مقایسه تحلیلی قدرت PS4 با قدرت PC های روز

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
روی این سیستم ویچر -یونیتی -بتمن-کال اف ادونس-کال اف جدید(بلک اپس ۳) بالا نمیاد
Witcher:
Face-Off: The Witcher 3: Wild Hunt • Eurogamer.net

Running through the game using our preferred budget PC set-up, featuring a Core i3 4130 and an Nvidia GTX 750 Ti, we found that we could achieve visual quality and frame-rates equivalent to the PS4 version of the game. Meanwhile, overclocking the GPU consistently took us above the 30fps threshold. Swapping in an R7 260X - an £80 graphics card from AMD - produced nearly identical performance

GTA:V :
Face-Off: Grand Theft Auto 5 on PC • Eurogamer.net

With most console settings deduced from the PC menus, one question remains: just how does a budget PC cope with the exact same visual setup? Having seen our Core i3 4130 PC with a GTX 750 Ti hold close to 1080p60 using high presets across the board, these console-grade settings pose a huge challenge. Once we engage ultra post effects, that average drops to 50fps, and down again to 45fps after texture quality is placed at very high. With foliage bumped to very high too, and distance scaling and population sliders pushed to 100 per cent, frame-rates are clearly a lesser priority.
The resulting frame-rate range is between 30-50fps on this PC, where the biggest dips occur during our alpha-heavy shoot-out in the car park. The RAM overhead exceeds the card's 2GB limit here, taking it up 2.2GB overall, but overall the performance profile here gives us options. It glances 30fps at the very worst points, meaning a half-refresh cap (via the game's v-sync toggle) is perfectly suited for this setting list. Given the huge performance nose-dive incurred by pushing post effects up to ultra, the 30fps frame-rate cap on PS4 and Xbox One starts to make sense here - we're nowhere near 60fps at any stage.

BattleField : Hardline :
Face-Off: Battlefield Hardline • Eurogamer.net

In trying other more budget-focused cards such as the GTX 750 Ti and the Radeon R7 260X, we see no relief from this bug, and changing the game's graphics options doesn't help either. In terms of performance, we see a profile very similar to Battlefield 4 - you can achieve console-equivalent 60fps performance by locking resolution to 1600x900 and dropping the quality settings to high, effectively matching PlayStation 4.

Dying Light:
Face-Off: Dying Light • Eurogamer.net

On as close to console-level settings as we can get, a Core i3 PC with a GTX 750 Ti managed a console-like 30fps at 1080p.

FarCry 4:
Face-Off: Far Cry 4 • Eurogamer.net

In theory, there's no problem whatsoever running Far Cry 4 on high settings and achieving a 1080p30 presentation on hardware as lowly as a sub-£100 GeForce GTX 750 Ti. In fact, the game even includes a 30fps lock tweakable (the 'sparse' v-sync option)

AC:U:
Face-Off: Assassin's Creed Unity • Eurogamer.net

it is possible to get a console-beating experience on relatively modest hardware. We paired a Core i3 4130 with a GTX 750 Ti, set PC presets to console equivalents (though we swapped in HBAO+ for a bit of a quality boost) and ran at 1600x900 (900p). In essence we pitted console-level PC tech against PS4 and Xbox One and found that the game ran fairly well. We locked frame-rate to 30fps using Riva Tuner Statistics Server and, cut-scene stutters aside, frame-rates held up in 26-30fps territory. Not absolutely perfect, but a slight cut above the Xbox One experience.
COD:AW :
Call of Duty: Advanced Warfare - PC performance done right? • Eurogamer.net

We put together a budget gaming PC based on Intel's Core i3 4130 processor, paired with Nvidia's entry-level enthusiast graphics card, the GTX 750 Ti. We matched quality settings as closely as we could to PS4 (FXAA, low-quality texture ******ing, medium shadows, depth of field and motion blur) but left everything else at max. As you can see below, the PC outputs turned out to be uncannily similar to the PS4 version of the game, and performance is mostly on par, if not better.

تو بیشتر لینک ها ویدئو ش هم هست که میتونید ببینید

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
بنده لپتاپ های asus ر گرفتم به قیمت 1340 بازی قدیمی مثل bf3 هم نمیتونه اجرا کنه چه برسه بازی های جدید
الان واقعا با این نیت لپ تاپ خریدی که بازی اجرا کنه؟ بعد اجرا نمیکنه ناراحت میشی؟ لپ تاپهای apple الان ۷ میلیون قدرت دارن اما گرافیکشون مثل سیستم شما اینتله بعد باید با این قیمت بتونن بازیهای روز رو اجرا کنن آیا؟ کلا بعضی دوستان خوبا

quote_icon.png
نوشته شده توسط
MiladKhafan
الان شما در حد 1 تا 1.5 میلیون تومن یه سیستم خوب معرفی کن که بازی های جدید رو روی high اجرا کنه....روو low هم اجرا کرد قبول

الان با این سیستم مثل مرد میتونی بازی کنی و از نظر قدرت قوی تر از هر کنسوله موجوده یکسال دیگه هم میتونی با دو برابر این قدرت اما با همین قیمت باز سیستم قوی تر ببندی الی آخر :

2wb4_capture.png

قبل از خرید هر چیزی از صاحبان فن و علم و دانش یه تحقیق کنید نه از اونایی که هنوز به ps4 میگن سونی ۴ !!!!!

آخرین ویرایش:

MiladKhafan

کاربر سایت
Mar 17, 2014
1,227
نام
میلادشهبازی
بنده لپتاپ های asus ر گرفتم به قیمت 1340 بازی قدیمی مثل bf3 هم نمیتونه اجرا کنه چه برسه بازی های جدید

لپ تاپ که هیچی اگه قیمت 4 تا قطعه اصلی هم بخوایم در نظر بگیریم بازی های الان با این قیمت اجرا نمیشن
------------------------------------------------------------------------

دوستانی که این سیستم هارو معرفی میکنید من خودم قبل از خرید کنسول (1.5 سال پیش) یه سیستمی با تقریبا شبیه اینا درنظرم بود که GPU اش همین 750 بود و CPU Core i3 هاسول

ولی قیمتش حدود 2.5 میلیون میشد

اما سوال اینجاس که این سیستم تا 5 سال دیگه جواب میده؟ همه جوابش رو میدونیم...نهایت عمر این سیستم واسه گیمنگ 2-3 سال هست... بعدش باید بری از اول جمع کنی سیستم رو که اصلا به صرفه نیست

یه چیز دیگه هم هست اینه که این سیستم ها رم پایینی دارند و الان دیگه فک کنم core i3 هاسول اصن پیدا شه...

آخرین ویرایش:

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
اما سوال اینجاس که این سیستم تا 5 سال دیگه جواب میده؟ همه جوابش رو میدونیم...نهایت عمر این سیستم واسه گیمنگ 2-3 سال هست... بعدش باید بری از اول جمع کنی سیستم رو که اصلا به صرفه نیست

یه چیز دیگه هم هست اینه که این سیستم ها رم پایینی دارند و الان دیگه فک کنم core i3 هاسول اصن پیدا شه...

دوست عزیز , از اول عرضه ی 750Ti , اختلاف فریم-ریت PS4 و این کارت تا الان تفاوتی نکرده

مشکل اینه که شما فکر میکنید ps4 تا آخر نسل قرار بازیهارو با کیفیت High اجرا کنه که اشتباه میکنید , هرچی میگذره , اختلاف گرافیک بازیها رو PS4 نسبت به Ultra ه PC بیشتر میشه چون سخت افزار PC ها هر سال قویتر و قویتر میشه و بازیسازها ازش استفاده میکنن

رم 8 گیگ واسه گیم کمه؟؟؟ (دقت کنید توی اون عکس 2تا رم 4 انتخاب کردم)

i3 پیدا نشه؟؟:| قابل توجهتون که این i3-4170 , همین 3-4هفته پیش عرضه شد...

- - -ویرایش - - -

لپ تاپ که هیچی اگه قیمت 4 تا قطعه اصلی هم بخوایم در نظر بگیریم بازی های الان با این قیمت اجرا نمیشن

خوبه همین 4 تا پست بالاتر نشون دادم که میشه :|

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
آقا اصلا بحث بنچمارکم باشه خود بازیهای PS3 و PS4 گرافیکشون چندین لول بالاتره بخاطر انجین فوق العادشون ، UC4نمونه ی بارزشه ، مقایسه ی اشنباهیه خب بر فرض هم قده ps4 سیستمم بستم یا ۷ ۸ ۱۰ مبلیون ، وقتی میدونم خاک میخوره سخت افزار غولش به چه دردم میخوره

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
آقا اصلا بحث بنچمارکم باشه خود بازیهای PS3 و PS4 گرافیکشون چندین لول بالاتره بخاطر انجین فوق العادشون ، UC4نمونه ی بارزشه ، مقایسه ی اشنباهیه خب بر فرض هم قده ps4 سیستمم بستم یا ۷ ۸ ۱۰ مبلیون ، وقتی میدونم خاک میخوره سخت افزار غولش به چه دردم میخوره

مشکل عمده کنسول دار ها اینه که فکر میکنن تنها زمینه برتری PC نسبت به کنسول ها , تو قدرت سخت افزارشونه

درحالی که خیلی چیزهای دیگه هست که PC توش سر تره مثل: مولتی پلیر رایگان , Steam , موس و کیبورد , Backward compatibility , ماد ها و ...

آخرین ویرایش:

HACKBOTER

کاربر سایت
Jul 3, 2008
1,074
نام
M o h A M a d
مشکل عمده کنسول دار ها اینه که فکر میکنن تنها زمینه برتری PC نسبت به کنسول ها , تو قدرت سخت افزارشونه

درحالی که خیلی چیزهای دیگه هست که PC توش سر تره مثل: مولتی پلیر رایگان , Steam , موس و کیبورد , Backward compatibility , ماد ها , اورکلاکینگ , قابلیت ارتقاء و ...

هر زمان مشکل لگ زدن و افت فریم ریت و پورت نامناسب بیشتر بازیها و ارورهایی که بعد از کرک توی بازیهای پایرت شده بر روی pc به وجود میاد حل شد اونوقت بیایید این مقایسه غلط رو ادامه بدین.

حالا بازیهای انحصاری کنسولها بماند که بحثش جداست.

این تاپیک هم به نظرم بهتره که قفل بشه و آرشیو ...مثل این میمونه که بگی که قدرت مرسدس بنز چه فرقی با پراید داره؟

hojjjat

کاربر سایت
Mar 17, 2015
447

درحالی که خیلی چیزهای دیگه هست که PC توش سر تره مثل: مولتی پلیر رایگان , Steam , موس و کیبورد , Backward compatibility , ماد ها , اورکلاکینگ , قابلیت ارتقاء و ...
کدوم بازی pc مولتی پلیر رایگان داره؟؟
موس و کیبورد فقط در بازی های اول شخص بدرد میخوره اونم فقط موس ..

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
و ارورهایی که بعد از کرک توی بازیهای پایرت شده بر روی pc به وجود میاد

این حرف شما مثل اینه که من بیام بگم بازیها با PS3 های کبرا مشکل دارن پس کنسول بَده :|

هر زمان مشکل لگ زدن و افت فریم ریت و پورت نامناسب بیشتر بازیها

خب اینم که مستقیما به بازیسازها برمیگرده نه به پلتفرم :|

این تاپیک هم به نظرم بهتره که قفل بشه و آرشیو ...

نمیدونستم حرفام قرار ه به بعضیا اینطوری فشار بیاره ; شرمنده l-)

- - -ویرایش - - -

شما پول واسه PSplus نمیدید؟
البته قضیه اکانت ژاپن به کنار...

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
چه ربطی ب سوال من داشت؟
کدوم بازی pc مولتی پلیر مجانی داره؟
دوست عزیز شما منظور من رو بد برداشت کردید

منظور من اینه که وقتی شما بازی ای رو دارید , (مثلا GTA:V) روی PC دیگه شما مجبور نیستید واسه بازی کردن GTA:Online اشتراک PSPlus یا XBL Gold بخرید . روی PC میتونید بدون پرداخت هزینه اضافه online بزنید

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
موس و کیبورد فقط در بازی های اول شخص بدرد میخوره اونم فقط موس ..

این پست جدی بود ؟
مولتی پلیر رایگان که میشه Dota 2 و بازی های مشابه مثل LoL و HotS و .... 90 درصد بازی های MMO + بقیه بازی ها که کافیه بازی رو بخرین ولی دیگه برای سرویس آنلاین پول جدا نمیدین.

موس و کیبورد برای استراتژی و MMORPG و ادنچرهای point and click و بازی های ایزومتریک بهتر از گیم پد هستش. درضمن PC انواع و اقسام گیم پد ها رو داره پس فرقی هم نمیکنه.

از این لیست دوتای آخر برمیگرده به همون قدرست سخت افزاری. بقیه رو قبول دارم.من emulator ها رو هم اضافه میکنم به لیست.

hojjjat

کاربر سایت
Mar 17, 2015
447
این پست جدی بود ؟
مولتی پلیر رایگان که میشه Dota 2 و بازی های مشابه مثل LoL و HotS و .... 90 درصد بازی های MMO + بقیه بازی ها که کافیه بازی رو بخرین ولی دیگه برای سرویس آنلاین پول جدا نمیدین.

موس و کیبورد برای استراتژی و MMORPG و ادنچرهای point and click و بازی های ایزومتریک بهتر از گیم پد هستش. درضمن PC انواع و اقسام گیم پد ها رو داره پس فرقی هم نمیکنه.

از این لیست دوتای آخر برمیگرده به همون قدرست سخت افزاری. بقیه رو قبول دارم.من emulator ها رو هم اضافه میکنم به لیست.
عنوان تاپیک هست بحث فنی نه از روی تعصب
باید بازی رو بخری تا مولتیش باز بشه پس بازی مولتی پلیر رایگان نداریم!
سرویس پلاس یکی از اپشناش مولتی پلیر هست بازی های رایگان هر ماه تخفیفات خرید.. فضای ابری و.....
اگه منم با این منطق جواب بدم با ۱۰ تومن میشه اکانت هکی خرید و یک سال پلاس گرفت!! یا اصلا پلاس رایگان ژاپن ساخت
در مورد موس کیبورد هم بنظرم بهتره یک بار با ds4بازی کنید !
هر کسی موقع خرید بین این دو گزینه مونده و هر کسی بنا به درکش از گیم و نیاز هاش یکی رو انتخاب کرده طبیعتا هر دوی اینا ضعف و قدرتی دارند ولی هیچ کدوم برترین مطلق نیستد
مهم ترین دلیل کنسول برای من :
۱.حوصله نداشتم هر چند وقت دنبال ارتقا قطعات باشم شاید بگید سیستم صفحه قبل عمری برابر با ps4 داره اما این سیستم رو شما هر جا ببری برات ببنید ایراد میگیرن که چرا مادربورد را عادی گزاشتی ولی گرافیک رو حرفه ای بله درسته که ممکنه کار کنه و مشکلی نباشه ولی طبیعتا مادر بورد گیمینگ اپشن های مقاوم تری در باره ی گرما و... دارد این مساله در باری رم هم هست کخ رم انتخاب شده کاملا ساده هست
۲.بازی های انحصاری فک نکنم بازی در حد last of us-انچارتد برای pc باشه
۳.انلاین بازی کردن یک بازی و فروختن ان ...بازی توی pc خیلی سخت میشه یک بازی اورجینال رو ب یکی فروخت همه کرکی بازی میکنن
۴.الزام نبودن به نشتن پشت صندلی برای بازی با ps4 ..میشه خوابید لم داد روی زمین نشست و ....
اینا دلایل من بوده ممکن فکر شما فرق بکنه باید بهم احترام بگزاریم نه این که بگیم حتما فکر من درسته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر