Prey

prey-logo.jpg
Developer : Arkane Studios
Publisher : Bethesda Softworks
Director : Raphaël Colantonio
Engine : CryEngine
Genre : First Person Shooter , Action Sci-Fi
Release Date : May 5, 2017
Platforms : PS4 X1 PC

================
اطلاعات منتشر شده از بازی
================

* این نسخه دنباله ای بر بازی قبلی نیست. همینطور یک Remake هم برای نسخه اول نیست. این نسخه تصوری دوباره از IP است و با اینکه روح سری Prey در این نسخه نیز وجود دارد اما ارتباطی با نسخه قبلی و یا نسخه کنسل شده ندارد.

* شخصیت اصلی بازی Morgan Yu نام دارد و در ابتدای بازی این قابلیت وجود دارد که مرد یا زن بودن این شخصیت را مشخص کرد. سازندگان اسم Morgan را انتخاب کرده اند چون که این اسم هم برای مرد یا زن قابل استفاده است.

* شخصیت اصلی در یک ایستگاه فضایی قرار دارد و باید با موجودات فضایی برای بقا مبارزه کند.
* تایید شده است که بازی یک عنوان Horror نیست.
* بازی فقط درباره شلیک کردن به موجودات فضایی نیست و میتوان گفت بازی مخلوطی از اکشن و روایت و داستان است که لایه ی نازکی از RPG نیز در خود دارد !

* بازی اسلحه های مختلفی از جمله Shotgun ای که در تریلر معرفی بازی نیز نمایش داده شده بود را در اختیار بازیکن میگذارد . علاوه بر این Morgan قادر خواهد بود که قدرت هایی از موجودات فضایی بیاموزد و از آنها استفاده کند . همینطور در بازی میتوان از ابزار علمی موجود در ایستگاه فضایی که برای مبارزه ساخته نشده اند برای مبارزه استفاده کرد !

* سازندگان گفته اند که بازیکنان اگر از بازیهای قبلی Arkane Studios خوششان آمده است احتمالا از Prey نیز راضی خواهند بود.

* تایید شده است Chris Avellone که در ساخت بازیهای درخشانی مثل Fallout 2 , Fallout : New Vegas , Pillars of Eternity و ... حضور داشته است در ساخت این عنوان نیز مشارکت خواهد کرد.

=================
تریلر معرفی بازی [E3 2016]
=================

===================
تریلر گیم پلی [QuakeCon 2016]
===================

====================
تریلر گیم پلی [Gamescom 2016]
====================

=======================
تریلر گیم پلی [The Game Awards 2016]
=======================

Prey - 8 Minutes of Gameplay

720p 60fps || 1080p 60fps

================
تریلر گیم‌پلی #2
================

با تشکر از @sabco برای تریلر :D
تاپیک با منتشر شدن اطلاعات جدید آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
اتمسفر بازي،طراحي هنري بازي واقعاً عالي.
به شدت با تم و طراحي و اتمسفر شوتر هاي اول شخص بتزدا حال ميكنم.
اتمسفر بازي خيلي من رو به ياد ولفنشتاين انداخت با اينكه هيچ ربطي هم بهم ندارن.

• Like
Reactions: FUTURE

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
بازی 2 3 روز دیگه توی مراسم The Game Awards نمایش داره<:-P
گیم‌پلی هم هست. فک کنم یه نمایش 4-5 دیقه‌ای باشه چون خوده Geoff گفته بود توی مراسم بجز Mass Effect چنتا بازی دیگه هم نمایش طولانی دارن.

2016-11-28_214650.jpg

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
نمایش بازی در مراسم صبح امروز واقعا شوکه کننده بود برام.
اتمسفر بازی همونطور که حدس میزدم خیلی creepy و خفقان آور به نظر میرسه، شبیه DOOM 3 و F.E.A.R 1 . گیم پلی بازی به شدت عالی به نظر میرسه، یه جاهایی یاد HALF LIFE 2 مینداخت منو، نوع کاربری بعضی از سلاح ها که مثل gravity gun هم حالت دفاعی و کشتار دارن هم حالت حل مسئله و پازل. جدا این استودیوی ARKANE میتونه جا پای بزرگان این صنعت مثل VALVE بزاره. دیگه انتظار برای عرضه بازی واقعا سخت شده، شدیدا براش هیجان زده ام.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
الان تریلر رو دانلود کردم و دوباره با دقت دیدم. دقیقا همونطور که گفتم اسلحه GLOO CANNON یه سلاح فوق العادس، چیزی شبیه Gravity gun و portal gun که کارایی های متنوع داره، اینجا سه تا کاراییش رو نشون دادن، حمله به دشمنان، خاموش کردن آتش و باز کردن مسیر عبوری و همینطور پخش کردن اون روی دیوار به عنوان یه راه باریک برای دست یافتن به سطوح بالاتر یا جاهایی که دسترسی بهش موجود نیست که این میتونه هم به عنوان حل معما ازش استفاده بشه هم secret area ها و رمزها برای ارتقا و دریافت آیتم های گوناگون برای کاستومایز پلیر.
Ability های دیگه هم در نوع خودش بسیار هیجان انگیز بود مثل Mimic که قابلیت تبدیل کردن پلیر به اشیا رو داره برای hide شدن از دید دشمنا و همینطور بازم حل پازل و ورود به مناطق غیر قابل دسترس. ترکیب قدرت ها با هم در نوع خودش بسیار چالش برانگیز و جدید و یونیکه مثل ترکیب mimic و kinect blast که موقع دیدنش واقعا woooow شدم به شخصه:D.
recycle charg از دیگر آیتم هایی بود که جالب توجه بود و در آخر اینکه از المان های محیطی هم میتونین برای مبارزه یا باز کردن راه استفاده کنین.
8 دقیقع گیم پلی و اینهمه کارایی، جدا یاد Half life 2 افتادم، عجیب عالی به نظر میرسه، خودتونو آماده کنید برای بهترین شوتر این چند ساله، حاضرم شرط بندی کنم با هرکی که دلش بخواد:D.

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
ایده هاشون از Dishonored دارن اینجا هم استفاده میکنن که خوبه ولی این بازی بیشتر باید همون خطی درست کنن با همین ویژگی های جذاب و گرافیک Real باید گان پلی قوی داشته باشه به داستانش کاملا اولویت داره

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
8 دقیقع گیم پلی و اینهمه کارایی، جدا یاد Half life 2 افتادم، عجیب عالی به نظر میرسه، خودتونو آماده کنید برای بهترین شوتر این چند ساله، حاضرم شرط بندی کنم با هرکی که دلش بخواد:D.
ولی من بیشتر یاد سیستم شاک و دیس آنرد افتادم.
یجور سیستم شاک هست که پوسته دیس آنرد روش کشیدن.

خیلی جالب و باحال بود و روح prey توش نسبتا حفظ شده بود
فقط اون تبدیل شدن به لیوان و ....به نظرم خیلی دیس آنردی بود و یکم میزون نبود با اون فضا

.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828

فقط اون تبدیل شدن به لیوان و ....به نظرم خیلی دیس آنردی بود و یکم میزون نبود با اون فضا

.
بیشتر منظورم از لحاظ تاثیرگذاری و متحیر کردن مخاطب بود که بعد از دیدن نمایش بازی به اندازه اون زمان ها که Half life بازی میکردم و از مکانیسم ها و نبوغ سازنده متحیر میشدم الانم شدم:D. نوید یه بازی در لول و کلاس عنوان افسانه ای و بزرگی مثل HL رو برام میده.
آره جو بازی که یه تلفیقی از چندتا بازیه، من اتمسفرش رو که میبینم یاد Doom 3 میفتم، مکانیزم هاش منو یاد dishonored و bioshock میندازه و میزان نوآوری و خلاقیت و wooow شدنش منو یاد Half life میندازه:D.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow

.
دقیقا منم همین حس رو داشتم.:D شبیه ترکیبی‌ از DH و System Shock هست. مخصوصاً رگه‌های System shock خیلی‌ واضح هستن.:D و از اون جایی‌ هم که Dishonored شبیه یه ایده برداری از Half half هست، خیلی‌ به HL هم شبیه شده.:D
همونطور هم که پیشبینی‌ می‌کردم المان‌های نقش آفرینی محدودی هم داره دقیقا مثل SS . من شخصاً کاملا از تریلر راضی‌ بودم و فکر کنم یکی‌ از خفنترین بازی‌های سال دیگه می‌شه.

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
تریلر 8 دقیقه‌ای فوق العاده بود! :D قشنگ معلومه بازی یه حالت اولد اسکول مثل System Shock 2 داره. آزادی عملشم جالب بود. مثلا استفاده از قابلیت Mimic برای مخفی کاری.
سبک Immersive Sim با قدرت تمام داره برمیگرده. امسال Deus Ex و Dishonored رو داشتیم که جفتشون، مخصوصا Dishonored، فوق العاده بودن. سال دیگه هم که Prey میاد. از اون طرف System Shock داره بازسازی میشه و نسخۀ سومش هم تایید شده با حضور Warren Spector!
What a time to be alive. :D

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
نمایش بازی خیلی جالب بود و المان های خیلی خوبی توش بود اما خیلی کم شبیه prey بود که به یاد میارم!:D
تاثیرات dishonored که توش زیاد بود!:D
لیوان و پورتال هایی هم که نشون دادن جالب بود اما دشمن های بازی یکم عجیب بودن!
فکر کنم بازی خفنی در بیاد اگر بتونن به گیم پلیش عمق خوبی بودن!

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
گیم اینفرمر یه مقاله کوچک در مورد سوالاتی که بعد از تجربه دمو بازی پیش اومده نوشته که متأسفانه ارکین هم نامردی نکرده و به هیچکدوم جواب نداده :D. اما ظاهراً داستان خیلی‌ خفن هست و وارد مقوله بعد‌های دیگه و جهان‌های موازی می‌شه. اونطوری که گفتن داستان یکی‌ از اساسی‌‌ترین بخش‌های ساخت پری هست و واقعا رو ش کار کردن. اون حس بایوشاکی کم کم حتی تو داستان هم خودش رو نشون میده. :D

این شماره مجله هم کلی‌ اطلاعات جدید و خبر و احتمالا چند تا تریلر جدید از بازی داره. اگه شد حتما باید این شماره رو بگیریم و بخونیم.:D(اگر از دوستان کسی‌ پیدا کرد هم دریغ نکنه.)
Three Of Prey’s Biggest Mysteries

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
گیم اینفرمر یه مقاله کوچک در مورد سشبیتی که بعد از تجربه دمو بازی پیش اومده نوشته که متأسفانه ارکین هم نامردی نکرده و به هیچکدوم جواب نداده :D. اما ظاهراً داستان خیلی‌ خفن هست و وارد مقوله بعد‌های دیگه و جهان‌های موازی می‌شه. اونطوری که گفتن داستان یکی‌ از اساسی‌‌ترین بخش‌های ساخت پری هست و واقعا رو ش کار کردن. اون حس بایوشاکی کم کم حتی تو داستان هم خودش رو نشون میده. :D

این شماره مجله هم کلی‌ اطلاعات جدید و خبر و احتمالا چند تا تریلر جدید از بازی داره. اگه شد حتما باید این شماره رو بگیریم و بخونیم.:D(اگر از دوستان کسی‌ پیدا کرد هم دریغ نکنه.)
بحث parallel dimension توی بایوشاک خیلی خیلی پیشرفته بود و خاصیت علمی داشت :D. البته شبیه تئوری های اثبات نشده بود بیشتر. توی بازی هایی مثل doom و half life هم بحث extra dimension مطرحه، یکم فرمشون با بایوشاک فرق میکنه، بیشتر تخیلی هستن تا علمی، مخصوصا doom.
حالا باید دید بیشتر فلسفی و علمیه مثل بایوشاک یا بیشتر به سمت تخیلی رفته مثل doom و‌half life. :D.
این بیشتر تم اش به تخیلی میخوره .
راستی گیم اینفرمر مگه دمو رو تجربه کرده؟! کوفتشون بشه، ما اینجا داریم تو حسرت تریلر میسوزیم اونا دمو رو بازی کردن، خوب کاری کرده arkane:D

آخرین ویرایش:

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,136
نام
طائل
وای از این نمایش وای از این بازی :D

عجب دیزانی،عجب نورپردازی،عجب گرافیکی :D جزو بهترین گرافیکایی که تا به حال دیدم البته نه گرافیک ریاضی ک برن گوش های شحصیت رایس رو انالیز کنن که ببین هاله داره،و بعد بگن به به عجب گرافیکی :D

من داستان‌‌ها خواهم داشت با این بازی فعلا تو شوک و شگفت زدگیم :D فکر نمیکنم اونایی که واقعاً حال کردن واقعاً به اندازه من بوده باشه،انقدر یعنی من فکر میکنم که باهاش حال کردم :D

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
وای از ایدینمایش وای از این بازی :D

عجب دیزانی،عجب نورپردازی،عجب گرافیکی :D جزو بهترین گرافیکایی که تا به حال دیدم البته نه گرافیک ریاضی ک برن گوش های شحصیت رایس رو انالیز کنن که ببین هاله داره،و بعد بگن به به عجب گرافیکی :D

من داستان‌‌ها خواهم داشت با این بازی فعلا تو شوک و شگفت زدگیم :D فکر نمیکنم اونایی که واقعاً حال کردن واقعاً به اندازه من بوده باشه،انقدر یعنی من فکر میکنم که باهاش حال کردم :D
فکر نکنم کسی توی این فروم اندازه من باهاش حال کرده باشه :D :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر