بحث و تبادل نظر در مورد بازی های MMO

43477883774205382599.png

هدف از ایجاد این تاپیک اینه یه سری بازی MMO که تاپیک ندارن در اینجا بحث و تبادل نظر بشه که اگر لازم بود تاپیکش زده شه ...

قوانین :

1 . بعضی از بازیها تاپیک مجزا دارند ( لطفا سوال یا نظر خودتون رو در تاپیک مختص به خودش بپرسید )
2 . دادن هر گونه لینک فروشگاه ممنوع ( هر گونه تبلیغات ممنوع )
3 . بروزرسانی خواهد شد ...

خب خیلی بازی MMO داریم که حتی اسمی ازشون هم برده نشده (چه اونهایی که ریلیز شدن چه اون هایی که قراره ریلیز بشه)

برای دیدن لیست بازی های MMO به این لینک مراجعه کنید

لینک

نکته : MMO صرفا به بازی های مثل WOW یا امثال این ها نمیگن .. اشتباه نکنید ...

نکته 2 : بازی های هستند که قابلیت آنلاین هم دارند .. جزو این دسته نیستد ..
بازی هایی که فقط آنلاین هستند MMO هستند

نکته 3 : بازی های Browser-Based یا تحت وب جزو این تاپیک نیستند ( مانند تراوین و ..... )

سبک های MMO :

MMORPG : ( همون بازی های RPG به صورت آنلاین . ) مانند : WOW - GW2 - TERA

MOBA : ( بازی های که دارای یک Arena یا Battleground هستن و پلیر با استراتژی و انتخاب کردن هیرو خودش وارد این بازی میشه ... حالا هم می تونه از سوم شخص باشه هم ایزومتیک باشه و ... ) مانند : DOTA 2 - SMITE

MMOFPS : بازی های اول شخص آنلاین شوتر .

MMOTPS : بازی های سوم شخص آنلاین شوتر .

SOCIAL : بازی هایی اجتماعی که شبیه ساز زندگی هستند , اصولا جهان مجازی دارند . مانند : Second Life

FIGHTING : بازی های رزمی و فایتینگ . مانند : Smite - LOST SAGA

RACING : بازی های مسابقه ـی ( حالا حتما نباید ماشین یا موتور باشه مسابقه ) مانند : AUTO CLUB REVOLUTION - NFS :WORLD

و ..

هر چند وقت یه بار هم به معرفی یک بازی آنلاین می پردازیم

( اگر بازی خاصی مد نظرتونه و نمی تونید براش تاپیک بزنید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید بیاید پست بدین تو این تاپیک )

" این پست به روزرسانی میشود "

---

خب بازی جدیدی اومده MMORPG که استقبال خوبی ازش شده و بعضی ها ازش خوب میگن بعضی ها انتقاد دارن

69786617926722219978.jpg

سایت MMOBOMBS هر هفته یه ویدیو به انتشار میذاره ... 140 قسمت این ویدیو خیلی جالبه .. به معرفی 3 بازی جدید می پردازه که یکیش archeage ـه

Free To Play Weekly – Deep Down, ArcheAge, Skyforge, (ep.140)- MMOBomb.com

( نیاز به قند شکن داره برای دیدن ویدیو )

--

این بازی هم خیلی قشنگه حتما پیشنهاد می کنم تریلرش رو ببینید واقعا محشره گرافیک زیبایی هم داره گیم پلی ـش هم قشنگ ـه .... ( الان فک کنم در مرحله بتا ـه )

SkyForge

30424826045466569394.jpg

آخرین ویرایش:

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
یه betakey اضافی blade and soul دارم کسی میخواد؟
نکات:
کلاینت 13 گیگه
سرور بتا فعلا تو امریکاس و پینک بالا
فردا واسه 4 روز شروع میشه
فقط واسه این سری کار میکنه

ویرایش:
تمام شد :D

آخرین ویرایش:

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
در حال حاضر اگه دنبال یه بازی mmo میگردین که توش آزادی کامل داشته باشین و هر نوع play style ای که دارید ازش لذت ببرید فقط Archeage هست... بازی کاملا رایگانه... نسخه 2 یکی دو ماهی هست که ارائه شده و به همراه اون یک سرور جدید در اروپا و یکی در آمریکا برای پلیر های جدید اضافه شد اما خب تا الان میدونم خیلی ها به لول 55 رسیدن... من خودم از نسخه 1.2 که آروریا باز شد توی سرور aranzeb مشغول به بازی ام و هیچ بازی ای جای این بازی رو در حال حاضر نمیتونه بگیره...

توی این بازی از PVP میشه انجام داد (البته اگه پینگ خوبی دارید و یا pvp تمام کاری نیست که میخواید انجام بدید) تا PVE و کرافتینگ مثل ساخت خانه ها با کاربرد های مختلف و ابزار و gear و کشاورزی و ماهی گیری (من عاشق ماهی گیریشم... همیشه ام یه سری دزد دریایی میان که به pvp منتهی میشه!! lol ) یا اصلا فقط دوست دارید معدن چی یا آهنگر یا هر چیز دیگه ای باشید!! (حتی آلچمیست بودن هم جالبه که بتونی محاسبه کنی چه محصولاتی رو کشت بدی و چه معجونی درست کنی!) و البته تجارت!! هرچی پک ها تون رو به راه دور تری ببرید و بفروشید پول بیشتری میگیری... انقدر جزئیات این بازی زیاده که واقعا هر جور دوست داشته باشید میتونید بازی کنید!!

خلاصه Archeage کاملا openworld هست و خیلی هم نقشه بزرگی داره بدون لودینگ بین منطقه هاش!

من خودم شیفته black desert شدم اما این بازی ها تا از حالت بتا و آلفا و founder pack ای خارج شه و یک بازی حسابی polish خورده و کم باگ بشه و به آرک ایج برسه فکر می کنم بین 6 ماه تا یک سال باید صبر کنید.

من که هنوز بعد از یک سال archeage بازی کردن هنوز ازش لذت میبرم به نظرم یک بازی بی پایانه و میشه کلی کار توش انجام داد.
حجم دانلود حدود 9 گیگ هست و از طریق glyph میشه دانلود کنید.

در آخر این من و بزرگ ترین ماهی ای که به صید کردم به ارزش 40g!! :d

camera-p.jpg

سوالی بود در خدمتم ;;)

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
ARCHEGAGE

من معمولا pvp زیادی انجام نمیدم ولی همین الان با guild رفتم چون میدونم 90% بازی کن ها pvp براشون از همه چیز مهم تره (البته تو بازی مثل ارک ایج انقدر کار واسه انجام دادن هست که حیفه فقط pvp انجام داد!) فیلم کوتاهی گرفتم از گیم پلی بازی توی PVP و raid دوستان ببینن. بعد از نسخه 2 توی diamond shores خیلی pvp انجام میشه و یه جورایی جای hasla رو گرفته اما خیلی بهتره...

http://www.aparat.com/v/FPdsH

امید وارم خوشتون بیاد :)

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
ARCHEGAGE

من معمولا pvp زیادی انجام نمیدم ولی همین الان با guild رفتم چون میدونم 90% بازی کن ها pvp براشون از همه چیز مهم تره (البته تو بازی مثل ارک ایج انقدر کار واسه انجام دادن هست که حیفه فقط pvp انجام داد!) فیلم کوتاهی گرفتم از گیم پلی بازی توی PVP و raid دوستان ببینن. بعد از نسخه 2 توی diamond shores خیلی pvp انجام میشه و یه جورایی جای hasla رو گرفته اما خیلی بهتره...

pvp در Archeage

امید وارم خوشتون بیاد :)

pve چی داره؟

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
pve چی داره؟

حدود 8 تا دانجن داره از لول 18 شروع میشه تا دانجن های 10 نفره... یه سیستم جالب هم واسه دانجن های لول پایین داره که حتی وقتی لول 55 ای نیاز داری انجامش بدی اگه منتور یک لول پایین بشی کمکش کنی دانجن رو بره بهت به صورت روزانه گیلدا میده + متریال های خاص... library رو داره که کلا واسه گریند کردن هست و توش کرنر روم هم داره که یه جورایی خودش یه نوع دانجن هست... تا دلت بخواد ورلد باس داره هر زون 1-2 تا باس داره ... از باس هایی که مثلا من و یک هیلر تنهایی میتونی بکشیم یا حتی بگیریمیش به عنوان بتل پت تا خود همون library ام هر طبقه 2-3 تا باس داره که 50 نفر میخواد (full raid) ... اینجوری نیست که واسه PVP یا PVE مجبور باشی بری جای خاصی... همش توی همون open world صورت میگیره به جز اون دانجن ها که intence میشن و یا Arena واسه PVP... بقیه بازی تماما توی open world هست... سر همین احتمال هر چیز ممکنه... مثل من که واسه ماهی گیری میرم توی آب بعد سر از PVP در میارم یه عده میان که گنگ کنن :))

سیستم کشاورزی و economy و housing اش ام به نظر من خوبه گرچه Trion خیلی گند زده تا حالا باعث شد خیلیا زمین هاشون و خونه هاشون رو از دست بدن با لانچ های بد و ضعیف اما اگه از گندای تریون بگذریم بازی خیلی جذابیه... یه جورایی end game اش خیلی زیاده! مگه اینکه از گریند و زندگی مجازی خوشت نیاد و بخوای سریع قوی بشی و وقت نذاری واسش... در اون صورت باید P2W کنی... خلاصه یا میشه وقت گذاشت پاش با طلای توی بازی میشه تمام آیتم های کش شاپ رو خرید (البته هیچ gear یا متریالی توی کش شاپ نیست! تمام آیتم ها کرفتینگه بهترین تجهیزات رو فقط باید کرفت کرد) یا حوصله نداری که وقت بذاری میخوای سریع طلا بگیری P2W میکنی.
سیستم جدیدی ام که بعد از نسخه 2 به گیلد ها اضافه شده یه نوع سیتسم Guild Vs Guild هست که گیلد ها خودی یا غیر خودی میتونن به هم attack بدن همینطور guild mission ها که باعث شده پلیر ها بیشتر به PVE بازی و دانجن هاش اهمیت بدن... خلیلی از دانجن هاش و ورد باس هاش رو دیگه کسی نیاز نداشت و داشتن خاک میخوردن ولی کاری کردن که همه حتی به دانجن های آسون هم نیاز پیدا کنن :d

در مورد بخش دریا هم که هیچی... کشتی ها رو میشه ارتقا داد و regrade کرد و رفت شکار ghost ship...

واقعا بازیش بی نهایته :))

از یکی از دانجن هاش که توی دریا هست فیلم گرفتم ببینی سیستم party شو واسه دانجن های بسته.
http://www.aparat.com/v/AhtGI

پی نوشت: داشتم آهنگ گوش میدادم معمولا صدای بازی رو میبندم آهنگ گوش میدم دیگه ضبط شده :))

آخرین ویرایش:

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
دوستان RIFT پلیر داره؟ الان در حال حاضر بهترین و کم حجم ترین MMO چیه؟
بعد میخوام زیاد پیچیده نباشه مثلا WOW کل صفحه spell داری WTH

آره ریفت هنوز فعاله و آپدیت هم میشه!
همه mmo های درست حسابی حداقل 5-6 گیگ دانلود رو دارن...

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
میدونم منظورم ریر 15 گیگ یا زیر 10 گیگ

ریفت قدیمی شده اما خب مثل wow ساده هست... Archeage خیلی سیستم اقتصادی پیچیده ای (تقریبا) داره اما خیلی از نظر گرافیک و اینا بالاس... ویدئو های منو که بالا تر گذاشتم ببین... هردو شون هم زیر 10 گیگ هستن (البته دانلود چون archeage بعد از نصب و اکسترکت شدم 25 گیگ میشه).

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
ریفت قدیمی شده اما خب مثل wow ساده هست... Archeage خیلی سیستم اقتصادی پیچیده ای (تقریبا) داره اما خیلی از نظر گرافیک و اینا بالاس... ویدئو های منو که بالا تر گذاشتم ببین... هردو شون هم زیر 10 گیگ هستن (البته دانلود چون archeage بعد از نصب و اکسترکت شدم 25 گیگ میشه).

من Archage رو دانلود کردم
این بازی فوق العادس، دیوانه موزیکشم
همه ایتمای تو شاپ رو هم که میشه با گلد بازی خرید دیگه چی از این بهتر :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر