رزیدنت اویل 4 در گیم کیوب و مقایسه آن با نسخه ps2

Osiris

کاربر سایت
Oct 17, 2013
36
نام
کیان
گیم کیوب همیشه از بقیه ارزونتر بود.
اما کنسول خیلی قدرتمندی بود هم از نظر گرافیک و هم CPU.
اما دلایل اینکه از نظر تجاری موفق نبود متعدد بود..از جمله اینکه پخش DVD نداشت و اون زمان DVD چیز مهم و جدیدی بود و خیلیها نمیخواستن پول برای DVD Player که هنوز گرون بود بدن.
دلیلی دیگه و اصلی این بود که ساپورت نرم افزاری قوی ای ازش نشد حداقل در مقایسه با آرشیو عظیم PS2 و حتی XBOX ساپورت نرم افزاری ناچیزی شد.خیلی از بازیهای کلیدی و مهم مثل GTA و اکثر بازیهای اکشن و خشن و پر فروش اون زمان جایی توش نداشت.
و اینکه کلا یه تصوری ایجاد شده بود که گیم کیوب کنسولی هست برای بچه ها( که اینطور نبود) اما یادمه خیلی از گیمرها اینطور فکر میکردن.
برای مثال خود نیتندو هم تو ایجاد این تصور بی تقصیر نبود.مثلا رنگ اصلی و استاندارد کنسول بنفش روشن بود و داشتن اون دستگیره پشتش این تصور رو ایجاد میکرد که مخاطبش بچه ها هستن.
بهرحال همون بازیهای اختصاصی خود نیتندو به تنهایی ارزش این رو داشت که آدم این کنسول رو بخره.
کنسول خیلی خوش ساخت با کیفیت و روون با سرعت لود خیلی سریع بود.به نظر من دستش (گم پدش) هم بهترین و راحتترین گیم پد هست.
من که خیلی خاطرات خوبی از این کنسول دارم و به نظر من که اکثر کنسولهای نیتندو رو داشتم بعد از سوپر نینتندو بهترین کنسول نینتندو بوده.

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
15522_front.jpg

11 سال پیش مثل دیروزی RE4 یکی از بهترین بازیهای عمرم روی گیم کیوب منتشر شد.حیف که کل خاطراتم با نسخه های بعدی نابود شد=((

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
15522_front.jpg

11 سال پیش مثل دیروزی RE4 یکی از بهترین بازیهای عمرم روی گیم کیوب منتشر شد.حیف که کل خاطراتم با نسخه های بعدی نابود شد=((

رزیدنت اویل از نسخه 1 تا 3 کلاسیک بودن , نسخه 4 یه انقلاب با شکوه بود
حق با شماست از نسخه 5 دیگه بدرد نخور شد و هر چی نسخه ها جدیدتر بعدش ساختن به اعتبار رزیدنت اویل لطمه زد
البته رزیدنت اویل 4 روی گیم کیوب گرافیک و هوش مصنوعی و ..... بیشتری داره نسبت به نسخه ps2

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
رزیدنت اویل از نسخه 1 تا 3 کلاسیک بودن , نسخه 4 یه انقلاب با شکوه بود
حق با شماست از نسخه 5 دیگه بدرد نخور شد و هر چی نسخه ها جدیدتر بعدش ساختن به اعتبار رزیدنت اویل لطمه زد
البته رزیدنت اویل 4 روی گیم کیوب گرافیک و هوش مصنوعی و ..... بیشتری داره نسبت به نسخه ps2
یه گروه دارن بصورت خودجوش و کاملا حرفه ای RE4 رو برای PC بصورت HD تمام عیار بازسازی میکنن.این سایتشونه یعنی من کف کردم:|عالی شده عالی:bighug:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446

hossein hme

کاربر سایت
Oct 22, 2016
128
نه دوست من اين اشتباهي كه اكثرا فكر ميكنن كه گيم كيوب سخت افزارب قويتري داشته PS2 به علت داشتن دو Vector Unit كه با شماره هاي 0 و 1 نام گذاري شدن دستگاه پر قدرت تري بوده همينطور CPU كم نظير و EDRAM كه حالا توضيح عملكردشون خارج از حوصله تاپيك هست. دليل بهتر به نظر رسيدن برخي از عناوين روي گيم كيوب پيچيدگي ساختار PS2 و عدم استفاده از قدرت حداكثري بوده كه PS3 هم از اين قائده مستثنا نيست. توي بازي مثل GOW حدود 20 ميليون پليگون در ثانيه رندر ميشه كه طبق اطلاعات منتشر شده توسط خود نينتندو گيم كيوب در هر ثانيه حدود 15 ميليون پليگون رندر ميكنه پس با اين اوصاف بازي مثل GOW II و SotC نميتونستن روي گيم كيوب اجرا بشن در مورد همين RE4 هم اگه با يه بازي مثل Metal Gear 3 مقايسه بشه به وضوح قدرت دو دستگاه قابل مقايست
اگه علاقه مند بوديد بفرماييد تا اطلاعات تكميلي هم براتون بزارم
دقیقا همینطوره:relaxed::relaxed:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر