مشکل در شبکه کردن Need for Speed Underground

MMMOHAMMAD

کاربر سایت
Jul 26, 2016
1
thumbsupsmileyanim.gif

دیروز با یکی از دوستان تصمیم گرفتیم NFS: Most Wantedرو بر روی LAN بازی کنیم. خلاصه طبق معمول یک شبکه تعریف کردیم و بازی هم روی هر دو کامپیوتر نصب شد منتها وقتی بازی رو اجرا کردیم و وارد Option LAN شدیم به یک مورد عجیب برخوردیم. زمانی که سرور برای بازی تعریف میکردیم سرور ساخته میشد و در کامپیوتر دوم هم سرور یا همون کامپیوتر اول دیده میشد ولی وقتی کامپیوتر دوم میخواست Joinبشه با پیغام Connection Lost روبرو میشدیم.تازه این خطا در حالی داده میشد که ارتباط ما بر روی LAN برقرار بود و هیچ قطعی در کار نبود. اونطوری که من متوجه شدم اکثر گیم نت ها هم با این بازی مشکل دارند و نمیتونن تحت شبکه اجراش کنند و دقیقا با همین مشکل مواجه میشند. اما راه حل اجرای بازی تحت LANچیه؟در جایی که بازی رو نصب کردید منظورم فولدر Need for Speed Most Wanted هستش که به یقین اگر در تنظیمات نصب دست نبرده باشید بایستی در داخل یک فولدر دیگه به اسمEA GAMES باشه، فایلی وجود داره به اسم server.cfgظاهرا اشکال هم در تعریفاتی هست که در این فایل انجام شده لذا فایل مذکور را با یک نت پد باز کنید و جای سورس موجود داخل فایل متن زیر رو کپی کنید درش و سورس اصلی رو هم پاک کنید.
#
# The server sends a ping message to the client every PINGTIME seconds
# and the client is expected to respond within PINGWAIT seconds or
# the server considers the connection to be dead and the client is
# logged out.
#
PINGTIME=20
PINGWAIT=5
#
# A client can only be idle for TIMEIDLE minutes before it is
# automatically logged out. Even if a client is not idle it can
# only be connected for a maximum of TIMEMAXM minutes.
# Either/Both values can be set to 0 to mean that the server will
# not timeout the client.
#
TIMEIDLE=0
TIMEMAXM=0
#
# Limits how many times per second the LAN server will service requests.
# Lowering this number will increase game performance for slower computers
# at the expense of sluggish response time from the server. Valid range is
# 1-1000.
#
LAN_THROTTLE=1000

##-----------------------------------------------------------------------
## DO NOT CHANGE ANYTHING BELOW HERE
## (^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^)
## ( Just Ignore the above line, it's BS )
##-----------------------------------------------------------------------
TRUST=255.255.255.255
TRUST_MATCH=%%bind("10.0.0.1")
ACCOUNT=1
MASTER=1
SLAVE=1
REDIR=1
#
# This line allows the server to determine on what interface to listen for
# connections. It can be any publicly routable IP address (this is the case
# even if the host is on a LAN that is isolated from the Internet). There is
# no communication attempted with the IP address listed here.
#
ADDR=%%bind("10.0.0.1")

این فایل رو بایستی در همه ی کامپیوترهای موجود بر روی شبکه که قرار هست بازی رو اجرا کنند به همین شکل تغییر بدید و بعد در دو قسمتی که در بالا با رنگ قرمز نشون داده شدند به جای عدد 10.0.0.1 شماره ی IP اختصاصی هر کامپیوتر در شبکه رو جایگزین کنید و سپس فایل رو Save کنید. اگر احینا شماره یIP اختصاصی کامپیوتر مورد نظررو نمیدونید کافیه روی ICONمربوط به LAN در Network connection کلیک کنید و در قسمت مربوطه اش این شماره رو پیدا کنید. البته فکر میکنم کسایی که روی بازی وصله یا همون Path نسخه ی 1.3 رو نصب کرده باشند با این روش مشکل اجرای بازی روی LAN براشون حل نشه ولی به هر حال اگرم حل نشد کافیه یه بار بازی رو پاک کنید و بدون اون وصله دوباره نصبش کنید و روش مذکور رو روش اعمال کنید. بهتر هم هست فایروال ویندوز رو بر رویConnection شبکه ی LAN غیر فعال کنید چون احتمال داره اون هم بازی رو بلوکه کنه.البته این روهم بگم که این روش برایNFS: underground 2 هم
کارایی داره.

ali taki

عضو جدید
Jan 7, 2020
1
سلام بر همه ی دوستان
بازی رو چطوری باید به صورت انلاین (به طور lan و شبکه نه) به صورت مولتی پلیر بازی کرد
خیلی ممنون میشم جواب بدین
ممنون از سایت خوبتون

88Sisi

عضو جدید
May 6, 2021
1
سلام ببخشید من یکی از این فایل هارو ریختم بعد ارور میده واقعا این بازی مورد علاقه منه و خیلی دوست دارم درستش کنم لطفا کمکم کنید

Ali78

عضو جدید
Nov 9, 2022
1
خوب بلاخره دیگه دیدم نمیشه کاری کرد توی سایت های فارسی ، هم اموزش ندیدم گفتم دست حمت بگیرم روی زانوها و ....!
خودم شروع کنم به گشتن توی فروم های خارجی

بعد از همه اون کارهایی که بالا توضیح داده بودم
باید یک برنامه کوچیک رو دانلود میکردم و از طریق اون یک سرور میساختم و برای بقیه سیستم ها
یک کلاینت و بعد به سرور وصل میشدم و بقیه کارها رو مثل قبل که توی بخش انلاین توی اینترنت انجام
میدادم ، انجام میدادم و بازی رو شروع میکردم

از دوستان اگه کسی برنامه و توضیحات بیشتر میخواد بگه تا بگم .

تا بعد حق نگهدار
داداش من یه مشکلی تو بازی دارم.اونم اینه که بازی رو از طریق Lan که خواستم پلی کنم ارور میداد.حالا چه میخواست من خودم سرور بسازم یا سیستم دیگه.کلا واسه من ارور میداد.یچیزی تو مایه های این که: کابل Lan شما متصل نیست و اینترنت شما قطع می‌باشد،برای اتصال مجدد کلیک کنید یا گزینه کنسل رو بزنید.تقریبا فک میکنم همچین چیزی بود.دستم به دامنت یه کاری کن من اینو بتونم بصورت مولتی بازی کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر