آموزش رفع مشکل NAT در پلی استیشن 4 و JOIN شدن به سرور های دیگه

naser6355

کاربر سایت
Dec 21, 2010
14
نام
ناصر
ناصر جان اون بخش که گفتی شماره NAT به باز بودن Port ربط داشته باشه اشتباهه Port برای اینکه وقتی شما برای مثال داری بازی میکنی و از اون طرف کامپیوتر شما یا روشنه یا اینکه Port ها باز نیست دستگاه نمیتونه به Port خاصی روی مودم دسترسی پیدا کنه که موجب قطع شدن یا اجازه ندادن ارتباط میشه برای مثال 80 و 8080 برای وبگردی حالا اگه شما Skype روشن کنی این پورت 80 که مربوط به وبگردی هستش بسته میشه به خاطر اینکه Skype داره ازش استفاده میکنه کسایی که برنامه نویسی وب انجام میدن و با نرم افزار های مثل سرور های مجازی مثل Wamp استفاده میکنن میدونن بهتون اجازه نمیده run بشه نرم افزار مجبوری Port عوض کنی حالا همین روی دستگاه PS4 هم اتفاق میفته یا دستگاه دیگه این Port به خودش اختصاص میده یا اینکه مودم نمیتونه به صورت اتوماتیک این Port به دستگاه اختصاص بده برای استفاده اینجوری میشه که ارتباط شما قطع میشه یا وسط کار نمیتونه سویچ کنه به خاطر همین این راه حل گزاشتم که مشکل دوستان حل بشه .

شما هم که مودم عوض کردی امکان داشته مشکل از مودمت بوده باشه یا قدیمی بوده باشه به خاطر اینکه مودم Adsl هم عمر مفید داره بعضی سیستم های شبکه ای و اینترنتی جدید شاید پشتیبانی نکنه مثل routing های اینترنتی که باید انجام بده شما اول راهی که گفته بودم تست میکردی اگه جواب نمیگرفتی بعدشم من پیشنهاد میکردم Ip ولید بگیری بعدش اقدام به تعویض مودم کنی .;)

پیشنهاد میکنم حتما انجام بدی خیلی روی کیفیت بازی کردن و ارتباط با سرور ها و مواردی از این دست تاثیر داره .;)

دوست عزیز مرسی از توجه شما. قبل از خریدن روتر همه این راه ها رو امتحان کردم رو مودمم اما فایده ای نداشت. شما اگه بتونی از DMZ استفاده کنی نیازی به تعریف هیج پورتی نیست. در واقع DMZ به این معنی هست که اگه یک سیستمی تو اینترنت میخواد به PS4 شما پکتی بفرسته ازونجایی که فقط Valid IP شما رو داره و یک شماره پورت از شما - وقتی IP مربوط به PS4 رو تو DMZ تعریف کنید به مودم که در واقع مقصد اون Valid IP هست دارید میگید که هر Request ی رو به هر پورتی که بود Forward کنه به IP مربوط به PS4 شما. (البته به جز بسته هایی که در جواب بسته های سیستم های دیگه شبکه داخلی با IP متفاوت ارسال شده باشن)

تو صفحه اول تو همون قسمت کانفیگ مودم یک گزینه به اسم DMZ Host هست. میشه ازونجا IP مربوط به PS4 رو به عنوان DMZ وارد کرد.

این کار واسه PS4 زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه اما معمولا واسه PC ها پیشنهاد نمیشه چون رسما اجازه دسترسی مستقیم به پورت های باز PC تون رو تو اینترنت به همه می دید با اینکار- حالا فایر وال هم نداشته باشید که واویلا :))).

http://manuals.playstation.net/document/en/ps4/settings/nw_test.html[LTR]

Type 1: The system is connected directly to the Internet.
Type 2: The system is connected to the Internet with a router.
Type 3: The system is connected to the Internet with a router.
With Type 3, communication with other PS4™ systems might be impossible, or the PS4™ system's network features might be limited. For details, see "When you cannot connect to PSN[SUP]SM[/SUP]".
[/LTR]

اما بابت پیشنهاد و توضیحات شما برادر. اونکه مطرح کردی Skype و اینا. اون وقتیه که تو سیستم عامل دستگاهی که می خواد تو یکی از برنامه هاش از پورت خاصی استفاده کنه یک برنامه دیگه از اون پورت خاص واسه خودش در حال استفاده باشه. اما اینجا ما داریم در باره ۲ دستگاه جدا صحبت می کنیم که یکی مودم هست و یکی PS4.

بگذارید یکم قضیه رو باز کنم.

اینترنت فقط با Valid IP کار میکنه. یعنی شما نمینونی با IP داخلی خودت به اینترنت وصل بشی. بنابراین وقتی به اینترنت متصل میشی ISP به شما Valid IP اختصاص میده. این IP روی سیستمی قرار میگیره که کانکشن PPPoE رو برقرار کرده که ۹۰٪ مواقع همون مودم ADSL هست.

حالا شما میخوای یک بسته اطلاعات بفرستی به یک سیستم تو اینترنت و از مودم شما ۱۰ تا PC دارن واسه اتصال به اینترنت استفاده می کنن. توی بسته ای که شما می خوای ارسال کنی ادرس IP و شماره پورت مقصد و همچنین ادرس IP داخلی شما و یک شماره پورت ( به صورت تصادفی ایجاد میشه) نوشته شده. وقتی اون بسته از PC شماره ۴ به مودم می رسه مودم میاد ادرس IP مبدا بسته رو به ادرس Valid IP که داره ترجمه میکنه و تغییر میده و شماره پورت مبدا رو هم تو بسته جدید قرار میده و ادرس IP داخلی PC شماره ۴ رو و پورت مبدا رو به خاطر میسپاره.

حالا اون بسته رسیده به سیستم مقصد و مقصد ما می خواد جوابشو بفرسته. یک بسته ایجاد میکنه. ادرس IP مقصد بسته رو میگذاره Valid IP که رو مودم ما ست شده. پورت مقصد رو هم میگذاره همون پورتی که PC ما تصادفی ایجاد کرده. و میفرسته سمت ما. ازونجایی که روتر های موجود در شبکه اینترنت مودم ما رو صاحب اون Valid IP میدونن بسته می رسه دست مودم. مودم تو Nat Table خودش نگاه میکنه و می بینه بسته ای با این شماره پورت مقصد مربوط بهIP ست شده روی PC شماره ۴ میشه. پس بسته رو به سمت IP داخلی PC شماره 4 میفریسته.

این هست داستان NAT. حالا وقتی شما تو مودم تو Virtual server و یا Port forwarding یک سری پورت و IP رو ست میکنید به این معنی هست که اگه سیستمی تو اینترنت بخواد واسه PS4 شما بسته ای بفرسته. اگه به پورت شماره ۳۴۷۹ مثلا بفرسته- مودم بیاد اون بسته رو به IP مربوط به PS4 شما بفرسته تو شبکه داخلی تون.

حالا اگه Nat Type 1 باشید هیچ نیازی به این داستان ها نیست و PS4 شما به تنهایی واسه خودش Valid IP خواهد داشت.

سوالی بود در خدمتم!

آخرین ویرایش:

Pourya_h

کاربر سایت
Nov 1, 2014
34
نام
pouria
مودم من ip link هست و هیچ جا اموزشش نیست من البته گشتم ولی حتی شبیه مودم های دیگه هم نبود میشه لطفا من رو راهنمایی کنید کجا باید وارد کنم این پورت ها رو ؟

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
من همه ی تاپیکو نخوندم ولی دوستا دقت کنید اگر شما nat type 3 میگیرید یعنی مشکلی هست وگرنه که 99 درصد باید nat type 2 بگیرید....

اگر هم مشکل پورت باشه برید توی مودمتون یه چیزی به اسم upnp باید فعال باشه که توی این حالت خود مودم هرپورتی که وسیله( یعنی ps4 مثلا یا نرم افزاری چیزی) بخواد رو براش باز میکنه تا استفاده کنه....

در کل اگر می خوایید درست و حسابی مشکل حل بشه یه مودم بگیرید که built in vipi N ساپورت داشته باشه و روش یدونه از این کاهش پینگا فعال کنید و تمام دیگه نیازی به شیر کردن مصیبت وار سرویس کاهش پینگ با کنسول نسیت....

آخرین ویرایش:

tena1

کاربر سایت
Aug 19, 2014
234
نام
Alirez-a
من همه ی تاپیکو نخوندم ولی دوستا دقت کنید اگر شما nat type 3 میگیرید یعنی مشکلی هست وگرنه که 99 درصد باید nat type 2 بگیرید....

اگر هم مشکل پورت باشه برید توی مودمتون یه چیزی به اسم upnp باید فعال باشه که توی این حالت خود مودم هرپورتی که وسیله( یعنی ps4 مثلا یا نرم افزاری چیزی) بخواد رو براش باز میکنه تا استفاده کنه....

در کل اگر می خوایید درست و حسابی مشکل حل بشه یه مودم بگیرید که built in vipi N ساپورت داشته باشه و روش یدونه از این کاهش پینگا فعال کنید و تمام دیگه نیازی به شیر کردن مصیبت وار سرویس کاهش پینگ با کنسول نسیت....
تنظیمات مودم من با چیزی که اینجا نوشته و اون چیزی که تو سایت زده خیلی فرق میکنه؟

تنظیمات مودم من با اینی که اینجاست خیلی فرق میکنه !

من همه چیزم ردیفه فقط چند تا مشکل دارم!

پورت ۴ام برای مودم من دو تا عدد نه یکی.
تو سایته نوشته باید رو all باشه نه رو udp ,tcp :!

Amir_Music

کاربر سایت
Sep 23, 2011
329
نام
Amir
این روش ۵۰ - ۵۰ است ممکن است جواب بدهد ممکن است مشکل از ISP شما باشد و عمل نکند.

حرف شما درسته من با سابقه ی5سال مولتی پلیر بهتون بگم این قضیه اگر جواب بدهد موقتی هست
Port Forwardingفقط برای اینترنت اروپا کار میکنه چون کاربرا خودشون میتونند پورت ها رو باز کنند
در ایران این پورتها باید از طرف ISPباز بشه
مثل موقعی که اول عید پورتUDPبسته شده بود اگر شما Port Forwardingمیکردید باز میشد؟خیر
-----------
من همیشه تعجب میکنم جرا تاپیک های تخصصی پرنده هم پر نمیزنه!
تو خیلی از تاپیک ها بسیاری از پست های دوستان که کاملا بر خلاف علم هست کلی لایک داره و اگه بپری وسط بحثشون دیگه وا وایلا!

آخرین ویرایش:

Pourya_h

کاربر سایت
Nov 1, 2014
34
نام
pouria

اقا لطفا کمک کنید من کلا با این سیستم کاهش پینگ مشکل دارم به هیچ روش و اموزشی شیر نشد با ps4 چطوری ست کنمش روی مودم ؟؟ 2 تا عکس هم بالا از صفحه setting مودم گذاشتم iplink هست مدلش ( مخابرات خدا لعنتت کنه با این مودمت)

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ببخشید دوستان شرمنده خیلی وقت بود به این تاپیک سر نزده بودم فکر کردم توضیحات کامل هستش و مشکلی وجود نداره دیگه .;)

اقا لطفا کمک کنید من کلا با این سیستم کاهش پینگ مشکل دارم به هیچ روش و اموزشی شیر نشد با ps4 چطوری ست کنمش روی مودم ؟؟ 2 تا عکس هم بالا از صفحه setting مودم گذاشتم iplink هست مدلش ( مخابرات خدا لعنتت کنه با این مودمت)

دوست عزیز شما برای این کار باید با سرویس دهنده کاهش پینگ خودتون تماس بگیری من در این مورد اطلاع کافی ندارم اما مورد بعدی اینکه مخابرات هزار جور مشکل داره درست که هزاران بار لعنت میشه بهش فرستاد اما اینکه مودم هم جزو این لعنت ها باشه دیگه نیست میتونی خیلی راحت یه مودم خوب بخری اگه تنظیم کردن مودم یاد نداری میبری دفتر مخابرات که برات تنظیم کنه اگه سخته تماس بگیر با پشتیبانی مخابرات خیلی راحت راهنماییت میکنه .

Pourya_h

کاربر سایت
Nov 1, 2014
34
نام
pouria
ببخشید دوستان شرمنده خیلی وقت بود به این تاپیک سر نزده بودم فکر کردم توضیحات کامل هستش و مشکلی وجود نداره دیگه .;)

دوست عزیز شما برای این کار باید با سرویس دهنده کاهش پینگ خودتون تماس بگیری من در این مورد اطلاع کافی ندارم اما مورد بعدی اینکه مخابرات هزار جور مشکل داره درست که هزاران بار لعنت میشه بهش فرستاد اما اینکه مودم هم جزو این لعنت ها باشه دیگه نیست میتونی خیلی راحت یه مودم خوب بخری اگه تنظیم کردن مودم یاد نداری میبری دفتر مخابرات که برات تنظیم کنه اگه سخته تماس بگیر با پشتیبانی مخابرات خیلی راحت راهنماییت میکنه .

کانفیگ کردن رو بلدن مشکلی نیست
مشکل خریدن مودم نیست واقعا انقدر مهم نیست بازی کردن برای که به خاطرش یه مودم دیگه بخریم و با همین سیستم کارم راه میوفته ولی خوب این لامصبا یه چیز درست نمیارن که هیچ وقت من خودم نبودم وقتی اومده بودن و نصب و ست کردن مودم رو بعدا که سایتش رو چک کردم یه شرکت تایوانیه که کلا با ایران کار میکنه :))) تنظیماش یه چیز داغونیه

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
کانفیگ کردن رو بلدن مشکلی نیست
مشکل خریدن مودم نیست واقعا انقدر مهم نیست بازی کردن برای که به خاطرش یه مودم دیگه بخریم و با همین سیستم کارم راه میوفته ولی خوب این لامصبا یه چیز درست نمیارن که هیچ وقت من خودم نبودم وقتی اومده بودن و نصب و ست کردن مودم رو بعدا که سایتش رو چک کردم یه شرکت تایوانیه که کلا با ایران کار میکنه :))) تنظیماش یه چیز داغونیه

خوب پس مشکلی نمیمونه .;) (در مورد Iplink بگم با توجه به قیمت و استفاده کل جامعه و استفاده نکردن بیشتر مردم ما از امکانات مودم همون بهتر همین مودم ها تهیه و ارائه بشه اتفاقا اصلا مودم بدی نیست برعکس هرچقدر پول بدی پلو میخوری مردم هم ارزون میخوان هم خوب که نمیشه وقتی یه مودم خوب کم کم 150-400 هزار تومان که خیلی ها هم انقدر هزینه نمیکنن هم اینکه آگاهی کافی برای استفاده از مودم بهتر ندارن (بیشتر مردم ما فقط فکر میکنن مودم برای اینکه کانفیگ بشه بعدش روشنش کنن اینترنت استفاده کنن درسته کاربرد اصلی اینه اما بیشتر مودم های گرون بازار برای کارهای مثل امنیت و سرعت و مسیریابی و ... امکاناتی در نظر میگیرن که کاربرها بتونن ازش استفاده کنن میبنی که همچین فقط برای بازی هم نیست ) مخابرات هم دیوانه نیست بیاد 10 میلیون مودم سفارشی تهیه کنه بعد کسی نخره پس جنسی تهیه میکنه که هم مناسب باشه هم تعداد بیشتری از مردم از پس خریدش بر بیان )

ssma

کاربر سایت
Sep 18, 2010
167
سلام دوستان من نمی تونم nat typeمو از 3 برسونم به 2 این کارایی که گفتینم انجام دادم ولی هنوز 3ه؟!
مودمم zyxelه! اگه کسی می تونه لطفا کمکم کنه
هر نظری، فکری، حدسی هرچی دارین بگین شاید کارم را افتاد خیلی حیاتیه:(

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر