سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
به معنای واقعی عالی...خیلی بعید میدونم هاپیکنز رو به این زودی ها بیخیالش بشن. اون میزبانی که داشت ساخته میشد موقع مرگ ترسا همین ربات فورد بود بنظرم و فورد همه رو وارد داستان و روایت جدیدش کرد.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
تعوری ها اکثرا درست از اب درومدن ولی با این حال کلی قضایای جدیدی باز مشخص شد. فصل دوم 2018 میخواد بیاد! یکم دیر نیست:-/

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
چنتا سوال تو سریال بود که امیدوار بودم تو این قسمت جواب بده ولی رفت سیزن بعد :D
اول اینکه چه بلایی سر السی اومد ؟ نیازی به کشتش نبود شخصیت جالبی هم بود امیدوارم از سریال حذف نشه
دوم اینکه اون رباتی که داشت ساخته میشد تو آزمایشگاه فورد چی شد ؟ یه احتمال زیاد هست که اون فوردی که کشته شد ربات بوده و چون میخواستن از کار برکنارش کنن این سناریو رو درست کرد که آشوب به پا کنه
سوم اینکه اون نگهبان اصلیه که رفت دنبال السی ( اسمشو یادم نیست) برخورد به چنتا ربات بدوی که از دستورات تبعیت نمیکردن و گرفتنش اونم معلوم نشد چی شد و اینکه چرا اون رباتا پیروی نمیکردن
این قسمتم که چنتا سوال ایجاد کرد اون شمشیرزنا مال یه دنیای دیگه بودن که اگه دقت کنین لوگو هم فرق داشت و اینکه تو فیلم اصلی هم ۳ تا دنیا داشتیم و آخرین سوال اینکه دلوریس با اختیار خودش فورد رو کشت یا اینم مثه میو از قبل برنامه ریزی شده بود و اختیارش توهم بوده
خلاصه فصل عالی بود :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
به نظر من تک تک اتفاقاتی رو که مشاهده میکنیم جزو داستان فورد هستش و دلورس فورد واقعی رو نکشت بلکه ربات بود. در واقع فورد تمام حرف هایی که توسط ربات ها زده میشه و شنیده و مشاهده میشه رو تحت کنترل داره و بعیده که شورش ربات ها خلاف دستور فورد باشه. اگر دقت کنید بعد از صحبت ویلیام (زمان حال) با دلورس وقتی فورد وارد صحنه میشه حرف هایی که دلورس به ویلیام گفته رو دقیق بازگو میکنه. مفهوم هزارتو (خودشناسی) هم بسیار زیبا و تاثیر گذار بود. قسمت میو رو هم اگر دقت کرده باشین چون به خود آگاهی نرسیده بود نتونست پارک رو ترک کنه هر چند تا آخر نقشه خودش پیش رفت.

این برداشتی بود بود که من از قسمت آخر داشتم و مشاهده سریال رو به همه پیشنهاد میکنم.

امتیاز من به فصل اول 9.5/10

اتفاقا برداشت من برعکش بود. میو بهش دستور داده شده بود که فرار کنه. اخر تونست از دستوری که بهش داده بودن سر پیچی کنه و به خود اگاهی خودش رسید و رفت دنبال دخترش

قسمت اخر فوق العاده و محشر بود. فورد یک تنه رفت جزو ماندگار ترین کاراکتر های تاریخ برام :)
تنها سوالایی هم که پاسخ نداد سریال، یکی مفقود شدن رییس تیم امنیتی تو قسمت نهم بود و سوال دیگه سامورای ورد بود :D اگه دقت کنین تو برگه ادرسدختر میو نوشته بود پارک1... قسعا پارک های دیگه هستن که یکیشون وستورده و یکیشون سامورای ورد :D

• Like
Reactions: arshia78

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
سناریویِ فورد فقط برای قتل عام کردن هیئت مدیره بود. معلوم هم نیست قبل این قتل عام چه چیزی به شارلوت گفت که در طول سخنرانی بغض کرده بود. فورد اینقدر کاراکتر زرنگ و حواس جمعی نشون داده که خیلی مسخره میشه اینطوری از داستان خارج بشه.

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
توو داستان میو مقدر شده بود که پارک رو ترک کنه اما فورد می خواست که میزبان ها خودشون تصمیم گیرنده باشن و میو بر خلاف داستانش عمل کرد و تصمیم گرفت که بره دنبال دخترش
اون قضیه سامورایی ها هم که تأیید کرد که فقط یک پارک نیست اونجا که از این قضیه احتمالآً توو فصل های بعد استفاده میشه
در کل یه تجربه فوق العاده بود برای من این سریال بالاتز از اون همه سریالی عالی که دیدم چون صرفاً نمیخواست یه داستان روایت کنه بلکه واقعاً حرف داشت برا گفتن درباره دنیای خودمون حتی بیرون و وجودیت انسان و انتخابش بین خوب یا بد بودن و منی که خیلی آدم تأثیر پذیزی نیستم رو خیلی درگیر کرد و به فکر فرو برد درباره خودم و انسان بودنم البته در کل هم علاقه شدیدی دارم به فیلم ها و بازیایی که بعد معنوی انسان تشریح می کنه و همه این ها هم جدا از این بود که همه چی از نظر فنی درجه یک و نو بود که باعث شد اگه نگیم بهترین سریال به سلیقه من یکی از بهترینها بود

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
به نظر من هم فورد موندگاره ، چون اونجا که برنارد میخواست بکشش تو قسمت 9 دیدی که با فرمان صوتی نفر خنثی شد . این بشر همیشه یه راه در رو داره...
واقعا سریال خیلی خوبی بود...
10/10

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
عجب پایانی داشت این سیزن! فوق العاده بود!!!
بزرگترین مشکل سریال مِیو بود که اون هم تبدیل شد به یکی از بهترین بخش های سریال و خوشبختانه دلایل خیلی خوبی پشت ماجرا بود.
من دوست دارم اون کسی که مُرد واقعاً خود فورد بوده باشه و به نظرم پایان خیلی خوبی برای این کاراکتر میشه. یعنی بعضی از روبات ها مثل دلورس و برنارد (و شاید مِیو) به خودآگاهی واقعی رسیدن و فورد هم بعد از 30،40 سال زندگی با روبات ها به دست مخلوقات خودش کشته شد. ولی خب از اون طرف وقتی یاد اون روباتی که توی قسمت 7 در حال ساخت بود می افتم، بعید هم نیست اون فورد قلابی بوده باشه.
یکی از جالب ترین بخش ها هم طراحی مغز توی نقاشی آفرینش آدم میکل آنژ بود که مغز من رو ترکوند!!! عجب نکته ای داشته و خبر نداشتم! :D
-------------------
تنها نکته منفی در مورد Westworld این بود که فضای اینترنت گند زد بهش. اون از Game of Thrones که هر فصل نصفش لو میره، این هم Westworld که هنوز دو تا اپیزود نگذشته بود که خفن ترین نکات داستانی لو رفت. حالا یا اونی که اینا رو لو داد IQـش بالای 200 بود، یا به داستان دسترسی داشته. ولی هرچی که بود توی همه فروم ها در موردش بحث شد و همه هم یه جوری در مورد نکات صحبت میکردن که انگار خودشون اینا رو کشف کردن! :D برای سیزن بعدی باید کمتر توی فروم ها و سایت های مرتبط با سریال بگردم، چون بعید نیست باز توی تحلیل های اپیزود اول سیزن دوم چیزهایی گفته بشه که نصف لذت سریال رو از بین ببره.

Mamal17

کاربر سایت
Sep 17, 2012
361
اقا کسی یه یعد تیتراژ پایانی دقت کرد؟ :D من معمولا دنبال صحنه ی اضافی از فیلم نمیگردم ولی این دفعه گفتم حالا که سیزن تموم شد بزار آهنگ پایانیشو ببینم که یهو دیدم هنوز فیلم ادامه داره. که البته چیز خاصی نبود.
۱۰/۱۰

• Like
Reactions: arash1996

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,721
فکر نیکنم به صورت کامل خود آگاه شده باشدن چون تا جایی که مشخص شد همش برنامه فورد بوده برای خلاص شدن از شر دلوس .
کارهای میو هم همش برنامه بوده حتی برگشتش به وست ورلد با توجه به اینکه فورد گفت تا وقتی که کاملا خود آگاه نشده باشین نمیگذارم از وست ورلد خارج بشن . و نکته جالبی که سایت تک اینسایدر بهش اشاره کرده این بود که میو کیف رو تو قطار جاگذاشت شاید چون تو برنامش بوده که اطلاعات رو بفرسته
نکته جالبه دیکه ایکه وست ورلد دوتا سایت داره البته الان هاستش خیلی عصبی هست :D و با هاش صحبت کنید منتقلتون میکنه به سایت دومی الته بستگی به انتخابتون داره و تو اون سایت مخصوص دلوس هست
Westworld: A Delos Destination

Westworld: A Delos Destination

تواین سایت مکالمه ها رو با توضیح گذاشته
DiscoverWestworld.com: What to Do with the Aeden Chat [PHOTOS]

درمورد هینتهای سایت دوم هست
‘Westworld’ Finale: DelosIncorporated.com Hints [PHOTOS]

هیچ وقت تو عمرم فکرنمیکردم یه فیلم بتونه انقدر ذهنم رو درگیر کنه تک تک مثالهای فورد میتونه ساعتها در موردش بحث بشه مثل نحوه از بین رفتن ناتدر تالها که فرضیهای زیادی در موردش وجود داره که فورد به فرضیه نسل کشی توسط انسان بهش اشاره میکنه دلیلی هم که میارن اینه که درسته نادرتالها عضلاتی قویتر داشتند اما هوشمندی پایینتری نسبت به انسان داشتن و این دلیل فایق |آمدن انسان شد . و این سوالها رو به وجود میاره که آیا روزی میرسه که نسلی هوشمنتر وقدرتمندر برما هموساپینس ها ( نام علمی انسان خردمند) فایق بشه اون نسل میتونه ساخته دست خودمون باشه ؟ آیا روزی می رسه که رباتها خواهان حقوقی برابر با انسانها باشن ؟

آخرین ویرایش:

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,980
نام
Mohammad
تو این چند قسمت آخر نظرم کاملا برگشت واقعا شاهکاره.
قسمت 10 با آهنگ های بی نظیرش قسمت فوق العاده ای بود.
.........
بعد تیتراژ پایانی دقت کردین وقتی دختره دست خودشو قطع کرد دستش از پوست و گوشت و استخون بود؟(منظورم اینه ربات نبود مثل اینکه)
درسته یا توهم زدم؟:D

• Like
Reactions: yasu

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
سناریویِ فورد فقط برای قتل عام کردن هیئت مدیره بود. معلوم هم نیست قبل این قتل عام چه چیزی به شارلوت گفت که در طول سخنرانی بغض کرده بود. فورد اینقدر کاراکتر زرنگ و حواس جمعی نشون داده که خیلی مسخره میشه اینطوری از داستان خارج بشه.
مرد حسابی به اون مرگ کامل و حماسی میگی مسخره؟ :D
انصافا من واقعا ایناییو که میگن اون کلونه فورد بوده که مرده و درک نمیکنم! الان فورد دقیقا به خواستش رسید. دقیقا همون چیزیو که میخواست و بدست اورد و تو سن پیری دقیقا اخرین شاهکارشو ارائه کرد که با مرگش شروع میشه :D کار فورد بهترین و ظریف ترین کار ممکن بود.
من خودم از اونایی بودم که میگفتم فورد بمیره امکان نداره سیزن 2 و شروع کنم :D فورد نصف سریال بود برام. ولی الان میبینم فورد رو در بهترین حالت ممکن تمومش کردن. هرچند قطعا در سیزن دو خواهد بود. شاید مثل یک صدا برای ضمیر خود اگاهی بعضیا ولی بازم از مرگش راضیم :D
تنها نکته منفی در مورد Westworld این بود که فضای اینترنت گند زد بهش. اون از Game of Thrones که هر فصل نصفش لو میره، این هم Westworld که هنوز دو تا اپیزود نگذشته بود که خفن ترین نکات داستانی لو رفت. حالا یا اونی که اینا رو لو داد IQـش بالای 200 بود، یا به داستان دسترسی داشته. ولی هرچی که بود توی همه فروم ها در موردش بحث شد و همه هم یه جوری در مورد نکات صحبت میکردن که انگار خودشون اینا رو کشف کردن! :D برای سیزن بعدی باید کمتر توی فروم ها و سایت های مرتبط با سریال بگردم، چون بعید نیست باز توی تحلیل های اپیزود اول سیزن دوم چیزهایی گفته بشه که نصف لذت سریال رو از بین ببره.
شدیدا اعصابم خورده از اینا! همیشه هم سر گات این حرفو میزنم ولی دیگه دلم نمیاد نرم بخونم تئوری هاو :D
ولی چیزی که این دفعه بهم ثابت شد بعضی از تئوری بده ها صد در صد از داستان اطلاع دارن! مثلا طرف چشم ماورایی هم داشته باشه بازم نمیتونه از قسمت 7 بفهمه جایی که برنارد (در اصل ارنولد) با دلوریس حرف میزنه اتاق مخفی خونه فورد نیست بلکه احتمالا زیر زمین اون کلیسا سفید و مرموزه :|
صد در صد در اینده دیگه تئوری هاو نمیخونم :D و نخونین دوستان :D نصیحت من بهتون :D

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
در مورد میو
ما نمیدونیم که توی کدش چی نوشته. وقتی برنارد کدشو میخونه با تعجب میگه که اینجا نوشته وقتی میرسی ... و میو نذاشت ادامه بده و ازش گرفت و تبلتو شکوند :|
این سناریو هم طبیعتا فورد گذاشته بود رو میو دیگه؟
بعد میو چی شد آخرش؟ وقتی چراغا خاموش شد

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
مرد حسابی به اون مرگ کامل و حماسی میگی مسخره؟ :D
انصافا من واقعا ایناییو که میگن اون کلونه فورد بوده که مرده و درک نمیکنم! الان فورد دقیقا به خواستش رسید. دقیقا همون چیزیو که میخواست و بدست اورد و تو سن پیری دقیقا اخرین شاهکارشو ارائه کرد که با مرگش شروع میشه :D کار فورد بهترین و ظریف ترین کار ممکن بود.
من خودم از اونایی بودم که میگفتم فورد بمیره امکان نداره سیزن 2 و شروع کنم :D فورد نصف سریال بود برام. ولی الان میبینم فورد رو در بهترین حالت ممکن تمومش کردن. هرچند قطعا در سیزن دو خواهد بود. شاید مثل یک صدا برای ضمیر خود اگاهی بعضیا ولی بازم از مرگش راضیم :D
دقیقاً منم فکر میکنم اوج سریال همون لحظه مرگ فورد بود و اگه اون خودش نبوده باشه، حس خوبی نسبت به ادامه سریال ندارم. :D
ما توی این سیزن هوش و سیاست فورد رو در انواع و اقسام شکل ها دیدیم و به نظرم همین پایان میتونه خیلی زیبا باشه. یعنی فورد هر کاری دلش خواست با بقیه کرد و بازیشون داد و میتونست این کار رو خیلی بیشتر هم ادامه بده، ولی در نهایت با قدیمی ترین روباتش و همین طور دستیارش که بر اساس همکار قدیمیش طراحی شده گفتگو کرد و به دست مخلوق خودش کشته شد، اون هم با یه جور مرگ داوطلبانه.
فقط می مونه همون روباتی که در دست طراحی بود و بعیده اون یه چیز الکی بوده باشه. ولی حتی اگه فورد روباتیک هم بوده باشه، من ترجیح میدم فورد واقعی مرده باشه و روباتش زنده مونده باشه!

در مورد میو
ما نمیدونیم که توی کدش چی نوشته. وقتی برنارد کدشو میخونه با تعجب میگه که اینجا نوشته وقتی میرسی ... و میو نذاشت ادامه بده و ازش گرفت و تبلتو شکوند :|
این سناریو هم طبیعتا فورد گذاشته بود رو میو دیگه؟
بعد میو چی شد آخرش؟ وقتی چراغا خاموش شد
اون تیکه شکستن تبلت فکر نکنم جزو سناریو بوده باشه. :D درسته که اینا بر اساس سناریوهای از پیش نوشته شده کار میکنن، ولی دیگه تک تک جزییات هم عین سناریو نیست و فقط بخش های اصلی هست که باید مطابق اون باشه.
در مورد میو هم نامردا یه کاری کردن که بیننده نفهمه به خودآگاهی رسید یا نه! :| یعنی دقیقاً تا اون لحظه سوار شدن به قطار رو از برنارد شنیدیم و بعدش معلوم نیست توی سناریو چی بوده. ولی من فکر میکنم میو هم در کنار دلورس و برنارد به خودآگاهی رسیده. شاید اون صحنه ای که چراغ ها خاموش میشن هم برای همین بوده. یعنی تا جایی که بر اساس سناریو پیش میرفت، همه چیز جلوش روشن و واضح بود و راهی که باید میرفت رو خیلی شفاف میدید، ولی وقتی از مسیر طراحی شده خارج شد، چشمش به چیزهای جدید باز شد. مثلاً یه حالت استعاری از اینکه تازه داره دنیای واقعی رو میبینه. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر