اجرای بازی از USB و هارد با PS2

mdy

کاربر سایت
Aug 10, 2013
3
سلام من ایکس باکسم jtag هست با محیط فری استایل که دیسک ها رو کپی میکنم حجم یازی ها رو کم میکنه یعنی اگه به صورت معمولی ایمیج بگیری از دیسک re4 حدود 4 و خردی گیگ حجم بازی هست ولی با اون برنامه حجمش حدود 3 و خردی میشه یعنی فک میکنم فایل های قفل امنیتی و اضافاتش رو کپی نمیکنه تازه اون اچ دی هست و نسخه ps2 معمولی.
حالا با توجه به این اوضاع حدس میزنم که حجم مفید بازی روی ps2 باید حدود 2 گیگ باشه میخواستم بدونم بچه ها کسی روشی رو سراغ داره که مثل نحوه فری استایل حجم بازی ها رو برای ps2 کم کنم و بعد به فلش انتقال بدم؟
ممنون.

rahavard

کاربر سایت
Jul 14, 2010
62
نام
فرهاد
سلام دوستان می خواستم ببینم کسی بازی متال گیر نسخه دومش کسی از روی یو اس بی اجرا کرده خواهشن بگین چون واسه من با برنامه opl یه تصویر سیاه میاد دیگه بالا نمیاد

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
سلام دوستان می خواستم ببینم کسی بازی متال گیر نسخه دومش کسی از روی یو اس بی اجرا کرده خواهشن بگین چون واسه من با برنامه opl یه تصویر سیاه میاد دیگه بالا نمیاد

نه مشکل داره کماکان و با هیچ opl ی با usb اجرا نمیشه. به روش HDD و SMB بدون مشکل توسط opl 0.9 اجرا میشه.

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
داداش ریجن بازی که من خریدم پال هست شما نسخه امریکایی این بازی تست کردید

نسخه من NTSC یا همون نسخه USA هست و اجرا نمیشه. شما اگر تو سایت زیر که لینکش رو گذاشتم برید، میبنید که نه پال اجرا میشه نه NTSC
ID نسخه پال SLES_503.83 و نسخه امریکای شمالی SLUS_201.44 هست.

این لیست میتونه به شما کمک کنه که تا حدودی بفهمید چه بازیهایی بوسیله USB اجرا میشن. البته لیستش کامل نیست.

(Obsolete) Official PSX-SCENE OPL Game Compatibility List

gamerclasic

کاربر سایت
Nov 5, 2013
14
نام
فرشید
نسخه من NTSC یا همون نسخه USA هست و اجرا نمیشه. شما اگر تو سایت زیر که لینکش رو گذاشتم برید، میبنید که نه پال اجرا میشه نه NTSC
ID نسخه پال SLES_503.83 و نسخه امریکای شمالی SLUS_201.44 هست.

این لیست میتونه به شما کمک کنه که تا حدودی بفهمید چه بازیهایی بوسیله USB اجرا میشن. البته لیستش کامل نیست.

(Obsolete) Official PSX-SCENE OPL Game Compatibility List

این لینکی که گذاشتی فقط میگه روی hdd و smb بازی اجرا میشه در مورد usb چیزی ننوشته

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
این لینکی که گذاشتی فقط میگه روی hdd و smb بازی اجرا میشه در مورد usb چیزی ننوشته

ببین وقتی یه بازی که با usb قراره اجرا بشه تو لیست نیست احتمالش زیاده که اون بازی اجرا نمیشه یا اجرا میشه ولی تا انتهای بازی نمیره. (میگم احتمالش زیاده نمی گم صد در صد اینجوریه، برای مثال Grandia 2 تو لیست نیست ولی من به راحتی اجراش کردم و بازی تا آخرش مشکلی نداشت) در ضمن من کل پست های اون تاپیک رو خوندم و افراد زیادی این بازیو بوسیله usb با OPL ها و Mode های مختلف تست کردن (از جمله خودم نسخه NTSC) و نتونستن اجراش کنن. قضیه این بازی فرق میکنه چون بازیه مهمیه و خیلیا تست کردن، در کل این بازی فعلا اجرا نمیشه. نمیدونم شما چرا انقدر گیر دادی و دنبال مدرک می گردی. باور کن این بازی فعلا اجرا نمیشه.

آخرین ویرایش:

gamerclasic

کاربر سایت
Nov 5, 2013
14
نام
فرشید
ببین وقتی یه بازی که با usb قراره اجرا بشه تو لیست نیست احتمالش زیاده که اون بازی اجرا نمیشه یا اجرا میشه ولی تا انتهای بازی نمیره. (میگم احتمالش زیاده نمی گم صد در صد اینجوریه، برای مثال Grandia 2 تو لیست نیست ولی من به راحتی اجراش کردم و بازی تا آخرش مشکلی نداشت) در ضمن من کل پست های اون تاپیک رو خوندم و افراد زیادی این بازیو بوسیله usb با OPL ها و Mode های مختلف تست کردن (از جمله خودم نسخه NTSC) و نتونستن اجراش کنن. قضیه این بازی فرق میکنه چون بازیه مهمیه و خیلیا تست کردن، در کل این بازی فعلا اجرا نمیشه. نمیدونم شما چرا انقدر گیر دادی و دنبال مدرک می گردی. باور کن این بازی فعلا اجرا نمیشه.

با ورژن NTSC راحت اجرا شد روی تمامی OPL ها تست کردم اجرا شد

- - -ویرایش - - -

این لینک راحت میگه روی USB این بازی اجرا میشه چجوری شما تست کردید اجرا نشد
http://psx-scene.com/forums/f150/open-ps2-loader-game-compatibility-62463/index15.html

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra

- - -ویرایش - - -

Open PS2 Loader Game compatibility - Page 15

عجیبه، من اینو ندیده بودم و خودمم امتحان کردم اجرا نمیشد و black screen میداد. حالا بازم امتحان میکنم. اگر بازی رو بدون مشکل تموم کردید، خواهشا به من خبر بدید. چون من فعلا یه jrpg (که طولانی هم هست) دارم بازی میکنم و فعلا نمیتونم سراغ این بازی برم.

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446

Open PS2 Loader Game compatibility - Page 15

عجیبه، من اینو ندیده بودم و خودمم امتحان کردم اجرا نمیشد و black screen میداد. حالا بازم امتحان میکنم. اگر بازی رو بدون مشکل تموم کردید، خواهشا به من خبر بدید. چون من فعلا یه jrpg (که طولانی هم هست) دارم بازی میکنم و فعلا نمیتونم سراغ این بازی برم.

ااا ایول دمت گرم که گفتی

کلا نمیشه به این لیستا زیاد اعتماد کرد مثلا بازی مدال افتخاری که تو لیست اجرا نبود من تبدیل کردم اجرا نشد اما با برنامه تبدیل ریجن پچ کردم بازی تبدیل کردم ریختم تو فلش راحت اجرا شد

یا تو بعضی لیست ها زده بودن بازی Call Of Duty: World At War Final Fronts اجرا نمیشه با فلش اما من اجرا کردم راحت اجرا شد

البته تو تبدیل کردن ممکنه فایل خراب شه و ارور دفرگ بده

حالا یه راهی هست که نمیخواد iso بازی تبدیل کنی بریزی تو فلش - برعکس خود iso بازی میریزی تو فلش راحت اجرا میکنه
اینم لینک آموزشش
http://forum.bazicenter.com/thread92697/page3/#post3638902

بعضی بازی ها با opl اجرا نمیشن اما غیر از opl برنامه ها دیگم هست که بازیا رو میشه اجرا کرد باهاش مثل PS2ESDL

PS2ESDL بعضی بازی هایی رو که opl اجرا نمیکنه این برنامه اجرا میکنه

لینک دانلود و آموزش برنامه
http://forum.bazicenter.com/thread92697/page6/#post3890264

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
usb دستگاه ps2 من وقتی فلش بهش وصل می کنم هیچ نمیاد!!! کار نمی کنه یا اول باید cd بوت بزارم؟؟؟

نبایدم بیاد , اصلا usb کنسول ps2 توانایی اجرا کردن بازی نداره , اما با یه روش هک کردن ( کپی خور کردن ) از usb کنسول ps2 استفاده میکنیم تا بازی رو از روی فلش اجرا کنه
باید با دیسک بوت راه اندازی بشه

این صفحه نگاه کن
کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

پست اول منو که آموزشش هست مرحله به مرحله اجرا کنید , راحتیم میتونید بازیا رو از روی فلش اجرا کنید

masoud747

کاربر سایت
May 22, 2016
2
نبایدم بیاد , اصلا usb کنسول ps2 توانایی اجرا کردن بازی نداره , اما با یه روش هک کردن ( کپی خور کردن ) از usb کنسول ps2 استفاده میکنیم تا بازی رو از روی فلش اجرا کنه
باید با دیسک بوت راه اندازی بشه

این صفحه نگاه کن

پست اول منو که آموزشش هست مرحله به مرحله اجرا کنید , راحتیم میتونید بازیا رو از روی فلش اجرا کنید

رایت کردم روی CD وقتی که CD رو نشون میده هرچی ضربدر* می زنم اصلا باز نمی کنه, هیچ اتفاقی نمی افته, نمی دونم چیکار کنم!!!

• Like
Reactions: game-boys

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
رایت کردم روی CD وقتی که CD رو نشون میده هرچی ضربدر* می زنم اصلا باز نمی کنه, هیچ اتفاقی نمی افته, نمی دونم چیکار کنم!!!

این فایل دانلود کن
cd MCBOOT.ELF Play Station 2

از حالت فشرده خارجش کن

برای رایت کردنم هم این برنامه که اینجا هم لینک دانلود و آموزشش هست بخون

البته باید لنز کنسولت سالم باشه ها

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
دوستان یکی خواهشا جواب بده من میخوام god of war 1 رو از روی فلش اجرا کنم وسط یه دمو گیر میکنه و دیگه نمیتونم کاری بکنم
سوال من اینه که این ربطی به نسخه مال من داره که 3.47 گیگابایته و باید حتما نسخه dvd9اش رو دانلود کنم؟
اینم بگم که با فلش نتونستم flower sun and rain رو بازی کنم چون همین مشکل براش پیش میامد

تو همین فروم یه تاپیک دیگه هست اونم آموزش راحتر کپی خور فلشیه
2 نفر توش راهنمایی کردن برای گیر نکردن دمو ها

یکی نوشته بازی هاش تو دمو گیر میکردن اما با استفاده از فلش usb 3.0 مشکلش حل شده

یکی دیگه هم یه آموزش گذاشته دیگه لازم نیست iso بازی با برنامه کانورت کنی خود iso مستقیم میریزی روی فلش

درضمن کپی خور ps2 دو حالت داره اجرا بازی از روی فلش یا نتورک هست
نتورک باید وصل بشه به pc و بازیا از روی هارد کامپیوتر اجرا میشن , این روش هم بازیا بیشتری رو اجرا میکنه هم لگ و هنگی نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر