افزایش سرعت اتصالات Xbox One بوسیله ی تغییرات DNS

Kevin-1993

کاربر سایت
Oct 1, 2010
274
نام
محمد
داتکه...

عزیزم هیچ ربطی به ISP نداره. شما یه IP دستی برای کنسول معرفی کن ( از طریق خود کنسول. مثلاً ۱۹۲.۱۶۸.۱.۴۴)
بعد در بخش تنظیمات DMZ Hosting مودم. اون IP رو وارد کن مشکلت حل میشه.
دیگه پای ISP و آژانس بین المللی انرژی انرژی اتمی و سازمان ملل و دیده بان حقوق بشر و رییس سازمان مبارزه با مواد مخدر و رییس سازمان مقررات رادیویی و جمعیت مبارزه با بیماری ابولا و انجمن حمایت از بیماران آلزایمری و سازمان کنترل ترافیک و اداره راه و ترابری و شرکت نفت و مایکروسافت و صدا و سیما و رییس دفتر معاون رییس جمهور کره جنوبی و جمعیت حمایت از حقوق حیوانات و سازمان حفاظت از محیط زیست و اداره ارتباطات و مخابرات و کشور های جنبش عدم تعهد و وزارت ورزش و جوانان و گروه ۵+۱ رو وسط نکش.

آخرین ویرایش:

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
سلام من سرعت نتم رو تغییر دادم 10 مگ گرفتم دوباره باید تست کنم و dns جدید رو وارد کنم؟
اگر شرکت سرویس دهنده رو تغییر دادین که صد در صد دوباره تست بگیرین. در حالت معمولم به نظرم بهتره هر چند مدت یه بار یه تستی گرفته بشه بد نیست ممکنه IPـها تغییر کنه!

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,170
دوستان من دیشب dns رو تغییر دادم اما سرعت دانلود پایینه و بهتره بگم همراه با نوسان هر بار که تست گرفتم یه عددی رو نشون ميده (از توی detailed network خود کنسول) چکار کنم با اینکه نتم 10 مگه اما سرعت دانلودم تو xboxone اصلا جالب نیست اگر بتونید کمکم کنید یه دنیا ممنون میشم

HoR!ZoN

کاربر سایت
Feb 11, 2010
2,088
نام
Milad
دوستان من دیشب dns رو تغییر دادم اما سرعت دانلود پایینه و بهتره بگم همراه با نوسان هر بار که تست گرفتم یه عددی رو نشون ميده (از توی detailed network خود کنسول) چکار کنم با اینکه نتم 10 مگه اما سرعت دانلودم تو xboxone اصلا جالب نیست اگر بتونید کمکم کنید یه دنیا ممنون میشم

یکی از عللی که مایکروسافت منو از XONE فراری داد همین مشکلش هست

marcus payne

کاربر سایت
Jul 13, 2013
50
نام
علیرضا
namebanch خیلی برام طول کشید تا result بده ولی واقعا تاثیر گذاشت البته هرچند در طول این سه شب یه شب سرعت مثل قبل بود ولی در کل سرعت اتصالم به لایو و دانلودم بهتر شده ممنون از شما

amfouter

کاربر سایت
Nov 23, 2012
197
سلام. دوستان کسی dns رو ایرانسل تست کرده که ببینه سرعت دانلود رو xbox one چقدر میشه؟ من هرچی ست میکنم پهنای باندم فرقی با اتوماتیک نداره همش 4mb هستش...ولی وقتی از speedtest تست سرعت میگیرم سرور لندن و فرانکفورتو پهنای باند 11-13 mb میده...

Elctro

کاربر سایت
Oct 25, 2010
56
نام
مهدی
سلام دوستان
من مودمم رو نمیتونم بیارم کنار x1 واسه همین با وایرلس کنسول رو به اینترنت وصل میکنم .
میخواستم ببینم چطوری میتونم اینترنتی که به صورت وایرلس با لب تاب از مودم میگیرم با کابل شبکه با کنسول به اشتراک بزارم؟
ویندوز لب تاب 8 هست
مرسی

borgian

کاربر سایت
May 15, 2016
17
xbox-one.png

خوب خیلی از ماها وقتی که کنسول رو میخریم اولین کاری که انجام میدیم تنظیم کردن اینترنت روی اون و وصل شدن به محیط XBL هست.اما چیزی که بعضی رو آزار میده سرعت پایین دانلود و گشت گذار توی لایو برخلاف بهره مندی از یه اینترنت نرمال و با سرعت بالاست (با توجه به استانداردهای کشور البته!) یعنی شما ممکنه سرعت دانلودی برابر با 200 KB\S داشته باشی و یه فایل 100 مگی رو به عنوان مثال برروی کامپیوتر در زمانی کمتر از 5 دقیقه دانلود کنید اما دانلود فایلی مشابه با حجمی مشابه برروی کنسول در حدود 15 دقیقه یا بیشتر طول بکشه این افت سرعت میتونه با تغییرات DNS و انتخاب بهترین آدرس DNS ممکن برطرف بشه گاهی هم ممکنه این تغییرات افاقه نکنه و تنظیمات دیفالت Network کنسول شما که به صورت Automatic هست بهترین و بهینه ترین مسیر ممکن رو ارائه بده.گذشته از اینا سوالی که پیش میاد اینه که چه جوری یه آدرس DNS خوب گیر بیاریم که هم با محل زندگی و ISP ما همخونی داشته باشه و هم بتونه بهترین تغییرات رو اعمال کنه و به صورت صریح بهترین DNS ممکن رو در اختیار ما بزاره؟ برا این کار برنامه های زیادی هست که یکی از این برنامه ها نرم افزار Namebench مجصول شرکت Google هست.شما این برنامه رو از این لینک دانلود و نصب کنید بعد از نصب نرم افزار برنامه به صورت خودکار اجرا میشه و تنها کاری که باید بکنید کلیک کردن روی Start Bench هست و منتظر ماندن.این صبر و حوصله ممکنه چیزی حدود 30 تا 40 دقیقه هم طول بکشه که خوب حداقالش اینه که در آخر بهترین نتیجه رو می گیرید.پس از پایان تست به پنجره ای مثل تصویر زیر برمیخورید که عبارات Primary Server ،Secendry Server و Tertiary Server در اول صفحه نمایانه.اما برای ما دوتای اولی یعنی Primary Server و Secendry Server مهمه پس اونا رو یه جایی یادداشت کنید.

بعد از این مراحل نوبت به اعمال تغییرات روی Network کنسولتون هست برای این کار به Setting رفته و به قسمت Network برین ، سپس Advanced Setting و بعد از اون با انتخاب DNS Setting وارد صفحه ای جدید میشید که دو گزینه ی Manual و Automatic رو مشاهده میکنید که به صورت دیفالت گزینه ی اتوماتیک برای شما انتخاب شده پس شما Manual رو انتخاب کنید که با این کار تنظیمات مربوط به DNS مقابلتون قرار میگیره حال اعدادی که از قسمت Primary Server و Secendry Server بدست آوردید رو به ترتیب در Primary DNS و Secondary DNS وارد کنید.اگر از سرعت راضی نبودید و یا تغییراتی حس نکردید می تونید مجدد Manual رو به Automatic تغییر بدید تا تنظیمات خوده کنسول روی دستگاهتون اعمال بشه و به حالت قبل برگرده!

با این روش معمولا" باید سرعت شما بهبود پیدا کنه مگر خود کنسول تنظیمات بهینه تر و بهتری رو نسبت به تغییرات شما در قسمت های فوق اعمال کرده باشه که در این صورت 100% تنظیمات دیفالت پیشنهاد میشه همچنین برای گرفتن نتیجه ی بهتر با برنامه ی Namebench سعی کنی تمامی دانلودها و... رو قطع کنید!

پ.ن: طبق تغییراتی که برای من صورت گرفته سرعت افزایش پیدا کرد (گوش شیطون کر:d)

موفق باشید
17 خرداد ماه سال 1393 ، سامان میرزا
یا علی;

[/QUOTE
ایول عوض کردم توی انلاین یه کم لنگ میزد که درست شد

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد
دوستان کسی dns خوب برا ایرانسل سراغ داره