آموزش ساخت سیستم خنک کننده برای پلی استیشن 4

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
596
نام
KAMRAN
در این تاپیک هر راه و پیشنهادی برای خنک نگه داشتن کنسول ps4 دارید قرار بدید تا استفاده کنیم

من خودم 3-4 سال پیش یک سیستم ساده ساختم برای خنک نگه داشتن کنسول ps3 که جدیدا با توجه به مشابه بودن سیستم تهویه PS3 به PS4 در نسخه 4 هم بکار بردم

تو این 4 سال که روی نسخه 3 بود هیچ مشکلی برای این دستگاه بوجود نیاورد ،امیدوارم روی PS4 هم همینطور جواب بده

ساختنش هم کاری نداره! یک یا دوفن متوسط کامپوتری، یک ظرف ترجیها مکعب شکل در دار+ 6-7 سانت پروفیل پلاستیکی (از اینایی که زیر یخچال و ماشین لباسشویی میزارن به عنوان ضربه گیر ) حدود 5-6 سانت هم توری فلزی+ اداپتور V12 سیم هم به مقدار لازم

سیستم تهویه نسخه 3-4 بدین شکله که باد رو از اطراف کنسول میگیره و از پشت میده بیرون ، اینو راحت میشه با یک دستمال کاغذی نازک و باریک فهمید.

شروع کار: اول به اندازه لازم به وسیله چاقو و حرارت کف ظرف پلاستیکی رو به اندازه پروفیل پلاستیکی ببرید و زاویشو فیکس کنید و با چسب اکواریوم خوب بچسبونید ( در واقع پروفیل کار کانال کولر رو انجام میده)

بعد یک یا دوتا فن رو از پشت بچسبونید تو ظرف جوری که پشتش روبه شما باشه، تا باد رو بفرسته سمت پروفیلها . بعد در ظرف رو به اندازه مورد نیاز،حدود 4-5 سانت ببرید تا هوا از اونجا کشیده بشه، توری رو هم از داخل جا بزنید و تمام!! سیم کشیشم که کاری نداره

این عکسهاش:(البته ظرفی که من استفاده کردم حالت گوه ای داشت)

حتی زمانایی که هوا گرمه و یا از کنسولتون زیاد کار میکشید، میتونید یک ظرف یخ رو با فاصله نسبتا زیاد جلوی توری قرار بدید تا هوای خنک بره تو کنسول، یک تکه پارچه هم بندازید روش تا تمام هوا مستقیم از روی یخ ها عبور کنه و خنک باشه

شاید باورتون نشه ولی اینجوری دمای کنسولتون خیلی پایین میاد فقط مواظب باشید ظرف یخ رو نچسبونید به توری تا قطرات اب همراه هوا بره تو کنسول و مشکل ساز بشه! فقط زمانیکه از کنسول 8 ساعت بیشتر استفاده میکنید، یکبار اینکارو انجام دهید

شما هم اگر ایده ای دارید لطفا قرار بدید تا بتونیم به نتیجه بهتری برسیم:d

Phoenix-rsx

کاربر سایت
Jan 10, 2007
311
نام
Hamed
ps4 هیچ احتیاجی به این برنامه ها نداره
تعبیه سیستم turbo boost باعث شده دور فن ها به نسبت فشاری که به کنسول میاد متغیر باشه .......

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
این شرکت سونی اینهمه پول صرف Research & Design میکنه که ما اینجوری دخلمون نیاد تا سیستم خنک کننده بسازیم:d ولی عجب خلاقیتی به خرج دادی من فکر میکردم فن زپرتی که خودم برای PS3 دومم(بعد از اینکه اولی به فنا رفت) خیلی خفن بود:))

• Like
Reactions: deadkin

mahdi007

کاربر سایت
Dec 15, 2007
748
نام
میگن داش میتی
هی دارم نگاه میکنم سر از این ایدت در نميارم.:d من یه راه دارم که تظمینیه 100% اینکه یه نوع فن هست که بهشون ميگن فن ساچمه ای چنان گرمارو میکشه فکر میکنی الان تو دل دستگاه بیرون میاد. قدرتش از فن Wc بیشتره:d تنها ایرادش صداش هست که اون هم گوشهاتون عادت میکنه.

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
من یه ایده بهتر دارم دستگاهو هشت ساعت روشن نگه ندارید (مگه کار و زندگی ندارید؟) نیازی هم به فن wc نمیشه. :d

من به همین مسئله داشتم فکر میکردم ولی بعد دوران جوانی یادم افتاد که یک سره نشستم Heavy Rain رو به صورت Non-Stop تموم کردم....بعد دیگه گفتم چیزی نگم....همه بچه های سایت هنوز اونقدر سرشون شلوغ نیست که 8 ساعت چیز زیادی به نظر بیاد.

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
باز جوانان وطن حماسه افریدن درود صد درود به شما ایندگان و مهندسان این مرزو بوم تبریک but
این واسه محصولات سونی خوب نیست روی یه برنده دیگه کارن چون برند سونی از تنها چیزی که رنج میبره داغ نشدنه و عمر طولانی محصولاتش هست بازم but
این تکنولوژی رو شما نانویی کن مطمئن از رقیب های خارجی بهتر عمل خواهد کرد و برنده جایزه این رده رو نثار این مرز و بوم عزیز کن دست حق به همرات

Hani.Z

کاربر سایت
Oct 27, 2010
134
این روش هم بد نیست :D

پ.ن : اگر سر رشته ای از الکترونیک دارید و دست به ابزارتون خوبه ,راحت میتونید واتر کولرای corsair که تو بازار هست با چند تا بست جایگزین هت سینک کرد , ولی خب اصلا نیازی نیست مگه اینکه بخواید ریسک کنید یه حالی به کنسول بدید !

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
اینقدر طراحی نمیخواد که! کنسولو جایی بزارین که هوا در گردش باشه! یعنی پشتش بسته نباشه! دیگه مشکلی نخواهید داشت

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,664
ببينيد هر گونه كار اضافه بر معماري كنسولي ميتونه نتايج بدي در بر داشته باشه !
شايد خود مهندس سوني هم ميتونست همچين چيزهايي رو طراح كنه يا حداقل پيشنهاد بده ولي در نظر داشته باشيد كه همين كار امكان داره به ضرر دستگاهتون تموم بشه و نتايج اش در يه قسمت ديگه معلوم بشه ! منظورم خنك كردن دستگاه نيست
فرض كنيد با همون گذاشتن يخ پشت دستگاه شما ميزان رطوبت درون دستگاه رو به مقدار قابل توجهي بالا مي بريد و رطوبت زياد براي هر دستگاه الكترونيكي ايي يه فاكتور مهم ه ! يكي از دوربين هاي سوني رو ما خودمون داشتيم ( چندين و چند سال پيش كه هندي كم ها ته تكنولوژي بودن ) و خود همين دوربين يه ERROR مخصوص رطوبت داشت كه در صورت بالا رفتن رطوبت خودكار سيستم رو قطع ميكرد

بهتره زياد دستكاري نكنيد !

amircloop

کاربر سایت
Dec 29, 2012
554
نام
علی
ببينيد هر گونه كار اضافه بر معماري كنسولي ميتونه نتايج بدي در بر داشته باشه !
شايد خود مهندس سوني هم ميتونست همچين چيزهايي رو طراح كنه يا حداقل پيشنهاد بده ولي در نظر داشته باشيد كه همين كار امكان داره به ضرر دستگاهتون تموم بشه و نتايج اش در يه قسمت ديگه معلوم بشه ! منظورم خنك كردن دستگاه نيست
فرض كنيد با همون گذاشتن يخ پشت دستگاه شما ميزان رطوبت درون دستگاه رو به مقدار قابل توجهي بالا مي بريد و رطوبت زياد براي هر دستگاه الكترونيكي ايي يه فاكتور مهم ه ! يكي از دوربين هاي سوني رو ما خودمون داشتيم ( چندين و چند سال پيش كه هندي كم ها ته تكنولوژي بودن ) و خود همين دوربين يه ERROR مخصوص رطوبت داشت كه در صورت بالا رفتن رطوبت خودكار سيستم رو قطع ميكرد

بهتره زياد دستكاري نكنيد !
منم همین نظر رو دارم...اگه لازم بود خود سونی این کار رو میکرد......

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر