آموزش ساخت سیستم خنک کننده برای پلی استیشن 4

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
596
نام
KAMRAN
اون روش یخ رو درست میفر مایید،شاید خود من طی این سالها 2 یار بیشتر یخ نذاشتم پشت کنسول، جدا از رطوبطش، سبب میشه که حتی قارچ هم تو کنسول رشد کنه!( مثل پوشالهای رو کولر

فقط گفتم اگر زیاد کار کشیدید و هوا گرم بود، میشه اینکارو کرد

منم همین نظر رو دارم...اگه لازم بود خود سونی این کار رو میکرد......

خدمتتون عرض کنم که خود سونی چنین سیستمی رو برای ps3 ساخت !
اینارو ببینید:
https://www.google.com/search?q=ps3...03#q=ps3 cooling fan&revid=393445112&tbm=isch
البته این برای نسخه اولیه کنسول بود که مشکل داغ کردن و چراغ زرد رو داشت
حرف شما مثل اینکه چرا کمپانی که لپتاپ میسازه ،کول پد نمیده باهاش ،حتما لازم نداره و...!!!در صورتی که اینططور نیست وقتی زیاد از لپتاپ کار میکشیم میبینیم که واقعا نیاز به یک سیستم بادی قویتر داره تا خنک بشه ...

سونی هم بزودی فن رو برای این کنسول عرضه میکنه، برای این همراه با کنسول نداد که به عنوان لوازم جانبی،جدا بفروشه!!!

بعدم خدمتون عرض کنم من این سیستم رو 3-4 سال رو کنسول قبلی تست کردم، اینطور نیست که الانه ساخته باشم و بعد فوری بیام مطلب بزارم، من گذاشتم این سیستم امتحان خودشو طی چند سال پس بده، بعد بیام اینجا تاپیک بزنم.

راستی از کجا میشه فهمید که فن خود کنسول کارشو درست انجام میده و دمای کنسول طبیعیه؟؟؟؟ ایا راهی برای اندازه گیری دمای درست کنسول وجود داره؟؟؟

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
حالا هی مسخر کنید تا کنسولتون بترکه :d
ولی خدایی زیاد داغ میکنه٬ فکر کنم دوستانی که میخوان روزی ۸ ساعت بازی کنن زیاد دووم نیارن >:)!!! فاز منفی......

karbar20

کاربر سایت
Jan 23, 2010
362
نام
محمد
بدی ایرانی ها همینه که فقط مسخره کردن بلدن

اتفاقا برای کسایی مثل من خوبه که زیاد کنسول روشن میزارن بدلیل اینکه اینترنت ما ایرانی ها زغالیه و بخاطر همین برای آپدیت ها زیاد باید کنسول روشن باشه و همین مسئله به مرور زمان گرما باعث کاهش طول دوام کنسول می شود.

البته من رفتم یک خنک کننده لب تاب خریدم و کنسول را گذاشتم روش و برقشم حتی از خود ps4 نگرفتم و از یک شارژ گرفتم و نسبت به قبل خیلی بهتر شده.

presfn

کاربر سایت
Aug 26, 2009
193
اولا ابتکار جالبیه موفق باشی
دوم من باتوجه به رشتم میگم که اینکار رو نکن چون موقعی که شما جلوی فن دستگاه رو میگیری باید به همون اندازه یا یه کمی بیشتر بهش جریان هوا برسونی ولی شما دور فنی که خودت ساختی ثابته وقتی که فن کنسول داره زیاد حرکت میکنه و دور فن شما ثابت هست باعث میشه که هوای کمتری به فن برسه و اصلاحات زور بزنه مثل این که دستت رو گرفته باشی جلوی فن
واگه درو فن کم باشه هوای زیادی به پشت فن میفته و باعث گردش فن بیشتر از دور مجازش میشه و هر دوتای این ها باعث میشن که روغنی که برای روانکاری فن استفاده شده چربیت خودشو از ذست بده و به قولی گفتنی سفت بشه که درنتیجه مجبور به روغن کاری مجدد هستید که باید کنسول رو بازهم بکنید یا شاید هم مجبور به تعویض فن شوید ( حالا کو فن ps4 :(( یعنی محبور میشی یه فن لپ تاپی رو بتراشی تا اندازش بشه شاید هم اصلا جور درنیاد)

و تازه شکن نکن فنی که شما ساختی گردو خاک و رو طوبت رو جذب میکنه (گردوخاک از طوری رد میشه و به داخل فن سرایت میکنه) که بازهم باعث میشه روغن فابریک فن سفت بشه که بعید میدونم بشه با اسپری خشک هم سرویسش کرد یعنی باید دستگاه باز و فن روغن کاری مجدد بشه و شایدم اگره خیلی فن وضعش ناخور باشه ( در طولانی مدت بعد از یکی دوسال حتما ناجور میشه ) مجور به تعویض بشی
کول پد هم همین طور باز ممکنه که هوای رو همراه با گرد وخاک بفرسته داخل و مشکلات بالا ...

و اما توصیه بنده هیچ هوای اضافی رو مستقیم سمت فن کنسول نگیر و اگر از کول استفاده میکنی یا چیزیی مشابه خاموشش کن که فقط هوا جریان داشته باشه یا میتونی از کول پد بدون فن استفاده کنی یا خود بسازی و همچنین استفاده از واتر کولر که یکی از دوستان پیشنهاد کرد بود به شرطی که نشطی نداشته باشه بد فکری نیست چون هیچ جسم خارجی وارد دستگاه نمی کنه و حرارت رو با گردش مایع خارج از دستگاه میگیره و اون مایع یه جایی دیگه که خارج از کنسول هست خنک میشه و ربطی به خود دستگاه نداره
اگزم کول پد رو بیخیال هستی که چه بهتر فقط کنسول رو جوری قرار بده که هوا خوب جریان داشته باشه
پنکه و کولر و ... هم بخیال شو به همون دلایلی که گفتم( گرد و خاک و اینا )

یاد باشه دشمن فن گرد و غبار هست و بیش از اندازه کار کردن ( که گرد و غبار مهم تره)
البته من خودم خودم چون با کنسولای نسل قبل و انواع لپ تاپا کار کردم بر حسب تجربه اینا رو میگم و همچنین اضافه میکنم روزی هشت ساعت کار کردن مشکلی به اون صورت ایجاد نمی کنه فقط باید بینش یه استراحتی ربع ساعتی به دستگاه بدی

یه چیزی که یادم رفت
اون قسمتی که دستگاه هوا میکشه داخل و همچنین جایی که دستگاه رو قرار میدی ( کنسول باهشه لپ تاپ باشه فرقی نداره) رو هر از چند وقتی با یه دستمال که خیلی کم رطوبت داشته باشه تمیز کن

آخرین ویرایش:

bk_unforgiven

کاربر سایت
May 3, 2014
139
من فک میکنم به جای این خنک کننده ها باید یه سیستمی می ساختی که برای میز تلویزیون های دور بسته کار تهویه و به جریان انداختن هوا رو انجام بده. در مجموع من همیشه طرف دار خلاقیتم. آفرین.

bluemorteza

کاربر سایت
Sep 21, 2013
241
نام
MorTeZa
اگه کاملا اطرافش بستس هیچی نمیشه فقط کنسول به فنا میره:d
اگه اطرافش بازه اتفاغی نمی افته;)
فقط جلوش باز هست...:((=((پس به فنا میرود:d
حالا کجا بزارمش بدم میاد هی کنسول رو آدم جابجا کنه از دست مهمون ها هم که در امان نیستیم

rouzbeh_ziafati

کاربر سایت
Nov 2, 2007
175
اتفاقا منم کنسول رو گذاشتم توی قفسه میز تلویزیون و فقط جلوش بازه
می خوام یه فن خنک کننده لپتپ بزارم زیرش ، امیدوارم که جواب گوی گرماش باشه
راه حل دیگه ای برای تهویه هوای داخل باکس بنظرتون رسید راهنمایی کنید
ممنون

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
اتفاقا منم کنسول رو گذاشتم توی قفسه میز تلویزیون و فقط جلوش بازه
می خوام یه فن خنک کننده لپتپ بزارم زیرش ، امیدوارم که جواب گوی گرماش باشه
راه حل دیگه ای برای تهویه هوای داخل باکس بنظرتون رسید راهنمایی کنید
ممنون
فن لپتاپ زیرش میره. تاثیرش چقدره اخه ؟
نگاه کنی vent ها ( ورودی هوا ) کناره های کنسول هست ) اصلا زیرش نیست

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,664
داداش اين طرح شمارو من يادمه براي PS3 !
همون موقع هم بهت گفتم طرح ات شايد خوب باشه اما با اين كار مقدار زيادي رطوبت مي فرستي داخل دستگاه و داغونش مي كني :|

نكنيد اين كارهارو ! سوني يه فن 3 فاز گذاشته داخلش:|:d خودش يه چيزي ميدونسته

فن لپتاپ زیرش میره. تاثیرش چقدره اخه ؟
نگاه کنی vent ها ( ورودی هوا ) کناره های کنسول هست ) اصلا زیرش نیست

ارمان زير كنسول فوق العاده گرم ميشه :|
من خودم لپ تاپي ميذارم زيرش و ديدم كه گرماي كمتري داخل دستگاه مي مونه

Amirhmze

کاربر سایت
Jun 16, 2014
41
نام
امیرحسین
برادر من نکن از این کارها...ما نمی دونیم سیستم فن ها چه شکلیه شاید این فنی که ما میذاریم واسش باعث بشه که یک سری از قطعات جریان هوا ازشون گرفته بشه یا مکش در جهتی باشه که نباید باشد...نکنید از این کارا! سعی کنید دستگاه رو جایی بذارید که پشتش فضا وجود داشته باشه فقط.

خراب نکنید دستگاه خودتونو الکی، نمیگم خراب میشه، میگم شک ندارم مشکل ایجاد میشه واسش با این کارا

اون یخ هم می تونم بگم یه چیزی تو مایه های گیوتیو می مونه واسه دستگاه...اینا نباید رطوبت هوایی که توش کار میکنن زیاد باشه چون باعث اتصالی های کوچیک میشه همینا هم واسه سوختن یک قطعه کافیه

نکنید تو رو خدا از این کارا! ای بابا!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر