افزایش سرعت اتصالات Xbox One بوسیله ی تغییرات DNS

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
xbox-one.png

خوب خیلی از ماها وقتی که کنسول رو میخریم اولین کاری که انجام میدیم تنظیم کردن اینترنت روی اون و وصل شدن به محیط XBL هست.اما چیزی که بعضی رو آزار میده سرعت پایین دانلود و گشت گذار توی لایو برخلاف بهره مندی از یه اینترنت نرمال و با سرعت بالاست (با توجه به استانداردهای کشور البته!) یعنی شما ممکنه سرعت دانلودی برابر با 200 KB\S داشته باشی و یه فایل 100 مگی رو به عنوان مثال برروی کامپیوتر در زمانی کمتر از 5 دقیقه دانلود کنید اما دانلود فایلی مشابه با حجمی مشابه برروی کنسول در حدود 15 دقیقه یا بیشتر طول بکشه این افت سرعت میتونه با تغییرات DNS و انتخاب بهترین آدرس DNS ممکن برطرف بشه گاهی هم ممکنه این تغییرات افاقه نکنه و تنظیمات دیفالت Network کنسول شما که به صورت Automatic هست بهترین و بهینه ترین مسیر ممکن رو ارائه بده.گذشته از اینا سوالی که پیش میاد اینه که چه جوری یه آدرس DNS خوب گیر بیاریم که هم با محل زندگی و ISP ما همخونی داشته باشه و هم بتونه بهترین تغییرات رو اعمال کنه و به صورت صریح بهترین DNS ممکن رو در اختیار ما بزاره؟ برا این کار برنامه های زیادی هست که یکی از این برنامه ها نرم افزار Namebench مجصول شرکت Google هست.شما این برنامه رو از این لینک دانلود و نصب کنید بعد از نصب نرم افزار برنامه به صورت خودکار اجرا میشه و تنها کاری که باید بکنید کلیک کردن روی Start Bench هست و منتظر ماندن.این صبر و حوصله ممکنه چیزی حدود 30 تا 40 دقیقه هم طول بکشه که خوب حداقالش اینه که در آخر بهترین نتیجه رو می گیرید.پس از پایان تست به پنجره ای مثل تصویر زیر برمیخورید که عبارات Primary Server ،Secendry Server و Tertiary Server در اول صفحه نمایانه.اما برای ما دوتای اولی یعنی Primary Server و Secendry Server مهمه پس اونا رو یه جایی یادداشت کنید.

بعد از این مراحل نوبت به اعمال تغییرات روی Network کنسولتون هست برای این کار به Setting رفته و به قسمت Network برین ، سپس Advanced Setting و بعد از اون با انتخاب DNS Setting وارد صفحه ای جدید میشید که دو گزینه ی Manual و Automatic رو مشاهده میکنید که به صورت دیفالت گزینه ی اتوماتیک برای شما انتخاب شده پس شما Manual رو انتخاب کنید که با این کار تنظیمات مربوط به DNS مقابلتون قرار میگیره حال اعدادی که از قسمت Primary Server و Secendry Server بدست آوردید رو به ترتیب در Primary DNS و Secondary DNS وارد کنید.اگر از سرعت راضی نبودید و یا تغییراتی حس نکردید می تونید مجدد Manual رو به Automatic تغییر بدید تا تنظیمات خوده کنسول روی دستگاهتون اعمال بشه و به حالت قبل برگرده!

با این روش معمولا" باید سرعت شما بهبود پیدا کنه مگر خود کنسول تنظیمات بهینه تر و بهتری رو نسبت به تغییرات شما در قسمت های فوق اعمال کرده باشه که در این صورت 100% تنظیمات دیفالت پیشنهاد میشه همچنین برای گرفتن نتیجه ی بهتر با برنامه ی Namebench سعی کنی تمامی دانلودها و... رو قطع کنید!

پ.ن: طبق تغییراتی که برای من صورت گرفته سرعت افزایش پیدا کرد (گوش شیطون کر:d)

موفق باشید
17 خرداد ماه سال 1393 ، سامان میرزا
یا علی;

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: AMIRREZA-GAME

nader.g

کاربر سایت
Mar 25, 2014
237
نام
نادر
خسته نباشی،
خوب اقا سامان میشه بگین در زمانdefault پینگتون یا همون latency چقدر بود و بعد از اعمال تغییرات چقدر شد؟این عدد محسوس هست؟!

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
خسته نباشی،
خوب اقا سامان میشه بگین در زمانdefault پینگتون یا همون latency چقدر بود و بعد از اعمال تغییرات چقدر شد؟این عدد محسوس هست؟!
این حالت پینگ رو تغییر نمیده یعنی تاثیر زیادی رو این مورد نداره فقط بهترین آدرسی که بهتون سرعت واقعی سرویستون رو میده ، نمایش میده چون پینگ من هم از همون اول خوب بود و تغییر خاصی نکرد فقط افت سرعت داشتم رو کنسول که با این روش حل شد!

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,170
سلام من برنامه رو دانلود کردم وقتی برنامه رو باز میکنی این صفحه میاد باید تنظیمات خاصی انجام داد تو این صفحه یا فقط Start رو باید زد ممنون میشم کمکم کنید

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
سلام من برنامه رو دانلود کردم وقتی برنامه رو باز میکنی این صفحه میاد باید تنظیمات خاصی انجام داد تو این صفحه یا فقط Start رو باید زد ممنون میشم کمکم کنید

تنظیمات به صورت دیفالتش رو نمیخواد دست بزنید ، فقط Start رو بزنید
بازم میگم ممکنه خیلی طول بکشه تستی که انجام میشه!

Sorena Asadi

کاربر سایت
Jan 23, 2014
1,041
با با چرا من زود تر این کار نکردم به صورت کلی سرعت رفته بالا یعنی همه چیز سریع میاد حتی تو بازی اینقدر لگ میخوردم بهتر شده

UNSC Spartan

کاربر سایت
Jun 30, 2014
26
نام
Ehsan
من میخوام یه کنسول جدید بگیرم و اهل آنلاین هم هستم. فعلا ایکس باکس 360 دارم و ایکس باکس وان رو به پلی استیشن 4 ترجیح میدم. ولی اینترنت درست حسابی ندارم. سرعتش بد نیست ولی حجمش محدوده. میخوام بدونم آپدیت های کدوم کنسول کمتره؟

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
من میخوام یه کنسول جدید بگیرم و اهل آنلاین هم هستم. فعلا ایکس باکس 360 دارم و ایکس باکس وان رو به پلی استیشن 4 ترجیح میدم. ولی اینترنت درست حسابی ندارم. سرعتش بد نیست ولی حجمش محدوده. میخوام بدونم آپدیت های کدوم کنسول کمتره؟
سوالتون جاش اینجا نیست از این به بعد سوالات این چنینی رو توی http://forum.bazicenter.com/thread77453/page399/ بپرسین!
ولی با این حال جواب میدم ، آپدیتای خود کنسول که الان روی Xbox One به زور به 300 مگ میرسه و فقط آپدیت روز اولش یکم حجمش بالاس که اونم حدود 600 مگه
اما در مورد آپدیت بازی ها ، بعضی از بازی های Xbox One آپدیتشون حجم زیادی داره که برای این موضوع هم میتونید آفلاین بازی رو نصب و بازی کنید که دیگه ملزم به انجام آپدیت نباشید!

UNSC Spartan

کاربر سایت
Jun 30, 2014
26
نام
Ehsan

سوالتون جاش اینجا نیست از این به بعد سوالات این چنینی رو توی http://forum.bazicenter.com/thread77453/page399/ بپرسین!
ولی با این حال جواب میدم ، آپدیتای خود کنسول که الان روی Xbox One به زور به 300 مگ میرسه و فقط آپدیت روز اولش یکم حجمش بالاس که اونم حدود 600 مگه
اما در مورد آپدیت بازی ها ، بعضی از بازی های Xbox One آپدیتشون حجم زیادی داره که برای این موضوع هم میتونید آفلاین بازی رو نصب و بازی کنید که دیگه ملزم به انجام آپدیت نباشید!

ممنون. میشه درباره آپدیت های PS4 هم بگین

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,170
سلام
امروز مجددا با نرم افزار مربوطه یه تست گرفتم primary server تغییر نکرده بود اما secondary server اعدادش تغییر کرده بود یه چند روزی هم سرعت نتم پایین اومده بنظرتون این تغییرات رو کنسولم انجام بدم یا نه؟؟؟ چون قبلا تغییر داده بودم خیلی راضی بودم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر