اطلاعات مفید درباره تفاوت بین ریجن های مختلف PS4

redsat

کاربر سایت
May 23, 2008
128
با سلام.

دیدم سوالات زیادی هست گفتم یک توضیح مختصری در مورد تفاوت های واقعی بین ریجن های مختلف PS4 بدم. این اطلاعات با توجه به بررسی های زیاد انجام شده و کاملا درست می باشد.

سخت افزار:
هیچ تفاوتی - تاکید میکنم - هیچ تفاوت سخت افزاری بین ریجن های مختلف وجود ندارد. از نظر خرابی، کارخانه سازنده و غیره هیچ تفاوتی نیست. دستگاه های ریجن های مختلف کاملا مشابه هم هستند.

بازی:
طبق اعلام سونی کلیه بازیها - ریجن فری - (Region Free) هستند. یعنی اینکه همه بازیها روی همه دستگاه ها اجرا میشوند. الته طبق گفته سونی ممکن است خیلی به ندرت به خواست کمپانی سازنده بازی، محدودیتهایی برای برخی از ریجن ها ایجاد شود اما پیش بینی سونی چیزی نزدیک به صفر است.

بلوری و فیلمها:
اغلب دیسک های بلوری ریجن لاک (Region Lock) هستند. به این معنی که موقع خرید فیلم های بلوری باید دقت کنید که مطابق با ریجن دستگاه خود خرید را انجام دهید. اما نکته اینجاست که اغلب فیلمها دیسک -ریجن فری- هم دارند که روی همه دستگاه ها اجرا میشود.

بازی آنلاین:
هیچ محدودیت یا تفاوتی بین ریجن ها برای بازی آنلاین وجود ندارد. حتی تفاوتی هم در وصل شدن به سرورها نیست. توجه داشته باشید که بعضی از بازیها با توجه به IP، شما را به سروهای نزدیکتر وصل میکنند که این هم ربطی به ریجن دستگاه ندارد.

خرید و محتویات Store:
تفاوت اصلی بین ریجن ها در این قسمت است.
- شما چنانچه دارای کریت کارت هستید باید ریجن دستگاه شما هم منطبق بر آدرس کریت کارت شما باشد. الته اگر میخواهید که اطلاعات Billing خود را در اکانت خود وارد کنید. در غیر این صورت میتوانید از سایت Amazon دیجیتال کد مثلا PSN PLUS را برای هر ریجنی که خواستید خریداری کرده و در دستگاه خود وارد کنید.
- محتویات و تخفیف هایی که در Store های ریجن های مختلف می آید با هم متفاوت است. تجربه ثابت کرده که در این زمینه ریجن US یعنی ریجن 1 از همه موفق تر عمل کرده است. مخصوصاً در مورد برنامه هایی برای افراد بزرگسال بالای 18 سال.
- قیمت PSN Card در ریجن 2 از همه گران تر است. بعد ریجن 3 و از همه ارزانتر هم ریجن 1 است.

امیدوارم مفید باشه.

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
با سلام.

دیدم سوالات زیادی هست گفتم یک توضیح مختصری در مورد تفاوت های واقعی بین ریجن های مختلف PS4 بدم. این اطلاعات با توجه به بررسی های زیاد انجام شده و کاملا درست می باشد.

سخت افزار:
هیچ تفاوتی - تاکید میکنم - هیچ تفاوت سخت افزاری بین ریجن های مختلف وجود ندارد. از نظر خرابی، کارخانه سازنده و غیره هیچ تفاوتی نیست. دستگاه های ریجن های مختلف کاملا مشابه هم هستند.

بازی:
طبق اعلام سونی کلیه بازیها - ریجن فری - (Region Free) هستند. یعنی اینکه همه بازیها روی همه دستگاه ها اجرا میشوند. الته طبق گفته سونی ممکن است خیلی به ندرت به خواست کمپانی سازنده بازی، محدودیتهایی برای برخی از ریجن ها ایجاد شود اما پیش بینی سونی چیزی نزدیک به صفر است.

بلوری و فیلمها:
اغلب دیسک های بلوری ریجن لاک (Region Lock) هستند. به این معنی که موقع خرید فیلم های بلوری باید دقت کنید که مطابق با ریجن دستگاه خود خرید را انجام دهید. اما نکته اینجاست که اغلب فیلمها دیسک -ریجن فری- هم دارند که روی همه دستگاه ها اجرا میشود.

بازی آنلاین:
هیچ محدودیت یا تفاوتی بین ریجن ها برای بازی آنلاین وجود ندارد. حتی تفاوتی هم در وصل شدن به سرورها نیست. توجه داشته باشید که بعضی از بازیها با توجه به IP، شما را به سروهای نزدیکتر وصل میکنند که این هم ربطی به ریجن دستگاه ندارد.

خرید و محتویات Store:
- شما چنانچه دارای کریت کارت هستید باید ریجن دستگاه شما هم منطبق بر آدرس کریت کارت شما باشد. الته اگر میخواهید که اطلاعات Billing خود را در اکانت خود وارد کنید. در غیر این صورت میتوانید از سایت Amazon دیجیتال کد مثلا PSN PLUS را برای هر ریجنی که خواستید خریداری کرده و در دستگاه خود وارد کنید.
- محتویات و تخفیف هایی که در Store های ریجن های مختلف می آید با هم متفاوت است. تجربه ثابت کرده که در این زمینه ریجن US یعنی ریجن 1 از همه موفق تر عمل کرده است. مخصوصاً در مورد برنامه هایی برای افراد بزرگسال بالای 18 سال.
- قیمت PSN Card در ریجن 2 از همه گران تر است. بعد ریجن 3 و از همه ارزانتر هم ریجن 1 است.

امیدوارم مفید باشه.

ممنون از توضیح کاملتون دوسته عزیز فقط درباره یه مورد منو به شک انداختین :

من کریت کارت امارات بگیرم نمی تونم روی کنسول ریجن 1 با اکانت امارات استفاده کنم ؟!! به نظر من که ربط کریت کارت فقط به ریجن اکانت هستش نه ریجن کنسول حالا اگه شما باز تست کردین یا لینکی سراغ دارین که توضیح کامل در این مورد داده باشه ممنون می شم بزارین چون قصد صدور کریت کارت داشتم واسم خیلی مهمه این موضوع!!

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
خرید و محتویات Store:

امیدوارم مفید باشه.

اطلاعات اشتباه

ریجن دستگاه هیچ ربطی به ریجن اکانت نداره
سونی از نظر فیزیکی Region free هستش
زمانی که در هنگامه ساخته اکانت شما یک کشور رو انتخاب میکنید در واقع region خودتون رو دارید انتخاب میکنید.
ادرس credit card هم لزومی نداره مشابه ریجنه دستگاه باشه . باید با ریجن انتخاب شده همخونی داشته باشه مگرنه کار نمیکنه . ( billing info هم باید مشابه اطلاعاتی باشه که توی بانک وارد شده )
خریدن PSN CARD و PS PLUS هم باید مختص ریجن باشه. بر فرضه مثال اگر کشور UK اکانت بازی میکنید نمیتونی از امازون کارت Region 1 بخری بزنی . باید psn کارت خوده UK رو بخری . دلیل اینکه واحد پولی هر کشور متفاوت هست و همچنین ریجنها با هم قیمتهاشون فرق دارن.
برای استفاده از قسمت movie هم نیاز به v -p n هست ظاهرا ...
"مخصوصاً در مورد برنامه هایی برای افراد بزرگسال بالای 18 سال." نمیدونم منظورت از این قسمت چی هست !!!!!!!!!!!
اما اکثریت app های موجود در اینده برای همه region ها در دسترس خواهد بود .

آخرین ویرایش:

redsat

کاربر سایت
May 23, 2008
128
ممنون از توضیح کاملتون دوسته عزیز فقط درباره یه مورد منو به شک انداختین :

من کریت کارت امارات بگیرم نمی تونم روی کنسول ریجن 1 با اکانت امارات استفاده کنم ؟!! به نظر من که ربط کریت کارت فقط به ریجن اکانت هستش نه ریجن کنسول حالا اگه شما باز تست کردین یا لینکی سراغ دارین که توضیح کامل در این مورد داده باشه ممنون می شم بزارین چون قصد صدور کریت کارت داشتم واسم خیلی مهمه این موضوع!!

حرف شما درسته به ریجن اکانت هم بستگی داره. من تجربه شخصی خودمو گفتم که با کریت کارت آمریکا نشد روی دستگاه دوستم که ریجن 2 هست کار کنم. اما روی دستگاه خودم که ریجن یک هست مشکلی نبود.

rznrz06

کاربر سایت
Sep 14, 2012
726
نام
REZA
حرف شما درسته به ریجن اکانت هم بستگی داره. من تجربه شخصی خودمو گفتم که با کریت کارت آمریکا نشد روی دستگاه دوستم که ریجن 2 هست کار کنم. اما روی دستگاه خودم که ریجن یک هست مشکلی نبود.
با كرديت كارت بايد ريجن دستگاه و ريجن اكانت و آدرس كرديت كارت براى مثلاً USA باشه.
ولى با PSN كارت فقط ريجن اكانت و ريجن PSN كارت بايد يكى باشه
براى خريد يا اجاره فيلم و سريال حتماً بايد IP و ريجن اكانت USA باشه.

آخرین ویرایش:

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
میشه گفت هیچ تفاوتی ندارن جز اینکه دکمه ok یا enter تو دسگاه ریجن 3 دایره ـست و تو ریجن 1 و 2 ضربدر ! :D

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
این قضیه ریجن یه بهانه برای بازاری ها بوده از سال 2007 به اینور که بازی و کنسول رو گرونتر بندازن به ملت! یه بار یادمه به یه پسره Mortal Kombat خراب برای PS3 اون پسره که صداش عین دختراست توی لباف فروخته بود بعد به پسره میگفت ریجن دستگاهت فرق داره باید بازی ریجن 1 بخری 95 تومن!

همین شنبه هم واسه یکی از بچه های رفتیم PS4 بخریم، یکی از این فروشنده ها که خیلی احساس زرنگی میکنه بهش گفتم فلان جا میده 2300 تو میدی 2500 گفت اون ریجن 2 رو میده، این ریجن یکه فوق العاده است! اصلا زمین تا آسمون فرق میکنه....(آدم نمیدونه به اینجور جونور ها باید چی بگه)

EZIO-sh

کاربر سایت
Aug 15, 2012
266
نام
shayan
دوستان فقط به این توجه نکنید که کارت های پی اس ان یو کا گرون تره.خب اگه تبدیل واحد کنیم و پوند رو به دلار تبدیل کنیم اختلاف خیلی ناچیزه.ارزش پوند بالاتره.اختلاف دارند اما خیلی کم

soroush_rad

کاربر سایت
Dec 22, 2013
43
دوستان ریجن بازی ها کاملا فرق داره و بر خلاف حرف سونی برای دانلود و خرید اضافه بازی ها از استور فرق داره.....
مثلا:
من بد شانس اکانت 1 دارم ولی بازی رو 2 خریدم.....حالا همه چیز خوب پیش میرفت تا وقتی که اومدم dlc بخرم.اقا چشمت روز بد نبینه 20 دلار دادم و خریدم و با عشق و کیف دانلود کردم اونم 4 گیگ :((
زدم که نصب بشه نشد که نشد...بله اینجا فرق ریجن معلوم میشه....دستگاه و اکانت 1 ولی بازی 2...خب پس dlc هم ریجن 1 میشه که روی ریجن 2 نصب نمیشه....حالا من موندمو 20 دلار رفته و 4 گیگ...
با حالترش چیه!!!!!!اون که اکانت ریجن 2 ساختم تا dlc رو با اون بگیرم اون وقت ps4 گفت نمیتونین کانکت بشین و از id دیگه استفاده کنین تازه ه ه ه ه چون برای بار اول با 1 وصل شده بودم همه چیز از بین رفت حتی اون dlc هایی که کار میکردن تاره استوری هم باز نمیشد.با هزار بد بختی دوباره استوری رو با اکانت ریجن 1 باز کردم.....
اقا کاملا فرق میکنه اگه سونی میگه نه چون میخواد بازی که برای پوند میره تا اخر براش پوند بره و هیچ جور نشه با دلار کار کرد....
اقا من که حسابی اعصابم بهم ریخت گفتم بگم دوستان و رفقا با مشکل من روبرو نشن....
یا علی مدد...

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
دوستان ریجن بازی ها کاملا فرق داره و بر خلاف حرف سونی برای دانلود و خرید اضافه بازی ها از استور فرق داره.....
مثلا:
من بد شانس اکانت 1 دارم ولی بازی رو 2 خریدم.....حالا همه چیز خوب پیش میرفت تا وقتی که اومدم dlc بخرم.اقا چشمت روز بد نبینه 20 دلار دادم و خریدم و با عشق و کیف دانلود کردم اونم 4 گیگ :((
زدم که نصب بشه نشد که نشد...بله اینجا فرق ریجن معلوم میشه....دستگاه و اکانت 1 ولی بازی 2...خب پس dlc هم ریجن 1 میشه که روی ریجن 2 نصب نمیشه....حالا من موندمو 20 دلار رفته و 4 گیگ...
با حالترش چیه!!!!!!اون که اکانت ریجن 2 ساختم تا dlc رو با اون بگیرم اون وقت ps4 گفت نمیتونین کانکت بشین و از id دیگه استفاده کنین تازه ه ه ه ه چون برای بار اول با 1 وصل شده بودم همه چیز از بین رفت حتی اون dlc هایی که کار میکردن تاره استوری هم باز نمیشد.با هزار بد بختی دوباره استوری رو با اکانت ریجن 1 باز کردم.....
اقا کاملا فرق میکنه اگه سونی میگه نه چون میخواد بازی که برای پوند میره تا اخر براش پوند بره و هیچ جور نشه با دلار کار کرد....
اقا من که حسابی اعصابم بهم ریخت گفتم بگم دوستان و رفقا با مشکل من روبرو نشن....
یا علی مدد...

خب عزیزم شما ساده ترین کار ممکن رو میکردی! (این قضیه ریجن بازی رو که همه میدونن) شما یه اکانت امارات درست میکردی، همون کارت دلاری امارات میخریدی و بعد DLC ت رو از اونجا دانلود میکردی! بعد توی اکانت آمریکات بازی میکردی باهاش.(بعد اونکه دستگاه ارور میده میگه نمی تونید با اکانت دیگه آن بشید بخاطر اینه که اکانت آمریکا شده اکانت Primary سیستم، یه User دیگه درست کن اکانت اروپا توش بساز)منظورم از یوزر هم یه یوزر توی خود PS4 هستش نه توی PSN

soroush_rad

کاربر سایت
Dec 22, 2013
43
خب عزیزم شما ساده ترین کار ممکن رو میکردی! (این قضیه ریجن بازی رو که همه میدونن) شما یه اکانت امارات درست میکردی، همون کارت دلاری امارات میخریدی و بعد DLC ت رو از اونجا دانلود میکردی! بعد توی اکانت آمریکات بازی میکردی باهاش.(بعد اونکه دستگاه ارور میده میگه نمی تونید با اکانت دیگه آن بشید بخاطر اینه که اکانت آمریکا شده اکانت Primary سیستم، یه User دیگه درست کن اکانت اروپا توش بساز)منظورم از یوزر هم یه یوزر توی خود PS4 هستش نه توی PSN

یعنی با یه یوزر دیگه برم درست میشه؟؟؟

hadi_foshist

کاربر سایت
Nov 1, 2011
496
نام
هادی
دوستان مگه بازی ها رجین فری نیستن
حالا من فرزن اکانت us داشته باشم بازی هارو چی باید بخرم که به مشکل دوستمون نخورم؟

soroush_rad

کاربر سایت
Dec 22, 2013
43

با مرام ممنون کارم راه افتاد ولی باز هم این که هم دلار بخرم و هم پوند(یا پولی که برای ریجن 2 باشه) کمی مشکل شده....
------------------------------------
دوستان مگه بازی ها رجین فری نیستن
حالا من فرزن اکانت us داشته باشم بازی هارو چی باید بخرم که به مشکل دوستمون نخورم؟

شما باید بازی که می خری پشته جلدش عدد 1 رو نوشته باشه تا راحت با دلار و ریجن 1 هر کاری میخوایی انجام بدی وگر نه باید هم دلار بخری و هم دلار اماراتی یا پوند که برای ریجن 2 باشه.

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
با مرام ممنون کارم راه افتاد ولی باز هم این که هم دلار بخرم و هم پوند(یا پولی که برای ریجن 2 باشه) کمی مشکل شده....
------------------------------------

شما باید بازی که می خری پشته جلدش عدد 1 رو نوشته باشه تا راحت با دلار و ریجن 1 هر کاری میخوایی انجام بدی وگر نه باید هم دلار بخری و هم دلار اماراتی یا پوند که برای ریجن 2 باشه.

کارت پند نیازی نیست عزیز....بازی ریجن 2 هم کارت یورو جواب میده هم کارت پوند هم دلار امارات(برای ریجن 2)
(برای اینکه مجبور نشی کارت هر دوتارو بخری میتونی اکانتی که باهاش آنلاین بازی میکنی رو عوض کنی و با اکانت آمریکات فقط Solo بازی کنی(که مجبور نشی دو جا Plus member باشی)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر