امروز Dreamcast سیزده ساله شد...

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
به نام خدا

HappyBirthdayDC.jpg

بله دوستان
امروز نهم سپتامبر 2012، بعبارتی همون 2012/09/09 میشه، به همین راحتی یک سال دیگه هم گذشت!:-o;)
یعنی باورتون میشه تا بحال 13 سال از متولد شدن این عتیقه! سپری شده باشه؟:|:d

یادمه اولین بار عکسش رو در یک مجله تخصصی کامپیوتری دیدم که در برابر PS2 نشونش میداد. مقاله رو خوندم و چون زیادی تخصصی بود نه ازش چیزی فهمیدم و نه تا حالا یادم مونده. ولی تصاویر سیاه و سفیدی که از کنسول و لوازم و همون مموری کارت معروف و افسانه ای!!! درش داشت هنوز تو ذهنمه. فقط تصور کنید یک دسته که اطلاعات بازی رو بصورت شخصی برای گیمر نشون بده اونم 13 سال پیش یعنی چی! هر چند در همه بازی ها این مساله صادق نبود.
خب چندین ماه گذشت و بلاخره طرف ما هم رسید. کلوپ نزدیک مدرسه مون جزو اولین کلوپ هایی بود که در مشهد ازش رونمایی کرد، با چند بازی جالب از جمله Crazy Taxi و Soul Calibur و Tennis و چند عنوان بازی آرکید دیگه.
ولی از بین همه بیشتر بازی سونیک ادونچر توجه منو بخودش جلب کرد؛ عنوانی که تا پیش از این فقط روی مگادرایو بصورت 2 بعدی تجربه کرده بودمش حالا 3 بعدی شده بود و کلی هم ارتقاء گرافیکی داشت. و وقتی با حسرت از قیمتش سوال میکردم و با رقم نجومی 300 هزار تومنِ! اون موقع مواجه میشدم چنان آهی میکشیدم که فقط خودم میتونستم تفسیرش کنم!
به هر صورت به هر نحوی بود تهیه ش کردم و بله.. خاطرات شکل گرفتند. این خاطرات شیرین برای من 8 یا 9 سال پیش اتفاق افتادند و هنوز زمان میخواد تا از یادم برن هرچند من این چیزارو هیچ وقت فراموش نمیکنم!
wwpt7xxhtuv5zf2kya1.jpg

gp8pd3agskn4q9w25c9a.jpg

چند سال پیش اگر یادتون باشه خبرایی از عرضه دریمکست 2 با اسم رمزی "انتقام"! (Revenge) نقل محافل گیم و گیمری شده بود که خیلیا رو امیدوار کرد من جمله خود من رو. کسی که اون موقع کلا گیم رو بوسیده بود و گذاشته بود کنار. اما دیدیم که چطور کنف شدیم ولی حداقلش برای من یکی تجدید خاطرات نوجوانی شد و خرسندمان کرد! و جرقه ای شد برای آشتی من با دنیای گیم. در آرشیو همین بازیسنتر هم مباحثش موجوده میتونید جنگ ها و دعواهارو ببینید
در کل منم مثل شما و سایر فن های خسته سگا این آرزو رو دارم که سگا دوباره به صنعت کنسول سازی برگرده و دیگه شاهد اتفقات تلخ نباشیم

wawpw.php

Sega-Dreamcast-2-1.jpg

اما اگر بخوام در مورد عناوین جذاب و زیباش حرف بزنم تکرار مکرراته، چراکه حتما دوستان جدید و قدیم حتما اطلاعات و تجربیات بیشتری ازش دارن. و صدردصد عناوین خوب دیگری هم داشته که دست بعضی از ماها نرسیده. بخاطر همین واگذار میکنم به دوستان

goyh8tpcjw1l7n3jegl4.jpg

آخرین ویرایش:

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
خدا لعنت کنه اونی که این کنسول رو پشتیبانی نکرد :((
خیلی کنسول دوست داشتنی ای بود و پر از خلاقیت

بله مهدی جان
حرف و حدیث در اینباره زیاد زده شده و دیگه حسش نیست نبش قبر کنیم
ولی نور به قبرش بباره هرچند
بی تعصب بگم خداوکیلی یه آبروریزی بود!

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
هنوزم یه بازیی هایی برا دریم کست حتی برا جنسیس هم میاد! خداوکیلی کنسول خوبی بود حالا درسته گفتیم یه سری ها پشتیبانی نکردن ولی خود سگا هم مقسر بود این همه استودیو بازی سازی داشت ولی دریغ از یک انحصاری خفن که تو کل جهان طرفدار داشته باشه بجاش میرفت 100 میلیون هزینه شنمو میکرد که تو ژاپن طرفدار داشت :| بعدش وقتی که در استانه نابودی بود بجایه عرضه شنمو 2 برا ps2 که تو ژاپن طرفدار داره خودش نجات بده برا xbox داد بیرون خب معلومه که نیست نابود میشه ولی حیف یاد خاطره سگا ....8-|[-(
میگم اقا احسان اینی که به دسته وصله چیه؟؟؟

• Like
Reactions: ehsanservat

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
هنوزم یه بازیی هایی برا دریم کست حتی برا جنسیس هم میاد! خداوکیلی کنسول خوبی بود حالا درسته گفتیم یه سری ها پشتیبانی نکردن ولی خود سگا هم مقسر بود این همه استودیو بازی سازی داشت ولی دریغ از یک انحصاری خفن که تو کل جهان طرفدار داشته باشه بجاش میرفت 100 میلیون هزینه شنمو میکرد که تو ژاپن طرفدار داشت :| بعدش وقتی که در استانه نابودی بود بجایه عرضه شنمو 2 برا ps2 که تو ژاپن طرفدار داره خودش نجات بده برا xbox داد بیرون خب معلومه که نیست نابود میشه ولی حیف یاد خاطره سگا ....8-|[-(

خب یکی بگه دیگه!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا

اون مموری کارت کنسول هست (با نام VMU) که وارد دسته میشد و به جز نگه داشتن ذخیره بازی ها، یه سری کارهای دیگه هم میکرد. روی VMU یه صفحه نمایش کوچیک بود که توی بعضی از بازی ها کاربرد داشت و یه سری چیزهای جمع و جور نشون میداد یا توی بازی ای مثل Virtua Tennis میشد مسابقه رو به جای تلویزیون از همین VMU دنبال کرد! (البته به بدبختی :D)
حتی بعضی از بازی ها مثل Sonic Adventureها امکانات مخصوصی برای VMU داشتن که یه سری مینی گیم و چیزهای جانبی وارد VMU میکردن و میتونستی اون رو از دسته دربیاری و با دکمه های خود VMU باهاش کار کنی!

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

اون مموری کارته , که یه صفحه نمایش کوچیک داشت تو بعضی بازیا کاربرد داشت مثلا تو بازی استریت فایتر , باس مببردی صحنه اصلی آخر نشون میداد
کاربر Dinosaur راهنایی کامل کردن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jhoobin

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
اگه الکترونیک ارتز از دریمکست پشتیبانی میکرد هیچوقت دریم به این روز نمیافتاد!! فکر کنین براش فیفا و مدال افتخار و برونوت و نیز فور اسپید !! چی میشد

• Like
Reactions: ehsanservat and s.1

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اگه الکترونیک ارتز از دریمکست پشتیبانی میکرد هیچوقت دریم به این روز نمیافتاد!! فکر کنین براش فیفا و مدال افتخار و برونوت و نیز فور اسپید !! چی میشد
دور از اینا سگا خودش تلاشی برایه ساخت یه بازی که هر ملیتی بپسنده نکرد و همینم کارش ساخت مدیرش اونقدر عقل نداشت که صد میلیون برا شنمو خرج نکنه خوب شد مرد و اگر نه سگا دست ماکرو می افتاد و الان نه سونیکی در کار بود و نه یاکوزا

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

نه دلیل شکست سگا دریمکست این نبود
سگا دریمکست زمانی لانچ شد که اکثرا همه داشتن نینتندو 64 و ps1 بازی میکرد و میخریدن , دریمکست سال 1998 لانچ شد در صورتی که ps2 سال 2000 لانچ شد و بقیه کنسول ها 2001 لانچ شد
یعنی وقتی ps2 لانچ شد دریمکست شکست خورده بود

این زود لانچ شدن 3 تا عیب و اشکال مهم داشت
1- همه کنسول ها درایوش dvd بود اما درمکست دیسک cd داشت
2- انقدر زود لانچ شد که زمانی که ps2 حدود 2 سال بعدش لانچ شد املاتور دریمکست ساخته شده بود و راحت بازی ها رو اجرا میکرد همون زمان روی pc
3- چون زودتر از موعد لانچ شده بود در اصل ضعیفترین سخت افزار بین کنسول ها داشت

مثلا سی پیو ها هر 4 کنسول مقایسه کنی
cpu کنسول Dreamcast حدود 200 مگاهرتز بود
cpu کنسول ps2 حدود 299 مگاهرتز بود
cpu کنسول gamecube حدود 486 مگاهرتز
cpu کنسول xbox original حدود 733 مگاهرتز

از نظر ram و gpu ضعیفترین کنسول بود + کپی خور شدن سریعش + استفاده از فناوری منسوخ دیسک cd
( طوری که شبیه سازا ps1 هنوز درست کار نمیکردن اما شبیه سازا دریمسکت راحت کار میکردن همون زمان )

خود کمپانی سگا فروش ها خوبی تو آمریکا شمالی داشت اما بیشتر بازی هاش برای بازار آسیا و ژاپن بودن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر