بحث و تبادل نظر در مورد سری Fatal Frame

بهترین شماره از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    91
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

OgIoN

کاربر سایت
Jun 7, 2012
313
نام
ممنون ، من الان خوندم ، دیدم که قرار بوده همین امسال واسه ps3 از طریق psn عرضه بشه که به دلایلی کنسل شده، آره دیگه مگه wii رو بگیرم...
ولی من نمیدونم برا چی یه نسخه جدید از این بازی نمیسازن...؟
خب شاید بخاطر نداشتن فن های زیاد تو کشور های دیگه بوده که دست به ساخت نسخه جدید نزدن. چنین موضوعی( ارواح) طرفدارای زیادی تو ژاپن و کشورای شرقی داره ولی فکر نکنم فرهنگ غرب چندان با ارواح و عکس گرفتن ازشون کنار بیاد!!( نمیدونم شایدم کنار بیاد!!)
حتی نسخه چهارم و ریمیک دوم این سری به زبانی غیر از ژاپنی برگردونده نشد توسط سازنده ها. البته من خودم خیلی دوست دارم یه شماره جدید از این بازی ببینم.

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
درسته فن هاشون کمه توی دنیا ولی حداقل برای اون دسته ادمهای بسازنش که علاقه مند هستن بهش

OgIoN

کاربر سایت
Jun 7, 2012
313
نام
حرفتون درسته ولی سازنده هاش هم باید یه نفعی از این بازی ببرن. اگه فن ها کم باشه فروش بازی هم خیلی کم میشه و ممکنه به ضررشون تموم بشه.
ولی منم واقعا امیدوارم که حداقل برای خود ژاپن هم که شده بسازن، اونجوری ما هم میتونیم یجوری بازیو گیر بیاریم.

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
حرفتون درسته ولی سازنده هاش هم باید یه نفعی از این بازی ببرن. اگه فن ها کم باشه فروش بازی هم خیلی کم میشه و ممکنه به ضررشون تموم بشه.
ولی منم واقعا امیدوارم که حداقل برای خود ژاپن هم که شده بسازن، اونجوری ما هم میتونیم یجوری بازیو گیر بیاریم.
ولی از به لحاظی هم راست میگین..
لامصب نمیدونم چه مرضی شده فقط بازیسازان دنبال اکثریت و گیشه هستن..دیگه خیلی کم پیش میاد از روی علاقه ی خودشون بازی بسازن..بلکه برای گیمرانی که طیف بیشتری رو شامل میشن بازی میسازن..حتی این قضیه خیلی وقتیه که بر روی بازیسازان ژاپنی هم سرایت کرده مثلا همین تکمو و کپکام و خیلی استودیوهای دیگه که از من بهتر میدونین...
ولی خب نمیشه گفت که کلا این قضیه واسه همه استودیو ها هستش..الان استودیوهایی هستن که واقعا با انرژی و علاقه ی خاصی که خودشون دارن بازی رو میسازن و اصلا به مخاطب و فروش هم کار ندارن که میخواد بفروشه یا نه ...ولی چون با تلاش و پشتکار فوق العاده کار میکنن، بازیهاشون هم میفروشه..شاید به این باور رسیدن که همه چیز به ....
در کل این درددل ها رو خواستم بگم که به امید روزیی که یه نسخه ای جدید از این بازی منتشر بشه و ... ما هم همگی خوشحال:|:).

OgIoN

کاربر سایت
Jun 7, 2012
313
نام
ولی از به لحاظی هم راست میگین..
لامصب نمیدونم چه مرضی شده فقط بازیسازان دنبال اکثریت و گیشه هستن..دیگه خیلی کم پیش میاد از روی علاقه ی خودشون بازی بسازن..بلکه برای گیمرانی که طیف بیشتری رو شامل میشن بازی میسازن..حتی این قضیه خیلی وقتیه که بر روی بازیسازان ژاپنی هم سرایت کرده مثلا همین تکمو و کپکام و خیلی استودیوهای دیگه که از من بهتر میدونین...

در کل این درددل ها رو خواستم بگم که به امید روزیی که یه نسخه ای جدید از این بازی منتشر بشه و ... ما هم همگی خوشحال:|:).

متاسفانه خیلی وقته که اینجوری شدن. هستن استودیو ها و بازیسازایی که هنوز بازی درست حسابی میسازن! بازی که حداقل ذهن گیمر رو به کار بندازه یه ذره!
بقیه شون که ماشالاه خودشونم نمیدونن چی میسازن!!
به هرحال به قول خود شما همگی خوشحالیم! و منتظر

OgIoN

کاربر سایت
Jun 7, 2012
313
نام
خب خبرای خوب. tecmo خبر از عرضه ی سری جدید Fatal Frame رو داده.
البته به روی کنسول Wii U عرضه میشه.

varenax360

کاربر سایت
May 19, 2009
840
نام
محمود
یادش بخیر بازی فوق العاده ای بود . به جرات میتونم بگم یکی از معدود بازیهایی بود که هر سه شمارش مرحله به مرحله پیشرفت داشت و واقعا آدم رو جذب میکرد برای نسخه بعدی ولی حیف که بردنش روی Wii

یادمه تازه PS2 اومده بود , منم این بازی رو با کنسول خریده بودم , روز که اصلا فرصت بازی نمیشد . شب وقتی همه خواب بودن من شروع کردم به بازی

5 دقیقه از بازی که گذشت کنسول رو خاموش کردم رفتم خوابیدم :d

من شماره دو بازی , نسخه ایکس باکس که روی 360 کار میکنه رو دارم :d, متاسفانه از سه تا شماره فقط شماره دو روی 360 کار میکنه

پ.ن : آخه نامرد این چه نظر سنجی ای که گذاشتی :d این بازی هر سه تا شمارش شاهکاره ( نسخه 4 رو ندیدم ), من کدومش رو بزنم :-s

آخرین ویرایش:

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
کسایی که FF3 رو بازی کردند احتمالاََ روح این پیرزن رو یادشون هست که با یه کالسکه(گاری...) شکسته به سمتمون حمله میکرد.:d

attachment.php

حضور این پیرزن با کالسکه شکستش در بازی ریشه در دوران کودکی و بازی های اون زمان Makoto Shibata کارگردان ff داره! شیباتا میگه:
توی محله ما یه خونه متروکه بود که به سبک ژاپنی ساخته شده بود. بازی ما اینطور بود که هر کدوم از ما به نوبت به خونه میرفتیم و یه چیزی از اونجا میوردیم و در موردش یه داستان میساختیم به دوستامون نشون میدادیم. یه بار نوبت من بود که برم داخل خونه. تو فکر این بودم که سریع برم داخل و برگردم, با عجله به اتاق پشتی رفتم و یه عروسکی که اونجا بود رو برداشتم. از اون عروسک هایی بود که پشتش یه کوک داشت که وقتی اون رو میچرخوندی شروع میکرد به حرف زدن. وقتی من کوک رو چرخوندم صدای عروسک عوض شد. اصلا معلوم نبود که چی میگفت. یکمی بعد, صدای گوش خراش کشیده شدن آهن رو شنیدم. صدا نزدیک و نزدیکتر میشد تا رسید به اتاقی که من توش بودم. یه پیززن بود که داشت یه کالسکه شکسته رو با خودش میکشید. من با سرعت عروسک انداختم سرجاش و سریع از اونجا فرار کردم.
الان که به گذشته فکر میکنم, احساس میکنم غیر معقوله که یه پیرزن یه کالسکه شکسته رو روی کف پوش های داغون یه خونه قدیمی ژاپنی که سالها متروکه بوده بکشه. من فکر نکنم که اون خانم از دنیای واقعی بوده باشه. من هیچوقت به دوستام در مورد اون پیرزن چیزی نگفتم, اما اون در بازی به عنوان یک روح نمایان شد.

همچنین ایده سیستمی که در FF3 به شما این اجازه رو میده که بتونید عکس هایی رو که در دنیای رویایی گرفتید در دنیا واقعی ببینید از همین بازی دوران کودکیش گرفته شده.
Fatal Frame III: The Tormented Reemerges Today on PSN – PlayStation.Blog

Attachments

• 10041564895_43f66333ff_n.jpg
    10041564895_43f66333ff_n.jpg
    42.2 KB · مشاهده: 126

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
وای خدای من واییییییییییییییی
الان مو به تنه من سیخ شده خداااااااااااا
یعنی واقعی بوده نه غیر ممکنه همچنین چیزی باشه نه نه نــــــــــــــه

OgIoN

کاربر سایت
Jun 7, 2012
313
نام
ممنون از امیر عزیز که مطلبای جالبی قرار میده
خودم که انقدر سرم شلوغ شده وقت ندارم سر بزنم اینجا، حداقل شما اپدیت نگه ش دارین.

در جواب سفیروث عزیز:
هیچ چیز غیر ممکن نیست!:-"

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
همونطور که میدونید نسخه جدید Fatal Frame هم معرفی شد. اسم بازی Zero: Nuregarasu no Miko که به انگلیسی میشه Fatal Frame V: The Black Haired Shrine Maiden یا (Wet Crow Shrine Maiden). تهیه کننده بازی آقای Keisuke Kikuchi هست که تهیه کننده قسمت های قبلی سری فاتال فریم هم بوده. قهرمان بازی دختر جوانی به اسم Yuuri Kozukata هست که از بچگی دارای قدرت خاصی بوده. قدرتی که با استفاده از اون میتونه هنگام لمس اشیا اسرار اونها رو بخونه . Yuuri در عتیقه فروشی به اسم [SUP]1[/SUP]Kurosawa کار میکنه و از تواناییش استفاده میکنه تا افرادی که [SUP]2[/SUP]spirited away شدن رو بازگردونه. زنی به اسم Himino از Yuuri درخواست میکنه تا برای پیدا کردن فرد گمشده ای به کوهی به اسم Hikamiyama یا (The Mountain of Death) بره. تم اصلی بازی "آب" هست[SUP]3[/SUP], و هم در وبسایت و تریلر رسمی بازی و هم در تعدادی از اسکرین شات هایی که از بازی منتشر شده آب و باران دیده میشه. بازی دارای پایانهای مختلفی هست, همچنین محیط های بزرگ قابل گشتن زیادی در بازی وجود داره.

31443402377303250506.jpg

در مورد کوه Hikamiyama:
کوه Hikamiyama مشهور به مکان خودکشی که با نام mountain of the sun god هم شناخته میشود. کوهی مقدس با دریاچه ای بزرگ که آب آن آزادانه در کوه جریان دارد. تنها کسانی که مرگ خود را انتخاب کرده اند در آنجا حضور دارند...زمانی که وارد کوه بشوید مرز میان دنیای واقعی و دنیای پنهان تار میشود.
-----
شباهاتی میان کوه Hikamiyama و مکان واقعی به اسم Aokigahara وجود داره. Aokigahara که با نامهای Suicide Forest یا Sea of Trees هم شناخته میشه, جنگلی است که در شمال غربی کوه فوجی واقع شده. در این مکان خودکشی های زیادی صورت گرفته(در سال 2002- 78 نفر خودکشی کردند. در سال بعد 105 نفر. در 2004 - 108 نفر. در 2010 - 247 نفر اقدام به خودکشی کردند که 54 نفر از آنها موفق به انجام این کار شدند...) و از اون به عنوان "مکانی فوق العاده برای مرگ" نام برده میشه. هم کوه Hikamiyama و هم Aokigahara مکان هایی هستند که خودکشی در اونجا انجام میگیره و در هر دو این مکانها کوه, جنگل و دریاچه قرار دارد.(این مورد از سوی سازندگان مورد تایید قرار نگرفته)

کوه Hikamiyama
15840631045957341076.jpg

Kurosawa Antiques Shop
66256214231759417015.jpg

بازی در تاریخ 27 سپتامبر امسال در ژاپن و به صورت انحصاری برای Wii U منتشر میشه.

1: هنوز مشخص نیست که ارتباطی بین نام فروشگاه و شخصیت اصلی نسخه سوم یعنی Rei Kurosawa و یا خانواده Kurosawa وجود داره یا خیر.
2: اصطلاح Spirited Aways یا spirited away برای توصیف گروهی از اشخاص به کار برده میشه که مفقود میشند. این اشخاص بدون هیچ دلیلی به طور کامل ناپدید میشند. وقتی که گفته میشه فردی spirited away شده به این معناست که اون شخص توسط روحی به مکان دیگری برده شده. بدن قربانیان معمولاََ هرگز پیدا نمیشه.
3: یکی از ویژگی های J-horror محیط و زمینه های مرطوب هست: در حالی که داستان‌های ترسناک غربی بیشتر به محیط های خشک و مکان هایی قدیمی مانند قصرها, مکان های زیرزمینی یا قبرستان‌ها گرایش دارند, ژاپنی ها ارواح را وابسته به مکان هایی پر از آب و مرطوب میدانند. مجله فرهنگ و هنر Kateigaho در مصاحبه با Koji Suzuki به این ویژگی اشاره میکند. سوزوکی بر این باور است که فضاهایی مرطوب و محدود و سرد منجر به حضور ارواح میشود. ژاپنی ها ارواح را وابسته به مکان هایی مرطوب و نمناک میدانند تا محیط های های خشک و بی آب.http://forum.bazicenter.com/thread77208/

Fatal Frame: The Raven-Haired Shrine Maiden - Zero Wiki
Fatal Frame V: The Black Haired Shrine Maiden officially announced for Wii U | Rely on Horror
Hikamiyama inspired by Aokigahara ? - FF5 General - Invision Power Board

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
به نظرم یکی از ایراداتی که به این سری وارد هست اینه که تعداد عناوینش کم و فاصله بین عرضه‌شون هم خیلی زیاد هست. انحصارش هم زیاده. واقعاً چرا Wii U فقط؟
ایده ای با این پتانسیل واقعاً حیفه.
ممنون از امیر عزیز بابت اطلاعاتش.
:bighug:
=================================
اون بازیه Makoto Shibata رو شاید خیلی از ماها تجربه کرده باشیم. صرفاً برای کسب اعتبار به جایی متروکه بریم و چیزی رو به عنوان مدرک اثبات حضورمون بیرون بیاریم.

آخرین ویرایش:

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,294
نام
shahab
شوخیشون گرفته نه!!!
اخه چرا برای کنسول wii uاخه....اصلا هیچی نمی گم...دیگه این ها هم شورش رو دروردن )x)xاون از شماره4 این هم از 5....
:d

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
ژاپنی ها کلا فرهنگ و اعتقاداتشون خیلی خاص و متفاوت با کل دنیا مخصوصا غرب هست. من فکر میکنم با اختصاص دادن این سری به کنسول ویی خواستن یه طورایی از نفوذ غریبه ها به باور هاشون جلو گیری کنن, ویی واقعا کمتر از دو کنسول دیگه همه گیر شد و فک کنم اکثرا هم خود ژاپنی ها دارن, ولی واقعا دلم برا فیتال تنگ شده, من ک فقط سه رو رفتم ولی اون موقع ک گرفتمش واقعا در حده سایلنت هیلل پر مغز و با جذبه به نظرم اومد.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر