eyetoy دوربین حرکتی برای ps2

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
سلام

تو این مقاله میخوام توضیح کوتاهی درباره ps2 بدم و درباره eyetoy صحبت کنم

اکثر ما گیمر ها با کنسول معروف محبوب و پرفروش ps2 آشنایی داریم این کنسول نسل 6 بود و تا نزدیک اواخر نسل هفت تولید شد و بازی ها متنوعی در هر سبکی برای این کنسول اومد

به این نتیجه میرسیم هم ps2 هم بازی ها نسل 6 رو داره و هم بازی ها نسل 7

ps2 در 2 مدل اصلی فت و اسلیم عرضه شد

رو ps2 درگاه 2 تا usb وجود داره که وسایل مختلفی بهش متصل میشد

مثل دوربین eyetoy . گیم های کامپکت یه قطعه کوچیکی به نام SBox بود که باید به USB وصل می شد و وقتی که PS2 روشن می شد اونم چشمک می زد و کار می کرد

و حتی

میشه هاردیسک ( با مبدل ) و کیبرد نصب کرد .
و حتی روش لینوکس نصب کرد !!

در اینجا میخوام به معرفی eyetoy بپردازم

800px-EyeToy.png

eyetoy یک دوربین دیجیتال رنگی USB برای PlayStation ۲ هست.

این دوربین در اکتبر 2003 عرضه شد.

کاربرد eyetoy به این صورت است که گیمر به وسیله حرکات بدن خودش بازی کنترل میکنه و گیمر مستقیم در بازی درگیر میشه.

بازی هایی EyeToy از دید کامپیوتری برای پردازش تصاویر می شود استفاده می کنند. این به بازیکن اجازه می دهد بازی را توسط حرکت، و صدای که توسط میکروفون درون EyeToy گرفته می شود کنترل کند.

این دوربین توسط Logitech ساخته شده است، اگر چه EyeToy های جدید تر توسط Nam Tai تولید می شوند. دوربین اساسا برای بازی کردن بازی های EyeToy که توسط سونی و دیگر شرکت ها تولید شده اند استفاده می شود و برای استفاده به عنوان یک دوربین عادی PC طراحی نشده است اگر چه عده ایی درایور های غیر رسمی برای آن ایجاد کرده اند.

تاریخچه

فکر این وسیله ابتدا به ذهن Dr Richard Marks، که می خواست یک web camera را به PlayStation ۲ وصل کند و با آن بازی کند رسید. البته ایده استفاده از دوربین در بازی ها جدید نیست، و قبلا در بسیاری از بازی های Arcade و اسباب بازی هایی مانند Game Boy Camera استفاده شده است، اما با دقت دوربین های جدید و قدرت پردازشی PS۲ کارهای جدید بسیاری می توان کرد. این ایده توسط بخش سرگرمی های سونی در لندن دریافت شد و در سال ۲۰۰۲ آنها پنج بازی نمایشی از EyeToy به نمایش گذاشتند. این ایده موفق شد و سخت افزار با اولین بازی واقعی به نام EyeToy: Play در ژوئیه ۲۰۰۳ در اروپا پخش شد.

طراحی

EyeToy دارای یک طراحی فشرده است که قصدش قرار گرفتن راحت آن بر روی کنسول یا تلویزیون است. دوربین بر روی یک مفصل نصب شده است، که اجازه تنظیم موقعیت و فوکاس دقیق را می دهد. فوکاس دوربین توسط چرخاندن حلقه دور لنز صورت می گیرد. دوربین دارای دو چراغ در جلو می باشد. یک چراغ آبی که وقتی PS۲ روشن است، روشن می شود که نشان می دهد آماده استفاده است، و یک چراغ قرمز که وقتی نور کافی در اتاق وجود ندارد روشن می شود. همچنین یک میکروفون داخلی وجود دارد، که برای ضبط یک پیام کوتاهی ویدیویی می توان از آن استفاده کرد.

محدودیت های تکنیکی

به علت نیاز دوربین به دیدن بازیکن وقتی که او بازی می کند، دوربین می تواند نسبت به نور اتاق بسیار حساس باشد. بازی های مختلف نیاز به میزان نورهای متفاوتی برای بازی دارند که در بین آنها EyeToy: Antigrav بیشترین نور را نیاز دارد. همانگونه که گفته شد چراغ قرمز برای نشان دادن عدم وجود نور کافی بر روی این دوربین تعبیه شده است.

در پاسخ به این محدودیت سونی یک حق اختراع برای کنترلر به نام wand با قابلیت پخش نورهای مختلف توسط LED برای برقراری ارتباط و ارسال مکان کنترلر و دستورات ساده به دوربین ثبت کرده است.

اطلاعات تکنیکی

هنگام اتصال به پورت USB کامپیوتر به عنوان وب کم Logitech تشخیص داده می شود که برای استفاده از آن به عنوان دوربین کامپیوتر باید درایور های لازم را نصب کنید.

Cameo

این نام سیستمی و برنامه ایی است که به بازیکنان اجازه می دهد عکس های خودشان را در بازی های دیگر استفاده کنند و حتی کاراکتر های بازی را بر اساس قیافه خودشان بسازند. بازی های که از این قابلیت پشتیبانی می کنند دارای برنامه پیچیده اسکن سر و صورت می باشند که می تواند برای ساخت مدل های ۳ بعدی سر بازیکنان مورد استفاده قرار گیرد. یک بار که این مدل بر روی مموری کارت ذخیره شد، سپس برای استفاده در کلیه بازی هایی که از Cameo پشتیبانی می کنند موجود می باشد.

تعداد نفرات که ساپورت میشن

eyetoy تا 4 نفر همزمان تشخیص میده و میشه بازی گروهی با یک دوربین انجام داد

کلیپ تریلر eyetoy

دانلود sony eyetoy 200x m4v

کلیپ تریلر بازی sega superstars

دانلود sega superstars trailer youtube mp4

کلیپ بازی eyetoy play 1

دانلود eyetoy play sports mp4

کلیپ بازی eyetoy play 3

http://uplod.ir/ukl9xrkmorpl/eyetoy_play_3.mp4.htm

بازیایی مثل eyetoy play که چند نسخه داره هر نسخه خودشون مجموعه ای از بازی ها متنوع و جالب و زیبا دارن و تعداد بازی ها شامل میشن

کلیپ گیم پلی بازی eyetot play 2

دانلود eyetoy play playstation gameplay grating cheese youtube m4v

آخرین ویرایش:

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
چنتا کاور از بازیا eyetoy

EyeToy_Play.jpg

Sega_Superstars_Coverart.png

EyeToy_Groove.jpg

EyeToy_Antigrav.jpg

EyeToy_Play_2.jpg

Nicktoons_-_Movin%27_Coverart.png

EyeToy_-_Monkey_Mania_Coverart.png

EyeToy_Kinetic.jpg

EyeToy_-_Play_3_Coverart.png

SpyToy_Coverart.png

PT1277.jpg

کلی بازی دیگه برای eyetoy هستش

خوبیش اینه آکشو با کمتر از 50 هزار تومن میتونید بخرید و تجربه جدیدیه برای همه

بخصوص اینکه دوربین eyetoy تا 4 نفر همزمان ساپورت میکنه و چند نفره میتونید بازی کنید

تازه با نصب درایور خاص میتونید از eyetoy برای pc به عنوان وبکم هم استفاده کرد

اینم برنامه چت با ps2 برای eyetoy

EyeToy_-_Chat_Coverart.png

مثلا بازی EyeToy: Play Sports

eyetoyplaysports350.jpg

حالا عکس از مراحل این بازی تو سایت زیر میتونید ببینید

Video Games Daily | PS2 Review: EyeToy: Play Sports

یه ps2 باندل eyetoy چقدر قشنگه

041125b.jpg

• Like
Reactions: Iman Shadow

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
چه جالب ... من روی جعبه PS2 عکس این رو دیده بودم ولی نمی‌دونستم اینقدر خوب عمل می‌کنه:x
فکر کنم بشه گفت که PS Camera نسخه‌ی جدیدتر این وسیله ست.

پ.ن: تریلر Sega Superstars رو الآن دیدم. کاشکی وقتی با PS2 بازی می‌کردم، این وسیله رو هم می‌خریدم:(

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
چه جالب ... من روی جعبه PS2 عکس این رو دیده بودم ولی نمی‌دونستم اینقدر خوب عمل می‌کنه:x

پ.ن: تریلر Sega Superstars رو الآن دیدم. کاشکی وقتی با PS2 بازی می‌کردم، این وسیله رو هم می‌خریدم:(

منم قدیما تو یه مغازه دیده بودم اما اصلا نمیدونستم چی هست تا بعد ها فهمیدمو واقعا هم تعجب کردم هم شگفت زده شدم :x

حتی ایده کینکت هم از این eyetoy گرفته شده اسم کینکت هم از این بازی EyeToy: Kinetic که 2005 اومده بوده گرفته شده

- - -ویرایش - - -

ممنون بابت مقاله خیلی‌ خوبتون
من بچه بودم یدونه داشتم از اینا یادش بخیر:x

ممنون داداش

فدات :x

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

آره این بازی سگا سوپر استار خیلی قشنگه

یا همون بازی اسکیت فضایه خیلی باحاله

من خودم دیروز یه آگهی فروش دوتا eyetoy آک تو سایت پرشین فروم تولز دیدم بازیهاشم همراهشه

aryan1

کاربر سایت
Sep 18, 2012
370
نام
aryan
الان دوست دارم ايكس باكسمو ببندم بندازم يه گوشه اينو بخرم بگيرم بازي باب اسفنجي رو بازي كنم LOL

Sent from an iPhone to hidden planets

• Like
Reactions: che-jaleb

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
یکی از دوستان پرسیده بودن این دوربین از کجا میشه خرید

من این آگهیو دیدم گفتم اینجا بزارم شاید بدرد کسی بخوره

فروش 2 عدد eyetoy آکبند | انجمنهای پرشین تولز

هم قابلیتا بازی ها حرکتی داره که تو مطالب بالا باهاش آشنا شدین هم وصل کنین کامپیوتر با نصب درایور مخصوص به عنوام وب کم هم میشه ازش استفاده کرد

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
بازی Jackie Chan Adventures برای ps2 که از دوربین eyetoy پشتیبانی میکنه

Jackie_Chan_Adventures_Ps2.jpg

بازی AND 1 Streetball که از eyetoy پشتیبانی میکنه

AND_1_Streetball.jpg

بازی Gaelic Games: Football که از eyetoy پشتیبانی میکنه

12486-Untitled-1.jpg

بازی Tony Hawk's Underground 2 که از eyetoy پشتیبانی میکنه

Tony_Hawks_Underground_2_PS2.jpg

بازی Tony Hawk's American Wasteland که از eyetoy پشتیبانی میکنه

Tony_Hawk%27s_American_Wasteland_coverart.jpg

بازی Dance Dance Revolution Extreme و ساپورت eyetoy

Dance_Dance_Revolution_Extreme_North_American_PlayStation_2_cover_art.png

بازی Get On Da Mic و استفاده از eyetoy

Get_On_Da_Mic.jpg

بازی Dance Factory و استفاده از eyetoy

Dance_Factory.jpg

و کلی بازی دیگه :x

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
خیلی خوب بود. ممنون. یعنی این دوربین و این بساط بازی های حرکتی اختراع سونی هست؟! چون من فکر میکردم حرکت کردن و... با wii شروع شده!

فدات ممنون :x

آره دیگه این دوربین 2003 برای ps2 معرفی شد و اگه اون چنتا تریلر و گیم پلی که تو پست اول گذاشتم دانلود کنی ببینی قشنگ حرکات تشخیص میده و خود گیمر مستقیما درگیر بازی میکنه

wii حرکت با کنترل آورد تو گیم

سونی سیستم تصویری تشخیص حرکات آورد تو گیم قشنگ کینکت کپی برداری از این دوربین eyetoy ه حتی اسم کینکت از این بازی EyeToy: Kinetic گرفته شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر