طرفداران ژانر RPG

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
از دوستان اینجا اگه هنوز کسی‌ CRPG دوست داره.پیشنهاد می‌کنم The Age of Decadence رو به هیچوجه از دست نده.یجورایی مثل‌Falloutهای قدیمی‌ تو دنیای Dark souls هست. از نظر گیمپلی و آزادی‌ای که میده بسیار بزرگ و در عین حال هم خیلی‌ سخت هست.از نظر داستانی و شخصیت پردازی شباهت‌هایی‌ به گاتیک هم داره.
هنوز خیلی‌ زیاد بازیش نکردم،اما همین یکی‌ دو ساعت هم فوق‌العاده‌ بودن،تو فروم‌های RPG هم مثل Codex و Watch اینا یجورایی تبدیل شده به یکی‌ از نماد‌های RPG مدرن.:D

Clegane

کاربر سایت
Jul 17, 2016
59
شدیدا به یک بازی تو حال و هوای Diablo و Titan quest نیاز دارم.نت رو جویدم ، چیزی پیدا نکردم.
یه بازی به نام Path of exile روی استیم هست کع اتفاقا فری تو پلی هم هست ولی سرورهاش جدیدا از طریق آی پی های ایران قابل دسترسی نیست ، حالا این وسط کرم از کیه مهم نیست چون با وی پی ان هم نمیشه بازی کرد.
وضعیت ضد حال تر از این نداشتم.:((

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
شدیدا به یک بازی تو حال و هوای Diablo و Titan quest نیاز دارم.نت رو جویدم ، چیزی پیدا نکردم.
یه بازی به نام Path of exile روی استیم هست کع اتفاقا فری تو پلی هم هست ولی سرورهاش جدیدا از طریق آی پی های ایران قابل دسترسی نیست ، حالا این وسط کرم از کیه مهم نیست چون با وی پی ان هم نمیشه بازی کرد.
وضعیت ضد حال تر از این نداشتم.:((
Grim Dawn بازی کنید:D

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
نمیدونم چند سال پیش رفته بودم سراغش ولی شدیدا خورد تو ذوقم.انگار بازی مال عهد بوق باشه و نتونی باهاش ارتباط بگیری.(:|
اگه نسخه ریمستر داره لینک بده
چند سال پیش بازی تو Early Access بود و نه مکانیزم ها و نه مراحل کلا هیچی کامل نبود و نیاز به یه polish اساسی داشت:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
مدیر عامل Obsidian Entertainment علنا اومده از مشکلات یه شرکت مستقل بودن گفته و به خریداری شدن توسط یه کمپانی بزرگ دیگه علاقه نشون داده :D
Obsidian open to being bought by another company, talks independent dev pains
انصافا اگه یه کمپانی درست حسابی بیاد Obsidian رو بخره و امکانات و وقت مورد نیاز رو بهشون بده واسه خودشون یه غولی میشن در حد BGS و Bioware ! :D البته الانم غولن :D
اوایل دوست داشتم به کار خودشون بصورت مستقل ادامه بدن ولی مثل اینکه مشکلات اینکار بیشتر از این حرفاس و اینطوری نمیتونن اون چیزی که واقعا میخوان رو بسازن.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
مدیر عامل Obsidian Entertainment علنا اومده از مشکلات یه شرکت مستقل بودن گفته و به خریداری شدن توسط یه کمپانی بزرگ دیگه علاقه نشون داده :D
Obsidian open to being bought by another company, talks independent dev pains
انصافا اگه یه کمپانی درست حسابی بیاد Obsidian رو بخره و امکانات و وقت مورد نیاز رو بهشون بده واسه خودشون یه غولی میشن در حد BGS و Bioware ! :D البته الانم غولن :D
اوایل دوست داشتم به کار خودشون بصورت مستقل ادامه بدن ولی مثل اینکه مشکلات اینکار بیشتر از این حرفاس و اینطوری نمیتونن اون چیزی که واقعا میخوان رو بسازن.
البته اون متنی که تو GAF قرار گرفته یکم جوری هست که آدم فکر کنه همین الان میخوان کسی‌ بیاد بخرتشون.:D
اگه تونستین کل مصاحبه رو بخونین،وضعیت الانشون نسبت به چند سال قبل چندین برابر بهتر هست و با Indie موندن هم مشکل خاصی‌ ندارن فعلا.
دو تا نکته دیگه هم هست،یکی‌ اینکه اصولا هر کمپانی بزرگی‌ بخرتشون (جز Paradox و شاید هم Ubi و Beth) یا سعی‌ می‌کنه بازی‌های CRPG رو رو کنسول هم بیاره (دقیقا بلایی‌ که سر DA اومد,البته بازی‌های Turn based رو می‌شه آورد اما Real-Time یکم سخته.:D)،یا کلا بی‌خیال اونا می‌شه و‌RPGهای مدرن میده بهشون،که بازم خیلی‌ خوب هست اما من دوست ندارم.:D
نکته دوم هم اینکه اینا در حال حاضر یه پروژه خیلی‌ بزرگ AAA در دست ساخت دارن،تا این تموم نشده فکر نکنم بشه خرید،شایعه شده Namco هم ناشر پروژه هست.:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
البته اون متنی که تو GAF قرار گرفته یکم جوری هست که آدم فکر کنه همین الان میخوان کسی‌ بیاد بخرتشون.:D
اگه تونستین کل مصاحبه رو بخونین،وضعیت الانشون نسبت به چند سال قبل چندین برابر بهتر هست و با Indie موندن هم مشکل خاصی‌ ندارن فعلا.
دو تا نکته دیگه هم هست،یکی‌ اینکه اصولا هر کمپانی بزرگی‌ بخرتشون (جز Paradox و شاید هم Ubio و Beth) یا سعی‌ می‌کنه بازی‌های CRPG رو رو کنسول هم بیاره (دقیقا بلایی‌ که سر DA اومد,البته بازی‌های Turn based رو می‌شه آورد اما Real-Time یکم سخته.:D)،یا کلا بی‌خیال اونا می‌شه و‌RPGهای مدرن میده بهشون،که بازم خیلی‌ خوب هست اما من دوست ندارم.:D
نکته دوم هم اینکه اینا در حال حاضر یه پروژه خیلی‌ بزرگ AAA در دست ساخت دارن،تا این تموم نشده فکر نکنم بشه خرید،شایعه شده Namco هم ناشر پروژه هست.:D
منظورم این نبود که الان میخوان خریداری بشن. قبلا گفته بودن کلا دوست نداریم خریداری بشیم ولی الان امکانش هست! با اینکه گفتن با مستقل بودن مشکلی نداریم ولی تو مصاحبه داره از مشکلات کار با Publisher های مختلف میگه و به نظر میرسه دیگه اون موضع قبل رو ندارن!
خودشونم دارن میگن که دوست دارن برن سراغ بازیای بزرگتر و Rpgهای مدرن تر دیگه :D
توی این جملش معلومه :D : " I'd love to turn Eternity into more like a Skyrim product "
اینا هم تواناییشو دارن هم علاقه ی اینکارو فقط کافیه که تمرکزشونو کامل روی یه بازی بزارن و آزادی عمل و امکاناتش هم فراهم باشه.
البته یه امکان دیگه هم هست که مثل CD Project ناشر بازیای خودشون باشن ولی بنظر نمیاد توان مالی اینکارو داشته باشن .
یه مشکل دیگه هم همونطور که خودت گفتی پروژه های در دست ساختشونه.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
این بازی جدیدی که دارن میسازن و معلوم هم نیست چیه (:D)،به احتمال زیاد همین چیزی هست که خودشون و ما می‌خواهیم.خیلی‌ رو اینکه بازی بزرگی‌ هست پافشاری می‌کنن و هی‌ میگن پروژه بزرگی‌ داریم.اگه واقعا یه RPG بزرگ و پر خرج باشه (ترجیحا Open world Fantasy/Sci fi:D)،من خیلی‌ خوشحال میشم. Namco هم به نظرم با اینکه خریدار نیست،اما پابلیشر خوبیه و باهاشون می‌شه کار کرد..:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
اینو اینجا میزارم چون به تاپیک خود بازی کسی سر نمیزنه :D
مپ Fallout 4 : Nuka World هم منتشر شده :

k0zpfzqbhsbaz35rj2dk.jpg

نسخه Full Size رو از اینجا ببینید : https://bethesda.net/data/images/event/179/Fallout4_Nuka-WorldMap_FULL.pdf
نامردا کسانی که توی آمریکا و کانادا هستن میتونن نسخه فیزیکی همین مپ رو دریافت کنن :|
طراحی مپ خیلی با Far Harbor و بازی اصلی فرق داره و یه محیط باز با شونصد تا ساختمون نیست و همینطور که میبینید به مناطق کوچکتر تقسیم شده.
از تریلر و این مپ هم کاملا میشه فهمید که تم آخرالزمانی و تاریک بازی کمرنگ تر شده و تم بازی خیلی شاد و رنگارنگ تر شده :D:o)
یه جورایی برعکس Far Harbor هستش. البته من هنوز کارم با Far Harbor تموم نشده :D

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
رفقا من دارم fallout 4 را بازی میکنم. به دلایلی بازیهای عالیه پارسال و امسال را شروع کردم از چند ماه پیش بازی کنم.اول mgs pp بعد witcher 3 الان یه هفته اب هست دارم فالات بازی میکنم. باید بگم واقعا من شکه شدم ... از آزادی عمل و امکانت ساخت و ساز و ترکیب وسایل الکترونیکی و مکانیکی و... این حجم از قابلیت ها و نوآوری ها باعث شده از خواب و خوراک بیوفتم. یادم میاد زمانی که half life 2 اومد یه همچین حسی داشتم ولی شدتش واقعا کمتر بود...
امتیازشم خوب دیدم تعجب نکردم چون طرف میاد یه بازی خطی با داستان میسازه ... شاید یک صدمه FO4 هم براش زحمت نکشیده باشند اونم بدونه هیچگونه نوآوری خاصی بعد اون بازی باید نمرش از این بالاتر بشه.واقعا ساخت RPG خودش وحشتناک سخت بود تازه داخل FO4 اومدن دنیایی را خلق کردن که دهنه هر بازیسازی به نظرم باز میمونه از حجم و پیچیدگیه طراحی این بازی... بحثم اصلا در مورد خلق جلوه تصویری و محیط فوق العاده و هزارن اسلحه و لباس و ... نیست... صحبتم در مورد هایراکی و بخش بندی و تعاریفیه که به این محیط و کرکتر ها داده شده ...
مثلا یه بخش از صحبتم در مورد اینه که ما توی محیط اجازه داریم دست به ساخت و ساز بزنیم از آبجکتهای ساده گرفته و کوچیک تا پیچیده و حجیم ...طرف بازی خطی ساخته با فضای 99 درصد ثابت و استاتیک.. به راحتی آپتیمایز هم کرده که توی این قسمت یا سین چقدر آبجکت و بافت و ... لود بشه ...
به همین شکل دستش بازه برای بالا بردن گرافیک...مشخصا به غیر گرافیک باگ ها هم به مراتب تستشون راحت تره و ...بازی هم رلیز میشه و با میشه GOTY یا حداقل امتیازش بالای 9 میشه...
و این طرف قضیه یه بازی مثل fallout 4 با این وسعت با هزینه و زحمته به مراتب بسیار بسیار بسیار زیادتر با امتیازه زیره 9 ؟!
کلا دنیا قانونه دو دو تا و قوانین دیگش انگار برای بعضی دیگست... برای منکه شخصا قانون مورفی خراکم شده ...
برای همین دیدم تاسف مثل هیچ وقت فایده نداره ... چون میدونم لذتی که من دارم از این بازی میبرم انقدر زیاده که فکر نکنم هیچ کسی بتونه از یه بازی جمع و جور و خطی ببره...
شخصا داستان را برای فیلم ترجیح میدم تا بازی ...نه اینکه مهم نباشه ... ولی وقتی میبینم بازیهایی که به شدت روی داستان تمرکز داشته به لحاظ گیم پلی برای من هیچی نداشته جز تکراره بازیهای موفق ده یا پانزده ساله پیش...با یک داستان جذاب!
به زمان بازی های کامپیوتری پکمن و بود و ریور راید و به قول خودمون دزد و پلیس همونها بیشتر روشون کنترل داشتی تا بعضی بازی های این چند سال اخیر مخصوصا بازی هایی که کلش کات سین هستش و بینش هر از گاهی باید یه دکمه را فشار بدی ! البته فشارم ندی بعضی وقتها میگه زحمت نکش خودم برات فشار میدم....
طرف حوصله نداره گیم بازی کنه اومده چند تا حرکته سینمایی بزنه حال کنه بره ... یکی بیاد تعریف کنه جامعه گیمینگ چیه
بیاد تعریف کنه گیم چیه ... و چه خصوصیتی باید داشته باشه تا ریت بالا بگیره...
گیم هم مثل دنیای موسیقی و سینما شده
ولی آفرین به شرکت هایی مثل bethesda که میدنه هاردکر و اولد اسکول مقدم تر هستند و دقیقا میدونه این قشر چی میخواد...
99 درصد تفریح من سالهاست فقط بازیه و حتی تا پارسال هم شغلم بود... که البته اینجا این جور چیزها به درده نون و آب نمیخوره

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
آقا بازم فالات 4 ...
همینطور که عکس ها را میبینید چند تا همسفری عجیب و غریب پیدا کردم ... دوتاشون هم لجندری هستند !
جالبه وقتی این جونور ها را بهشون فرمان میدم تا مثلا یه ریدر روانی را بکشه کسی که همراهم هستش میخنده و تیکه با مزه میندازه !
جالبتر اینکه یه بچه مایرلورک(همون خرچنگها) تازه از تخم خارج شده را رامش کردم و اجیرش کردم بره یه ریدره روانی را بکشه ... و صحنه خیلی خنده داری درست شد ...

مخصوصا طوری که بچه مایرلورک خرچنگوار میرفت سمته ریدر ... ولی واقعا فااانه !!! من چند روزه فقط دارم توی مپ جونور ها را رام میکنم و میندازمشون به جونه بقیه ... مخصوصا اینکه بتونی یه لجندری را رام کنی ....

عکس اسپویل داستانی اصلا نداره ... البته باید چند تا پرک ها و لول ها را افزایش بدید که بتونید یک سری قابلیت ها را باز کنید ... و فقط موجوداتی که لولشون از شما کمتره را میشه رام کرد و ... البته اینکه رام بشه هم الگوریتمه مخصوص خودش را داره که حالت شانسی پیش بیاد به نسبت شرایط ...

راستی ...
چقدر قیافه این NPC آشناست برام !

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Destruction

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر