نه به گرانفروشى

amooei

کاربر سایت
Nov 14, 2013
195
شما یه نرم افزار data usage monitor رو گوشیت نصب کن و از اونجا پیگیری کن.
در مورد قیمت قانونی کارت گرافیک،
ببین 4 درصد عوارض گمرکه با 10 درصد مالیات بر ارزش افزوده +هزینه حمل و نقل تا بندر که نمیدونم برای هر کارت چقدر میشه اما چون تعداد بالاست احتمالا برا هر کارت بین 1 تا 10 دلار میشه .این میشه قیمت خام کارت به دلار دم گمرک.
حالا هزینه حمل از گمرک تا شهر شما +سود فروشنده رو در نظر بگیرید.
مثلا دو مدل کارتو بررسی میکنیم
کارت rx 480 sapphire
قیمت 240 دلار ،فروش در ایران 1180 تومن
حالا 240+14%=میشه 930 هزار تومن تو گمرک 250 تومن سود گرفته که زیاده
حالا galax 1070
قیمت 480 دلار در سایت GALAX NVIDIA GeForce GTX 1070 EXOC 8GB
قیمت در ایران 1880 هزار تومن
حالا 480+14%=1860 هزار تومن
که این یکم عجیبه.
ممکنه از دلار 3100 ای استفاده کرده باشه یا 10% مالیات بر ارزش افزوده رو پیچونده یا به صورت کلی با تخفیف ویژه گرفته
اما در هر صورت انویدیا با قیمت مناسبتری از 480 حداقل تا الان عرضه شده
تشكر ولي هيچ ربطي نداره دوست عزيز و اتفاقا ديتا سنج خود ios بسيار دقيق تره كه شكي توش نيست.

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
اینترنت همراه اول هم دارم خدا شاهده پول 3gرو میگیرن ولی هیچ سایتی رو باز نمیکنه اینقد سرعتش پایینه هیچ کاریش نمیشه کرد.یک گیگ ۱۰هزارتومن میفروشن .دزد های کثیف

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
۶هزارتومن شارژ ایرانسل داشتم ،نیم ساعت رفتم اینترنت ،نوشت حساب خالیه.یه بسته اینترنت ۱۲گیگ خریدم ،۴۰هزارتومن.
دزدن،حروم خورن ،همشون راهزنن
ایرانسل هم همچین وضعی داره :)
30 گیگ حجم اسیاتک خریدم 1 ماه دووم اورد با استفاده مداوم (بدون دانلود خاصی) و تقریبا با همون قدر استفاده بسته 30 گیگ ایرانسل دو هفته هم دووم نداره ... حالا بماند که 400 مگ هم از حجم میزنن (حجم همیشه حدود 29.600 تموم میشه و چندین بار هم تست کردم .)
به شما هم پیشنهاد میکنم این قدر خودتو تحت فشار قرار ندی با این جور چیزا چون 99% جواب نمیگیری . تا وقتی مردم ما یه عقیده مشترک نداشته باشن هیچ کدوم از این مشکلات حل نمیشه ...
اینی هم که میبینی خیلی ها دخالتی نمیکنن در این موارد ، کلا سه حالت داره ! یا منافعی دارن ، یا خودشونو سازگار کردن با این قضایا و یا این که منتظرن یه عده فدای این جور مسائل شن تا خودشون زندگی راحت تری داشته باشن . (دلیلش هم اینه که اکثرا میخوان یه شبه به همه چیز برسن و اهل تلاش واسش نیستن ... )

آخرین ویرایش:

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
ایرانسل هم همچین وضعی داره :)
30 گیگ حجم اسیاتک خریدم 1 ماه دووم اورد با استفاده مداوم (بدون دانلود خاصی) و تقریبا با همون قدر استفاده بسته 30 گیگ ایرانسل دو هفته هم دووم نداره ... حالا بماند که 400 مگ هم از حجم میزنن (حجم همیشه حدود 29.600 تموم میشه و چندین بار هم تست کردم .)
به شما هم پیشنهاد میکنم این قدر خودتو تحت فشار قرار ندی با این جور چیزا چون 99% جواب نمیگیری . تا وقتی مردم ما یه عقیده مشترک نداشته باشن هیچ کدوم از این مشکلات حل نمیشه ...
اینی هم که میبینی خیلی ها دخالتی نمیکنن در این موارد ، کلا سه حالت داره ! یا منافعی دارن ، یا خودشونو سازگار کردن با این قضایا و یا این که منتظرن یه عده فدای این جور مسائل شن تا خودشون زندگی راحت تری داشته باشن . (دلیلش هم اینه که اکثرا میخوان یه شبه به همه چیز برسن و اهل تلاش واسش نیستن ... )
حالا همه اینا به کنار اون ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده ای که از ادم میگیرن دیگه خیلی زور داره.مگه دولت تا الان برای من و امثال من چه کردن که هر چیزی میخریم ،مالیات ازش میگیرن.عملا ما رو گوسفند فرض کردن ...

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
حالا همه اینا به کنار اون ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده ای که از ادم میگیرن دیگه خیلی زور داره.مگه دولت تا الان برای من و امثال من چه کردن که هر چیزی میخریم ،مالیات ازش میگیرن.عملا ما رو گوسفند فرض کردن ...
مشکلی نداره که ! نخر مِن بعد ...
با حرف زدن که چیزی حل نمیشه ! اگه همه ناراضی ان از این موضوع خیلی راحت میتونن دیگه نخرن بسته هاشونو و گر نه اگه میخرید واقعا نیازی نیست هی بگید اینا فلانن و ... ! به جاش 10 بار بدتر به خودتون توهین کنید که چرا به خرید این بسته ها ادامه میدین .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر