آموزش استفاده از سرویس کاهش پینگ بر روی PS4 + راه حل بعضی مشکلات

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
سلام

در این آموزش قصد دارم روش شیر کردن سرویس کاهش پینگ بر روی کنسول PS4 به ساده ترین شکلش توضیح بدم :)

آموزش های زیادی توی اینترنت هست ولی ممکنه بعضی ها اگرچه همه اون کارهارو هم انجام داده باشند ولی موفق نشدند اینترنت رو به PS4 برسونن چون یه سری نکات ریز هست که توی آموزشهای دیگه توضیح داده نشده

روشی که در این آموزش توضیح داده شده به این صورت هست که اینترنت را از طریق بیسیم (wifi) به لپ تاپ میرسانیم، سپس اینترنت با پینگ پایین را از طریق کابل لن به PS4 شیر میکنیم (کابل لن از لپتاپ به PS4 وصل میکنیم) پس این وسایل را لازم داریم :

- یک لپتاپ دارای کارت شبکه (همه لپتاپ ها دارند فکر کنم)
- کابل لن
- مودم وایرلس

(یکی از ساده ترین روشهای شیر کردن اینترنت بر روی PS4 همین روش است)
================================================

مرحله اول : قابل شیر کردن اکانت کاهش پینگ

معمولا سرویس های کاهش پینگی که در اختیار شما قرار میگیرد به صورت یک اکانت V-P-N هست. اولین مرحله شیر کردن این اکانت است.

- به قسمت Properties اکانت V-P-N کاهش پینگ بروید و تنظیمات را طبق عکسهای زیر انجام بدید

vhnf_sharedvpn2.jpg

k5nh_sharedvpn1.jpg

- قسمت روش شیر شدن را شبکه LAN را انتخاب کنید، همانطور که در تصویر میبینید Local Area Connection روی انتخاب شده (ممکنه اسم این کارت برای شما کمی متفاوت باشد ولی در هر صورت شبکه LAN، Local یا Ethernet اسمهایی از شبکه کابل لن است)

نکته : اگر در تب Sharing با همچین پیغامی مواجه شدید بهترین راه ساخت اکانت V-P-N توسط خودتان است پس به مرحله دوم بروید در غیر این صورت به مرحله سوم

ce1i_vpnshared3.jpg

مرحله دوم : ساخت اکانت V-P-N بر روی لپ تاپ

برای اینکه اکانت کاهش پینگ را شیر کنید بهتره یک اکانت V-P-N جدید بسازید. برای این کار طبق عکسها پیش برید

- ابتدا به مسیر زیر برید
ControlPanel / Network And Sharing Center
10wj_vpn1.jpg

34wb_vpn2.jpg

xkil_vpn3.jpg

- اگر قبلا اکانت V-P-N ساخته باشید با همین پیغامی مواجه میشوید در هر صورت Next بزنید

3s8a_vpn4.jpg

p2i1_vpn5.jpg

توجه : یه نکته مهم داره این قسمت. من خودم روی چنتا دستگاه و لپتاپ امتحان کردم اگر در قسمت Addres Internet از IP (عدد) سرورهای کاهش پینگ استفاده کنید، زمانی که در PS4 تست اینترنت میگیرد با پیغام خطا Undentified IP مواجه می شوید. از پشتیبانی سروریس کاهش پینگ آدرس DNS سرورهاشون بگیرید، مثلا به صورت زیر :
pingpass.server15.pingpass.ir.

8igt_vpn6.jpg

UserName و Password سرویس خود را وارد کنید
- روی Connect کلیک کنید، اگه همه مراحل را درست انجام داده باشید اکانت کاهش پینگ متصل می شود. اگر به قسمت ControlPanle/Network And Sharing Center/Change Adapter Setting برید و اکانت کاهش پینگ متصل باشد ، عبارت Shared در کنار اکانت مشاهده میشود.

1weu_vpn2.jpg

مرحله سوم : تنظیمات شبکه کردن

نکته : در برخی لپتاپها اگر تنظیمات IP به صورت Automatic باشد در PS4 قایل شناسایی نیست و حتما خودتان باید IP را دستی وارد کنید. بهتر است اول در حالت معمولی (V-P-N کاهش پینگ وصل باشد) در PS4 امتحان کنید ببینید اینترنت وصل شده یا نه(مرحله چهارم)، اگر نشده IP را به صورت دستی طبق مراحل زیر انجام دهید.

-
ابتدا باید IPی شبکه اتصال لن را به دست آورید. ساده ترین کار این است که مستقیما PS4 را از طریق کابل لن به مودم متصل کنید. پس اینکه اینترنت متصل شد از قسمت Setting/Connection/View Connection Status مقدار IP آدرس رو بردارید و سپس در لپتاپ به قسمت زیر برید و IP خودتون و Subnet Mask و DNS Server رو وارد کنید

ControlPanle/Network And Sharing Center/Change Adapter Setting
حالا بر روی Local Area Connection (شبکه لن) راست کلیک کنید و Properties رو بزنید بعد طبق عکس:

mjlz_local.jpg

jy0s_local2.jpg

-توجه : IP های عکس لزوما با IP های شما یکی نیست!

پس از وارد شدن مقادیر بالا کافی است کابل لن را دوباره به PS4 وصل کنید و اینترنت را از طریق بیسیم به لپتاپ،و سپس کانکشن کاهش پینگ را هم متصل کنید.

مرحله چهارم : تست اینترنت در PS4

پس از انجام مراحل بالا نوبت به تست اینترنت در PS4 میرسه. به Setting/Network/Set Up Internet Connection/Use a LAN Cable/Custum بروید و سپس همه گزینه ها رو روی Automatic قرار بدید .
DHCP --- Do Not Specify
Proxy Server ---- Do Not Use

تست بگیرد، اگر تمام مراحل بالا درست انجام شده به راحتی اینترنت با پینگ پایین به دستگاه میرسه :)

مشکلی داشتید در همین تاپیک بپرسید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آپدیت میشه ....

آخرین ویرایش:

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
سلام

من تو ویندوز 7 با کاهش پینگ مشکلی ندارم
ولی با اون یکی لپ تاپ تو ویندوز 8.1 هر کاری میکنم گزینه دوم اینترنت فیلد میشه تو تست و وصل نمیشه

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
با این کار nat type ۳ نمیشه ؟

من خودم تست کردم بعضی موقع ها این اتفاق می افته، یعنی NAT Type رو 3 نشون میده، با عوض کردن IP کانکشن لن یا عوض کردن سرورِ کاهش پینگ این NAT Type باز همون 2 میشه :)

- - -ویرایش - - -

سلام

من تو ویندوز 7 با کاهش پینگ مشکلی ندارم
ولی با اون یکی لپ تاپ تو ویندوز 8.1 هر کاری میکنم گزینه دوم اینترنت فیلد میشه تو تست و وصل نمیشه

فایروال سیستم و آنتی ویروس خاموش هست؟

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
جدیدا کاهش پینگ وصل نمیشه از این روش یه ارور میده موقع اتصال پی اس ان چرا ؟

اگه موقع اتصال PSN ارور میده مشکل از سرور یا اینترنتون هست باید یه موقع دیگه امتحان کنید یا از پشتیبانی کاهش پینگتون سوال کنید

- - -ویرایش - - -

بله خاموشه

والا من خودمم از 7 فقط استفاده کردم، دقیقا نمیدونم مشکل چیه فقط یه چیزی میدونم 8 مشکلات زیادی توی قسمت Network داره ، حتی خودمونم نتونستیم باهاش شبکه درست کنیم واسه واسه بازی شبکه، ولی 8.1 این مشکلات و تا حدود زیادی نداشت.دقیقا نمیدونم مشکل از کجاست متاسفانه :(

iran_adventure

کاربر سایت
Nov 23, 2006
146
سلام

دوست عزیز ممنون بابت آموزش.
من آموزش شما رو هم انجام داده بودم ولی درنهایت تو قسمت internet connection فیلد می ده.

فعلا به ps4 دسترسی ندارم. یه سری سوال می پرسم بعدا هم تست می کنم...

پس از انجام مراحل بالا نوبت به تست اینترنت در PS4 میرسه. به
Setting/Network/Set Up Internet Connection/Use a LAN Cable/Custum بروید و سپس همه گزینه ها رو روی Automatic قرار بدید .
DHCP --- Do Not Specify
Proxy Server ---- Do Not Use

من فقط این کاری که شما گفتید انجام ندادم. چرا وقتی می خواهید همه چیز رو اتوماتیک بزنید گزینه ی custom رو انخاب می کنید؟ easy رو چرا انتخاب نمی کنید؟؟

-توجه : IP های عکس لزوما با IP های شما یکی نیست!

دقیقا ip باید 192.168.137.1 باشه. توی ویندوز 10 که باید این باشه. حتی پیغام می ده که برای share شدن باید ip همین عدد باشه و اگه توی شبکه از این ip استفاده کردید برید عوضش کنید...

والا من خودمم از 7 فقط استفاده کردم

من روی 8.1 و 10 تست کردم. با دو لپتاپ مختلف، با دو اینترنت مخابرات و های وب، با دو شرکت مختلف کاهش پینگ!! هیچ کدوم جواب نداد.
چیزهایی که تا حالا تست نکردم 7 هستش و ps4 سری 11 (که خیلی بعید می دونم ایراد از ps4 های سری جدید باشه، برای من 1216 هستش...) اون ها رو امشب تست می کنم.

یه نکته جالب این که اگه خود wifi رو shrare کنید، ps4 درست کانکت می شه. یعنی مشکل فقط سر این هستش که وقتی v p n رو share می کنیم ps4 به اینترنت دسترسی نداره. احتمال این هم هست که ps4 داره internet connection رو از سایتی چک می کنه که v p n به اون دسترسی نداره و فیلد می ده.

من اطلاعات کامپیوتر و شبکه ام بد نیست، امیدوارم بتونیم با کمک هم به یه راه حلی برسیم.

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
سلام

دوست عزیز ممنون بابت آموزش.
من آموزش شما رو هم انجام داده بودم ولی درنهایت تو قسمت internet connection فیلد می ده.

سلام بر شما
این مشکل ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه سعی میکنم کمک کنم :) خب از اونجایی که اطلاعات شبکه نسبتا خوبی داری پس حتما فایروال و آنتی ویروس رو هم خاموش کردی ، من از جایی که سرویش میگیرم 8تا سرور داره، وقتی ارور Internet Conection میده با عوض کردن سرور درست میشه! خیلی عجیبه این مورد یا اینکه به جای اینکه از IP استفاده کنم DNS اون سرور رو توی اکانت V P N میزن و اینطوری وصل میشه بدون مشکل

فعلا به ps4 دسترسی ندارم. یه سری سوال می پرسم بعدا هم تست می کنم...

من فقط این کاری که شما گفتید انجام ندادم. چرا وقتی می خواهید همه چیز رو اتوماتیک بزنید گزینه ی custom رو انخاب می کنید؟ easy رو چرا انتخاب نمی کنید؟؟

شما اگه اتوماتیک هم بزنید بعد از چند ثاینه میره داخل صفحه وارد کردن IP و ادامه همون مراحلی رو میاره که اگه روی Custom زده باشید :)

دقیقا ip باید 192.168.137.1 باشه. توی ویندوز 10 که باید این باشه. حتی پیغام می ده که برای share شدن باید ip همین عدد باشه و اگه توی شبکه از این ip استفاده کردید برید عوضش کنید...

اصلا شما IP مربوط به اتصال وای فای لپ تاپ رو هم به صورت اتوماتیک بزارید هیچ مشکلی پیش نمیاد، واسه من الان روی اتوماتیک هست

من روی 8.1 و 10 تست کردم. با دو لپتاپ مختلف، با دو اینترنت مخابرات و های وب، با دو شرکت مختلف کاهش پینگ!! هیچ کدوم جواب نداد.
چیزهایی که تا حالا تست نکردم 7 هستش و ps4 سری 11 (که خیلی بعید می دونم ایراد از ps4 های سری جدید باشه، برای من 1216 هستش...) اون ها رو امشب تست می کنم.

نه اصلا مشکل از طرف PS4 نیست، احتمالا مشکل به خاطر ویندوز هست ولی خب قابل حل کردنه

یه نکته جالب این که اگه خود wifi رو shrare کنید، ps4 درست کانکت می شه. یعنی مشکل فقط سر این هستش که وقتی v p n رو share می کنیم ps4 به اینترنت دسترسی نداره. احتمال این هم هست که ps4 داره internet connection رو از سایتی چک می کنه که v p n به اون دسترسی نداره و فیلد می ده.

اگه میخایین من از جایی که میگیرم از اونجا هم اکانت تست بگیرید تست کنید سرورهاشون شاید مشکل برطرف شد

من اطلاعات کامپیوتر و شبکه ام بد نیست، امیدوارم بتونیم با کمک هم به یه راه حلی برسیم.

امیدوارم با این چیزایی که گفتم مشکل حل شه

iran_adventure

کاربر سایت
Nov 23, 2006
146
مرسی

مشکلم با پیگیری شرکت سرویس دهنده ام برطرف شد.

مشکل از تنظیمات توی [FONT=tahoma, sans-serif]services.msc برطرف شد. ولی وقتی وصل می شم بعد از 10 15 دقیقه کامپیوتر قاط می زنه و باید reset کنم![/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]ولی این طور که فهمیدم مشکل از تنظیمات ویندوز 8 و 10 هستش. دارم 7 نصب می کنم که نیاز به تغییرات سیستم نباشه.[/FONT]

[FONT=tahoma, sans-serif]اگه سرویس دهنده تون رو معرفی کنید ممنون می شم.[/FONT]

[FONT=tahoma, sans-serif]دوستانی که مثل من مشکل داشتند از این راهنمایی استفاده کنند:[/FONT]

[FONT=tahoma, sans-serif]And here is a solution, I posted this earlier. [/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]Set ICS service start mode to auto(delayed)[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]run->services.msc->internet connection sharing->startup type-auto(delayed)[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]restart pc or stop/start service.[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]this service will loaded after windows starting in about 5 minutes (on i7 960), its not immediately start.[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]Second solution to make ICS work on start up....[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]Go to run->services.msc but then, aside from checking ICS service, CHECK FOR "Routing and Remote Access" if it's on manual you need to set it to Automatic-delayed and turned on. [/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]Default was turned "OFF" , not even "Manual".[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]After i changed it for "Automatic" and pressed start, Internet started working.[/FONT]

pouyapro

کاربر سایت
Nov 23, 2008
224

دوست عزیز به نتیجه ای رسیدید
کانکشن پینگ تو لپ تاپ وصل شده، ولی نمیتونم روی کنسول شیرش کنم.
چند روزه درگیر و علافشم، کسی هست که یه دست یاری برسونه؟

Erfan sharifi

کاربر سایت
Jul 31, 2016
3
سلام...من یه مشکلی برای استفاده از اینا دارم...من میخوام از cpr استفاده کنم که خودش یه کانکشن میسازه...وقتی کابل لن روبه ps4 متصل میکنم کانکشن:local area connection میزنه unidentified network...در حالی که وقتی کابل لن رو از لپتاپ به مودم میزنم مشکلی نیست...نمیدونم به خاطر همینه یا نه اما نمیتونم به این سرویس ها متصل بشم...گاهی اوقات ip رو تو کنسول پیدا میکنه و به نت وصل نمیشه...گاهی حتی ip رو هم پیدا نمیکنه...مدل دستگاه من 1216 هست...ممنون میشم اگر راهی داره بهم کمک کنید

maxlife

کاربر سایت
Oct 29, 2016
81
نام
ارش
اقا من هر کاری میکنم توی قسمت دوم ps4 failed میزنه دیگه ادمو به ستوه میاره بعضی اوقات هم شانسی میگیره اصلا دلیلو نمیتونم بفهمم

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
اقا من هر کاری میکنم توی قسمت دوم ps4 failed میزنه دیگه ادمو به ستوه میاره بعضی اوقات هم شانسی میگیره اصلا دلیلو نمیتونم بفهمم

به صورت عجیبی اینطوریه و منم نفهمیدم مشکل چیه فقط با عوض کردن سرورهای سروریس کاهش پینگ درست میشد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر