هدف داستان سریال چیه؟؟ اینکه میبزبان ها به خود اگاهی برسن و بعد برن به دنیای خارج؟؟ اگه اینجوره الان میو دلوروس و ویلیام این خود اگاهی رو دارن . میتونن بقیه ی میزبان ها رو هم اگاه کنن ؟؟

۲- اگه دلوروس به خود اگاهی رسید چه دلیلی داشت فورد رو بکشه؟؟‌ چه دلیلی پشت این کاره اگه کینه جویی باشه که اول باید ویلیام رو میکشت؟؟

۳- میزبان ها رو کی ازاد کرد که به دهکده و مهمونی حمله کنن؟؟ خودم میگم که کار فورد باشه .

۴- به نظرتون فورد هدفش فقط موندن پارکه؟؟‌بعید میدونم !‌ چیزی که من برداشت کردم این بود که فورد هم با ارنولد تقریبا هم نظر بود که میزبان ها رو ازاد کنن به دنیای بیرون ولی میخواست که اول به این اگاهی برسن !‌بعید میدونم فورد هدفش یه چیزی مثله موندن تو پارک باشه به نظرم هدفش بالاتره اینه و میخواد مثله ارنولد میزبان ها رو ازاد کنه

یکی که خوب سریال رو دیده توضیح بده که بدجور گیچ شدم :D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
سلام عارف. این طرفا؟ :D
ناروتو رو دیدی؟ خیلی از مرگ شخصیت ها حماسی و بعضاً تراژیکه ولی وقتی به گذشته نگاه میکنی، میبینی که این پایان باشکوه با خیلی چیزها جور در نمیاد. البته من اون حرف رو زدم ولی وقتی دوباره قسمت 10 رو دیدم، در مورد قاطعیت نظرم خیلی شک کردم.
فورد هزار دفعه نشون داده که ده قدم جلوتر از بقیه ست. کارگردان هم سعی کرد مرگش رو یک صانحه جلوه بده اما مطمئنم میدونست که قرار همچین چیزی سرش بیاد. اینقدر سهل انگاری باشه میخوره تو ذوق آدم. شما یکبار دیگه سیزن رو از اول ببین. الان داغی. :D
فورد از همچین دژاوویی برای دلورس هدف داشته ولی هدفش چیه خدا داند.
قربانت خوبم :D تو چطوری؟
من هر جور فکر میکنم تو کتم نمیره قضیه فورد جعلی باشه! شاید دوباره ببینم نظرم عوض شه ولی واقعا بنظرم الان در یک سطح بی نظیری قرار داره داستانش. دلیل نداره خرابش کنن :D

البته گات پرت و پلا نبودا :D دو فصله که داره اتفاقات توسط یه نفر که تو تیم ساخت هست لو میره دقیقا :D فصل 6 کاملا لو رفت، فصل 7 هم کاملا لو رفته :D

وست ورد هم احتمالا همینه و یارو یه کارایی تو HBO هست :D
مشکل اینجاست طرفی که گات رو لو میده میگه اینا اسپویلرن :/ ولی این بشر این طرفی میگه تیورین و به اسم تیوری اسپویل به خوردمون میده :/ خیلی شغل کثیفیه :D

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
فورد باید باشه که برو بکس هاست هارو توی لوپ هاشون قرار بده و همچنین لوپ هاشون رو زجر آور تر و هولناک تر و تخریب کننده تر کنه که هاست ها زودتر به خود آگاهی برسن .
فورد مثل یه معلم عالی ولی بسیار مستبد میمونه (مثل فلچر Whiplash ) که دانش آموزششو به هر روشی شده صیقل میده و یه جواهر ناب میسازه ازش.
بر خلاف آرنولد که خیلی احساسی تر و سطحی تر با قضیه برخورد کرد ، فورد میخواست هاست ها به طور کامل و درست به خودآگاهی برسن .
الان فک کنم فقط دلورس به خودآگاهی رسیده که ایشون قدیمی ترین هاست هست (از اونایی که هنوز استفاده میشن ) پس راه درازیو پیش رو دارن برای انقلاب ! فورد فقط یکی از قدم های اولو فعلا برداشت ـه (از بین بردن هیوت مدیره چون میخواستن برکنارش کنن و آپدیت Reveries رو بردارن) .
پیس میشه گفت فورد میتونه هنوز زنده باشه ، چون بعید میدنم برنارد و دلورس به تنهایی بتونن ربات هارو توی لوپ هاشون نگه دارن و آمادشون کنن واسه Maze و پیدا کردن خود آگاهیشون .

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
من كه بنظرم تا اخرين لحظه نقشه ى فورد بوده:D اسلحه رو فورد داد به دلوروس. اونجايى كه گفت فعلا شما به خوداگاهى نرسيدين و فعلا بايد رنج بكشين و از پارك خارج نميتونين بشين، بنابراين برگشت ميو هم جزء نقشه بود:D، من يك لحظه تعجب كردم ميو داشت خارج ميشد.به چه خوداگاهى اى رسيده بود وقتى تا موقعى كه برنارد رو ديد جزء برنامه از پيش تعيين شده جلو ميرفت؟! از طرفى منتظر بودم چشم بادوميه احمقه كه كمك ميو ميكرد مشخص بشه هدفش چى بود، اين قسمت درسته منطقى بود خط داستانى ميو اما اون چشم بادوميه چرا اينقدر احمقانه كمك ميكرد وقتى ربات نيست، برام هنوز غيرقابل دركه! يك چيز ديگه سيستم دوربين هاشون اين چند وقت مختل بوده؟ كلا انگار سيستم نظارت و امنيتشون خيلى پايينه! براى يه همچون پاركى با اينهمه تجهيزات دور از ذهنه.

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
آخر قسمت پایانی که ویلیام تیر خورد چرا فقط خون ازش زد بیرون و بعدش هم صحنه ی دلورس رو سریال نشون داد و وقتی دوباره برگشت رو ویلیام ، ایستاده بود داشت می خندید ؟ انگار دردی احساس نمی کرد !

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
آخر قسمت پایانی که ویلیام تیر خورد چرا فقط خون ازش زد بیرون و بعدش هم صحنه ی دلورس رو سریال نشون داد و وقتی دوباره برگشت رو ویلیام ، ایستاده بود داشت می خندید ؟ انگار دردی احساس نمی کرد !
تیر به دستش خورد و داشت میخندید چون خوشحال بود که Host ها به خودآگاهی رسیدن و تونستن علیه Guest ها بجنگن.
غافل از اینکه همش نقشه فورده :))

ولی مسلما اگه کسیم به خودآگاهی رسیده باشه اون دلورس هست نه Host های سردخونه. اما سوال اینه که اگه برای خودآگاهی نیاز به کشتن با میل خودش داره، خب برای کشتن با میل خودشم نیاز به خودآگاهی داره و تناقص به وجود میاد. :|
من هنوزم میگم که فورد یه جایی زندست و اصلا به خودآگاهی و این مزخرفات اهمیت نمیده و تنها هدفش اینه که Director پارک بمونه و کسی مزاحمش نشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر