مسابقه‌ی نقد نویسی بازی ھای ویدیویی

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
به منظور ارتقای دانش نقد نویسی پیرامون بازی های رایانه ای و همچنین شرکت فعال علاقمندان به این حوزه در نقد نویسی ، ایجاد روحیه ي رقابت بین علاقمندان و تولید محتواي فارسی به روز، پیرامون بازي هاي رایانه ای شرکت گیگابایت با همکاری بازی سنتر اولین مسابقه ی نقد نویسی بازی های رایانه ای را برگزار می نمایند.

achievemg.jpg

شیوه ي اجرایی مسابقه

شرکت کنندگان پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت بازي سنتر می توانند پیرامون یکی از 20 بازي
منتخب سال 2015 (عنوان بازي هاي توسط هیئت داوران مشخص شده است) نقد و تحلیل خود را نوشته و به آدرس Review[at]bazicenter[dot]com ارسال نمایند. (فرمت فایل ارسالی می بایست Word باشد) هیئت انتخاب پس از بررسی آثار ارسالی ، از بین شرکت کنندگان در مرحله ي اول تعداد 50 نفر را که مناسب ترین نقدها را نوشته باشند، انتخاب می نمایند. پس از این مرحله نقدهاي منتخب در معرض داوري هاي فنی تر و تخصصی تر قرار می گیرند تا در نهایت 3 نقد به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شده و شایسته ي دریافت جایزه نهایی شناخته شوند.

بازی ها:
Batman: Arkham Knight
Bloodborne
Fallout 4
Halo 5: Guardians
Life is Strange
MGS V: The Phantom Pain
Rise of the Tomb Raider
Rocket League
The Witcher 3: Wild Hunt
Undertale
StarCraft II: Legacy of the Void
Forza MotorSport 6
Until Dawn
Assassin's Creed: Syndicate
FIFA 16
Project Cars
Star Wars: Battlefront
Destiny: The Taken King
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
Just Cause 3

قوانین مسابقه

• مطالب ارسالی نباید کمتر از 300 کلمه و نه بیشتر از 700 کلمه باشند.
• محتواي ارسالی می بایست توسط خود شخص تولید شده باشد، مطالب کپی از گردونه رقابت خارج می شوند.
• هر نفر می تواند از بین بازي هاي معرفی شده ، تنها درباره یک عنوان نقد و تحلیل خود را بنویسد.
• در صورتیکه شرکت کننده اي بیش از یک مطلب ارسال نماید، فقط اولین مطلب ارسالی وي در رقابت شرکت داده خواهد
شد و باقی مطالب حذف خواهند شد.
• انتشار مطالب شرکت داده شده در شبکه هاي اجتماعی و دیگر سایت هاي مرتبط، قبل از اعلام نتایج نهایی باعث حذف
شرکت کننده از مسابقه خواهد شد.
• براي شرکت در مسابقه عضویت در بازي سنتر اجباري ست.
• درج اطلاعت شخصی(نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی، شماره تماس) در ابتدای مطلب ارسالی برای شرکت در مسابقه الزامی است، بدیهی است در صورت عدم درج اطلاعات، مطلب از دور مسابقه حذف خواهد شد. همچنین جایزه نفرات برنده تنها در صورت تطابق اطلاعات هویتی ارسالی با کارت ملی به آن ها اهدا خواهد شد.
• شرکت در این مسابقه رایگان بوده و در ازاي ثبت نام و ارسال مطلب هیچ وجهی دریافت نمیشود.
• شروع مسابقه از اول فرورین ماه 95 بوده و مهلت نهایی دریافت آثار 31 اردیبهشت ماه می باشد. اعلام نتایج در هفته ی اول خرداد ماه و پس از پایان داوری آثار تعیین گردیده است.
همچنین نقدهای برگزیده پس از اتمام مسابقه با نام فرد در سایت بازی سنتر منتشر خواهند شد.

جوایز

نفر اول :

سیستم کامل گیمینگ با مشخصات زیر:

M.B : Gigabyte H170-Gaming 3
CPU: Intel i5 6400
VGA: Gigabyte GTX950 2GB OC
Power: Cooler Master B500
SSD : Intel 120GB
RAM : GSKILL 2x4GB 2400MHZ DDR4
Case : Cooler Master N500

نفر دوم:
M.B Gigabyte H170-Gaming 3

نفر سوم:
SSD Crucial M550 256GB

انتشار سه مقاله ي برتر در قسمت مرتبط در سایت بازي سنتر
نفرات اول تا سوم عضو هیئت تحریریه بازي سنتر خواهند شد.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
سلام... من حدودا 5 شش ماه پیش، نقدی کامل از بازی Batman Arkham Knight نوشتم ودر بخش نقد وبررسی این تاپیک قرار دادم:
آیا میتونم همون را ارسال کنم؟

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
خیلی اتفاق خوبیه اما کاش مهلتش حداقل یه هفته بیشتر بود، چون تا تاریخ فعلی درگیر کنکور ارشدم.
در مورد قانون "هر شخص، فقط یه نقد" هم به نظر من این قانون نباشه بهتره(حالا خوبه خودم الان وقت نوشتن یه نقدم ندارم :D) از اونجایی که داوری هم به نظرم بهتره به صورت ناشناس باشه(یعنی داورا ندونن الان نقد چه شخصی رو دارن مورد بررسی قرار می دن) پس فرقی نداره یکی یه نقد بنویسه یا برا همه بازیا بنویسه هر کدوم جداگونه مورد داوری قرار می گیره.

یه موردی هم بود هی کلنجار رفتم با خودم بگم یا نگم که اخر به این نتیجه رسیدم فعلا نگم و متنی هم که نوشته بودم پاک کردم که سوء برداشتی از حرفم نشه. شاید در پایان مسابقه اومدم گفتم حرفمو.

به امید شناسایی چندتا منتقد کاردرست در این مسابقه و اضافه شدنشون به بازی سنتر.

• Like
Reactions: Raging Bull

Ali

Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
سلام... من حدودا 5 شش ماه پیش، نقدی کامل از بازی Batman Arkham Knight نوشتم ودر بخش نقد وبررسی این تاپیک قرار دادم:
آیا میتونم همون را ارسال کنم؟
مشکلی نداره اگر طبق قوانین ویرایش بشه.

• Like
Reactions: Origami 2008

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
کمتر از 700 کلمه خیلی نقد کوتاه میشه و میشه گفت زیاد تخصصی نمیشه رسید بهش. یه 300 کلمه دیگه جا داشت. من که 699 کلمه کردم ببینم چی میشه! :D به امید اینکه همیشه از این مسابقه ها باشه خیلی شرکت کردن توش لذت بخشه.

• Like
Reactions: MK_COD

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
برخی بازیها چون چند ماه از عرضشون گذشته حالا یکی دو تا DLC هم براشون عرضه شده(و چند تا پچ برا رفع مشکلاتش)

حالا چطور باید نقد نوشت؟بعد رفع مشکلات بازی و با DLC ها یا مثل اینکه بازی تازه منتشر شده؟؟؟

ممنون

• Like
Reactions: sabco

Ali

Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
کمتر از 700 کلمه خیلی نقد کوتاه میشه و میشه گفت زیاد تخصصی نمیشه رسید بهش. یه 300 کلمه دیگه جا داشت. من که 699 کلمه کردم ببینم چی میشه! :D به امید اینکه همیشه از این مسابقه ها باشه خیلی شرکت کردن توش لذت بخشه.
چون هدف شرکت تمامی کاربران(حرفه ای و غیر حرفه ای) بوده تعداد کلمات مشخصی در نظر گرفته شده تا از این لحاظ برابری وجود داشته باشه.

برخی بازیها چون چند ماه از عرضشون گذشته حالا یکی دو تا DLC هم براشون عرضه شده(و چند تا پچ برا رفع مشکلاتش)

حالا چطور باید نقد نوشت؟بعد رفع مشکلات بازی و با DLC ها یا مثل اینکه بازی تازه منتشر شده؟؟؟
ملاک انتشار اول هستش.

سلام
کمتر از 700 کلمه خیلی کمه :D
من زور زدم شد 900 کلمه
دقت داشته باشید اگر بیش از 700 کلمه باشه داوری نخواهد شد.

• Like
Reactions: HalfLife G

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
خیلی ممنون از اینکه مهلت ارسال رو تا آخر اردیبهشت تمدید کردید.

فقط چند تا سوال که در اصل یه سواله: آیا نقد باید از قالب خاصی استفاده کنه؟
منظورم اینه مثل نقد و بررسی های خود بازی سنتر باید نکات مثبت و منفی رو به طور خلاصه بیاریم؟ یا مثلا بر اساس سیستم امتیازدهی همینجا نمره بدیم یا اصلا نیازی به نمره دادن نیست؟ یا تیتر مناسب برا نقد باید انتخاب کنیم؟ اگه رعایت این موارد لازم نیست، آیا رعایتشون تاثیری تو داوری داره؟

• Like
Reactions: Mamal17

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر