PC Assetto Corsa Mods

پلتفرم‌ها
  1. PC
از امروز میخوایم با هم پا به دنیای Relaistic ترین سیمولیشن رانندگی که تا به امروز ساخته شده بزاریم.

خب همونطور که میدونین بازی چندین ماه میشه که از Early Access دراوموده و رو استیم ریلیز شده.تا چند ماه دیگه هم،
(شهریور 1395) برا کنسولها ریلیز میشه.
وباز همونطور که میدونین یا نه :pاین بازی بقدری زیبا ساخته شده که بعد تجربش، به این اذعان میکنین که صحبت از GT و Forza و P.Cars جلوی این اثر (زین پس به جای کلمه بازی از اثر استفاده می کنم) کاملا کاری بیهودست.
البته شاید P.cars رو بشه چیزی مابین 2 عنوان بالا و A.Corsa تلقی کرد.

اما بعد تجربه A.Corsa اصلا اون چند عنوان کاملا حالت آرکید به خودشون میگیرن،این یه حقیقتی که برا خود منِ فنِ GT واقعا سخت بود که بپذیرم.اما الان اینجام و دارم پرچمش رو میبرم بالا.^:)^
ذکر این مقدمه لازم بود،چون خیلیها ،حداقل تو این فروم، هنوز با بازی آشنائی ندارن و یا با دیده شک بهش نگاه میکنن.شاید این متن کمکی کنه که به سمت این اثر جذب بشن.
شاید درآینده یه مقاله راجع بهش نوشتم،اما این بحث رو همین جا تموم میکنم و میریم سر بحث اصلی تاپیک
و اون هم مدینگ،این دنیای بی نظیر Assetto Corsa.
توجه: منظور از مدینگ،ماشین ، پیست ،استیج ، اسکین و...هست.
اینجا از مد گرافیکی و این مسائل خبری نیست.شاید تو آینده اگه چیز خوبی تو این حیطه ریلیز شد اون رو هم بزارم. ولی در کل گرافیک تو این اثر اصلا مهم نیست.

خب برا دستگرمی، با چندتا از بهترین مدهای موجود شروع میکنیم:
* Formula Renault 3.5

این مد یکی از پرطرفدارترین مدهای موجوده که سازندش گروه virtua simulazioni
اگه از عاشقان فرمولید و دوست دارید خیلی سری پله های ترقی رو طی کنید و از حرفه ایها بشید،عجله نکنید و با این مد شروع کنید.
600 اسب بخار و 700 کیلو وزنِ کلیِ اتوموبیل، انتظار شما رو میکشه.
لینک دانلود
باحجم 185 مگ ورژن 1.1
طریقه نصب محتویات فولدر رو تو پوشه Content وسپس Cars کپی پیست کنید.به همین راحتی
=================
* Mazda 787B

میرسیم به سال 1991، مسابقات 24 ساعته Le Mans و سلطان بی چون و چراش Mazda 787B
وقتی با این ماشین رانندگی میکنین و صدای دوست داشتنی و فوق العاده موتور رو میشنوین، اونوقته که به راز خلقت و هستی پی می برین\m/
پس دست دست نکنین و هرچه سریعتر این Beast رو رامش کنین:-SS
لینک دانلود ورژن 1.4 با حجم 76 مگ
طریقه نصب محتویات فولدر رو تو پوشه Content وسپس Cars کپی پیست کنید.به همین راحتی
=================
* Koenigsegg one:1

خب اگه فکر میکنین La Ferrari و Maclaren P1 خیلی ماشینهای سریعی هستن،باید این اژدها رو تست کنین.
رکورد سرعت این ماشین 0-300 کیلومتر, 11 ثانیست!:-SS
این ماشین 1350HP تولید میکنه،بعد روندنش ماشینهای دیگه تو این کلاس براتون آروم به نظر میرسن.:-j
لینک دانلود ورژن 1.1 با حجم 96 مگابایت
========================
فکر کنم برا پست اول کافی بود،باقی مدها(تازه خوبهاش مونده:>)، تو روزهای پیش رو معرفی میشه.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
داداش نمیدونم چرا تو ریختن مد ها مشکل دارم ):
یعنی مد رو که میریزم میرم رو حالت کاپیت بازی باگ میشه و میره تو زمین و غیره )))))))))))))):
فقط یکی از دوربینها هست که این مشکل رو داره،میره کف ماشین رو نشون میده.
باگ نیست برا همه مدها همینجوریه.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,938
نام
احمد
یک مد معرفی میکنم که بشخصه بعد از تست کردنش فهمیدم اونقدر سطح بالا هست که هیچ فرقی با سطح کیفیت خودروهای اصلی نداره... این قدر جزئیاتش وحشتناک هست که حتی صدا گذاری...و نوع کاپیتش با نوع واقعی هیچ فرقی نداره خودم بشخه جزئ اولین مد های هست که واقعا دوستش دارم. این خودرو هم خودروی رویای من
Porsche 911 Carrera GTS (991) هست. (:
kj91_acs_2016-08-09_13-08-19-61.png
h8ol_acs_2016-08-09_13-08-36-01.png
2ur5_acs_2016-08-09_13-08-39-72.png
b50e_acs_2016-08-09_13-08-52-32.png

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
هیچ جوره برطرف نمیشه این مشکل؟ (:
نمیدونم، من که مشکلی ندارم باهاش، اخه کلا با یک دوربین که اونم داخل کابین هست بازی میکنم.
اگ اون نمای داخل کابینی که رو مدها هست برات مناسب نیست، موس رو ببر سمت راست ، از قسمت appها روی onboard Setting کلیک کن.
با این میتونی کاملا تنظیم کنی که صندلی کجا باشه، سرت کجا قرار بگیره و...
بعد میتونی برای همین ماشین این تنظیمات رو سیو کنی که دفعه بعد همه چی آماده باشه.
========
@Paradise Lost
آره این مشکل کوچک هست، اما دیگه باید باهاش کنار بیای :D
این پورش هم خیلی باهاله مدش، مرسی از معرفی.
فقط شاید تو دی ال سی جدید پورشه باشه.اونم با کیفیت kunos x_x
مد مزدا 787 ر. امتحان کردی؟
اصلا صداش رو میشنوم، کلا به خلسه میرم@-)

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,938
نام
احمد
نمیدونم، من که مشکلی ندارم باهاش، اخه کلا با یک دوربین که اونم داخل کابین هست بازی میکنم.
اگ اون نمای داخل کابینی که رو مدها هست برات مناسب نیست، موس رو ببر سمت راست ، از قسمت appها روی onboard Setting کلیک کن.
بعد میتونی برای همین ماشین این تنظیمات رو سیو کنی که دفعه بعد همه چی آماده باشه.
اره... اینو قبول دارم.. ولی اینجوری یک باگ میاد رو بازی که یکی از دوربین ها رو میبره زیر چرخ ها که هیچ جوره منطقی نیست....و اصلا هم شاید کسی پیگیرش نباشه چون هیچ کی با این دوربین بازی نمیکنه! ولی موقعه سویچ کردن بین دوربین ها واقعا یکم رو مخ هست اینجور باگی...در صورتی که بازی اصلی همچین مشکلی نداره8-|

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,938
نام
احمد
========
@Paradise Lost
آره این مشکل کوچک هست، اما دیگه باید باهاش کنار بیای :D
این پورش هم خیلی باهاله مدش، مرسی از معرفی.
فقط شاید تو دی ال سی جدید پورشه باشه.اونم با کیفیت kunos x_x
مد مزدا 787 ر. امتحان کردی؟
اصلا صداش رو میشنوم، کلا به خلسه میرم@-)
اره خدایی مد ها خیلی سطح بالا هستن ((((: اون مشکل کوچیک هم چیزی نیست که بخوایم از این مد ها دست بکشیم... متسفانه اون مد رو هنوز نریختم سر فرصت میریزم (:

• Like
Reactions: sadegh93

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
  • Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
خب بعد مدتها میخوام یه مد معرفی کنم،خیلی وقته اینکارو نکردم برای همین امروز دست پر اومدم.
نمیدونم میدونید یا نه برای AC هم مدهای مجانی وجود داره و هم پولی.
اونهائی که باید بابتش پرداخت کنین، تیم های خیلی حرفه ای از مدلینگ گرفته تا بحث فنی پشتش هست و شاید گاهی 1 سال روی بک مد کار میکنن تا به کیفیت مورد نظر برسه.
خلاصه امروز میخوام یکی از همین مدها رو معرفی و به اشتراک بزارم.

این مد فوق العاده کم یاب اگه نگم نایاب ، قیمتش 17 دلار هست!
Porsche 917 k

اواخر دهه 60 فراری و پورشه به دنبال خاتمه دادن به سلطنت 4 ساله فورد( با خودروی افسانه ای خودش GT40 ) در لمانز بودن.
این برای پورشه منجر شد به اینکه دو عدد پیشرانه 6 سیلندر 2.25 لیتری قبلی رو با هم ترکیب کنه و یک موتور 12 سیلندر تولید کنه.شاسی اون رو هم خیلی سبک در نظر گرفتن.
اونموقع حتی خودشون باور نمیکردن که بتونن با بافی تیمها رفابت کنن ولی 917 طی 2سال پیاپی تو لمانز آفائی کرد و اول شد،برای همین موضوع قوانین مسابقات تغییر پیدا کرد و برای حجم پیشرانه محدودیت قرار دادن تا به نوعی 917 رو از دور خارج کنن. پورشه هم بالاجبار این هیولا رو به مسابقات دسته دیگه فرستاد.

مشخصات:
موتور
: V12
قدرت :
600BHP
گشتاور :
563NM
جعبه دنده :
5 speed Manual
وزن : 800Kilo
سرعت نهائی
: 354km/h

===============
لینک دانلود

توجه:تنها ضعف این مد صداگذاری او بود، که من با یک فایل صدای کاملا واقعی از این خودرو جایگزین و دوباره آپلود کردم.
طریقه نصب: محتویات فولدر رو تو پوشه Content وسپس Cars کپی پیست کنید.
توجه:
گاهی پیش میاد که بعد نصب مودها،صدای بعضی از ماشینها تو بازی شنیده نمیشه،برای حل این مشکل این فایل 20 مگی رو تو پوشه Content و سپس پوشه Sfx کپی پیست کنید.
Sound Fix AC ver 1.3.5

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
آماده بشیم برای یک مد هیجان انگیز دیگه.
تا حالا در برف تو پیست Nordschleif رانندگی کردین؟

روش نصب : اگه بطور معمول میخواید نصبش کنید، داخل پوشه winter nords 1.0 برید و فولدر ks_nordschleife رو در پوشه Content و بعد Tracks بازی کپی پیست کنید.
اما اگه با مدهای Pcars هم با من همراه بودین، دیدین که اونجا برنامه کم حجمی معرفی کردم به اسم JSGME.
بهترین حالت برای نصب مدها تو هر بازی استفاده از پلاگین JSGME هست، با استفاده از این پلاگین تو هر بازی که قابلیت مدپذیری رو داره خیلی راحت و با یک کلیک مدها رو میتونین فعال و غیر فعال کنین.
روش کار این هست که JSGME.exe JSGME.ini رو به پوشه اصلی بازی کپی پیست میکنید، بعد از اجرا یک پوشه به اسم MODS ایجاد میکنه.

از این به بعد شما کافی هست که مدها رو با drag & Drop بکشید توی برنامه بعد فلش سمت راست وتمام، مد فعال شد.

برای غیر فعال کردن هم باید فلش چپ رو بزنید تا مد غیر فعال بشه.

در ضمن این با نصب این مد چسبندگی آسفالت جاده هم تغییر میکنه و به هوای برفی و پیست یخ زده تبدیل میشه.
اگر میخواید فقط از تغییر ظاهری پیست لذت ببرید و شروع به سرخوردن روی پیست نکنید:D
داخل پوشه ای که اکسترکت کردین 2نا پوشه دیگه هم هست به اسم های original Nordschleife surface و sliding asphalt surface.
نسخه original آسفالت معمولی هست و Sliding نسخه یخ زده. این 2 فولدر رو هم میتونین به JSGME بکشید و رها کنید وهر وقت خواستید بین این 2 نوع چسبندگی سوئیچ کنید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sadegh93 and Eazy-E

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
سلام
من این بازی (شاید بهتره بگیم شبیه ساز !) رو چند روز پیش نصب کردم، اما خب مشکلی که تقریبا با تمام Sim ها مخصوصا این یکی دارم، کنترل بسیار بد ماشین ها سر پیچ هاس، یعنی حتما باید سرعت خیلی خیلی کاهش پیدا کنه که بشه دور زد و الا ماشین اصلا بیشتر از 10 درجه از خط مستقیم منحرف نمیشه انگار! حالا بالاخره در دنیای واقعی هم پشت فرمون میشینم واقعا اینطور نیست و ماشین ها با سرعت بالا خیلی تیزتر در پیچ ها عمل میکنن.
توی نت هم یه گشتی زدم دیدم خیلی ها ازین مشکل به عنوان Understeer بودن ماشین ها در این بازی یاد میکردن، البته لازمه که بگم از کیبورد استفاده میکنم ولی بعید میدونم ایراد ازین باشه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
سلام
من این بازی (شاید بهتره بگیم شبیه ساز !) رو چند روز پیش نصب کردم، اما خب مشکلی که تقریبا با تمام Sim ها مخصوصا این یکی دارم، کنترل بسیار بد ماشین ها سر پیچ هاس، یعنی حتما باید سرعت خیلی خیلی کاهش پیدا کنه که بشه دور زد و الا ماشین اصلا بیشتر از 10 درجه از خط مستقیم منحرف نمیشه انگار! حالا بالاخره در دنیای واقعی هم پشت فرمون میشینم واقعا اینطور نیست و ماشین ها با سرعت بالا خیلی تیزتر در پیچ ها عمل میکنن.
توی نت هم یه گشتی زدم دیدم خیلی ها ازین مشکل به عنوان Understeer بودن ماشین ها در این بازی یاد میکردن، البته لازمه که بگم از کیبورد استفاده میکنم ولی بعید میدونم ایراد ازین باشه
بهتر بود اینجا پست میدادی
Assetto Corsa | PC

• Like
Reactions: Sir Daniel

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
یک سوال داشتم این نصب مد ها باعث ایجاد مشکل در بازی اصلی نمیشه ؟ منظورم بازی تحت استیم هستش
مثلا نشه آنلاین رفت و ...

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
یک سوال داشتم این نصب مد ها باعث ایجاد مشکل در بازی اصلی نمیشه ؟ منظورم بازی تحت استیم هستش
مثلا نشه آنلاین رفت و ...
نه هیچ مشکلی نداره، البته با خیلیهاشون نمیتونی آنلاین بازی کنی، چون تو سروری که میری باید این مد رو نصب کرده باشه.
میتونی خودت سرور بزنی و این مد رو نصب کنی، بقیه هم جوین شن.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر