طرفداران ژانر RPG

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
خوب من الان این تاپیک رو دیدم
شاهکار RPG میخوای 3 WITCHER فکر کنم دیگر بحثی نباشه دوستان زور نزنن سر اینکه فلوت4 یا دارک و دیمن سولز وووو این چیزها بهترینن نیستن داداش پر افتخار ترین بازی تاریخ از لحاظ جوایز هست این بازی

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
شاهکار RPG میخوای 3 WITCHER فکر کنم دیگر بحثی نباشه دوستان زور نزنن سر اینکه فلوت4 یا دارک و دیمن سولز وووو این چیزها بهترینن نیستن داداش پر افتخار ترین بازی تاریخ از لحاظ جوایز هست این بازی
یه طوری گفتی ... یه لحظه فکر کردم خودت جزو پرسنله ساخت ویچر بودی !

اینجا تاپیکه طرفداران RPG هستش ... نه کسایی که برای اولین بار و آخرین بار RPG تجربه کردند و ذوق زده شدن !یا طرفداران متعصب ...
با این جملات اعصاب بقیه را میزی به هم...
همه اینجا میدونند ویچر عالی بود نیاز نیست شما یاداوری کنی که "ویچر عالی بود و جایزه گرفت و..."
اگر هم علاقه داری نظرت را در مورده یه بازی بگی .. چیزی را بگو که اکثریت نمیدونند و شما متوجهش شده باشی .. وگرنه اینکه جایزه گرفته یا هرچیزی همه میدونند نیازیم نیست با نفرت و خشم از بازی بقیه بازی ها اسم ببری ... این اولین نشونه تعصبه ... و کلا با منحرف کردنه تاپیک به سمته دیگه .. حق بقیه هم ضایع میشه ...
======================================================================

جدا از این بحث. چند تا عکس جدید گزاشتم از سازه هام ... کلا منطقه سنکشوری را پاک سازیش کردم(با مد scrap every thing ).الان هیچ آبجکتی داخلش به صورت پیش فرض وجود نداره
البته من هیچ مدی که باعث سهولت بازی بشه را اجرا نکردم وو حتی بر عکس .. دیگه ستلر هام جونشون بی نهایت نیست و به راحتی با یه حمله ممکنه کشته بشند....

اینهم یکی از شخصیت های همراه که چهرش و قد و کلا همه چیزش را ادیت کردم . البته خارج از بازی !

اسمشم اینه ... Piper

آخرین ویرایش:

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
یه طوری گفتی ... یه لحظه فکر کردم خودت جزو پرسنله ساخت ویچر بودی !

اینجا تاپیکه طرفداران RPG هستش ... نه کسایی که برای اولین بار و آخرین بار RPG تجربه کردند و ذوق زده شدن !یا طرفداران متعصب ...
با این جملات اعصاب بقیه را میزی به هم...
همه اینجا میدونند ویچر عالی بود نیاز نیست شما یاداوری کنی که "ویچر عالی بود و جایزه گرفت و..."
اگر هم علاقه داری نظرت را در مورده یه بازی بگی .. چیزی را بگو که اکثریت نمیدونند و شما متوجهش شده باشی .. وگرنه اینکه جایزه گرفته یا هرچیزی همه میدونند نیازیم نیست با نفرت و خشم از بازی بقیه بازی ها اسم ببری ... این اولین نشونه تعصبه ... و کلا با منحرف کردنه تاپیک به سمته دیگه .. حق بقیه هم ضایع میشه ...
======================================================================

جدا از این بحث. چند تا عکس جدید گزاشتم از سازه هام ... کلا منطقه سنکشوری را پاک سازیش کردم(با مد scrap every thing ).الان هیچ آبجکتی داخلش به صورت پیش فرض وجود نداره
البته من هیچ مدی که باعث سهولت بازی بشه را اجرا نکردم وو حتی بر عکس .. دیگه ستلر هام جونشون بی نهایت نیست و به راحتی با یه حمله ممکنه کشته بشند....

اینهم یکی از شخصیت های همراه که چهرش و قد و کلا همه چیزش را ادیت کردم . البته خارج از بازی !

اسمشم اینه ... Piper
شما ناظمی ؟ جوری حرف میزنی انگار نظامی اگه نیستی پس سکوت کن...در ثانی تاپیک طرفداران نقش آفرینیه هر کی هر نظری خواست ميتونه بده منم نظر دادم حقیقت رو گفتم.
احتمالا خودت برای آخرین بار داری نقش آفرینی بازی میکنی

• Like
Reactions: ehsanservat

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
شما ناظمی ؟ جوری حرف میزنی انگار نظامی اگه نیستی پس سکوت کن...در ثانی تاپیک طرفداران نقش آفرینیه هر کی هر نظری خواست ميتونه بده منم نظر دادم حقیقت رو گفتم.
احتمالا خودت برای آخرین بار داری نقش آفرینی بازی میکنی
اگر ناظم بودم که بنت میکردم!
حالا که نیستم از حداقل اختیاراتم استفاده میکنم و در مورد نظره شما نظر میدم!
منم نظرم را در مورده
"نظره بی محتوا و تعصبی شما در مورده بازی مورده علاقم" گفتم!
الان مشکلی هست ؟

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
اگر ناظم بودم که بنت میکردم!
حالا که نیستم از حداقل اختیاراتم استفاده میکنم و در مورد نظره شما نظر میدم!
منم نظرم را در مورده
"نظره بی محتوا و تعصبی شما در مورده بازی مورده علاقم" گفتم!
الان مشکلی هست ؟
مشکل رو شما داری مثل اینکه

میدونی مشکلت کجاست؟! اینجا که یکی میاد از یه بازی تعریف میکنه مثل من بعد یکی میاد حرف های طعنه آمیز مینویسه مثل تو ! طرف مقابلتم نمیشناسی کیه خوب کسی زورت نکرده که میتونی نظر ندی یا نظر میدی میتونی طعنه آمیز ننویسی من نظر نوشتم راجع به بازی نه راجع به شخص تو...افتاد الان؟!

• Like

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
مشکل رو شما داری مثل اینکه

میدونی مشکلت کجاست؟! اینجا که یکی میاد از یه بازی تعریف میکنه(دوستان زور نزنن!) مثل من(مثل شما!) بعد یکی میاد حرف های طعنه آمیز مینویسه مثل تو ! طرف مقابلتم نمیشناسی کیه خوب کسی زورت نکرده که میتونی نظر ندی یا نظر میدی میتونی طعنه آمیز ننویسی من نظر نوشتم راجع به بازی نه راجع به شخص تو...افتاد الان؟!

تعریف کردنتو عشقه ...!
یه بار دیگه بخون خودت ببین چطوری تعریف کردی!

طرف مقابلتم نمیشناسی کیه
دقیقا !

کسی اینجا زور نمیزد قبل از اینکه سر و کله شما پیدا بشه...
این شما بودی که زیادی داری زور میزنی نظره خودت را با دو تا کلمه ... به دیگران تحمیل کنی
اگر فکر میکنی اینجور صحبت کردن و پست گزاشتن هیچ عکسالعملی در پی نداره . کاملا در اشتباهی... چون خیلی ها هستند که بلدن بد تر از تو صحبت کنند... پس بهتره به بقیه و نظره بقیه احترام بزاری و نظرت را مودبانه عنوان کنی ...
هر کسی به راحتی میتونه تشخیص بده مخاطب شما همون چند نفری بودن که قبل از شما پست گزاشته بودن. مخصوصا خوده من ... دقیقا پشت سره پسته من... پس زیاد خودت را ناراحت نکن...

بازم میگم مثل شما که متفاوت هستی .. انتظار نداشتته باش وقتی اطرافیانت را که حتی اگر نمیشناسی مخاطب قرار میدی .. اونهم با این لحن ... عکسالعملی نشون ندن ...
اون پست شما (دوستان زور نزنن!) بهش میگن عمل ....
پست بعدیش هم که من ارسال کردم ... بهش میگن عکس العمل ...

آخرین ویرایش:
  • Like

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
کسی از بچه ها حال و حوصله و علاقه بازی های نقش آفرینی رومیزی و این ها رو داره یه تاپیک بزنیم برای معرفی و بحث و این ها ؟:D
من خیلی‌ دوست دارم اما تاحالا تجربه مستقیم نداشتم.:D یه مدت می‌خواستم این شبیه ساز‌های کامپیوتری مثل Card Hunter رو Download کنم بازی کنم.

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
من خیلی‌ دوست دارم اما تاحالا تجربه مستقیم نداشتم.:D یه مدت می‌خواستم این شبیه ساز‌های کامپیوتری مثل Card Hunter رو Download کنم بازی کنم.

وحشتناک اعتیاد آورن. خودم الان یه مدته میخوام Cyberpunk 2020 رو شروع کنم یاد گرفتن واسه بازی کردن. حتی میتونیم علاقه مند ها رو جمع کنیم تو یه سایتی مثل roll20 بازی کنیم. البته من خودم بیشتر play by post بازی کردم مجازی.

حالا دوستان دیگه اگه هستن که آشنایی دارن با سیستمی و قبلا بازی کردن میتونیم کم کم راه بندازیم تا این که فراگیر بشه:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
من سوال شما نمی‌دونم چی‌ هست دقیقا، اما JRPG و WRPG درست و کامل دو ژانر مرتبط به هم اما دارای فرق‌های اساسی‌ هستن. دلیل تاریخیش هم این هست که ژانر نقش آفرینی تو ژاپن و غرب به صورت پارالل ایجاد و محبوب شدن. همه سبک‌های دیگه اول یه جایی‌ به وجود آمدن، بعد توسط انور آبی‌‌ها مشابه سازی شدن، اما سبک نقش آفرینی دقیقا همزمان تو دو تا صنعت مختلف به وجود اومد. به همین دلیل هست JRPG فرق‌های اساسی‌ با RPG داره، در حالی‌ که شما چیزی به اسم JFPS یا WPlatformer نمیبینین. D&D اساس نقش آفرینی‌های غربی هست و طبیعتاً گیمپلی هم مبتنی‌ بر ماجراجویی و Make your own adventure پیاده‌سازی می‌شه. اساس نقش آفرینی‌های ژاپنی‌ Visual novel ها هستن و
در مباحث فنی هم کاملا جدا از هم مورد بحث قرار میگیرن، یه سری از نکات مثبت این یکی‌، می‌تونن نقطه ضعف اون یکی‌ باشن. مثلا داستان نویسی زنجیری و مبتنی‌ بر مرحله (Phase based)، در JRPG یه چیز خوب هست، اما تو‌ WRPG ها به طور عمومی‌ کاربرد نداره و در صورت استفاده هم میتونه نقطه ضعف محسوب بشه. اگه مقاله‌ای بیاد اینارو جمع بندی کنه و تعریفی‌ کلی‌ از نقش آفرینی بده که در بر گیرنده هر دو اینا باشه به نظر من یعنی‌ ضعف دانش نویسنده.
یه سری دلیل تکنیکی‌ مثل محدودیت کمتر واژه‌های ژاپنی نسبت به کلمات انگلیسی‌ در مموری هم وجود داره که فکر نکنم به این مباحث علاقمند باشین. :D
پس بله، اگه سوال شما این هست آیا پرسونا و FF نقش آفرینی هستن یا نه، پاسخ اینه که مطمئناً نیستن. اینا ژانر جدا خودشون رو دارن و ویژگی‌‌هاشون رو نمی‌شه حتی با کلاس و استاندارد‌های پیاده‌سازی غربی مقایسه کرد.

در ضمن دوستان اگه علاقه به ادامه بحث دارین می‌شه در این تاپیک ادامه بدیم و توضیحات مفصل تری داده بشه :
طرفداران بازی های Rpg

شرمنده ... ولی من اصلا متوجه نشدم چی شد ... شما اول کار میای میگی

اما JRPG و WRPG درست و کامل دو ژانر مرتبط به هم اما دارای فرق‌های اساسی‌ هست

بعد اخر متن به صورت قاطع و کوبنده میاید میگید

پس بله، اگه سوال شما این هست آیا پرسونا و FF نقش آفرینی هستن یا نه، پاسخ اینه که مطمئناً نیستن.

جدا از اینکه متناقضه ... هیچ مبنا نداره ... عجیبم هست ... بله به طور قطع ... فاینال فانتزی wrpg نیست .... ولی شما تو متنتون هوشمندانه و زیرکانه سعی میکنید بگید نقش افرینی نیست ... نگید این رو .... و مطابق همون حرف اولتون

بله تفاوت اساسی وجود داره ... و همین مبنای شاخه شاخه بودن و انعطاف پذیری این ژانر رو نشون میده و قرار دادن و مقایسه این موارد در نوع خودش پیچیده تر از اونیه که بشه توضیحش داد..غیر اینه ؟

در مورد اینکه فاینال فانتزی بر اساس ویژوال نوله من اولین باره میشنوم ...

گیمپلی مبتنی‌ بر Tell me a story پیاده‌سازی می‌شه.

این قسمت رو هم اگه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم چون متوجه نشدم .
...............

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
شرمنده ... ولی من اصلا متوجه نشدم چی شد ... شما اول کار میای میگی

بعد اخر متن به صورت قاطع و کوبنده میاید میگید

پس بله، اگه سوال شما این هست آیا پرسونا و FF نقش آفرینی هستن یا نه، پاسخ اینه که مطمئناً نیستن.

جدا از اینکه متناقضه ... هیچ مبنا نداره ... عجیبم هست ... بله به طور قطع ... فاینال فانتزی wrpg نیست .... ولی شما تو متنتون هوشمندانه و زیرکانه سعی میکنید بگید نقش افرینی نیست ... نگید این رو .... و مطابق همون حرف اولتون

بله تفاوت اساسی وجود داره ... و همین مبنای شاخه شاخه بودن و انعطاف پذیری این ژانر رو نشون میده و قرار دادن و مقایسه این موارد در نوع خودش پیچیده تر از اونیه که بشه توضیحش داد..غیر اینه ؟

در مورد اینکه فاینال فانتزی بر اساس ویژوال نوله من اولین باره میشنوم ...

گیمپلی مبتنی‌ بر Tell me a story پیاده‌سازی می‌شه.

این قسمت رو هم اگه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم چون متوجه نشدم .
...............
شما نمیخونین اصلا، فقط حرف خودتون رو می‌زنین که میخواین زیرکانه بگین فلان بازی نقش آفرینی نیست.

میگم دو ژانر مختلف هستن، شاخه‌ای در کار نیست. دو ژانر هستن مرتبط به هم با المان‌های مشابه، دقیقا مثل RTS و TBS که کلیت یکسانی دارن اما تو پیاده‌سازی و مکانیک‌ها یه دنیا باهم دیگه فرق دارن. شاخه یعنی‌ یا Hub based RPG، شاخه وقتی‌ به وجود میاد که یه پروتو یا نسخه اولیه از یه چیزی وجود داشته باشه و بازی‌ها نسبت به اون بسط پیدا کنن. Open world RPG و CRPG شاخه‌های WRPG هستن. Squad based و Base Building شاخه‌های استراتژی همزمان هستن. استراتژی همزمان شاخه استراتژی نیست، چون چیزی به اسم استراتژی وجود نداره. به همین منوال هم RPG و JRPG شاخه‌هایی‌ از RPG نیستن، چون سبکی به اسم RPG وجود نداره، شما نمیتونی بگی‌ سبک RPG فلان بوده این تغیرات ایجاد شده و یه سبکی به وجود اومده به اسم JRPG و یه سبک دیگه هم شده WRPG. اینا خودشون سبک‌های مادر هستن. مثال خارجیش این می‌شه که موسیقی و فیلم و بازی شاخه‌های هنر نیستن، خود هنر هستن. :D امیدوارم این بار بهتر تونسته باشم توضیح بدم.

واژه RPG به طور عمومی‌ برای بازی‌های نقش آفرینی غربی به کار میره، وقتی‌ تو یه مقاله از این واژه استفاده می‌شه، اگه قبلا مشخص نشده باشه یعنی‌ مستقیماً به نقش آفرینی‌های غربی اشاره می‌شه. منظور منم دقیقا همین بود که اون بازی‌ها JRPG هستن و هم سبک بازی‌های غربی نیستن و با امثال هورایزن و ویچر حتی قابل مقایسه نیستن. می‌شه دقیقا مقایسه سیب با سیب زمینی‌.
من گفتم FF از Visual novel ها ایجاد شده؟ Elder scrolls هم از D&D ایجاد نشده. اثرات و ویژگی‌‌های اولیه سبک رو این موارد تعیین کردن و تا زمان حال هم همون اثرات ادامه دار بودن و به شکل‌های مختلفی‌ نمود پیدا کردن. در واقع بازی‌های ژاپنی ریشه ادونچر قویتری دارن، در حالی‌ که غربی‌ها ریشه مبتنی‌ بر Tabletop دارن. البته طبیعتاً رو هم دیگه هم تاثیر داشتن و البته این مورد در بازی‌های غربی بیشتر بوده، نقش آفرینی‌های قوی غربی تاثیر مستقیمی‌ رو بازی‌های ژاپنی داشتن در حالی‌ که تاثیر عکس مینیمال بوده, اما به طور کلی‌ هر دو راه خودشون رو رفتن.
منظورم این بود که از منظر داستان نویسی، بازی‌های غربی تمرکز محکمی رو این سیستم داشتن که هر بازیکن شخصیت خودش رو بسازه و در واقع دنیای هر کس نسبت به ماجراجویی‌های خودش به وجود بیاد، این سیستم با وجود نقاط قوت، از نظر جزئیات داستانی ضعیف عمل می‌کنه. در عوض بازی‌های ژاپنی داستانی زنجیر وار تر و محیط بسته تری ارائه میدان (نسبت به غربی ها)، اما در عوض داستان مستحکم تری دارن. وقتی‌ گفتم ویژگی‌ یکی‌ میتونه برا اون یکی‌ ضعف باشه هم منظورم این بود مکانیک‌های گیمپلی و حتی ساخت جهان تو هر دو مورد نسبت به همین مورد پیاده‌سازی میشن و از کلیات سبک هست این. مثالش هم این هست که پیاده‌سازی داستان تیلز با گیمپلی و دیزاین اسکایریم زیاد ایده خوبی نیست.
منظور من از این بحث صرفاً این بود که نقش آفرینی بودن یا نبودن هورایزن که در ذات یه بازی غربی هست رو نباید با مقایسش با بازی‌های شرقی‌ تعیین کرد. زیرا در اصل اینا دو تا چیز متفاوت هستن. :D
برا مطالعه بیشتر هم من این منابع رو پیشنهاد میدم :
Gamasutra -The History of Computer Role-Playing Games Part 1: The Early Years (1980-1983)
Genre Study: Japanese RPGs (JRPGs)
/watch?v=l_rvM6hubs8

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
یه چیزی که البته اشاره شد بهش، اینه که وقتی صحبت از RPG میشه، هر چی اسم RPG توش داره کاملا جزو زیر شاخه های اون طبقه بندی میشه.ARPG,CRPG,JRPG,WRPG و...(حتی RPG-7:D )
اما یه مسئله وجود داره.ما داریم از سبکی صحبت می کنیم که گستردگی و زیرشاخه های به شدت زیادی داره و هر کدوم از اینا یه سری المان ها و ویژگی های متفاوت و خاص خودشون را دارن که نمیشه برای مقایسه زیر سبک های دیگه ازشون استفاده کرد.اما دلیل این که مثلا هم فاینال فانتزی و هم دیابلو، نقش افرینی حساب میشن، یه سری ویژگی های خیلی خیلی کلی هست که تو همه عناوین این سبک وجود داره.اما اگه بخوای زیر سبک ها را با المان هاشون با هم مقایسه کنی و یه نتیجه کلی تر(یعنی نقش افرینی بودن یا نبودن) بگیری،حتی سر کوچکترین چیزا صد در صد به تناقض می رسی.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
یه چیزی که البته اشاره شد بهش، اینه که وقتی صحبت از RPG میشه، هر چی اسم RPG توش داره کاملا جزو زیر شاخه های اون طبقه بندی میشه.ARPG,CRPG,JRPG,WRPG و...(حتی RPG-7:D )
اما یه مسئله وجود داره.ما داریم از سبکی صحبت می کنیم که گستردگی و زیرشاخه های به شدت زیادی داره و هر کدوم از اینا یه سری المان ها و ویژگی های متفاوت و خاص خودشون را دارن که نمیشه برای مقایسه زیر سبک های دیگه ازشون استفاده کرد.اما دلیل این که مثلا هم فاینال فانتزی و هم دیابلو، نقش افرینی حساب میشن، یه سری ویژگی های خیلی خیلی کلی هست که تو همه عناوین این سبک وجود داره.اما اگه بخوای زیر سبک ها را با المان هاشون با هم مقایسه کنی و یه نتیجه کلی تر(یعنی نقش افرینی بودن یا نبودن) بگیری،حتی سر کوچکترین چیزا صد در صد به تناقض می رسی.
والا منم از دیشب دارم همین رو میگم .. شما نمیتونی با یه تعریف به صورت دگماتیک بیای بگه الا و بلا فقط همینه ... اونم ژانر پیچیده و گسترده ای مثل نقش افرینی.
حالا اینکه دوستان ندیده و بازی نکرده نظر قطعی میدن و کل سازنده ها ... منتقدا و مراجع رو که یه بازی رو rpg خطاب میکنن رو فاقد اعتبار میدونن .. موضوعیه که من ازش سر در نمیارم ...

ign
Horizon Zero Dawn is one of those games, and it carves out a unique identity within the popular action-roleplaying genre.

Gaming age
Horizon: Zero Dawn can be best described as a 3rd person, open world action role playing game, though it touches on other categories.

it’s certainly one of the best open world action RPG experiences in recent memory.

Chat code central

Horizon Zero Dawn makes use of a clever combat system that grabs elements from both the action and RPG genres.

Cogconected

Horizon Zero Dawn is a sweeping epic, magically dancing across the lines between sci-fi and fantasy, masterfully intertwining two genres that traditionally have held their own space in gaming. That’s not to say there haven’t been other games to do this crossover but none of them have achieved what Horizon Zero Dawn has. An open world Action-RPG mixing the best gameplay mechanics we’ve seen over the years with unique and dazzling elements of its own thrown in to blow your mind.

Ps universe

Horizon Zero Dawn reinvigorates open-world RPGs with an excellent story

و نقد های دیگه که من حوصله و وقتش رو ندارم برم همشون رو بخونم
واژه RPG به طور عمومی‌ برای بازی‌های نقش آفرینی غربی به کار میره، وقتی‌ تو یه مقاله از این واژه استفاده می‌شه، اگه قبلا مشخص نشده باشه یعنی‌ مستقیماً به نقش آفرینی‌های غربی اشاره می‌شه. منظور منم دقیقا همین بود که اون بازی‌ها JRPG هستن

خیر به هیچ وجه دو سبک نیستن و زیر ساخه های یه سبک کلی به حساب میان ...

خب مشکل همین جاست دقیقا ... من صد ها مقاله براتون میارم همین جا که این بازی ها رو یا عنوان rpg خطاب و مقایسه میکنن نه صرفا jrpg .... همین مسایل باعث این سو تعبیر ها میشه ...

به هر حال من نه حوصله این بحث ها رو دارم نه قراره این بحث به جایی برسه .

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
اینجا کسی می‌تونه من رو قانع کنه که چرا ME‌ نقش‌آفرینی نیست؟:D کاری هم به Andromeda ندارم بحثم بیش‌تر سگانه و مخصوصا دو نسخه‌ی اول هست. چون بازی از لحاظ C&C که تقریبا بی‌نظیره (البته اگر از میدل‌فینگری که بایوور با اندینگ ME3 نشون فن‌ها داد فاکتور بگیریم:D). کلاس هم که داره (البته قبول دارم اونطوری که باید نیستن ولی به هر حال وجود دارن:D). بخاطر نبود Stat و کرفتینگ و لوت میگند نقش‌آفرینی نیست؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر