بحث و تبادل نظر در رابطه با هک Bubble

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
سلام
همانطور که دیدید یا شنیدید اکسپلویت VHBL و بالطبع اون هک Bubble بعد مدت ها برای فریمور 3.36 ریلیز شد و بوسیله دو بازی Patapon2 و یک بازی پایه(که نباید جز بازی های اکسپلویت ورژن های قبلی باشه)، میشه به راحتی VHBL رو اجرا کرد.
اما سوال اصلی ایجاد برنامه یا اصطلاحا Bubble برای بازی های psp هست که بشه اونا رو راحت اجرا کرد.
تو این تاپیک قصد داریم تا دوستان اطلاعات و تجربه های خودشون رو تو این زمینه درمیون بزارن، تا در نهایت به یه جمع بندی برسیم و آموزش نهایی رو واسه بقیه قرار بدیم.
منبع: لینک

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
خوب‌دویت گلم‌الان من پاتاپون مه بازی اکسپلویت هستش!
لوکو روکو رو هم واسه اجرای پی اچ بل ازش استفاده کردم
یعنی نمیتونم از همین لوکو روکو دمو واسه بابل استفاده کنم؟
یعنی یک بازی پی اس پی دیگه باید از استور بگیرم؟؟؟؟؟

Sent from Reza's iPhone 6+ using Tapatalk

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
خوب‌دویت گلم‌الان من پاتاپون مه بازی اکسپلویت هستش!
لوکو روکو رو هم واسه اجرای پی اچ بل ازش استفاده کردم
یعنی نمیتونم از همین لوکو روکو دمو واسه بابل استفاده کنم؟
یعنی یک بازی پی اس پی دیگه باید از استور بگیرم؟؟؟؟؟
راستش من تو خود سایتش که میدیدم یه عده مشکل داشتن با بعضی بازی ها، یه عده هم راحت اجرا کرده بودن.
اما پاسخی که خودش داده بود این بود که بهتره از بازی پیشنهادی خودش(UNO) استفاده کنید.
حالا نمیدونم این مشکل واسه بازیه یا نه.
یه منبع پیدا کردم که یه آموزش جدید واسه اینو گذاشته دارم تست میکنم، خبر میدم، شمام یه تست بکن
لینک

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
راستش من تو خود سایتش که میدیدم یه عده مشکل داشتن با بعضی بازی ها، یه عده هم راحت اجرا کرده بودن.
اما پاسخی که خودش داده بود این بود که بهتره از بازی پیشنهادی خودش(UNO) استفاده کنید.
حالا نمیدونم این مشکل واسه بازیه یا نه.
یه منبع پیدا کردم که یه آموزش جدید واسه اینو گذاشته دارم تست میکنم، خبر میدم، شمام یه تست بکن
لینک
اینuno کلا واسه اجرای vhbl استفاده کرد نه بازیه دیگه!الان هیچ جایی یک اموزش درست و حسابی تست شده نیست الان همین لینک که گفتی رو همین رو هم تست کردم با مشکل دارم بازی میپره بیرون جایی هم نگفتن که از بازی جدید استفاده کنیم یا از همون دمو!

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
دوستان بعد از فرم وایر 3.18 سونی پچ هایی رو اعمال کرد که خیلی از حفره ها بسته شدن مهم ترینشون در زمینه psp همون کرنل اکسپلویت هست برای همین هم هست که بعد دیگه tn-v نتونستن بزنن
در کل باز احتمالش هست که بتونن یه راهی مثل همین بابل ها پیدا کنن اما مطمعنا پر دردسر و پر زحمت خواهد بود
خود vhbl هم که بجز یه سری هوم برو کار دیگه ای ازش برنمیاد...در بهترین حالت که باز برای بار صدم به کرنل دسترسی پیدا کنن چه اتفاقی میوفته؟ بازی های psp رو باز میشه اجرا کرد و در اپدیت بعدی سونی پچ میکنه و باز برای بار صدم کسایی که هک کردن دیگه نمیتونن اپدیت کنن و انلاین بشن و همون داستان های قبل....
به نظرم دیگه واقعا باید بیخیال این هک psp شد و یه کاری برای خود ویتا انجام بشه توصیه هم میکنم شما خیلی وقت و هزینه نذارید تو این بازی vhbl سونی تو همین قضایا کلی بازی به درد نخور psp فروخت به کسایی که خواستن هک کنن و باز پچ و این بازی موش و گربه ادامه داره....خودتون رو خیلی درگیر نکنید به نظر من تا یه هک اساسی برای خود ویتا نیاد وضع به همین شکل خواهد ماند.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
من که کلا راضی به هک ویتا نیستم کلا عشقی خواستم بعضی بازیایی پی اس پی رو رو ویتا بازی کنم

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
مشکل حل شد، راحت Bubble رو ساختم و بازیluminesII psp هم اجرا کردم.
ویدیوش رو هم بعدا میزارم.
فقط نکته ای که داشت این بود که باید از بازی سوم استفاده کرد که من از locoroco استفاده کردم، فک کنم هر بازی دمویی جواب میده.

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
تو این ویدیو یه توضیحاتی دادم: لینک
اما سه مرحله مهم داره کلا:
1. نصب بازی اکسپلویت: Patapon2
2. نصب بازی بیس برای اجرای VHBL، مثلا UNO
3. نصب بازی سوم که قراره Bubble بر اساس اون اجرا بشه مثل یه بازی دمو psp مثل locoroco.
نکتش اینه که برای بابل نباید از دو بازی اول استفاده کنین، چون وقتی بخواین از روش بابل بسازین، باید اون فایل Eboot رو جایگزین بازی اصلیتون کنین که اونموقع دیگه دسترسی به VHBL ندارین و راهتون یه طرفه میشه.
اما اگر یه بازی دیگه رو تغییر بدین و از روش بابل بسازین دیگه دستتون بازه، اشتباهی هم بکنین باز VHBL سرجاش میمونه،
تو مرحله بعد مثلا ما فقط قرار نیست یه بازی psp داشته باشیم باید بیایم از روی همین بابل آخری اصطلاحا کپی یا clone کنیم و برای هر کلون تنها فایل EBOOT.PNP بازیتون رو ساین میکنین.
کلا من از دوتا منبع بیشتر استفاده نکردم، اگر دوستان کسی انجام داد، بگه با کمک هم آموزشش رو میزاریم
لینک 1 ، 2
داخل لینک 1 یه ویدیو خیلی ساده هست از رو اون جلو برین، خیلی راحتتره.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
تو این ویدیو یه توضیحاتی دادم: لینک
اما سه مرحله مهم داره کلا:
1. نصب بازی اکسپلویت: Patapon2
2. نصب بازی بیس برای اجرای VHBL، مثلا UNO
3. نصب بازی سوم که قراره Bubble بر اساس اون اجرا بشه مثل یه بازی دمو psp مثل locoroco.
نکتش اینه که برای بابل نباید از دو بازی اول استفاده کنین، چون وقتی بخواین از روش بابل بسازین، باید اون فایل Eboot رو جایگزین بازی اصلیتون کنین که اونموقع دیگه دسترسی به VHBL ندارین و راهتون یه طرفه میشه.
اما اگر یه بازی دیگه رو تغییر بدین و از روش بابل بسازین دیگه دستتون بازه، اشتباهی هم بکنین باز VHBL سرجاش میمونه،
تو مرحله بعد مثلا ما فقط قرار نیست یه بازی psp داشته باشیم باید بیایم از روی همین بابل آخری اصطلاحا کپی یا clone کنیم و برای هر کلون تنها فایل EBOOT.PNP بازیتون رو ساین میکنین.
کلا من از دوتا منبع بیشتر استفاده نکردم، اگر دوستان کسی انجام داد، بگه با کمک هم آموزشش رو میزاریم
لینک 1 ، 2
داخل لینک 1 یه ویدیو خیلی ساده هست از رو اون جلو برین، خیلی راحتتره.

ممنون دپست عزیز توضیحاتتون جامع بود.پس حتما باید این بازی uno رو بخرم؟دموی دیگه ای برای استفاده نیست؟
من کلا پاپاتون ۲که واسه اکسپلویته
دمو لوکو روکو هم واسه vhbl
اگه دموی دیگه ای هست تو استور امریکا بگد ازش استفاده کنم
اگه نه که uno رو بخرم
بد از لحاظ سایز که مشکلی پیش نمیاد؟
راستی من نتونستم psfiler رو وی اچ بی ال نصب کنم
منو ۱۳۸ رو نصب کردم ا افتی پی که کلا بای وایفای هست

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
ممنون دپست عزیز توضیحاتتون جامع بود.پس حتما باید این بازی uno رو بخرم؟دموی دیگه ای برای استفاده نیست؟
من کلا پاپاتون ۲که واسه اکسپلویته
دمو لوکو روکو هم واسه vhbl
اگه دموی دیگه ای هست تو استور امریکا بگد ازش استفاده کنم
اگه نه که uno رو بخرم
بد از لحاظ سایز که مشکلی پیش نمیاد؟
راستی من نتونستم psfiler رو وی اچ بی ال نصب کنم
منو ۱۳۸ رو نصب کردم ا افتی پی که کلا بای وایفای هست

ببینید اگر با همون locoroco تونستین VHBL رو بالا بیارین، نیازی به خرید بازی دیگه نیست.
فقط یه بازی دیگه(غیر از patapon2 و locoroco) رو باید بخرین.
در مورد حجمم اصلا مهم نیست، چون در نهایت شما Eboot بازی که میخواین بریزین رو (مثلا لومینس 1 گیگ بود)، میره جایگزین میشه و وقتی کلون میکنین دیگه همه لینک میشه به همون بازی psp سوم، ولی خب حجمش کمتر باشه بهتره. ولی هر بازی جواب میده.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
ببینید اگر با همون locoroco تونستین VHBL رو بالا بیارین، نیازی به خرید بازی دیگه نیست.
در مورد حجمم اصلا مهم نیست، چون در نهایت شما Eboot بازی که میخواین بریزین رو (مثلا لومینس 1 گیگ بود)، میره جایگزین میشه و وقتی کلون میکنین دیگه همه لینک میشه به همون بازی psp سوم، ولی خب حجمش کمتر باشه بهتره. ولی هر بازی جواب میده.

ممنون از توجهتون ولی خوب باز این مشکل کذایی هت
چون لوکوروکو که واسه vhbl رفت وpatapon 2 هم که باید باشه
پس میمونه همون خرید uno
دموی دیگه ایتو‌استور نمیبینم که بتونم ازش به عنوان بابل استفاده کنم uno حجم کمه اما خوب چون اشتیاق شدیدی دارم عضی بازی های پی اس پی رو که بازس نکردم مثل obscure رو بازی کنم
اینم موندم بعد درست کردن بابل میشه یکدونه بابل داشتو هرموقع بازس تموم شد بازیجدید رو فقط ساین کرد و eboot رو توش جایگزین کرد؟
در مورد انتقال فایل و پی اس پی فایلر و نصب فایل زیپ هم یک توضیحی بدید ممنون میشم

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
ممنون از توجهتون ولی خوب باز این مشکل کذایی هت
چون لوکوروکو که واسه vhbl رفت وpatapon 2 هم که باید باشه
پس میمونه همون خرید uno
دموی دیگه ایتو‌استور نمیبینم که بتونم ازش به عنوان بابل استفاده کنم uno حجم کمه اما خوب چون اشتیاق شدیدی دارم عضی بازی های پی اس پی رو که بازس نکردم مثل obscure رو بازی کنم
اینم موندم بعد درست کردن بابل میشه یکدونه بابل داشتو هرموقع بازس تموم شد بازیجدید رو فقط ساین کرد و eboot رو توش جایگزین کرد؟
در مورد انتقال فایل و پی اس پی فایلر و نصب فایل زیپ هم یک توضیحی بدید ممنون میشم
نه داداش بگرد پیدا میکنی الکی پول نده، منم خودم اونموقع نمیدونستم که UNO رو خریدم.
بله دقیقا حق با شماست مثلا من خودم رمم 4 گیگ بیشتر نیست، الان Prince of Persia رو جایگزین کردم و اکی بود، بله باید اون رو ساین کنین(حتما ازون لینک دوم انجام بدین) و با FTP بریزین تو ویتا.
کار زیاد سختی نیست، اول که باید بری خودم برنامه psp filer و FTP رو دانلود کنی(لینک) بعدم برنامه رو میریزی تو فلودر سیو بازی psp بعد با Qcma میریزی رو ویتا.
بعد که رو ویتا ریختی VHBL رو بالا میاری و بازدن R میری برنامه ها رو نصب میکنی.
بعد FTP رو که باز کنی یه IP بهت میده، بوسیله FilleZilla یه سرور میسازی و به ویتات وصل میشی.
ازونجا میتونی همون فایلی که ساین کردی(Eboot.pbp) رو جایگزین کنی که تو اون لینک دوم کامل توضیح داده.
بعدم که تموم شد، یه ریفرش به دیتابیس میدی.
والسلام.

- - -ویرایش - - -

دوستان بعد از فرم وایر 3.18 سونی پچ هایی رو اعمال کرد که خیلی از حفره ها بسته شدن مهم ترینشون در زمینه psp همون کرنل اکسپلویت هست برای همین هم هست که بعد دیگه tn-v نتونستن بزنن
در کل باز احتمالش هست که بتونن یه راهی مثل همین بابل ها پیدا کنن اما مطمعنا پر دردسر و پر زحمت خواهد بود
خود vhbl هم که بجز یه سری هوم برو کار دیگه ای ازش برنمیاد...در بهترین حالت که باز برای بار صدم به کرنل دسترسی پیدا کنن چه اتفاقی میوفته؟ بازی های psp رو باز میشه اجرا کرد و در اپدیت بعدی سونی پچ میکنه و باز برای بار صدم کسایی که هک کردن دیگه نمیتونن اپدیت کنن و انلاین بشن و همون داستان های قبل....
به نظرم دیگه واقعا باید بیخیال این هک psp شد و یه کاری برای خود ویتا انجام بشه توصیه هم میکنم شما خیلی وقت و هزینه نذارید تو این بازی vhbl سونی تو همین قضایا کلی بازی به درد نخور psp فروخت به کسایی که خواستن هک کنن و باز پچ و این بازی موش و گربه ادامه داره....خودتون رو خیلی درگیر نکنید به نظر من تا یه هک اساسی برای خود ویتا نیاد وضع به همین شکل خواهد ماند.
بله درسته حق با شماست، اما تو این روش دیگه سونی نمیتونه بازی رو پچ کنه، حتی اگر آپدیت رو هم بده، فقط VHBL میپره و خود Bubble بازی ها سرجاش میمونه، چون اونا مستقیم ساین شدن و ربطی به اکسپلویت دیگه ندارن، به علاوه بهترین کار اینه که بازیهای مورد علاقتون رو نصب کنین و ازش بک آپ بگیرین، و هر وقت خواستین ریستور میکنید.
به نظر من این روش شاید از TNV سخت تر باشه، اما بازیهاتون دیگه وابسته به TNV نخواهد بود و رو ویتا به عنوان بازی جداگانه میمونه.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
نه داداش بگرد پیدا میکنی الکی پول نده، منم خودم اونموقع نمیدونستم که UNO رو خریدم.
بله دقیقا حق با شماست مثلا من خودم رمم 4 گیگ بیشتر نیست، الان Prince of Persia رو جایگزین کردم و اکی بود، بله باید اون رو ساین کنین(حتما ازون لینک دوم انجام بدین) و با FTP بریزین تو ویتا.
کار زیاد سختی نیست، اول که باید بری خودم برنامه psp filer و FTP رو دانلود کنی(لینک) بعدم برنامه رو میریزی تو فلودر سیو بازی psp بعد با Qcma میریزی رو ویتا.
بعد که رو ویتا ریختی VHBL رو بالا میاری و بازدن R میری برنامه ها رو نصب میکنی.
بعد FTP رو که باز کنی یه IP بهت میده، بوسیله FilleZilla یه سرور میسازی و به ویتات وصل میشی.
ازونجا میتونی همون فایلی که ساین کردی(Eboot.pbp) رو جایگزین کنی که تو اون لینک دوم کامل توضیح داده.
بعدم که تموم شد، یه ریفرش به دیتابیس میدی.
والسلام.

ممنون از توضیحات کاملت پس بگردم یک بازی مجانی دمو گیر بیارم خداییش همشون ۴ دلار بیشترن و اندازه یک بازی خرجش کردم

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173

الان ویدیوتون رو دیدم شما خودتون از پاتاپون واسه اکسپلویت و اوندو واسه وی اچ بی ال استفاده کردید
خوب خرید بازیه سوم چیه؟

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
الان ویدیوتون رو دیدم شما خودتون از پاتاپون واسه اکسپلویت و اوندو واسه وی اچ بی ال استفاده کردید
خوب خرید بازیه سوم چیه؟

نشد دیگه، گفتم که دو تا بازی واسه اکسپلویت و اون VHBL هست.
این دوتا به کنار
حالا یه بازی سوم بگیرین که جای اون بازی psp رو میریزین و کلونش میکنین.
اگر بخواین همون بازی دوم مثلا UNO رو تبدیل کنین دیگه VHBL میپره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر