کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
کپی خور نرم افزاری ps2 شیوه ای از کپی خور برای ps2 هست که بازیا رو با فلش مموری روی خود ps2 اجرا کنید

روشی که مدنظر دارم یاد بدم خودم روی ps2 آکبند خودم تست کردم و جواب داد و در اینجا مراحلی که طی کردم مرحله به مرحله آموزش میدم ( این روش روی همه مدل ها ps2 حتی سری 90000 هم جواب میده )

مرحله 1 - در اول کار باید فایل cd MCBOOT.ELF Play Station 2 دانلود کنید حجم فایل 4 مگابایته

فایل از حالت فشرده خارج کنید که یک فایل iso حدود 13 مگابایت حجم داره و این فایل با برنامه nero یا ultra iso رایت کنید روی دیسک سی دی

مرحله 2 - مموری کارت ps2 وصل کنید حالا دیسک بزارید تو ps2 و دستگاه روشن کنید برنامه اجرا میشه روی سربرگ اولی که Normal Install روش x بزنید برنامه خودش نصب میکنه آخرش تموم شد PS2 خاموش کنید ( توی مموری کارتتون 3 تا فایل جدید درست شده )

مرحله 3 - بعد برنامه دانلود OpenPS2Loader zip دانلود کنید از حالت فشرده خارج کنید پوشه برنامه بریزید صفحه اول فلش مموری

مرحله 4 - بعد برنامه دانلود USBUtil v200 full zipدانلود کنید از حالت فشرده خارج کنید برنامه اجرا کنید تو کامپیوتر وقتی برنامه اجرا شد dvd بازی ps2 بزارید تو dvd رام روی گزینه file کلیک کنید روی گزینه Create [GAME/ISO] form CD/DVD کلیک کنید و در قسمت to محل فلش مموری بدید

اگه ایمیج بازی از قبل تو کامپیوتر دارید این برنامه باز میکنید روی گزینه file کلکی میکنید گزینه Creae game form ISO را کلیک کرده و بعد در قسمت Form محل ذخیره فایل ایمیچ را باز کرده تا نام فایل ایمیچ در قسمت Name قرار بگیرد حالا در قسمت To محل ذخیره بازی را در فلش انتخاب کنید و روی دکمه Create کلیک کنید . صبر کنید تا دکمه Cancel به دکمه Close تبدیل شود در این حالت بازی کپی شده است دقت کنید ایمیج حتما باید با پسوند iso باشه

نکته: حتما اسم فایل های که بازی ps2 توش هست باید کوتاه باشه و همچنین اسم iso بازی

مرحله 5 - حالا دیسک بوت بزارید تو ps2 برنامه بالا اومد روی سربرگ fmbc configutatr دکمه x بزنید پنجره جدید سفیدی باز میشه x بزنید بعد پنجره سرچ سفیدی باز میشه روی گزینه یکی مونده به آخر return to loader دکمه x بزنید کنید و پنجره جدیدی میاد که 3 گزینه داره شما فقط دکمه دایره بزنید

نکته: بار اول تا مرحله 4 انجام دادید دیگه لازم نیست 4 مرحله اول انجام بدید و از دفعه ها بعد فقط مرحله 5 انجام بدید

یه صفحه جستجو سفید میاد روی فایل mass:/ دکمه دایره بزنید پوشه OpenPS2Loader دایره بزنید داخل پوشه شده و فایلی به اسم OpenPS2Loader.elf میبینید که کنارش سبزه روش دکمه دایره بزنید برنامه اجرا میشه یه صفحه آبی رنگ با تنظیمات

دقت کنید روی setting تایید کنید نگاه کنید گزینه USB device start mode جلوش auto باشه اگه نبود به auto تغییر بدید حالا برگردید صفحه اصلی روی save تایید کنید حالا روی همون صفحه اصلی دکمه دایره بزنید لیست بازیا داخل رم نشون میده روی هر کدوم x بزنید اجرا میکنه

در ps2 باز کنید دیسک در بیارید دوباره در ps2 ببندید و بدون دیسک بازی کنید

من با این روش 7 بازی Heracles chariot racing . TOY STORY 3 . Medal of Honor - Vanguard . Call Of Duty: World At War Final Fronts

killzone . crash twinsanith . Rayman Raving Rabbids با همین روش بازی کردم و بدون مشکل کار کردن

ذکر چند مورد واجبه 1 - بازی که با برنامه USB Util تبدیل کردید حتما باید فایل تبدیل شده رو صفحه اول ( ROOT ) فلش مموری بریزید

2- فقط تک بازی میتونید بریزید چون یه فایل برای اجرا بازی هست اسم و پسنوندش ul.cfg هست و تو همه بازیا ساخته میشه

3- بازی روی مموری سیو میشه و ترسی از خرابی یا پاک شدن سیو ها نداشته باشید

چند برنامه که شاید بهشون احتیاج پیدا کنید

دوستانی از اجرا نشدن بازی ها در روش کپی خوری که یاد داده بودم گفتن . منم تو فروم ها گشتم و فهمیدم با تبدیل ریجن بازی میشه اجراشون کرد من خودم بازی Medal of Honor - Vanguard (USA دانلود کرده بودم اجرا نشد بعد با این برنامه 21 کیلوبایتی پچش کردم اجرا شد

با استفاده از اين برنامه خيلي مفيد ميتونيد ايميج بازي رو به فركانس NTSC پچ كنيد

پس از دانلود اين برنامه رو باز كنيد سپس روي گزينه Browse كليك كنيد و ايميج يا فايل ELF را انتخاب كنيد و حالا گزينه PATCH FILE را بزنيد تا تبديل شود و حالا بازي شما به NTSC تغيير يافته است.

در صورتي كه فايل ELF درون ايميج وجود داشته باشه از اين فايل يك پشتيبان توسط برنامه گرفته ميشه.

برنامش خيلي بدردبخوره و مطمئن باشيد يه روزي به كمكتون مياد

ps2_pal2ntsc_yfix

مرورگر اینترنت برای پلی استیشن 2

اسم این برنامه ps2 browser است که شما میتوانید با استفاده از اون به اینترنت وصل بشید و سایتهای اینترنتی را مشاهده کنید.

پس از دانلود کردن فایل را باز کنید و ایمیجImage.nrg را در یک سی دی خام رایت کنید.سپس پس از رایت کردن سی دی را در کنسول بگذارید و کابل شبکه را به کنسول و مودم ADSL خود وصل کنید حالا کنسول را روشن کنید و پس از ساختن یک سیو دو گزینه می اید که شما گزینه دوم یعنی central station را انتخاب کنید کمی بایستید به اینترنت وصل میشود.(ممکن است این برنامه با مودم شما ناسازگارباشد و به اینترنت وصل نشود )

PS2Browser

دانلود برنامه LUA Player.ELF با پسوند ELF(برنامه ای برای باز کردن بازی های PSP در PS2)

این برنامه میتونه بازی های با پسوند LUA پی اس پی رو اجرا کنه. بعد از دانلود تمامی محتویات داخل ارشیو را روی فلش خود بریزید سپس فلش را به کنسول وصل کنید حالا فایل luaplayer.elf را اجرا کنید.و حالا شما این برنامه را دارید.به طور معمول این luaplayer چند برنامه دارد اما برای اینکه بازی یا برنامه روی اینluaplayer بریزید لازم است:اول بازی یا برنامه ای را با فرمت lua را باید داشته باشید

اگر ندارید میتوانید از لینک روبرو بازی یا برنامه lua بگیرید

Downloads - PSP - Homebrew Games - LUA Games - PSP Brew - PSP Homebrew, PSP Saved Games, PSP Downloads

حالا محتویات بازی یا برنامه دانلود شده را اگر درون یک فولدر خالی نیست درون یک فولدر خالی بریزید.سپس درون ارشیوی که برنامه luaplayer را دانلود کردید فولدری به اسم Applications وجود دارد که بعد از اسخراج حالا این فولدرApplications درون فلش شماست حال باید فولدری که دارای بازی یا برنامه است را درون فولدر Applications توی فلش بریزید سپس برنامه luaplayer.elf را دوباره اجرا کنید و بازی یا برنامه شما در منوی ان ظاهر میگردد.

luaplayer_ps2_0.20R3

حالا چند شبیه ساز قابل قبول قابل اجرا روی ps2

خوب در ضمینه اجرا شبیه سازا باید بگم پوشه برنامه ها و شبیه سازا باید بریزید صفحه اصلی ( ROOT ) فلش مموری و تو مرحله 5 بجا رفتن به فایل OpenPS2Loader و اجرا فایل OpenPS2Loader.elf به پوشه شبیه ساز رفته و اون شبیه ساز اجرا میکنید

شبیه ساز GAMEBOY ADVANCE

شبیه ساز رو از این لینک دانلود کنید:

Gps2 Kai 3.3 Test1

بعد از دانلود فایل فشرده رو باز کنید و پوشه GBA درون فایل فشرده رو در روت (محیط اصلی) فلش بریزید. بازیها رو هم با فرمت zip یا gba بریزید توی فولدر Rom که توی همون پوشه اصلی GBA هستش.

در محیط شبیه ساز روی هر بازی که دکمه استارت دسته رو بزنید بازی اجرا میشه!

در برنامه زن دکمه R2 سیو در هر موقع میشه که باید X بزنید و دکمه مثلث منو ها شبیه ساز میاره

شبیه ساز SEGA Genesis

لینک دانلود برنامه

دانلود PGEN151s zip

--------------------------
در همین رابطه:

اجرا بازی های PS2 با فلش مموری

آموزش رایت سی دی پلی استیشن 2

اجرای بازی از USB و هارد با PS2

روش انتقال سیو به پلی استیشن 2

آموزش آنلاین بازی کردن با Ps2

آخرین ویرایش:

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,078
نام
Mahmoud
یادمه یه روشی بود که به دیسک بوت هم احتیاج نداشت.چند تا فایل {یا برنامه} رو تو مموری کارت کنسول ذخیره میکردی و از اون طریق کنسول رو بوت میکردی برای اجرای بازی و برای کسایی که لنزشون مشکل داره یا کلا نخوان که از دیسک استفاده کنن خیلی کارایی داشت.البته مثل اینکه رو کنسولهای سری ۹۰۰۰ به بعد جواب نمیداد.

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
یادمه یه روشی بود که به دیسک بوت هم احتیاج نداشت.چند تا فایل {یا برنامه} رو تو مموری کارت کنسول ذخیره میکردی و از اون طریق کنسول رو بوت میکردی برای اجرای بازی و برای کسایی که لنزشون مشکل داره یا کلا نخوان که از دیسک استفاده کنن خیلی کارایی داشت.البته مثل اینکه رو کنسولهای سری ۹۰۰۰ به بعد جواب نمیداد.

آره داداش اون روشم هست اما الان برنامه ها بوت که جدیدن منتشر شدن به صورت فایل iso هستن که تو مرحله 1 قرار دادم رایت میکنید روی دیسک

البته بدون دیسک بوت کردن هم خوبه ولی اون روش ها قدیمی روی کنسول ها سری 90000 جواب نمیدادن ( الان اکثر ps2 ها دست گیمر ها سری 90004 و 90006 هستن )

ps2 خود من scph-90006 cb هست که قبلا با روش ها قدیمی کپی خور فلشی نمیشد

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
این شبيه ساز سگا از همه با حالتر بود خیلی عالی اجرا میشد یادمه خودم بازیهای سگا را دانلود کرده بودم و روی یک CD رایت زده بودم

با دسته پلی خیلی راحت میشد بازیها را رفت :d

آره بازیا سگا خوب اجرا میکنه :x

شبیه ساز snes ( سوپر نینتندو ) هم پیدا کردم تست کردم الان قشنگ بازیا راحت اجرا میکنه

آره با دسته ps2 خیلی حال میده بخصوص بازی کردن بازیا gba با دسته ps2 خیلی خیلی بیشتر حال میده :x

این دسته منه چنتا هم برای دوستان خریدم از نایلون در بیاری خیلی خوشرنگ تره

10373457314742904276.jpg

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
ممنون از آموزش من دنبال یه همچین چیزی بودم اما آموزش خوبی ندیدم
فقط یه چیزی جایی برای دانلود بازی ها هست آخه خیلی از بازی هایی رو که انجام ندادم بیرون گیرم نمیاد

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
ممنون از آموزش من دنبال یه همچین چیزی بودم اما آموزش خوبی ندیدم
فقط یه چیزی جایی برای دانلود بازی ها هست آخه خیلی از بازی هایی رو که انجام ندادم بیرون گیرم نمیاد

فدات داداش خوشحالم که آموزش بدردت خورد

این سایت اکثر بازیا ps2 داره

PS2 ISOs | Emuparadise

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دانلود مدیا پلیر PS2 با پسوند PS2 MEDIA PLAYER PRO) ELF)

این مدیا پلیر میتواند بیشتر فایلهای صوتی تصویری نظیر DIVX,AVI,JPG,PNG,MP3 و غیره را به طور صحیح اجرا کند.با قابلیت پشتیبانی CD ROM,HDD,HOST.

با استفاده از این مدیا پلیر میتوانید تمامی فیلمها با فرمتهای یاد شده را بدون هیچ توقف و مشکلی با قابلیت های بالا تماشا کنید. پس از دانلود فایلبرنامه ps2media.elf را به فلش مموری خود بریزید. طریقه اجرا هم مثل پست آموزش کپی خور فلشی PS2 که آموزش داده بودم باید انجام بدید فقط به جا اجرا OPNPS2LDv9.ELF باید برید روی این برنامه دایره بزنید

PS2 Media player_psx2

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,078
نام
Mahmoud
راستی پست اول نوشتی که رو کنسول خودت که آکبند بوده این روش کار کرده ،منظورت اینه که بدون مد چیپ کپی خور هم جواب میده؟ اگه آره من الان مد چیپ رو بردارم میتونم دیگه با این روش بازیها رو اجرا کنم ؟یا نه فقط به نو بودن کنسول اشاره کردی؟:D

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
راستی پست اول نوشتی که رو کنسول خودت که آکبند بوده این روش کار کرده ،منظورت اینه که بدون مد چیپ کپی خور هم جواب میده؟ اگه آره من الان مد چیپ رو بردارم میتونم دیگه با این روش بازیها رو اجرا کنم ؟یا نه فقط به نو بودن کنسول اشاره کردی؟:D

تازه با دقت پست اول خوندی :d

نه باید مود چیپ باشه تا جواب بده بدون مد چیپ یه روش دیگه داره که باید بازیا پچ بشه ( تو ایران همه مد چیپ دارن )

ps2 کپی خور نشده خریدم دادم به آشنا جلو خودم کپی خور کرد منظورم از ps2 آکبند این بود سری آخریه ( چون ps2 ها سری آخری 90004 و 90006 کپی خور نرم افزاری نمیشدن با این روش جدید میشن )

اگر ps2 کپی خور نشده ( بدون مد چیپ ) داشته باشی با استفاده از برنامه ESR Pack ميتونی بازيهاي كپي شده را روي ps2 خودت راحت اجرا كني

دانلود ESR Pack zip

راهنما استفاده از Patcher: بعد از دانلود فایل اکستر كنيد بعد به درون فولدر ESRDiscPatcherGUI v0.24a برويد . حالا فايل ESRDiscPatcher.exe را اجرا كنيد. در اين مرحله روي گزينه Patch كليك كنيد سپس ايميج بازي كه ميخواهيد بدون مدچيپ اجرا شود را انتخاب كنيد و كمي بايستيد تا پچ انجام شود سپس در صورت موفقيت پچ كردن با پيغام اينچنيني روبرو خواهيد شد:

images

حالا كار اجرا بازيهاي كپي به اتمام رسيده و شما ميتوانيد اين بازي را بدون هيچ مشكلي اجرا كنيد.

راهنماي استفاده از فايل ELF : اينكار بسيار ساده است فقط ديسك بازي را درون كنسول بگذاريد سپس يكي از سه فايل ELF درون ارشيو را طبق اموزش هايي که قبلا گفتم اجرا كنيد . ميبينيد كه پس از رنگ به رنگ شدن صفحه بازي به راحتي اجرا ميشه

• Like
Reactions: The Nostalgic Gamer

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
تعدادی از دوستان گلم ازم سوال پرسیده بودن تو مرحله 1 اون فایل iso چجوری باید رایت کرد

تو اینجا آموزش رایت کردن برای کسایی که آشنایی ندارن میدم

برای رایت ایمیج برنامه ULTRA ISO دانلود کنید

برای رایت Image روی دیسک : ابتدا برنامه ultraiso رو باز کنید سپس برای انتخاب ایمیج روی گزینه Open کلیک کنید همانند

untitledd.jpg

حالا ایمیج مورد نظر خودرا پیدا کنید و open را بزنید.در این حالت شما ایمیج باز شده خود را با تمام محتویات میبینید حالا اگر میخواهید ایمیج را روی دیسک رایت بزنید گزینه Burn CD/DVD Image را بزنید:

untitled123.jpg

حالا ایمیج شما اماده برای رایت است حالا درایوی که دیسک خام رو توش گذاشتید رو انتخاب کنید به قسمتهای دیگه هم دست نزنید بجز یکی یعنی Write Speed رو انتخاب کنید و در لیست کشویی باز شده پایینترین سرعت رو انتخاب کنید که بیشتر 4x هست چون برای رایت ایمیج بازی روی دیسک باید کمترین سرعت انتخاب بشه حالا گزینه Burn را بزنید تا رایت شروع بشه و تا پایان رایت منتظر بمانید:

untitled53.jpg

ایمیج گیری از دیسک: برای اینکار برنامه Ultraiso رو باز و گزینه Make CD/DVD Image رو بزنید و پس از انتخاب درایوی که دیسک رو توش گذاشتید میتونید حتی فرمت ایمیج رو هم مشخص کنید و حالا گزینه Make رو بزنید تا ایمیج گیری شروع بشه:

untitled.jpg

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
از قدیم گفتن جوینده یابندست:d

آفرین احسان جان فکر نمیکردم بتونی رو 90000 راه بندازی. حالا منم روی سری 90000 تست میکنم خبرش رو بهت میدم که جواب میده یا نه

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
از قدیم گفتن جوینده یابندست:d

آفرین احسان جان فکر نمیکردم بتونی رو 90000 راه بندازی. حالا منم روی سری 90000 تست میکنم خبرش رو بهت میدم که جواب میده یا نه

فدات داداش هیچ کاری نشد نداره :d

نوکرتم . آخرش تو فروم ها خارجی راهشو پیدا کردم اول رفتم یوتیوب چنتا کلیپ از هک کردن مدل 90006 دیدم بعد رفتم تو فروم ها چرخیدم راهشو پیدا کردم تست کردم جواب داد :x

این کلیپ خودم از اجرا کردن بازی Call Of Duty: World At War Final Fronts با فلش مموری روی ps2 خودم گرفتم ( فقط شرمنده دوربین گوشیم ضعیفه فیلم که گرفتم کیفیتش زیاد خوب نیست )

http://www.uploadco.ir/uploads/8itykzb2ba224ypf1p6m.3gp

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
یه روشی هست که سیو بازیها رو بجایه اینکه بریزه توی مموری کارت میریزه تویه فلش

شرمنده این روش بلد نیستم

انتقال سیو از کامپیوتر به مموری کارت ps2 بلدم

البته اطمینان سیو روی مموری خود ps2 بهتره چون حتی این دیسک بوت فایل بوت روی مموری کارت میسازه

اگر فلش مموریتم خراب بشه بازم سیو ها تو مموری سالم هستن

• Like
Reactions: alfa88

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر