ps vita vs 3ds

ps vita vs 3ds

• مجموع رای دهنده‌ها
    214

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام خدمت دوستان محترم:x

موضوع تایپک مشخصه دیگه نیاز به توضیح نداره :d

- - -ویرایش - - -

من این تاپیک رو ایجاد کردم چون دوستان خیلی درخواست دادن که ویتا باید با 3ds مقایسه بشه که هم دورش هست:d
به دو دلیل ویتا رو با psp مقایسه کرده بودم
1.خواستم عملکرد سونی رو در قبال ویتا و psp با هم مقایسه کنیم
2.تعداد زیادی از دوستان قبل از داشتن ویتا psp رو تجربه کرده بودن برای همین مقایسه شون راحت تر بود:d

میرسیم به مقایسه ویتا و 3ds

در نگاه اول باید گفت که 3ds تونسته به خوبی بازار رو در دست بگیره چون تقریبا 3 سال قبل از ویتا عرضه شده
گزینه ی دیگه این که همین اتفاق واسه psp و ds هم افتاد که ds تونست از ps3 و xbox360 روی هم بیشتر فروش کنه
پس نتیجه میگیریم 3ds فرصت کافی رو برای در دست گرفتن بازار داشته ولی ایا ویتا یه رقیب براش محصوب میشه فقط زمان مشخص میکنه
در واقع 3ds اینقدر فروش خوبی داشته که نینتندو رو مجبور کنه به جای اینکه یه نسل جدید از کنسول دستی خودش(3ds)رو وارد بازار کنه یه کنسول که از 3ds ارزون تره و به هیچ وجه به فروش 3ds لتمه نمی زنه بلکه فروش کنسولش رو افزایش هم میده درسته منظورم عضو جدید خانواده ی نینتندو یعنی 2ds هست این کنسول بازی های 3ds رو به صورت دو بعدی ساپورت میکنه:d

از این قضیه بگذریم میرسیم به مقایسه ویتا با 3ds

29107037204095365458.jpg

3ds
گذینه هایی مثل فروش خوب-ساپورت خوب شرکت های بازی سازی-و انحصاری های محبوب نینتندو کنسول 3ds رو برای خیلی ها یه کنسول ایده ال کرده.
همچنین این کنسول از قابلیت 3d هم پشتیبانی میکنه که در کنسول های دستی یه امتیاز و یه ایده ی خیلی جالب هست.
گرچه 3ds از نظر گرافیک نسبت به ویتا حرفی برای گفتن نداره ولی بازی های این کنسول برای خیلی ها مورد توجه هستند.

ps vita
سخت افزار قدرتمند-انحصاری های فوقالعاده-امکانات بی نظیر
کنسول جدید سونی که حدود دوساله و نیمه که وارد بازار شده گرچه نتونسته از نظر فروش مثل رقیب خودش یعنی 3ds عمل کنه اما بی شک خیلی ها رو شیفته ی قدرت خودش کرده.
متاسفانه ویتا هنوز هم کمبود بازی هاش حس میشه و سونی هم داره تلاشش رو میکنه که این کمبود هارو برطرف کنه.
ویتا از نظر سخت افزار جای هیچ بحثی رو باقی نمی زاره و از یه صفحه نمایش 5 اینچی oled بحره میبره که برای 3ds حتی تو خواب هم غیر ممکنه:d
برای این گفتم امکانات بی نظیر چون ویتا قادره ویدیو های full hd رو خیلی راحت اجرا کنه و همین طور اجرای موسیقی و قابلین عکاسی پاناروما یا 360 درجه که در 3ds حتی اجرای فیلم های معمولی هم کار دشواری هست.
درسته که ویتا مثل 3ds شوتر های زیادی نداره اما همون شوتر هایی هم که واسه ویتا اومدن کافی هستن تا روی 3ds رو کم کنن تازه ویتا با داشتن دو تا انالوگ لذت باورنکردنی رو برای گیمر ایجاد میکنه که در 3ds باید انالوگ اضافه رو جدا تهیه کنی که با همه ی بازی ها هم همخونی نداره.

در کل امیدوارم هر دو کنسول به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنن.
در ضمن ببخشید اگه نقدم در مورد 3ds ناقص بود چون تا حالا 3ds نداشتم:d

آخرین ویرایش:

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
من
به ٣دي اس راي دادم...من مي خواستم ويتا بگيرم از اول ولي سوني با ساپورت افتضاحش قانعم كرد كه ٣دي اس بگيرم....

الان ویتا 2 ساله که وارد بازار شده ولی 3ds تقریبا 4 یا 5 ساله اگه اینطور بازار رو تو دست نمی گرفت جای تعجب داشت:d
در ضمن سخت افزار 3ds دیگه قدیمی شده و نینتندو برای تو رقابت موندن دیر یا زود باید کنسول دستی جدیدش رو معرفی کنه که خدا کنه مثل جریان wiiu نشه:d
وقتی ویتا 5 سال تو بازار بود اونموقع باید دید در چه وضعی به سر میبره:d

آخرین ویرایش:

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
الان ویتا 2 ساله که وارد بازار شده ولی 3ds تقریبا 5 یا 6 ساله اگه اینطور بازار رو تو دست نمی گرفت جای تعجب داشت:d
در ضمن سخت افزار 3ds دیگه قدیمی شده و نینتندو برای تو رقابت موندن دیر یا زود باید کنسول دستی جدیدش رو معرفی کنه که خدا کنه مثل جریان wiiu نشه:d
اقا 3ds اوایل ۲۰۱۱ اومده :d خیلی فاصله نداره با ویتا اندازه یه سال

• Like
Reactions: che-jaleb

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
اقا 3ds اوایل ۲۰۱۱ اومده :d خیلی فاصله نداره با ویتا اندازه یه سال

مطمعنی چون یادمه 2010 بود که یه نقد ویدیو ای تو شبکه ی game one ازش دیدم که یارو داشت ماریو بازی میکرد:d:d

نه مثل اینکه 3ds در تاریخ 2011/2 در زاپن عرضه شده :d

YOMIEL

کاربر سایت
Jul 1, 2012
235
الان ویتا 2 ساله که وارد بازار شده ولی 3ds تقریبا 4 یا 5 ساله اگه اینطور بازار رو تو دست نمی گرفت جای تعجب داشت:d
خير!نينتندو كلا فقط به نرم افزار اهميت ميده اينو تو وي و دي اس اثبات كرد!

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من 3DS بدم نمیاد. چندتا بازی داره که دوست دارم اما خب دیگه همش دنبال یک سری بازی خاص ( JRPG اینا ) نیستم. بیشتر دوست دارم تنوع هم داشته باشه. دلیله انتخابه ویتا هم همین بود ( البته سونی هم دوست دارم D: ) . یک دلیله انتخابه ویتا که P4 و LBP بود و دلیله دیگه هم JRPG ها و دلیله دیگه هم اینکه از اوله کاری منتظره همین برنامه بازیهای Indie بودم. بازیهای Indie توی PC خیلی خیلی مشغول میکردم. فکر کنم توی steam نزدیکه 35 ساعت مثلا Binding Of ISsaaccc زدم D: اما بازی کردن ایندیا توی یک دستگاه پرتابل طعمه دیگه ای داره . ویتا هم واقعا از نظر سخت افزاری برای بازیهای indie چیزی کم نداره ! بازیهای خودش هم به نسبت تنوع خیلی خوبی دارن. در نهایت این شد که ویتا رو خریدم ×_×

• Like

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
سخت افزار قدرتمند-انحصاری های فوقالعاده-امکانات بی نظیر
داداش مطمئنی انحصاری های فوق العاده داره به نظرم ویتا جز کیلزون و tearaway چیز خاص دیگه ای نداره و بازی های آنچارتد و رسیستنس و چیز های دیگه اش عناوین متوسطی و تقریبا کمی مایل به خوب هستن نه فوق العاده
شما یک دست luigi mansion 3ds یا fire emblem رو روی 3ds بازی کن متوجه بشی فوق العاده یعنی چی
در ضمن تیتر رو اشتباه زدی درستش اینه 3DS VS Meh vita
اینی که میگم اصلا دوست ندارم اما ویتا مثل wiiu تا الان خیلی فروش بدی داشته و در مقابل 3ds یک شکست به تمام معنا رو داشته
3ds تونسته 40 میلیون بفروشه اما ویتا 5 میلیون به هر حال بی خیال این مقایسه ها بشید و از کنسولی که خریدید لذت ببرید
یادتون باشه سیب مزه ی سیب میده هلو مزه ی هلو
نه ویتا جای 3ds رو پر میکنه نه 3ds جای PS Vita

آخرین ویرایش:
  • Like

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
داداش مطمئنی انحصاری های فوق العاده داره به نظرم ویتا جز کیلزون و tearaway چیز خاص دیگه ای نداره و بازی های آنچارتد و رسیستنس و چیز های دیگه اش عناوین متوسطی و تقریبا کمی مایل به خوب هستن نه فوق العاده
شما یک دست luigi mansion 3ds یا fire emblem رو روی 3ds بازی کن متوجه بشی فوق العاده یعنی چی
در ضمن تیتر رو اشتباه زدی درستش اینه 3DS VS Meh vita
اینی که میگم اصلا دوست ندارم اما ویتا مثل wiiu تا الان خیلی فروش بدی داشته و در مقابل 3ds یک شکست به تمام معنا رو داشته
3ds تونسته 40 میلیون بفروشه اما ویتا 5 میلیون به هر حال بی خیال این مقایسه ها بشید و از کنسولی که خریدید لذت ببرید
یادتون باشه سیب مزه ی سیب میده هلو مزه ی هلو
نه ویتا جای 3ds رو پر میکنه نه 3ds جای PS Vita

برای همین بود که نمی خواستم ویتا رو با 3ds مقایسه کنم چون به قول شما دوست عزیز نه ویتا جای 3ds رو پر میکنه و نه 3ds جای ویتا رو و هر دو کنسول طرفداران خودشون رو دارن و یه نکته ی دیگه این که کمتر کسی پیدا میشه که هم 3ds داشته باشه و هم ویتا برای همین نظر ها یک طرفه هست.

در مورد انحصاری ها هم باید گفت سونی به انحصاری هاش معروفه انچارتد که بازی قوی بود در ضمن هنوز مشخص نیست سونی چه بازی های دیگه ای قراره واسه ویتا معرفی کنه هنوز اوله راه ویتا هست:d
یه لیست از انحصاری های سونی که واسه ویتا زده رو میتونی تو گوگل سرچ کنی اینا که اسم بردی معروف ترین ها هست:d

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman

نه دوست عزیز 3ds
26 February سال 2011 وارد بازار شد یعنی این 2 تا دستگاه تقریبا 1 سال با هم فاصله عرضه دارن این هم لینک

Nintendo 3DS - Wikipedia, the free encyclopedia

• Like

Hunter lord

کاربر سایت
Dec 1, 2008
733
نام
رامتین
3DS با ویتا وارد شد زیاد فاصله نداشتن :| 3 سال ؟

ویتا انحصاری فوق العاده نداره اونم زیاد :| یه Killzone خوبه یه Uncharted و tearaway با چند تای دیگه تازه اینا فوق العاده هم نیستن اگه نظرات افراد مختلف رو توی سایت های خارجی یا utube ببینید خیلی هاشون عقیده دارن حتی Uncharted این کنسول در حد فوق العاده نیست و می تونست خیلی بهتر باشه چون نه از صحنه های سینمایی فوق العاده این سری خبری نبود نه داستان بازی در حد یه آنچارتد بود ! Killzone رو هم بازی نکردم و نظری نمیدم

من به 3DS رای دادم با اینکه از از نینتندو و بازی هاش بدم میاد چون کنسول 3DS رو که می خرید می دونید که قراره باهاش ماریو و نقش آفرینی و پوکمون بازی کنید و نینتندو عالی داره ساپورت می کنه.
ولی ویتا رو بیشتر به خاطر GOW و Infamous خریدیم و داریم بازی مستقل + بازی پورت شده با افت فریم بازی می کنیم .

ویتا توی سال اول عرضش بسیار درخشید هر چند IP های انحصاری بزرگی رو خراب کرد ولی الان یک ساله تعداد بازی های AAA داره میاد پایین یا اگر هم AAA داره پورت دارن میشن مثل BL 2 یا GOW Collection .

• Like

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
ویتا عناوینی که داره در حد و اندازه ی کنسول ها هستن Uncharted killzone little big planet گرافیک فوق العاده ای داره اگه استفاده ی درست بشه ازش و بازی های خوب بسازن خیلی میتونه عالی باشه

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
ویتا عناوینی که داره در حد و اندازه ی کنسول ها هستن Uncharted killzone little big planet گرافیک فوق العاده ای داره اگه استفاده ی درست بشه ازش و بازی های خوب بسازن خیلی میتونه عالی باشه
دوست عزیز کسی منکر این نیست که این بازیها خوب هست
ولی یک گیمر حرفه ای نمیتونه فقط با چند عنوان سر کنه

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
3DS با ویتا وارد شد زیاد فاصله نداشتن :| 3 سال ؟

ویتا انحصاری فوق العاده نداره اونم زیاد :| یه Killzone خوبه یه Uncharted و tearaway با چند تای دیگه تازه اینا فوق العاده هم نیستن اگه نظرات افراد مختلف رو توی سایت های خارجی یا utube ببینید خیلی هاشون عقیده دارن حتی Uncharted این کنسول در حد فوق العاده نیست و می تونست خیلی بهتر باشه چون نه از صحنه های سینمایی فوق العاده این سری خبری نبود نه داستان بازی در حد یه آنچارتد بود ! Killzone رو هم بازی نکردم و نظری نمیدم

من به 3DS رای دادم با اینکه از از نینتندو و بازی هاش بدم میاد چون کنسول 3DS رو که می خرید می دونید که قراره باهاش ماریو و نقش آفرینی و پوکمون بازی کنید و نینتندو عالی داره ساپورت می کنه.
ولی ویتا رو بیشتر به خاطر GOW و Infamous خریدیم و داریم بازی مستقل + بازی پورت شده با افت فریم بازی می کنیم .

ویتا توی سال اول عرضش بسیار درخشید هر چند IP های انحصاری بزرگی رو خراب کرد ولی الان یک ساله تعداد بازی های AAA داره میاد پایین یا اگر هم AAA داره پورت دارن میشن مثل BL 2 یا GOW Collection .

من که اون بالا نوشته ام رو ویرایش کردم :d(البته یه بند بهش اضافه کردم)
من نگفتم ویتا انحصاری زیاد داره بلکه گفتم انحصاری هاش فوقالعاده هستن:d
من نمیدونم یه انحصاری خوب چیه از نظر شما اینو توضیح بده رامتین:d
و در اخر خود 3ds هم 80 درصد بازی هاش jrpg هستن و زاپن اینارو میسازه ویتا هم که تا الان از نظر jrpg و rpg چیزی کم نذاشته :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر