همه چیز درباره Windows 10

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود

درود

در این تاپیک به بحث و تبادل نظر در مورد ویندوز جدید مایکروسافت با عنوان
ویندوز 10 یا Threshold میپردازیم،

Windows_Product_Family_9-30-Event-741x416.png

464827_111.jpg

Hologram: شاید یکی از جالب‌ترین موضوعاتی که در این گرد‌هم‌آیی مطرح شد، مجموعه‌ای از محصولات است که به افراد و کاربران اجازه می‌دهد، ‌تصاویر هولوگرافیک را مشاهده کنند. این سخت‌افزار که نام آن Microsoft HoloLens گذاشته شده ‌تا حد زیادی به عینک هوشمند گوگل شباهت دارد. همچنین پلتفرم و ابزارهایی در ویندوز ۱۰ پیش‌بینی شده ‌که به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا App‌هایی را برای استفاده از این سخت‌افزار طراحی کنند.
464832_753.jpg

بروزرسانی رایگان: از دیگر موارد اینکه مایکروسافت ویندوز ۱۰ را ‌یک سال برای همه کاربران قانونی ویندوز ۷ و نسخه‌های بعدی آن به رایگان و به عنوان یک بروزرسانی عرضه خواهد کرد. همچنین سخنرانی مفصلی پیرامون مفهوم Windows as a Service انجام شد که فحوای آن عبارت از این بود که مایکروسافت بروزرسانی‌های مکرر و مداومی ‌برای پلتفرم خود ارائه خواهد کرد که اساسا موضوع چندان جدیدی نیست.

حوزه Gaming:
همه سیستم‌های مجهز به ویندوز ۱۰ واجد یک App Xbox خواهند بود که به کاربر اجازه اتصال به Xbox Live و دسترسی به امکانات Xbox One را می‌دهد. همچنین کاربران قادر به Pause یا Stop کردن بازی‌ها و Stream آن‌ها به دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ خواهند بود.

حوزه موبایل:
در این حوزه نیز مایکروسافت اشاره کرد، ‌نسخه ویندوز ۱۰ برای موبایل همزمان با نسخه دسکتاپ منتشر خواهد شد، اما همچنان ویژگی‌های بصری ویندوز فون را در بر خواهد داشت. هدف مایکروسافت ایجاد یک پل ارتباطی میان دسکتاپ و موبایل است؛بنابراین، برای مثال شما ‌خواهید توانست ‌یک فعالیت ‌بر روی لپتاپ خود شروع کنید و ادامه آن را در گوشی هوشمند ویندوز فون خود پیش بگیرید.

حوزه برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار:
همچنین بحث مفصلی در خصوص Universal Apps در کنفرانس مایکروسافت در جریان بود؛ نرم‌افزارهایی که به گونه‌ای طراحی می‌شوند که به سادگی در بین PC موبایل و Xbox قابلیت جابجایی داشته باشند. هدف اصلی مایکروسافت از این اقدام نزدیک کردن هر چه بیشتر App‌های موبایل و دسکتاپ و در نتیجه تزریق حجم عظیمی از نرم افزار موبایل و ایجاد یک زرادخانه از App در Store است.

همچنین برخی موارد جزئی قابل توجه در کنفرانس مایکروسافت وجود داشت. از جمله اینکه ویندوز ۱۰ یک Notification Center در سمت راست دسکتاپ خود خواهد داشت.

464828_985.jpg

کورتانا با قابلیت‌های جدید در ویندوز 10 مهمان کاربران خواهد بود و همه دستور‌های آنها را از طریق فرمان صوتی به اجرا خواهد گذاشت.
464829_997.jpg

همچنین تحولات خوب و جدی در نسخه موبایل سیستم عامل مایکروسافت را شاهد خواهیم بود. امکانات جدیدی از جمله در مجموعه آفیس و نرم‌افزارهای ارتباطی از آن جمله‌‌اند.
464830_679.jpg

همچنین برای اولین بار از مرورگر جدید مایکروسافت یعنی اسپارتان رونمایی شد؛ مرورگری که با همراهی کورتانا نسل جدیدی از مرورگرها را معرفی خواهد کرد.
464831_436.jpg

و Surface Hub که یک صفحه لمسی 84 اینچ است که برای مقاصد کسب و کار و مخصوص به شرکت‌ها طراحی شده است. این سخت‌افزار دقیقا یک تخته وایت برد دیجیتالی به شمار می‌رود.

464832_753.jpg

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,206
نام
یونس
اگر اجازه فعال شدن AERO رو نده من یکی سمتش نمیرم! با اینکه هم ویندوز 7 و هم 8 رو اوریجنال خریدم ولی دیگه بازی نمی خورم!
بهونه میارن که روی کارایی تاثیر منفی می ذاره! آقا جان شما امکان فعال یا غیر فعال کردنش رو بزار هرکسی نگران کارایی باشه می تونه غیر فعالش کنه!

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
اگر اجازه فعال شدن AERO رو نده من یکی سمتش نمیرم! با اینکه هم ویندوز 7 و هم 8 رو اوریجنال خریدم ولی دیگه بازی نمی خورم!
بهونه میارن که روی کارایی تاثیر منفی می ذاره! آقا جان شما امکان فعال یا غیر فعال کردنش رو بزار هرکسی نگران کارایی باشه می تونه غیر فعالش کنه!

موافقم، درستش اینه به انتخاب کاربر بذاره، اگر مشکلی داره بجای پاک کردن صورت مسئله بهتره حلش کنن،

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
قیافش که تغییر خاصی نکرده :D فقط همون استارتش که من همین مترو رو خیلی بیشتر از استارتای قدیم دوست دارم چون هم شکیل تره هم راحت سرچ میکنی و من با اینکه یک عمر با ایکس پی و ... کار میکردم اما بعد از اومدن مترو کلا بیخیال استارت منو شدم :D

قابلیت جدید چی اضافه شده؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
قیافش که تغییر خاصی نکرده :D فقط همون استارتش که من همین مترو رو خیلی بیشتر از استارتای قدیم دوست دارم چون هم شکیل تره هم راحت سرچ میکنی و من با اینکه یک عمر با ایکس پی و ... کار میکردم اما بعد از اومدن مترو کلا بیخیال استارت منو شدم :D

قابلیت جدید چی اضافه شده؟

فعلا نسخه های بتا هستند و تا اول مهر خود مایکروسافت رسما نسخه ای نمیده.

Masoud75

کاربر سایت
Jul 28, 2014
50
شورشو در اورده انقدر ویندوز میده دیگه :|

داره مثل AC سال به سال میشه

والا شکلش که دقیقا ترکیب 7 و 8 هست . حالا کاراییش واقعا چقدر میتونه بهتر شده باشه تو این مدت کم نمیدونم

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
برای من یکی که ۸.۱ تا حالا بهترین نسخه ی ویندوز بوده حتی از ۷ بهتر! امیدوارم مردم سر ۹ دیگه مسخره بازی در نیارن که چرا آیکوناش این شکلیه یا استارتش اون شکلی :|

M.V.S

کاربر سایت
Sep 28, 2012
897
نام
مسیح
من عاشق پروژه ی One Microsoft هستم بغیر از خود ویندوز 9. برای کسایی که نمیدونن بگم که ظاهرا مایکروسافت میخواد پایه برنامه نویسی و کلا سیستم عامل ویندوزفون، Xbox و ویندوز رو تلفیق کنه.
اینکار برای انتشار برنامه از طرف برنامه ساز ها خیلی مفیده. و مثلا برنامه نویسی که یک برنامه برای pc مینویسه بدون نیاز به هیچ تغییری همون برنامه رو روی استورهای ویندوزفون و xbox (جدا از خود ویندوز) عرضه کرده.
هم به نفع برنامه نویسه هم به نفع مایکروسافت. البته دقیق نمیدونم این پروژه برای ویندوز 9 هست یا نه فقط میدونم یه همچین برنامه ای دارن.:D

پ.ن: اگه این پروژه عملی شه کاربرای ویندوزفون میتونن به اندرویدی ها بگن که "برنامه های اندروید خیلی کم و محدوده l-) :D ".

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
احتمال عرضه کورتانا روی ویندوز ۹

n00031968-b.jpg

سیستم هوشمند کورتانا ممکن است در آینده‌ای نزدیک و با عرضه شدن سیستم‌عامل ویندوز ۹، به دسکتاپ‌ها نیز راه یابد.

به گزارش ایتنا از رایورز، یک فروم معتبر چینی که سابقه خوبی در پیش‌بینی محصولات مایکروسافت دارد از این احتمال سخن گفته است و به نظر می‌رسد که احتمال این امر بسیار بالا باشد.

مهم‌ترین دلیل این امر این است که مایکروسافت قرار است تا یک ویندوز یکپارچه برای تمامی پلتفرم‌ها معرفی نماید و همین امر نیز می‌تواند با ارائه کورتانا بر روی ویندوزهای نسخه پی سی همراه شود.

دیگر دلیلی که احتمال این امر را بالا می‌برد را می‌توان محبوبیت بالای کورتانا در بازه زمانی بسیار کوتاه دانست و همین امر می‌تواند به مایکروسافت کمک کند تا بتواند مشتریان خود را راضی نگاه دارد.

3%2810%29.jpg

کورتانا بر اساس یک سیستم هوش مصنوعی برگرفته از بازی Halo ساخته‌شده است و یک دستیار هوشمند برای سیستم‌عامل ویندوزفون محسوب می‌شود.

در آزمایش‌ها و مقایسه‌های انجام‌شده مشخص‌شده است که کورتانا عملکردی بهتر از سیری دارد و همین امر محبوبیت این سیستم را بالابرده است.

pasia

کاربر سایت
Jun 22, 2007
291
نام
V@hID
Aero پنجره های شیشه ایی باید برگرده
اولین چیز و مهم ترین چیز ظاهرش باید تغییر کنه

قالب ویندوز 8 خیلی زشته . حداقل یه ذره سلیقه به خرج بدن مثل ویندوز 8 نشه .ولی اینجور که از شواهد پیداش
ظاهر کلی شبیه ویندوز 8

امیدوارم حداقل dx12 برای win7 عرضه کنن

متاسفانه برای امثال من که با بازیهای قدیمی خیلی خاطره داریم ویندوز 8 مناسب نیست
مثلا خیلی از بازیهای قدیمی بدرستی روی ویندوز 8 اجرا نمیشن نمونش American Conquest یا Battle Realms

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
امیدوارم ماکروسافت بفهمه که Feature های چرت و پرت تا وقتی ویندوز از نظر سرعت و دسترسی به منابع و ... پایین تر از رقبای خودش هست به درد نمی خوره.

TheGateKeeper

کاربر سایت
Jun 20, 2014
124
امیدوارم ماکروسافت بفهمه که Feature های چرت و پرت تا وقتی ویندوز از نظر سرعت و دسترسی به منابع و ... پایین تر از رقبای خودش هست به درد نمی خوره.

ویتدوز در حال حاضر بهینه ترین و بهترین سیستم عامل برای Desktop هاست و از رقباش نه پایین تر نیست بلکه با اختلاف قابل توجهی سرتره ، در واقع انقدر اختلافش زیاده که می شه گفت رقیبی نداره در حال حاضر ;)

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
ویتدوز در حال حاضر بهینه ترین و بهترین سیستم عامل برای Desktop هاست و از رقباش نه پایین تر نیست بلکه با اختلاف قابل توجهی سرتره ، در واقع انقدر اختلافش زیاده که می شه گفت رقیبی نداره در حال حاضر ;)
میشه یه منبع بدید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر