طرفداران ژانر RPG

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
من امرور فک کنم برای 3000 امین بار تریلر Kingdom Come Deliverance E3 2015 رو دیدم، یادمه قبلش گفتند تو E3 نمایش دارند و منم سر همین کلی هیجان داشتم اما تریلرشون 2 دقیقه بیشتر نبود، کلا ضد حال خوردم با این حال همین تریلر کوتاه هم فوق العاده بود....
البته قبلا یه سری تریلر دیگه منتشر شده بود اما نمی دونم چکارشون کردم به هر حال بازی به نظرم به شدت شگفت آور و فوق العاده هست، سازنده هاش هم تا جایی که یادمه هر کدوم شناخته شده و کار درست خصوصا Head تیم که اگر اشتباه نکنم خالق مافیا هست.

علارغم اینکه بازی مستقل هست و بودجه ــش از طریق کیک استارتر تامین میشه ولی سازنده تو خلق محیط های بازی واقعا فوق العاده کار کردند، کلا بازی ای هست که به نظر تجربش الزامی ــه، محیط قرون وسطی ــی (که اگر اشتباه نکنم بر اساس واقعیت طراحی شدند)، بدون عناصر فانتزی و ... به نظرم چیزی ــه که هر کسی باشد تجربه کنه...
فقط نکته ناامید کننده اینه که پروژه به خودی خود بلند پروازانه هست، با این حال برای کنسول ها هم تایید شده، سر همین موضوع هم بود که فک کنم اخیرا یه تاخیر طولانی خورد. ای کاش اول بازی رو برای PC عرضه می کردند بعد با سود حاصل از فروشش می رفتند سراغ نسخه کنسولی تو این وضعیت احتمال تاخیر بیشتر وجود داره.

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
دوستان این UNDERTALE رو از دست ندید. خودم هنوز بازیش نکردم ولی منتقدا به شدت بازی رو ستایش کردن.

(قابل توجه بازیسازهای داخلی، ببینید با چند تا پیکسل چی ساختن)

Jack de Quidt: praised the game saying that the brilliance of Undertale, its delicate balance that it manages for most of the time you'll spend playing it, is that it understands how to be scary and funny all at once

Jim Sterling: one of the best roleplaying games he ever played

Ben Davis (Destruction): Ben Davis praised the game for its humor and its characters, giving it Editor's Choice

Daniel Tack (Game Informer): An enchanting, exhilarating journey" and "An intensely curated experience that’s worthy of your attention

تاپیک بازی

آخرین ویرایش:

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
خب جای بهتری از اینجا پیدا نکردم بگم:dو اینکه دو سه روزی هم تاخیر دارم:dولی Paradox کلا White Wolf رو از CCP خریده.من خودم موقع عرضه بازی 5 سالم بود ولی اسم Vampire The Masquerade Bloodlinesرو به عنوان یکی از مظلوم ترین بازی های تاریخ زیاد شنیدم:dبازی با تمام باگ ها و مشکلاتش کلی فن داره و دیدم بهش بهترین بازی تاریخ هم میگن و هنوز که هنوزه براش ماد میسازن.از اونجایی که فک میکنم Paradox با Obsidian روابط خوبی داره خیلی دوست دارم Paradox بازی رو بده به Obsidian تا یه RPG خفن دیگه ازش بسازن چون یکی از سه فرد اول Torika Games یعنی Tim Cain الان تو Obsidian هست.از اینکه Paradox از این دنیا یه Grand Strategy هم بسازه شدیدا استقبال میشه:dدر کل شدیدا هایپ شدم همینطوری بی مورد:dاینم لینک RPS اگه خواستین با جزئیات بخونین.

آخرین ویرایش:

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
david gaider یکی از نویسنده های اصلی سری dragon age و یکی از اعضای کلیدی bioware که به تازگی bioware رو ترک کرده بود ، به عنوان creative director به beamdog پیوست .
و این یعنی احتمال ساخته شدن baldurs gate 3 بیشتر شد ! :x

Chaosboil

کاربر سایت
Feb 3, 2016
71
ولی من به کل این قضیه: ترکیب چندتا آیتم بی ربط مثلا: هویج + زکنجبیل + با آب چشمه کوه فلان + یه تیکه کاغذ حاوی دستورالعمل = معجونی پرقدرت مشکوکم.

آیا اون تیکه کاغذ رو هم میاندازه توی دیگ و هم میزنه؟ یا از روش میخونه و انجام میده؟ چرا این پروسه را ما نمی بینیم و instantly با یه کلیک به معجون میرسیم؟ درحالی که تمام مبارزات و جنگ ها با جزئیات کامل نمایش داده میشن. پس فرق rpg با یه shooter در همینه؟ اگه اینکار مخصوص mageهاست پس چطور یه paladin هم انجام میده؟ و... قص علی هذا

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
کسی یه بازی تو این سبک تو تم ویچر سراغ داره؟؟؟
خب اگه منظورت از تم witcher ، فانتزی قرون وسطاییه ، بازی های زیادی وجود داره که معروف ترین و بهترینشون سری بازی های the elder scrolls و dragon age هستند . البته بازی های کم تر شناخته شده و با کیفیت متوسط هم با این سبک و تم زیادن مثل two world و یا gothic و یا risen .
اما به طور کلی witcher از خیلی جهات بی نظیر و منحصر به فرده و هیچ کدوم از بازی های بالا اون دقیقا اون چیزی رو که witcher ارائه میده ، ارائه نمیدن .
witcher یک بازی action role playing شدیدا داستان محوره که توی نسخه ی سومش open world هم شده .
dragon age با این که از نظر داستان محوری و کیفیت داستان شاید هم سطح witcher باشه اما یک بازی party-based هست و این یعنی گیم پلی تاکتیکی تر و کند تری داره .
the elder scrolls تقریبا گیم پلیش مشابه نسخه ی سوم witcher هستش ، با این تفاوت که ازادی عمل خیلی بیشتری در اختیار گیمر میذاره و از جهت دیگر به هیچ وجه بازی داستان محوری نیست و بیشتر تمرکز بازی روی بخش exploration هستش .
risen هم تقریبا مثل the elder scroll هستش اما با ازادی عمل کمتر و جهانی کوچک تر برای explore کردن .
به شخصه بهت هر سه نسخه ی dragon age و همچنین دو نسخه ی اخیر the elder scrolls و همچنین شماره ی اول risen رو پیشنهاد میکنم .

• Like
Reactions: zerti

khandee

کاربر سایت
Sep 16, 2014
54
خب اگه منظورت از تم witcher ، فانتزی قرون وسطاییه ، بازی های زیادی وجود داره که معروف ترین و بهترینشون سری بازی های the elder scrolls و dragon age هستند . البته بازی های کم تر شناخته شده و با کیفیت متوسط هم با این سبک و تم زیادن مثل two world و یا gothic و یا risen .
اما به طور کلی witcher از خیلی جهات بی نظیر و منحصر به فرده و هیچ کدوم از بازی های بالا اون دقیقا اون چیزی رو که witcher ارائه میده ، ارائه نمیدن .
witcher یک بازی action role playing شدیدا داستان محوره که توی نسخه ی سومش open world هم شده .
dragon age با این که از نظر داستان محوری و کیفیت داستان شاید هم سطح witcher باشه اما یک بازی party-based هست و این یعنی گیم پلی تاکتیکی تر و کند تری داره .
the elder scrolls تقریبا گیم پلیش مشابه نسخه ی سوم witcher هستش ، با این تفاوت که ازادی عمل خیلی بیشتری در اختیار گیمر میذاره و از جهت دیگر به هیچ وجه بازی داستان محوری نیست و بیشتر تمرکز بازی روی بخش exploration هستش .
risen هم تقریبا مثل the elder scroll هستش اما با ازادی عمل کمتر و جهانی کوچک تر برای explore کردن .
به شخصه بهت هر سه نسخه ی dragon age و همچنین دو نسخه ی اخیر the elder scrolls و همچنین شماره ی اول risen رو پیشنهاد میکنم .

دقیقا منظورم همینه اسکایریم و دراگون ایج رو رفتم تو همون مایه باشه عالیه.در کل سبک شمشیر رو به تفنگ ترجیح میدم.شبیه دارک سایدرز1و2 هم باشه خوبه.بازم چیزی سراغ داری
این ریزن فقط سری اول یا سری دوم و سومش هم همین جوریه؟
در کل کجا میتونم مشاوره برای بازی بگیرم که اینجا شلوغ نشه

آخرین ویرایش:

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
دقیقا منظورم همینه اسکایریم و دراگون ایج رو رفتم تو همون مایه باشه عالیه.در کل سبک شمشیر رو به تفنگ ترجیح میدم.شبیه دارک سایدرز1و2 هم باشه خوبه.بازم چیزی سراغ داری
این ریزن فقط سری اول یا سری دوم و سومش هم همین جوریه؟
در کل کجا میتونم مشاوره برای بازی بگیرم که اینجا شلوغ نشه
risen نسخه ی 2 و 3 ِش چیز جدید تری نسبت به شماره ی یکش ارائه نمیدن و حتی کمی پسرفت هم داشتن ، حالا اگه شماره ی یکشو بازی کردی و خیلی خوشت اومد ، برو شماره ی 2 و 3ش هم بازی کن .
اگه گرافیک چندان برات مهم نیست و از skyrim هم خوشت اومده ، میتونی tes 4 : oblivion رو بازی کنی ، همین الان هم tes4 بازی فوق العاده و زیباییه و حتی میتونم بگم خیلی از quest هاش از quest های skyrim به یاد موندنی تره . حتی میتونی بری سراغ نسخه ی سوم سری ، اکثر طرفدارای سری tes هم شماره ی سوم رو بهترین نسخه ی سری میدونن ،خودم هم این تابستون میخوام برم سراغش .
اگه از dragon age خوشت اومده و به زبان انگلیسی هم مسلطی ، pillars of eternity و یا baldurs gate : enhanced edition و baldurs gate 2 : enhanced edition میتونن گزینه های خیلی خوبی برات باشن .

• Like
Reactions: Destruction

seraphickv3

کاربر سایت
Nov 21, 2013
212
سلام، من دنبال یه بازیRPG برای ps4 می گردم که یه چیزی مثل Final fantasy XIV و white knight chronicles 2 باشه و قابلیت آنلاین هم داشته باشه. همچنین مثل final fantasy XIV هر ماه برای بازی پول نگیره

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,822
نام
بردیا دلوشی
به نظره من بازی
Middle-earth: Shadow of Mordor
. And
The Witcher 3: Wild Hunt

جزو شاهکارهای سبک RPG هستن . انقلابی نو بر با کردن در صنعت بازی کلا.

من به نظرت احترام میزارم و کاملا با مورد دوم موافقم...

ولی میتونی بیشتر توضیح بدی چرا Middle-Earth میتنه شاهکار و نوآوری داشته باشه !؟
بازی بدی نبوده قاعدتا ولی خوب تا این حد هم خوب نمیتونه باشه...

^___^

• Like
Reactions: zerti

zerti

کاربر سایت
Aug 29, 2012
119
نام
طاها
من به نظرت احترام میزارم و کاملا با مورد دوم موافقم...

ولی میتونی بیشتر توضیح بدی چرا Middle-Earth میتنه شاهکار و نوآوری داشته باشه !؟
بازی بدی نبوده قاعدتا ولی خوب تا این حد هم خوب نمیتونه باشه...

^___^
آره بیشتر توضیح میدم . آخه زمانی که اومدن خیلی سر و صدا کردن منم گفتم به سر و صدا نیست باید خودم لمسشون کنم ببینم چطورت زیاد هم بازیشون نکردم اما گیم بلیشون که بازی کردم گرفتم به دست دیدم نه با بازیه فوقولاعاده ایی طرفم بازی های که براشون زمان گذاشته شده شرکتی هم که سابرتشون کرده Wrners Bross هم جزو بزرگترین شرکت های سینمایی جهان که اومد دست گذاشته رو چنین بازی هایی . آخه به این سبک بازی زیاد داریم Assasian . gta. darksoul . dark sider اما بیش من یه سرو گردن بالاترن .

من خودم عاشق تیکن و همین گونه بازی ها هستم بازی های جهان باز . ازشون استقبال میکنم .
راستی یه بازی بهت بیشنهاد میدم دانلود کنی بازی کنی حساب کن در The Game Award بهترین بازی اکشن شد بین Cal of duty . wither . metal grear جالب اینجاست بازی که میگمت 5-6 گیگ حجم نداره ..................... بخدا قسم آخرت بازی باید لمسش کنی تا درکش کنی ->Ori and the Blind Forest[/QUOTE]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر