Tomb Raider: Definitive Edition

Tomb Raider: Definitive Edition

سازنده : CrysTal Dynamics
توسعه دهنده نسخه Xbox One و PlayStation.4 : گروه Nixxes Software BV
ناشر : Square Enix
پلتفرمها : Xbox One - PlayStation.4
موتور گرافیکی : Modified Crystal Engine
تاریخه انتشار : 28 January برای NA و 31 January برای اروپا

بنا بر انچه Square Enix اعلام کرده این نسخه تنها یک پرت ساده نیست بلکه برای کنسولهای نسله بعدی به طور کامل طراحی و بازسازی شده است.
این نسخه از این بازی محبوب 59.99 دلار قیمت گزاری شده و به علاوه بازی اصلی شامل DLC های :
Tomb of lost adventure -
تعداد 6 لباس برای لارا -
یک نسخه art book به صورت digital -
یک comic به نامه beginning به صورت digital
همچنین با پیش خرید این نسخه شما یک Art Book با جلد سخت تحویل خواهید گرفت.

به نقل از Square Enix در نسخه Definitive Edition ما شاهد جزییات بیشتر در شخصت لارا و همچنین دنیای با جزییات بیشتر خواهیم بود. شخصیت Lara Croft به طوره کامل دوباره مدل سازی شده تا کیفیت بیشتری رو به نمایش بزارد و همچنین از قابلیت TRESS FX که پیشتر فقط روی نسخه PC این بازی برای جلوه دادن واقعی گرانه موهای لارا استفاده میشد در این نسخه نیز به طوره کامل استفاده خواهد شد. همچنین تعداده زیادی از shader ها و نورپردازی ها از ابتدا طراحی و بازسازی شده اند تا محیط بازی رو هرچه بیشتر زیباتر جلوه بدند.
به علاوه اضافات غید شده در بالا نیز بازی بر روی وضوح تصویری 1080p اجرا خواهد شد و همه texture ها در بازی 4 برابر افزایش در وضوح داشته اند. دیگر مدلها از جمله مدلهای دشمنان و شخصیتها و حتی محیطهای بازی نیز برای بهبود کیفیت هرچه بیشتر گرافیک ارتقا داده شده اند.

مدله ارتقا یافته Lara در نسخه PS4 و Xbox One . اینبار از Tress Fx برای رندر هرچه بهتر و واقعی گرانه موهای لارا استفاده شده . همچنین نورپردازی قویتر و texture map ها با وضوح بالاتر به واقعی جلوه دادن هرچه بیشتر لارا کمک کرده است .

تهیه کننده بازی Scot Amos در مورده این بازی میگوید:
از نامه بازی مشخص هست که ما این بازی رو به طوره کامل برای کنسولهای نسله بعدی بازسازی و طراحی کرده ایم. قدرت سخت افزاری کنسولهای نسله بعدی به ما اجازه میده تا این بازی رو به نهایت شکوهی که همیشه در کنسولها میخواستیم برسونیم و این حاصل تلاش سازندگان بازی هست. ما بیشتر قسمتهای بازی رو ارتقا دادیم و جزییاته جدیدی را به بازی اضافه کرده ایم تا از نظر کیفیتی بهبود بالایی داشته باشه. البته ما تغییری در رونده بازی ایجاد نکردیم و هدف تیم سازنده از این نسخه دادن یک تجربه هرچه بیشتر واقعی گرانه و سینماتیک به بازیباز بوده است. ما واقعا ذوق زده هستیم از اینکه فنهای بازی این بازی رو دوباره تجربه کنن.
.

تصاویر منتشر شده از نسخه PS4 - XBOX ONE

آخرین ویرایش:

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین
خعلی خوبه...ولی خب با این کارشون کاری کردن ک کسی تا چند وقت دیگه اسمی از تام‌رایدر نبره:D
پ.ن:آخر پستت ب اشتباه نوشتی XBox on,درستش کن تا بچه‌ها رو سرت خراب نشدن:D

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
Tomb Raider : Definitive Edition

عنوان » Tomb Raider : Definitive Edition

سازنده » Crystal dynamics

ناشر » Square Enix

پلتفرم » PS4 , Xbox One

زمان انتشار » 31 January

توضیحات از زبان سازندگان و ناشر »

گیمرهای قبلا این بازی را روی نسل قبل انجام دادند.ولی ما تصمیم گرفتیم آنرا برای نسل بعد به صورت کامل بازسازی کند نه به صورت ساده و Port شده ! همه ی مدل ها از کارکتر بازی گرفته تا محیط و دشمنان از نو بازسازی شدند.

در این نسخه به کمک تکنولوژی TressFX شاهد افکت های زیبایی خواهیم بود.ماند تکان خوردن موهای لارا هنگام دویدن که طبیعی به نظر میرسد و . . .این بازی قرار است با وضوح 1080p اجرا شود.

نورپردازی قوی و تکسچر بالا همگی عواملی هستند که ارزش دوباره بازی کردن این عنوان را به گیمرها میدهد.

بازسازی چهره لارا در نسل جدید به کمک TreesFX »

همچنین DLC هایی برای بازی در نظر گرفته شده است.نظیر :

• یک Art Book در صورت پیش خرید بازی

• قرار گرفتن یک Art book بصورت دیجیتال

• تعداد 6 Outfit برای لارا

• Tomb of lost adventure

لینک تریلر از IGN »

لینک

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
واقعا وضعیت جیب خرابه..وگرنه 60 دلار پول بی زبون برای گرافیک بهتر اشتباهه..با pc اعظم فقیدم رو حداکثر تنظیمات بازیش کردم همون موقع هم گرافیک شاخی نداشت به خصوص که اون موقع کرایسیس و فارکرای اومده بودن اصلا یه وضعی بود دیگه بقیه بازیها رو در حد ps2 میدیدی

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
واقعا وضعیت جیب خرابه..وگرنه 60 دلار پول بی زبون برای گرافیک بهتر اشتباهه..با pc اعظم فقیدم رو حداکثر تنظیمات بازیش کردم همون موقع هم گرافیک شاخی نداشت به خصوص که اون موقع کرایسیس و فارکرای اومده بودن اصلا یه وضعی بود دیگه بقیه بازیها رو در حد ps2 میدیدی
این ویدیوی اخری که از بازی اومد :
Tomb Raider: Definitive Edition - PS4/PS3 Comparison and Analysis - IGN Video
تغییراتش رو نسبت به نسخه نسله قبلی نشون میده
به کنار از گرافیک بهتر که مشابه نسخه PC شده ( البته تا جایی که توی این ویدیو نشون میده نسبت به نسخه PC هم بهتر شده مخصوصا توی TExture mapping و دور نماها و کیفیت particle effect ها ) . همچنین شکله Lara هم همچین بگی نگی مقداری عوض شده و جاافتاده ترش کردن ....
از نظر Texture و نورپردازی هم بازی اپگرید شده و بعضی از محیطهایی که توی ویدیو نشون میده نسبت به قبل نورپردازی جدیدتر و کلا طراحی بهتری دارن . روی رنگه بازی هم بیشتر کار شده . به نظره من نسخه جالبی شده .
من خودم پیش خرید کردم با art book همین تاپیک بعد از عرضه با عکس میام توضیحاتی هم میدم
موفق باشید :)

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
بازی قشنگی بود ولی توی PS3 دیگه بازیش کردم، ویدئو IGN رو هم دیشب دیدم، اونقدر گرافیکش عوش نشده که ارزش یه بازی کامل خریدن رو داشته باشه(اگر بازی نکرده بودمش حتما میگرفتمش)

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
اولین نمره بازی هم اومد
IGN:9.1
40258263979662827115.png

IGN به نسخه XBOX 360,PC و PS3 هم 9.1 داده بود
...........................................
یک نقد دیگه هم اومد
gameinformer:9.25

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
خب این بازی ظاهرا زودتر هم رلیز شد . امروز دسته من رسید
این پک بازی هست ( برای دسته ای که Pre order دادن )

حجمه بازی 22.2gb هست . update هم داشت 33 مگ بود.

بازی توی 60 فریم بر ثانیه اجرا میشه البته بعضی قسمتها شاید به 45-50-55 هم برسه ( توی DF که میانگین فریم ریت رو 50 داده بود ) اما بیشتر مواقع نرم و 60 هست . از نظر گرافیکی لارا واقعا خارق القعاده هست. موهاش واقعا از tressFX نسخه نسله قبلی به نظرم بهتره ... خودش که واقعا عالی هست . از چهره گرفته تا پوستش و خون و جزییاتی که روی بدنش هست واقعا عالی هست ....
از نظر محیطی هم کمابیش مشابه قبلی هست اما بیشتر شدن اشیا توی محیط رو دیدم. دیگه مثل عکس خشک نیست و درختان و ... توی محیط تکون میخورن. افکت particle خیلی بهتر شده ... حتی موقع سوختن اجسام پس از اتش خیلی بیشتر توی دید میزد.

بیشترین تغییری که دیدم به غیر از lara این بود که رنگ امیزی و سیستم نورپردازی کلا توی بعضی قسمتها خیلی عوض شده و به واقعی تر شدن محیط کمک کرده که به نظرم خیلی خوبه. بعضی قسمتها هم کلا texture work بازی متفاوت هست و انگاری texture های متفاوت برای این نسخه طراحی کردن .

من که از نسخه قبل خیلی خیلی لذت بردم و فنه بازی هستم شدید . پس این بازی هم عالی خواهد بود ! ( که هست لول )
اما اگر پیشتر روی Pc بازی کردید دیگه لازم نیست بخرید مگر اینکه روی Ps3 رفتید بد نیستش با این گرافیک و فریم ریت یک بار دیگم برید ....

اینم چند تا عکس از صحنه های اغازین بازی که امروز گرفتم

Tαylor Swift

کاربر سایت
Apr 25, 2012
3,676
نام
N ! M A
سلام.میگم کسی از بچه های سایت بازی رو گرفته!!:-/:d
پست بالاییت گرفته :d
منم امروز عصر میگرمش :-":d

اگر هدستو وصل کنیم به دسته داخل بازی نقشه کینکت رو برامون انجام میده! مثلا بگی show map , pause ! :d یه نکته هم این که روی بدن لارا خیلی کار شده و برجستگی ها بیشتر شده! نیاز تمامی گیمرا رو برطرف میکنه :d

Last edited by a moderator:

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,974
نام
رضا
پست بالاییت گرفته :d
منم امروز عصر میگرمش :-":d

اگر هدستو وصل کنیم به دسته داخل بازی نقشه کینکت رو برامون انجام میده! مثلا بگی show map , pause ! :d یه نکته هم این که روی بدن لارا خیلی کار شده و برجستگی ها بیشتر شده! نیاز تمامی گیمرا رو برطرف میکنه :d
دیدم ارمان گرفته ولی منظور من بچه های داخل کشور بودن!!:d
حالا ببینم در کل ارزش گرفتن داره چون من این بازی رو روی 360 تموم کرده بودم.:d

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دیدم ارمان گرفته ولی منظور من بچه های داخل کشور بودن!!:d
حالا ببینم در کل ارزش گرفتن داره چون من این بازی رو روی 360 تموم کرده بودم.:d
فرقی نداره بازیش . فقط گرافیک بازی رو بالا بردن و upgrade کردن
اگر طرفدارش نیستی یا فنش نیستی به نظرم مهم نیست زیاد اگه بخوای بری یا نه !
D:

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,974
نام
رضا
فرقی نداره بازیش . فقط گرافیک بازی رو بالا بردن و upgrade کردن
اگر طرفدارش نیستی یا فنش نیستی به نظرم مهم نیست زیاد اگه بخوای بری یا نه !
D:
فن بازی که نیستم ارمان ولی بنظرت ارزش داره مثلا بازی رو با NFS عوض کنم؟!
مثلا گرافیکش چقدر بالاتر رفته!!:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر