Multi Platform Rise Of The Tomb Raider

سازنده
Crystal Dynamics
تاریخ انتشار
2015
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One

lnghh1qe6pkqmsjhf7si.jpg

سازنده: Crystal Dynamix
ناشر: Microsoft Studios
تاریخ انتشار: تعطیلات 2015 میلادی

بازی Rise Of The Tomb Raider ادامه ای بر نسخه reboot بازی Tomb Raider که سال گذشته عرضه شد، خواهد بود.
این بازی در طول کنفرانس شرکت مایکروسافت با یک تریلر معرفی شد.
سری Tomb Raider را می‌توان به عنوان یکی از پر فراز و نشیب ترین بازی های ژانر اکشن‌ادونچر نام برد. اولین شماره بازی در سال 1996 منتشر شد. شخصیت اصلی بازی لارا کرافت نام داشت. شخصیتی که از روی شخصیت محبوب ایندیا جونز الهام گرفته شده بود. شماره اول بازی یک عنوان بی‌نقص در زمان خودش بود و استقبال نسبتا خوبی هم از آن شد. همین امر باعث شد تا ادامه های مختلفی برای این بازی در طول سالیان گذشته ساخته شود، اما متاسفانه هر شماره دارای نواقص مختلفی بود و هیچ وقت نتوانست تجربه نسخه اول بازی را تکرار کند تا این که در سال 2011 شرکت Crystal Dynamics نسخه Reboot شده بازی را معرفی کرد. این بار همه چیز فرق کرده بود. لارا کرافت جوان و کم تجربه به سرعت توانست در دل طرفدران ژانر اکشن ادونچر جای باز کند. داستان، گیم پلی و گرافیک بازی به صورت کلی دگر گون شده و از آن حالت خشک و کلاسیک بیرون آمده بود. با محبوبیت نسخه اول استودیو Crystal Dynamics تصمیم گرفت ساخت ادامه این عنوان را هم در دستور کار خود قرار دهد. بازی ابتدا در E3 سال 2014 برای کنسول های نسل هفتم و هشتم و PC معرفی شد. اما این تمام داستان نیست، دو ماه بعد و در طول کنفرانس Games Com شرکت مایکروسافت اعلام کرد که Rise Of Tomb Raider به صورت انحصاری برای کنسول های مایکروسافت منتشر خواهد شد. متاسفانه تا به امروز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده و فقط ما می دانیم بازی ادامه دهنده نسخه قبلی این عنوان است. بعد از آن که لارا کرافت جوان موفق شد از جزیره و وقایع شماره اول جان سالم به در ببرد، در این شماره قسمت جدیدی از ماجراجویی های او را تجربه خواهیم کرد. بر خلاف شماره اول این بار لارا کرافت به یک شخصیت پخته و با تجربه تبدیل شده‌است. به نظر می رسد این بار ماجراجویی های او از جزیره گرمسیر شماره اول به محیط های کوهستانی و برفی انتقال یافته‌است. با توجه به موفقیت شماره اول و همچنین حمایت مایکروسافت از این عنوان، به نظر می رسد باز هم شاهد Tomb Raider بی نقصی خواهیم بود.
منبع: بازی سنتر

بازی Rise Of The Tomb Raider در تعطیلات سال 2015 میلادی به صورت انحصاری برای Xbox منتشر خواهد شد.

........................

Last edited by a moderator:

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,501
دوستان من الان تو مپ جنگلیم چه جوری میتونم دوباره برم مپ برفی
یه کمپ پیدا کن، از طریق کمپ گزینه Fast Travel رو انتخاب کن، میتونی به تمام مکان هایی که تا حالا توشون بودی بری...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: guppy

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
بازی رو هم بالاخره دیروز تموم کردم :D فوق العاده عالی و بی نظیر :D نیمه اول بازی یکم بخش ادونچر میچربه و نیمه دوم یه میکس عالی از اکشن و ادونچر میشه، مراحل پایانی هم فوق العاده اپیک میشه :D داستان زیاد خوب نبود و بزرگترین پیچش و سوپرایزش هم از همون اول با دیدن قیافه یارو برای بازیکن رو میشه :D شخصیت پردازی ها هم که همون کلیشه های رایج و صد البته بزرگترین انتقادم به بازی همون کاراکتر لارا هست، خیلی الکی بهش پرداخته میشه و شبیه یه ربات هست که میخواد هدف رو پیگیری کنه و در نهایت آخر هم الکی نظرش رو عوض میکنه و ما مثلا شاهد رشد شخصیتی لارا هستیم در حالی که بی دلیل و کاملا یهویی این اتفاق میوفته! در کل لارا اون لارایی نیست که چند نسل قبل میشناختیمش و دوستش داشتیم.
ولی چقدر فضا و طراحی های مراحل آخر بازی عالی بود و چه گرافیک بی نظیر و دلنشینی داشت بازی برای چنین صحنه هایی و بشدت حماسی بودن مراحل آخر بازی :D
تمومش که کردم 75 درصد تکمیل شده بود که خب لازمه باز برگردم و خیلی چیزا رو پیدا کنم، محتویات بازی و سرگرم کننده بودنش عالی بود ولی خب طبق معمول انتظار خاصی از مراحل جانبی نداشته باشید، فیلر هستن و الکی :D نامه بر بودن و شکارچی همیناست :D
DLC ها رو هم فقط Baba Yoga رفتم که خوب بود ولی خب برای یه دی ال سی رایگان خوب بود نه اینکه پولی براش بدم چون واقعا هیچی نداشت که خارج از بحث کلی بازی باشه، بنده خدا XBO داران که باید پول میدادن برای این :D
بسته بندی بازی هم خیلی نظرم رو جلب کرد و یه حسی میداد که انگار باید اسمش رو بجای 20 Years Celebration میذاشتن «غلط کردیم ادیشن» :D خیلی ارت ورک و جعبه خوب بود و حس یه بازی لیمیتد ادیشن و کالکتورز و اینا میداد :D

خلاصه کلام بازی عالی بود بخصوص در این اب و هوای سرد و یخمکی :D شدید مناسب حال این روزا هست و توصیه میکنم دریغ نکنید از خریدنش :D
نمره هم بخوام بدم همون 8.5 کافیه :D

اهان تا یادم نرفته :D چقدر خوشحال شدم بازی Open World نیست و همون منطقه منطقه ای یا بقولی Sandbox هست :D بشدت خوشحال شدم، البته لازمه بگم همون منطقه های بازی به اندازه کافی بزرگ و پر جزییات هستن و فوق العاده لول دیزاین عالی دارن، جوری که کل نقشه بهم مرتبطه و بعضی جاها واقعا تعجب میکنید که چقدر عالی ساخته شدن بخاطر لایه لایه بودن مراحل.

بازم بانو گرافت رو سفیدمون کرد :D

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
دوستان بازی فقط همون مرحله اولش تو سوریه هست یا بازم میشه رفت؟؟
آخه تو قسمت مپ که میرم سوریه هستش ولی گزینه فست تراول نداره چون اونجا اصن کمپ نداره!!!
من چلنج سوریه رو از دست دادم.....راهی هست بتونم برم انجامش بدم؟؟یا تو 100 درصد کردن بازی به مشکل بر میخورم!؟؟

واقعا همون طراحی مرحله سوریه رو دیدم گفتم بانو باید یه سری مفصل حتما بیاد خاورمیانه:D

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
دوستان بازی فقط همون مرحله اولش تو سوریه هست یا بازم میشه رفت؟؟
آخه تو قسمت مپ که میرم سوریه هستش ولی گزینه فست تراول نداره چون اونجا اصن کمپ نداره!!!
من چلنج سوریه رو از دست دادم.....راهی هست بتونم برم انجامش بدم؟؟یا تو 100 درصد کردن بازی به مشکل بر میخورم!؟؟

واقعا همون طراحی مرحله سوریه رو دیدم گفتم بانو باید یه سری مفصل حتما بیاد خاورمیانه:D

اتفاقا اونجا کمپ داره، فکر کنم روشنش نکردی :D

واقعا نمیدونم چهطوری برگردی اونجا :-/

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
مگه میشه!؟
کمپها همیشه تو مسیر اصلی هستن و نمیشه اصن از دست داد به این راحتیها!!

نه ببین آخر بازی، اون کمپهایی که از دست دادی یا روشن نکردی توی نقشه هست ولی رنگش خاکستریه، یعنی مشخص هست که اونجا کمپه

نه اتفاقا بعضی هاشو میشه از دست داد :D

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
رو حالت 4k بازی واقعا شارپ و عالی می شه. حالت 1080p و بهترین ستینگ ، سایه های بهتری داره و جزییات عالی داره ولی اون شارپنس و وضوح 4k واقعا یه چیز دیگس. در کل خیلی راضی بودم از پرو ساپورت این بازی.

عکس مقایسه ای

حالت 1080p بهترین ستینگ

حالت 4k

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
منم امروز بازی را تموم کردم در مجموع بازی فوق العاده جذاب بود و تجربه خوبی رقم زد شماره دوم پیشرفتهای خوبی نسبت به نسخه اول داشت سیستم کرفت و اپگیرد عالی مقبره های جذاب منطقه های بزرگ و پر جزییات مبارزه و شکار حیوانات و.... ولی دو نقطه ضعف به نظرم اومد یکی داستان مخصوصا پایان بندی سرسری و شخصیت پردازی نچندان جالب لارا(البته این مورد تو دی ال سی BLOOD TIES بهتر شد وقتی به سرگذشت لارا و خانواده کرافت پی میبریم ) و مورد دوم سیستم کمبت و گان پلی خشک بازی غیر از این دو مورد هیچ ایرادی واقعا نمیشه به بازی گرفت و قطعا جزء برترین های این نسل محسوب میشه .

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
این کدی که میگن تو پک بازی هست چیه؟ چی اضافه میکنه؟
این دی ال سی baba yaga کجای بازی هست؟
کد چندتا کارت بهت میده که برای چلنج های کاربرد داره
بابا یوگا هم توی مپ اصلی میتونی پیداش کنی به صورت نماد قرمز رنگ توی نقشه هست

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
نميدونم در مورد بازی کم کم دارم شک میکنم از طرفی وقتی بازیش میکنم خیلی میچسبه از طرفی وقتی از بازی بیرون میرم دلم نماید طرفش برم و میرم سراغ بازی های دیگه در مورد جذابیت بازی دارم مردد میشم که شاید جذابیت آنچنانی نداشته باشه

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
نميدونم در مورد بازی کم کم دارم شک میکنم از طرفی وقتی بازیش میکنم خیلی میچسبه از طرفی وقتی از بازی بیرون میرم دلم نماید طرفش برم و میرم سراغ بازی های دیگه در مورد جذابیت بازی دارم مردد میشم که شاید جذابیت آنچنانی نداشته باشه
این حسو دقیقا منم دارم به بازی ولی چون فقط یبازی بصورت همزمان دارم همیشه دوباره میرم سر وقتش و کیف میکنم:D

دوستان واقعا بنظرم بازی پر محتوا هست و خیلی همه جوره تکمیله ولی بنظرم باید تو بازی سیستم کاورگیری میزاشتن

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
بنده هم بازي رو تموم كردم با كلي گشتن و غارهاي مخفي عالي بود
كلا به خاطر اين بازي ميخواستم وان بگيرم

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: James Bond

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
خوب من احساس میکنم بازیش ارزش اینقدر هزینه رو نداره دی ال سی هاش که endurance مود که باید اول آپديت چند گیگی رو انجام داد و بعد ظاهرا باید به friend هم داشته باشیم...هههblood ties که تو خونه شونه و گیم پلیش فقط پیدا کردن چیزهاس که کسل کنندس. ...lara s nightmaree هم که جالبه ولی تو همون خونه هس و بابا یوگا هم تو نقشه اون نقطه قرمز رنگ پیدا نیست واقعا احساس میکنم 175 تومنی که خریدمش زیادیشه ولی خوب از طرفی نمیخریدم تو ذهنم میموند با این تعاریف!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر