Multi Platform Rise Of The Tomb Raider

سازنده
Crystal Dynamics
تاریخ انتشار
2015
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One

lnghh1qe6pkqmsjhf7si.jpg

سازنده: Crystal Dynamix
ناشر: Microsoft Studios
تاریخ انتشار: تعطیلات 2015 میلادی

بازی Rise Of The Tomb Raider ادامه ای بر نسخه reboot بازی Tomb Raider که سال گذشته عرضه شد، خواهد بود.
این بازی در طول کنفرانس شرکت مایکروسافت با یک تریلر معرفی شد.
سری Tomb Raider را می‌توان به عنوان یکی از پر فراز و نشیب ترین بازی های ژانر اکشن‌ادونچر نام برد. اولین شماره بازی در سال 1996 منتشر شد. شخصیت اصلی بازی لارا کرافت نام داشت. شخصیتی که از روی شخصیت محبوب ایندیا جونز الهام گرفته شده بود. شماره اول بازی یک عنوان بی‌نقص در زمان خودش بود و استقبال نسبتا خوبی هم از آن شد. همین امر باعث شد تا ادامه های مختلفی برای این بازی در طول سالیان گذشته ساخته شود، اما متاسفانه هر شماره دارای نواقص مختلفی بود و هیچ وقت نتوانست تجربه نسخه اول بازی را تکرار کند تا این که در سال 2011 شرکت Crystal Dynamics نسخه Reboot شده بازی را معرفی کرد. این بار همه چیز فرق کرده بود. لارا کرافت جوان و کم تجربه به سرعت توانست در دل طرفدران ژانر اکشن ادونچر جای باز کند. داستان، گیم پلی و گرافیک بازی به صورت کلی دگر گون شده و از آن حالت خشک و کلاسیک بیرون آمده بود. با محبوبیت نسخه اول استودیو Crystal Dynamics تصمیم گرفت ساخت ادامه این عنوان را هم در دستور کار خود قرار دهد. بازی ابتدا در E3 سال 2014 برای کنسول های نسل هفتم و هشتم و PC معرفی شد. اما این تمام داستان نیست، دو ماه بعد و در طول کنفرانس Games Com شرکت مایکروسافت اعلام کرد که Rise Of Tomb Raider به صورت انحصاری برای کنسول های مایکروسافت منتشر خواهد شد. متاسفانه تا به امروز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده و فقط ما می دانیم بازی ادامه دهنده نسخه قبلی این عنوان است. بعد از آن که لارا کرافت جوان موفق شد از جزیره و وقایع شماره اول جان سالم به در ببرد، در این شماره قسمت جدیدی از ماجراجویی های او را تجربه خواهیم کرد. بر خلاف شماره اول این بار لارا کرافت به یک شخصیت پخته و با تجربه تبدیل شده‌است. به نظر می رسد این بار ماجراجویی های او از جزیره گرمسیر شماره اول به محیط های کوهستانی و برفی انتقال یافته‌است. با توجه به موفقیت شماره اول و همچنین حمایت مایکروسافت از این عنوان، به نظر می رسد باز هم شاهد Tomb Raider بی نقصی خواهیم بود.
منبع: بازی سنتر

بازی Rise Of The Tomb Raider در تعطیلات سال 2015 میلادی به صورت انحصاری برای Xbox منتشر خواهد شد.

........................

Last edited by a moderator:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
بازی فوق العادست و شدیدا در این زمان داره حال میده :D هوای سرد و برفی + بعلاوه لارا در هوای سر و برفی اصلا یه ترکیب خدا شده :D بازی رو یعنی بهترین موقع خریدم انصافا :D

حالا از این مسئله بگذریم، چقدر لول دیزاین بازی خوبه، همه چیز درست و مرتب و عملا هم بازی نیمه RPG هست و گرافیک هم فوق العاده عالی :D بخصوص مو های بانو اصلا یه چیز روانی هست :D

یه مسئله ای که فعلا داره اذیتم میکنه شخصیت پردازی لارا هست، حالا ریبوت قبلی گفتیم اولین ادونچر بانو هست و یکمی هنوز بقول خودمون Naive هست اما اون رفتار رو هنوزم داره تو این شماره فعلا، یعنی شخصیت لارا یه زن نترس و Bad A*s هست، حالا این شماره نترس هست اما Bad A*s و خفن نیست، یه دختر سادست و مهربون :D لارا اینجوری نیست :D امیدوارم این شخصیت رو کنار بزاره :D

تا اینجا بازی 9.5/10 هست :D

alirezasharif

کاربر سایت
May 8, 2016
29
دوستان من اکانت ریجن ۳ خریدم وقتی میرم تو بازی منوی بازی چینیه . هر چی هم میگردم پیدا نمیکنم چجوری انگلیسیش کنم . اگه میشه دوستان نگاه کنید کجای منو تغییر زبان داره . ممنون میشم

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
منم بازیو یه چند روزیه شروع کردم ، از اون چیزی که فکر میکردم بازی بهتره ، خیلی هم بهتره :D

گرافیک بازی خیلی خیلی خوبه، لول دیزاین عالیه، این حالت RPG شدنش و آیتم ها و محیط Sandbox بازی خیلی خوب از آب در اومده :)

به نظرم این بازی الان قابل مقایسه با Uncharted 4 هم هست! حتی توی بعضی فاکتورها بهترم هست! این بازی از نظر محتوی غنی تر از Unchartedـه، یعنی محیط بازی خیلی آیتم و محیط های مخفی و Hidden Tomb داره واسه همین از گشتن توی محیط بازی اصلا خسته نمیشی در صورتی که Uncharted اینطوری نبود.(البته که آنچارتد اصلا محیط SandBox نداشت که خب این برتری Tomb Raider هست!)

البته از لحاظ انیمیشن و شخصیت پردازی از Uncharted پایینتره

حالا امتیاز دادن هم بمونه تا بازیو تموم کنم ولی خیلی حال کردم با بازی :D

• Like
Reactions: Adidas95

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
منم بازیو یه چند روزیه شروع کردم ، از اون چیزی که فکر میکردم بازی بهتره ، خیلی هم بهتره :D

گرافیک بازی خیلی خیلی خوبه، لول دیزاین عالیه، این حالت RPG شدنش و آیتم ها و محیط Sandbox بازی خیلی خوب از آب در اومده :)

به نظرم این بازی الان قابل مقایسه با Uncharted 4 هم هست! حتی توی بعضی فاکتورها بهترم هست! این بازی از نظر محتوی غنی تر از Unchartedـه، یعنی محیط بازی خیلی آیتم و محیط های مخفی و Hidden Tomb داره واسه همین از گشتن توی محیط بازی اصلا خسته نمیشی در صورتی که Uncharted اینطوری نبود.(البته که آنچارتد اصلا محیط SandBox نداشت که خب این برتری Tomb Raider هست!)

البته از لحاظ انیمیشن و شخصیت پردازی از Uncharted پایینتره

حالا امتیاز دادن هم بمونه تا بازیو تموم کنم ولی خیلی حال کردم با بازی :D
هدف دو بازی کاملا مغایرت داره با همدیگه، Uncharted رو Story Telling متمرکزه و خیلی از این لحاظ غنی تر هست :D بستر انچارتد هم لازمه اش محیط های خطی تره، نتیجه اینکه یکم توم ریدر چیپ میزنه بخاطر همینه ولی خب آره، توم ریدر خیلی محتوای بیشتری داره :D

در کل جفتش عالیه :D

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
هدف دو بازی کاملا مغایرت داره با همدیگه، Uncharted رو Story Telling متمرکزه و خیلی از این لحاظ غنی تر هست :D بستر انچارتد هم لازمه اش محیط های خطی تره، نتیجه اینکه یکم توم ریدر چیپ میزنه بخاطر همینه ولی خب آره، توم ریدر خیلی محتوای بیشتری داره :D

در کل جفتش عالیه :D

من خودم فنِ این مدل بازیهام و هرجور باشه بازی میکنم فقط میخواستم بگم Tomb Raider خیلی هم از Uncharted عقبتر نیست :D

در کل دو تاشون عالین

Tenshi

کاربر سایت
Jan 6, 2015
147
دوستان این اپیرود بابایابا اگه اشتباه نکنم اون غارها که میدیم بعدش میگه گل هارو بردار وقتی برمیدارم میگه ۲ تا چیز دیگه هم باید باشه
اونارو میرم رو نقشته عکس کله ساکلتی اما با نمیدونم باید چیکار کنم چی پیدا کنم میشه راهنمایی کنید؟

باید دو تا آهو بکشی واسه جیگرش :D;)

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
دوستان من اکانت ریجن ۳ خریدم وقتی میرم تو بازی منوی بازی چینیه . هر چی هم میگردم پیدا نمیکنم چجوری انگلیسیش کنم . اگه میشه دوستان نگاه کنید کجای منو تغییر زبان داره . ممنون میشم
دوست عزیز برید ستینگ باید باشه نباشه شما ریجن
باید دو تا آهو بکشی واسه جیگرش :D;)
یعنی ممنون
کلا اخه هیچ جاشم ننوشته
مثلا اینگلیسیم فوله
~X(

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
همین پنجشنبه وسط برف رفتم این بازارو خریدم اون دوستی که گفت تو برف بازی کردن حال ميده راست ميگفت بعضی چيزارو باید سر موقع بازی کرد.بازی خیلی جالبه!فقط چند تا چیز

گرافیک بازی خیلی خوبه ولی وقتی از گرافیک بازی حرف میزنیم باید 1 سال انتظارات رو عقب ببریم چون بازی مال سال 2015 هست. ولی خوب پارسال هم گرافیک خوبی داشته ولی رنگ بندی و جزییات گرافیک در بازی حرفی واسه گفتن جلوی آنچارتد 4 نداره. از طرفی تو بعضی چیزها از آنچارتد 4 بهتره مثلا مدل سازی خود شخصیت لارا عالیه...بی نظیر حرف نداره نميدونم ولی به نظرم از نیتن هم بیشتر کیفیت داره. بر خلاف محیط و دیگر شخصیت های بازی.یا مثلا لباس ها خیلی طبیعی کار شده یه کوچولو بهتر و در بحث نور پردازی هم از آنچارتد 4 بهتره حالا یکی میاد میگه آقا انعکاس نور رو در آنچارتد 4 ندیدی؟ خوب انعکاس نور بحثش جداست بله انعکاس نور در آنچارتد 4 غوغاست! ولی در کل آنچارتد 4 گرافیک بهتری نسبت به این بازی داره و بهتره اصلا مقایسه نشن.بخصوص در بحث فیزیک.گیم پلی بازی خیلی وسیعه آنچارتد 4 جلوی این بازی فقط بالا رفتن از در و دیوار و درگیریهای دشمنانه که البته همونشم حرفه ای کار کردن روش.ولی متاسفانه هوش مصنوعی تو هر دو عنوان بوقی بیش نیست! حتی در درجه سختی های بالاتر.موسیقی صداگذاری در یک کلام فوق العاده.داستان هم به داستان معمولی...شخصیت پردازی رو میتونن بهتر انجام بدن تو خود لارا جای کار بسیار داره!در کل بازی جالبیه یه چند ساعتی بازی کردمش و فکر کنم به گیمر حرفه ای با چند ساعت بازی کردن یک عنوان بفهمه بازی چند چنده! نمرم به بازی 9.1 از 10 نه بیشتر

آخرین ویرایش:

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
البته یادم رفت بگم که نسخه ps4 بازی کلی دی ال سی داره و ارزشش بیشتره و نمره ی بیشتری میگیره چون واقعا کلی دی ال سی باهاش هست این بسته بندیش

mojit

کاربر سایت
May 26, 2014
61
نام
مجتبی
پیشنهاد میکنم هرکسی که شک داره واسه خریدن این بازی، این عنوان رو خیلی جلوتر از سایر بازیهای دیگه بازی کنه! به خصوص اگه ازطرفداران بازی بازی آنچ هستید. به من این بازی بیشتر چسبید. بخرین بازی کنید لذت ببرین!

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
پیشنهاد میکنم هرکسی که شک داره واسه خریدن این بازی، این عنوان رو خیلی جلوتر از سایر بازیهای دیگه بازی کنه! به خصوص اگه ازطرفداران بازی بازی آنچ هستید. به من این بازی بیشتر چسبید. بخرین بازی کنید لذت ببرین!
من بیشترین لذت رو تو سبک اکشن ادونچر از این بازی بردم . درحد انچارتد 2. نسخه قبلی رو هم یعنی defenitive edition چند وقت پیش تو استور تخفیف خورد شد 7 دلار که گرفتم الان وسطاش هستم که بازی فوق العاده هست و بسیار لذت بخشه. گرافیکش هم با اینکه بازی مال چند سال پیشه ولی واقعا عالیه و در حد بازیهای تاپ روزه و حتی از این بازی هم بیشتر لذت میبرید . پیشنهاد میکنم حتما نسخه قبلی رو هم بگیرید .

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
خب منم دیشب بازیو تموم کردم یه نقد کوچک هم بزارم :D

مثبت :
گرافیک بازی خیلی خوب بود، محیط های بازی هم خیلی خوب بود، تنوع مراحل فرعی و DLC ها عالی بود. داستانِ نسبتا جالب و خب یه مقدار کلیشه ای بود، وجود آپگرید های زیاد و لباسهای لارا، کات سین های با کیفیت ، هوش مصنوعی نسبتا خوب

منفی :

بازی رو درجه Survive اصلا سخت نبود و حتی آخرین درگیری های بازی هم چالش بر انگیر نیست، صدای بدِ اسلحه ها مخصوصا Rifle های بازی واقعا صدای عجیبی میدن که توی هیچ بازی این شکلی نبوده :D ، لیست تروفیهای آزار دهنده :D واقعا نمیدونم چرا اینقدر تروفی برنز باید تو بازی بزارن که مجبور شیم این همه مرحله رو دوباره از اول رفت!(Score Attack)
به خاطر این تروفی هایی که واقعا یه اعصاب فولادی میخاد دیگه قید پلات بازیو زدم :D

نکته جالب در مورد داستان :D
مرگ جیکوب(پِرافت) مصادف شد با سال روز مرگ پیامبر خودمون (:D) چه چیزهایی که نمیسازن ای غربی ها :D

در کل بازی Rise Of Tomb Raider خیلی خیلی بازی خوبیه و جزو بازیهایی هست که حتما باید تجربه کنید توی این نسل :)

امتیاز هم 8.5 میدم:-bd

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر