افزایش سرعت اتصال پلی استیشن 4 بوسیله ی تغییرات DNS

Hazardous

کاربر سایت
Jan 18, 2015
135
نام
\\.//
کسی اینو تست کرده؟؟ به نظر جالب میاد /:
من تست کردم اما تاثیری تو افزایش سرعت نت نداشت این واسه نت اونا خوبه چون سرعتشون انقدر بالاست که مودم و سیماشون عامل محدود کننده سرعته اما روشش واقعا کار میکنه چون من تو PC رو شبکه کردم و تست کردم سرعتش بیشتر بود

tomajwwii

کاربر سایت
Dec 21, 2014
7
نام
Tomajwwii
دوستان خواستم تجربه شخصی خودم رو در رابطه با DNS بگم !!! در ابتدا بنده فکر می کردم DNS اونقدر که می گن مهم نیست!!! تا چند روز پیش که به مشکل قطع و وصل شدن PSN کنسولم بر خوردم و با DNS ور رفتم!
چند نکته :

1:
DNS مودم ADSL شما در صورتی که خودتون تغییر نداده باشین به صورت Automatic توسط مخابرات تنظیم میشه : نتیجه اینکه کیفیت DNS ای که توسط مخابرات انتخاب میشه در اکثر موارد پایین و شلوغ است .

2:
تنظیم DNS در تنظیمات مودم زیاد روی کیفیت اتصال کنسول به شبکه PSN تاثیری نداره ، بلکه باید حتما حتما تو تنظیمات Network کنسولتون DNS رو دستی وارد کنین .

3:
DNS هایی که افراد توصیه می کنند یکی 4.2.2.4 و 4.2.2.2 هست که کلا با اینترنت من که مخابرات 2 مگ هست هست جور نیست! منظورم اینه که پینگ از این IP ها اگر بگیرم خیلی بالاست و تایم اوت بسیار زیادی دار ، روی کنسول از این 2 تا اصلا به PSN وصل نمی شد و حتی روی NAT ارور می داد .
DNS بعدی که خیلی خوب هم جواب می داد 8.8.8.8 و 8.8.4.4 هست که صبح ها تا ساعت 5 عصر خوب هست و بطور مثال در بازی بتلفیلد 4 اکثر سرور های بتلفیلد از نظر کیفیت اتصال از 6 انتن ، 3 آنتن پر بود و حدودا بدون مشکل میشد بازی کرد ، ولی از 5 6 عصر به بعد کاملا از کار می افتاد ،در بتلفیلد آنتن سرور ها اکثرا به 1 افت می کرد و اصلا به BATTLELOG وصل نمی شد .در ضمن با کامپیوتر نمیشد تو این زمان تقریبا ازشون حتی پینگ گرفت البته این مشکل دلیلش کیفیت بد سروریس دهنده منه!
زنگ زدم به پارس انلاین ( خودم رو کاربر جا زدم با مشخصات پسر خالم که واقعا مشتری پارس انلاین هست ) و ازشون DNS خواستم ، یک ای پی داد و وقتی اون رو تو PS4 وارد کردم بدون مشکل به PSN وصل شد و انتن سرو های بتلفید 5 و 6 بود. توجه کنین این موضوع در ساعت 8 شب ود در زمانی که اصلا تا الان راحت نشده بود بتونم بازی کنم .

در آخر متذکر بشم که : DNS خوب ، ممکنه خیلی از مشکلات رو در بعضی موارد حل کنه مثل تجربه بنده ، از طرفی در بعضی افراد ممکنه اصلا مشکل از DNS و این موارد نباشه !!!! تغییر و دست کاری DNS و این موارد رو در صورتی که مشکل دارین ، تلاش کنین انجام بدین که شاید مثل بنده مشکلتون حل بشه ! توجه کنین مشکل اصلی من بی کیفیتی سرویس دهندم هم هست و این مشکل همچنان پا برجاست . !! DNS یکی از مواردی است که در کیفیت اینترنت دست داره!!!

امیدوارم منظور رو رسونده باشم!!

naruto u

کاربر سایت
Apr 15, 2011
423
نام
フセイン
سلام دوستان من از طریق مودم adslمتصل میشم و نتمم 2میگه من از ساعت2صبح تا 7 صبح 3.5دانلود میکنه بازیها رو دانلود میکنه خوبه سرعتش بنظر شماها.
بعد پلی 4 اپشنی برای اتوماتیک خاموش شدن نداره .
مثلا بخوام دستگاه 5 ساعت دیگه خودش خاموش بشه.

Amin_AAA

کاربر سایت
Apr 10, 2014
10
سلام به همه من تستش کردم و DNS رو دستی وارد کردم 8.8.8.8 و 8.8.4.4 سرعت دانلود رفته بالا ولی سرعت آپلود بد جور افت کرده اما روش جالبیه بعدا DNSهای بیشتریو امتحان میکنم ببینم چجوریه

jarrah

کاربر سایت
Dec 10, 2013
189
بهترین برنامه موجود جهت یافتن بهترین DNS با یک کلیک

رو کامپیوتر اجرا میشه و بعدش برنامه DNS مناسب رو پیدا کرد میتونید تو PS3 و PS4 و یا ... استفاده کنید .

البته دانلود کردید روی دکمه بروز رسانی کلیک کنید یه 10 کیلوبایت آپدیت میشه .

دانلود برنامه

لینک دوم و کمکی

آخرین ویرایش:

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
هیچ کسی هست که مرد و مردونه بتونه یه چیزی به من بگه که تاثیر داشته باشه ! واقعا مسخره شده ! هر روز داره بدتر از روز قبل میشه ! الان دیگه به زور حتی به PSN وصل میشه ، سرعت که هیچی !
من مشکلم وصل شدن به PSN هست ، وقتی وصل میشه همیشه سرعتش بالاست ، فقط وصل نمیشه ! باید ربع ساعت فقط ور برم تا وصل بشه که اگه خوش شانس باشم بعد نیم ساعت قطع میشه !
DNS کمترین تاثیر ممکن رو داره (من که میگم هیچ تاثیری نداره !) کنسول رو با کابل وصل کردم (بهتر وصل میشه) DNS های مختلفی رو امتحان کردم ، حتی خود مخابرات هم بهم DNS دادن هیچ اثری نداره ! واقعا اعصابم خورده که روی گوشی و کامپیوتر هیچ وقت کوچکترین افت و قطعی و مشکلی نداره اما همیشه روی کنسول بد بختی دارم !

s.amin.m.g

کاربر سایت
Jun 27, 2014
274
هیچ کسی هست که مرد و مردونه بتونه یه چیزی به من بگه که تاثیر داشته باشه ! واقعا مسخره شده ! هر روز داره بدتر از روز قبل میشه ! الان دیگه به زور حتی به PSN وصل میشه ، سرعت که هیچی !
من مشکلم وصل شدن به PSN هست ، وقتی وصل میشه همیشه سرعتش بالاست ، فقط وصل نمیشه ! باید ربع ساعت فقط ور برم تا وصل بشه که اگه خوش شانس باشم بعد نیم ساعت قطع میشه !
DNS کمترین تاثیر ممکن رو داره (من که میگم هیچ تاثیری نداره !) کنسول رو با کابل وصل کردم (بهتر وصل میشه) DNS های مختلفی رو امتحان کردم ، حتی خود مخابرات هم بهم DNS دادن هیچ اثری نداره ! واقعا اعصابم خورده که روی گوشی و کامپیوتر هیچ وقت کوچکترین افت و قطعی و مشکلی نداره اما همیشه روی کنسول بد بختی دارم !
من همین مشکل دارم منم دارم دیوونه میشم هر چی dns عوض میکنم فرقی نمیکنه

soheilkitty

کاربر سایت
Sep 27, 2012
411
نام
soheil
دوستان نمیدونم dns من کمکی میکنه یا نه .من نت ام از شرکت پیشگامان هست منم خیلی لگ داشتم ولی انچنان مشکل وصل شدن نداشتم بازم زنگ زدم ازشون dns خواستم که اینو بهم داد
Primary DNS server
Secondary DNS server:8.8.8.8
از وقتی تو این 3 ماه اینو وارد کردم لگ خیلی کم شده اما یه هفته هست درست حسابی به psn یا battle feild وصل نمیشه که من همیشه میرم اول تو network بعد test internet connection میزنم از اونجا وصل میشم به psn بعد میام راحت online بازی میکنم
یه تست بکنید امیدوارم جواب بده ولی فکر میکنم Primary DNS server هر شبکه با بقیه فرق داره ازشون درخواست Primary DNS server کنید و هر دو primary و secondary v, هم تو تنظیمات مودم هم تنظیمات ps4 وارد کنید

Chainsaw1994

کاربر سایت
Nov 30, 2014
174
من نت يه مگ مخابرات داشتم بعد از تغييرات واقعا اثر گذاشت ، شايد براي اون دوستاني كه تاثير نداشته از شركت ارائه دهنده خدمات بوده

s.amin.m.g

کاربر سایت
Jun 27, 2014
274
من نت يه مگ مخابرات داشتم بعد از تغييرات واقعا اثر گذاشت ، شايد براي اون دوستاني كه تاثير نداشته از شركت ارائه دهنده خدمات بوده
مال من 2 مگ مخابرات توی عید dns تغییر دادم تاثیر داشت بعد از عید بازی نکردم تا الان هرچی dns تغییر دادم فرقی نکرده اگه dnsتغییر ندم ارور میده

jarrah

کاربر سایت
Dec 10, 2013
189
من همین مشکل دارم منم دارم دیوونه میشم هر چی dns عوض میکنم فرقی نمیکنه

بعید بدونم مشکل دیگه از طرف ما باشه.

تو این یک هفته ده روز گذشته با بهترین تغییرات به بهترین تنظیمات رسیدم ولی تو PSN مشکل پا برجا بود ، تا اونجا پیش رفت که من قید FIFA تو PSN رو زدم .

من به این باور رسیدم همه مشکل از طرف ما نیست .

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
بعید بدونم مشکل دیگه از طرف ما باشه.

تو این یک هفته ده روز گذشته با بهترین تغییرات به بهترین تنظیمات رسیدم ولی تو PSN مشکل پا برجا بود ، تا اونجا پیش رفت که من قید FIFA تو PSN رو زدم .

من به این باور رسیدم همه مشکل از طرف ما نیست .
یعنی خداوکیلی حیف اینهمه پول که بابت کنسول دادیم و اونوقت حتی نمیتونیم به اکانت خودمون وصل بشیم
به قول دوستان دیگه مشکل از ما نیست
سرعت دو مگ کم سرعتی نیست که باید شب تا صبح بشینیم و حتی صفحه لاگین برامون باز نشه
باور کنید حتی صفحه لاگین استور باز نمیشه چه برسه بخواد سرعت داشته باشه
یعنی فقط باید افسوس خورد
اینهمه پول بابت بازی ها میگیرن اما یه سرور درست و حسابی ندارن
واقعا مایکروسافت هم چنین مشکلاتی هست؟
یا فقط سونی هست که گند زده به استور

Ray

کاربر سایت
Aug 3, 2010
350
نام
Maziar
یعنی خداوکیلی حیف اینهمه پول که بابت کنسول دادیم و اونوقت حتی نمیتونیم به اکانت خودمون وصل بشیم
به قول دوستان دیگه مشکل از ما نیست
سرعت دو مگ کم سرعتی نیست که باید شب تا صبح بشینیم و حتی صفحه لاگین برامون باز نشه
باور کنید حتی صفحه لاگین استور باز نمیشه چه برسه بخواد سرعت داشته باشه
یعنی فقط باید افسوس خورد
اینهمه پول بابت بازی ها میگیرن اما یه سرور درست و حسابی ندارن
واقعا مایکروسافت هم چنین مشکلاتی هست؟
یا فقط سونی هست که گند زده به استور
سرورای مایکروسافت تا حدودی بهتره.

من شخصا نتم رو روی XOne و PS4 و PS3 امتحان کردم .
روی X1 بدون تغییر و با تغییر DNS بی مشکل به استور وصل میشه و استریم میکنه . روی PS4 هم به همین شکل بدون تغییر DNS وصل میشه . اما روی PS3 حتما DNS باید رو 8.8.8.8 و 8.8.4.4 باشه. که روی این DNS هم با سرعت بالا وارد استور میشم و آنلاین هم تغریبا بدون لگ بازی میکنم . نتم آسیاتک 1 مگ هست. پینگم هم میانگین روی 200 هست.
دوستان من تاحالا اکثر شرکتارو داشتم و تغریبا همرو روی PS3 برای بازی آنلاین امتحان کردم . تو بعضی موارد مثل من مشکل با DNS حل میشه . اما بعضی مواقع بخاطر DNS شرکت ISP (نه DNS کنسول و مودم) اتصال به سرور دچار مشکل میشه . حتی اگه سرعت دانلود و آپلود شما عالی باشه. به طور مثال من شاتل که داشتم حتی نمیتونستم به سرورای بازی وصل بشم ، در صورتی که پینگ ، صرعت دانلود ، آپلود بالا بود با تغییر DNS هم وصل نمیشد. زمانی که خود شرکت DNS بد بده کاری نمیشه کرد ! حالا مثلا مخابرات 2 مگ هم داشتم . سرعت دانلود و آپلود نه چندان جالب (متوسط روی 120) و پینگ هم 500 ! اما چون شرکت DNS عالی میداد حتی بدون تغییر DNS کنسول راحت به سرور و هاست وصل میشدم اما خب لگ رو داشتم .
در کل من بهترین کیفیت رو واسه بازی آنلاین فعلا تو آسیاتک دیدم . پارس هم داشتم اما چون PS3 بن بود نشد امتحان کنم . پیشنهادی که به دوستان دارم اینه اگه واقعا پیگیر بازی آنلاین هستن و میبینن با تغییر DNS هم تغییری ایجاد نشد دنبال تغییر ISP باشن .

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
واقعا تاثیر داشت تا قبلش واقعا psn از تمام سرعت نتم استفاده نمیکرد و کند بوذ اما الان واقعا تاثیر داشت.ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر